Skocz do zawartości

Jaki ekran do projektora


Daniel14

Recommended Posts

Witam
Ostatnio dostałem projektor i zastanawiam się nad ekranem. Mam do wyboru albo kupić ekran z allegro, albo zrobić samemu taki ekran na stałe. I tu jestem troche w kropce. Mój pokój bardzo mi się podoba, a gdybym miał zrobić ekran na stałe to musiałbym usunąć pólki i przykręcić je nad łóżkiem co by mi się bardzo nie podobało. Ekran ten byłby lekko wygietą, pomalowaną płytą gipsową. W bokach ekranu wsadziłbym jakieś neony np w kolorze niebieskim lub diody. Kosztowało by mnie to max. 100zl. Za ekran dam 200zł.

Projektor będzie używany 2-5 razy w tygodniu do oglądania filmów. Czy jest sens psuć sobie wygląd pokoju na ładny stały ekran? Może naprawde lepiej dopłacić te 100zł i tylko przykręcić ręcznie rozijany ekran do sufitu i te 2-5 razy w tygodniu go rozwijać do oglądania filmów? Na czym lepiej będzie wyglądać obraz - na płycie gipsowej pomalowanej na biało czy na takim ekranie: http://www.allegro.pl/item285090157_ekran_...a_gwar_f_v.html ? Widać, że osoba ta robi bardzo dobre ekrany ponieważ klienci są bardzo zadowoleni.

Proszę o odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś stały ekran psuł by tobie wystrój pokoju. Pozostaje kupno takiego zwijanego ekranu. Jest to praktyczne rozwiązanie, w sumie nie drogie przynajmniej w tej konkretnej ofercie z allegro. Można mieć jedynie wątpliwość co do jakości stosowanego materiału na ekran, ale konkurencje stosują te same konstrukcje w podobnej cenie. Więc jest to standard w tej klasie cenowej do powiedzmy 300zł, przy podobnej jego wielkości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I raczej tak zrobie chociaż tata jest kompletnie przekonany żeby zrobić stały, a mi się to bardzo nie podoba. Tą 'rolete' jak serio nie będe dłuższy czas oglądać to moge zdjąć i schować icon_smile.gif A ze stałym ekranem nic już nie zrobie. Nie zależy mi na super super super obrazie, ponieważ jak podłączyłem projektor do kompa i obraz ustawiłem na ścianie w kolorze piasek pustyni (jasny żółty) to obraz i tak bardzo mi się podobał - był nadzwyczaj wyrażny i miał super kolory, więc na takim ekranie myśle, że może być tylko lepiej. Co do materiału to wygląda na to, że jest on dobry, gdyż wiele osób, które zakupiło ekran od tego użytkownika są bardzo zadowolone. Ile ekran powinien być większy od 'żucanego' obrazu?

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem icon_smile.gif Maksymalny ładny obraz ma wielkość około 175cm więc wezmne 180cm i po sprawie ;P Czy może lepiej wziąć 170cm i troche obraz pomiejszyć? Wczoraj oglądałem film na tym maksymalnym obrazie i nic mnie szyja nie bolała bo prawie w ogóle nie musiałem szyją ruszać, lecz bolały mnie troche oczy ale to raczej z nie przyzwyczajenia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłową wielkość ekranu, najlepiej będzie jak dobierzesz na podstawie kalkulatora, który znajduje się na tej stronie. Program na podstawie marki i typu projektora, odległości jego od ekranu, obliczy jaką optymalną wielkość powinien mieć ekran.
Po wpisaniu danych, poczekać trzeba kilkanaście sekund na pojawienie się kalkulatora. Suwakiem ustawiasz odległość i automatycznie pojawiają się wielkości ekranu.
W jednostkach Units zaznacz Metric by wielkośći wyskalowane były w (cm) metrach. Ustaw także Aspect Ratio na właściwą proporcję obrazu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Odświeżam temat bo sam stoję przed podobnym problemem. Projektor już kupiłem (Panasonic PT-AT6000E), pozostał mi jeszcze dobór odpowiedniego ekranu do tego projektora. Projektor służyć będzie w glównej mierze do wyświetlania filmów, dlatego chciałabym zainwestować w dobry ekran aby obraz był jak najwyższej jakości. Jaki ekran dobrać do mojego modelu projektora? Na stronie ekranownia.pl widziałem ekrany Kraftmann oblique premium tens, który mi polecano przy zakupie projektora jednak cena nie jest zbyt zachęcająca... Co w tej sytacji polecacie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Podajesz przykłąd sklepu.. Tak na prawdę jak wiesz co kupujesz to możesz w dzisiejszych czasach kupić go wszędzie. Internet jest wielki!
Tak samo jak bym szedł do lokalu leczniczego, aby ćwiczyć, korzystać z masaży aby mieć zdrowy kręgosłup lub na urządzenia Audio to gdzie bym kupił? Wszystko przez internet.

Edytowano przez mikolow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Andrzej_kwiat, mikolow nie da się nie zauważyć, że spóźniliście się ze swoimi wpisami o ok. dwa lata. Myślę, że kolega do tej pory kupił już projektor.
Zapraszam do dyskusji na bieżące tematy. Wasz wpis raczej nikomu nie pomoże, a nosi znamiona zaistnienia na forum za wszelką cenę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam skąd Andrzej_kwiat nabył takiego doświadczenia i jak potrafi ocenić i jak oceniał np. kontrast, barwy. W porównaniu do czego? sam korzysta? Ok, może korzysta, ale jak dokonał wyboru? No nie wierzę, ze po kupnie projektora badał ekrany i akurat zatrzymał się na konkretnym sklepie (nawet nie wiadomo co za ekran). Gdyby było inaczej to napisałby o produktach, które porównywał ( a może napisze?) A skąd to wiem? Sam posiadam projektor od ponad 10 lat, kiedyś nie kosztowały 3 tyś tylko znacznie więcej, tematy ekranów projekcyjnych też nie są mi obce, więc mimo spóźnienia czekam na odpowiedź Anrzejka ( nie wykluczone, że sprzedawcy lub właściciela). Nie lepiej się ujawnić jako branża i konkretniej wypowiadać się na dane tematy, nie zaś na zasadzie " kupiłem produkt "X" w sklepie "y" jest najlepszy i taniej nie znajdziecie !"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...