Skocz do zawartości

Wytłumienie ścian


kenishiwata

Recommended Posts

W salach odsłuchowych to jak najbardziej wyspecjalizowane ustroje, ale rozumiem że masz na myśli zwykłe pomieszczenia mieszkalne - patrz pokoje, dostosowywane do słuchania muzyki?
Nie będę oryginalny w tym zakresie, wzorem innych do wytłumienia stosuje m.in. obrazy (raczej nie oprawione w ramki ze szkłem), korek - odpowiednio dobrany kolorystycznie bardzo ładnie i estetycznie wygląda na ścianie, kwiaty. Na podłodze dywan.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "normalnie" urządzonym pokoju, gdzie się na co dzień przebywa, jest trudno wstawić ustroje, bez akceptacji innych domowników (współmałżonek/a). Trzeba zachować w miarę symetrię w wyposażeniu pokoju. Meble najlepiej tapicerowane, duży dywan na podłodze, kasetony styropianowe na suficie, sporo kwiatów (ciekawe jak one znoszą duże poziomy dźwięku), firany, makaty, rolety.
Inna sprawa gdy jest to wydzielone pomieszczenie do odsłuchu, tutaj nie ma ograniczeń, i można stosować wszelkie dostępne ustrojstwa, by efekt był jak najlepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W "normalnie" urządzonym pokoju, gdzie się na co dzień przebywa, jest trudno wstawić ustroje, bez akceptacji innych domowników (współmałżonek/a). Trzeba zachować w miarę symetrię w wyposażeniu pokoju. Meble najlepiej tapicerowane, duży dywan na podłodze, kasetony styropianowe na suficie, sporo kwiatów (ciekawe jak one znoszą duże poziomy dźwięku), firany, makaty, rolety.


Dokładnie tak.
Można też pomyśleć o wyłożeniu ścian np. panelami boazeryjnymi, byle niezbyt dużej szerokości - jak najwięcej załamań i zaokrągleń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Forumowicze doradzają dobrze, a wszystko zależy jeszcze od tego jak kolumny "dmuchają", do przodu czy do tyłu. Czasami wystarczy zwykły wystrój wnętrza jak ; kanapa, fotele, zasłony i firany oraz oczywiście dywan. Co do paneli na ścianę , one odbiją fale dźwiękowe, tak ale nie pochłaniają. Widziałem kiedyś duże kostki z pianki i materiału podobnego do gąbki w rogach pokoju na których stały dodatkowo jakieś pierdoły typu kwiaty itp
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze przemyślanej aranżacji pokoju odsłuchowego, przy stosowaniu wielu różnego rodzaju ustrojstw, można tak sprytnie je zamaskować, że nie będą one robiły wrażenia, jakby były najważniejszym wyposażeniem pokoju. Przerażają mnie takie surowe bryły, czyniące z pokoju mieszkalnego, salę do laboratoryjnego odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenishiwata
Korek zastosowałem generalnie na ścianie za sprzętem. Szczerze mówiąc to był to pomyśl mojej żony. W poprzednim mieszkaniu tez mieliśmy korek na ścianach i tak jakoś jej się spodobało. Za kolumnami i tak stoją meble, półka z książkami i komoda. Na przeciwległęj ścianie, za słuchającym regały o konstrukcji półotwartej, czyli część zamykana drzwiami, część z półkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...