Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze głośników


Jędrek123

Recommended Posts

Siema... Ostatnio myślałem nad sprzętem audio do domu... Najpierw byłem zdecydowany na Microlab FC-530, lecz teraz moją uwage przykuło coś wiekszego..... znalazłem w necie Tonsil Altus 150.... mój pokuj ma 16m2.... czy te 2 kolumny nie sa za duże???? Mam zamiar słuchać głuwnie rapu więc zalerzy mi na bassie... który z tych głośników są lepsze?? lepsze 2.1 czy 2.0?? Pomuzcie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum,
Pierwsze - ortografia - forum podkreśla błędy
Drugie - tematy na temat głośników są tak długie (bynajmniej Alltus) jak historia Polskiego Audio!
Trzecie - nie można porównywać dwóch zestawów - ponieważ to zupełnie dwie różne półki
Czwarte - ilość pieniędzy
Piąte - zaadaptowanie pokoju i możliwość ustawienia.
Szóste - Faq
Siódme - google (akurat w temacie tych dwóch zestawów jest wiele - a o Altusach to powiedziano wszystko w każdej możliwej konfiguracji)

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to głośniki komputerowe więc o bas będzie bardzo ciężko prócz buczącego pudła oczywiście w tym przedziale cenowym.

Musisz zdać sobie sprawę - ze kluczek do sukcesu głośności muzyki, basu względnej jakości są składowe takie jak:

pliki z których grasz (zakładam, ze źródłem będzie komputer) i z góry - mp3 są na tyle obcięte, że tego basu tam poprostu nie ma, spadam im mocno dynamika a Ty tego oczekujesz,
karta dźwiękowa - integry są cieniutkie w każdej kategorii
i na końcu to czego szukasz - głośniki.

Musisz zdać sobie sprawę z tych 3 pkt powyższych wtedy możesz myśleć o basie i innych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje wybór jasny 2.1
Za 450zł i tak nie trafisz głośników które będą grały nad przeciętnie dobrym basem, a Ty chcesz coś co będzie waliło bo rap itd.

Po za tym 2.1 bedzie łatwiej rozstawić przy biurku niż stereo w pokoju - chyba, że masz miejsce - ale wtedy możesz mieć trochę mniej oczekiwanego łomotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy --> pomóżcie, nie uczyli Cię tego w szkole? A trzeba z Ciebie wyduszać wszystko jak komornik z dłużnika? icon_wink.gif
Nie odpowiedziałeś na wszystkie pytania postawione przez Muzycznego_gościa.
Rzuciłeś niedbale, że wzmacniacz masz, nie raczyłeś napisać jaki. Nie jesteśmy tu jasnowidzami. Może trochę wysiłku, inicjatywy z Twojej strony.
I na koniec odpowiem ogólnie. Mając taki budżet i pewne wymagania myślę, że trzeba się rozejrzeć za parą dobrej jakości kolumn. Oczywiście używanych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...