Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Tak, można by było, ale to i tak będzie to samo. Ilości pytań to nie zredukuje. A dopiero rozterki się zaczną. A te cieplejsze, choć tamte ładniejsze, a te by pasowały mi do mebli, ale tamte są wyższe, itp...
Choć faktycznie pomysł nie jest najgorszy. Podzielić cenowo, potem pod względem charakteru brzmienia. Dwie grupy, podłogowe i monitory i podpiąć do wglądu dla zainteresowanych. Można by też dołączyć zdjęcia, instrukcję do pobrania w pdf, i np. osobno w komentarzach opinie od użytkowników (ograniczone ilością znaków, żeby tematów tam nie podejmować, no i Moderator musiałby nad tym trzymać piecze, żeby tam tematy nie powstawały icon_mrgreen.gif ).

I to chyba się nie uda icon_confused.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest to do wykonania, ale nasiedzimy się a i tak spłonie na panewce.

Pewnie masz rację!

Parę tegorocznych wątków jest kiepskich do czytania - co chwile podobne pytania, a autor często ma swój pogląd i niekoniecznie ma ochotę słuchać porad.
W skrócie - niestety szkoda czasu Kolegów z Forum, którzy próbują pomóc

Posty będą się zapewne dublować, bo nowy użytkownik zamiast samodzielnie poszukać gotowej odpowiedzi woli iść na łatwiznę, zadać parę pytań i w międzyczasie ponarzekać, że jeszcze nie ma odpowiedzi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czasem ludzie nie potrafią docenić zaangażowania i chęci pomocy


Cytat

Już temat "Pierwsze posty" miał spowodować, że nowicjusze będą poprawnie takie pisali a tu zobacz...


Cytat

Posty będą się zapewne dublować, bo nowy użytkownik zamiast samodzielnie poszukać gotowej odpowiedzi woli iść na łatwiznę, zadać parę pytań i w międzyczasie ponarzekać, że jeszcze nie ma odpowiedzi.



...cóż, świat jest pełen kretynów. Obym się mylił icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Widzę, że mentalność, w szczególności nowych użytkowników od lat się nie zmienia. Na próżno apele Romana i innych Kolegów. Po co czytać forum, poszukać odpowiedzi na swoje pytanie, kiedy można od razu założyć nowy wątek, który za chwile umrze śmiercią naturalną. Użytkownik otrzyma odpwiedź, po czym "zmyje się" z forum, lub jeśli odpowiedź go nie zadowoli zada to samo pytanie na innym forum.
Podziwiam wielu Kolegów, którzy jeszcze z uporem maniaków powtarzają, piszą po raz kolejny pytającym to samo, co już napisano setki razy. Ja już dawno straciłem cierpliwość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja icon_neutral.gif .
Chociaż niektóre tematy interesują mnie na tyle, ze czasami chce mi się coś skrobnąć po raz enty...
Ale szczerze mówiąc zastanawiałem się, nad czymś podobnym do artykułu Kolegi Pabla1964, tylko na temat różnicy przy wyborze sprzętu nowego, a używanego. To jest najbardziej nudna część, czyli próba udowodnienia komuś, że jest to wybór godny inwestycji.
A głupio tak powielać swoje wpisy kilkakrotnie. Wygodniej byłoby to gdzieś umieścić i wklejać link.

Co do znikających użytkowników, jak pisze Belfer54, no cóż ... Fajnie byłoby, gdyby jakaś część z nich uczestniczyła w ogóle w istnieniu tego Forum. O jego czytaniu już nie wspominając.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jestem jednym z nielicznych, którzy otrzymali pomoc, zostali, sami starają się w miarę możliwości pomóc i nadal otrzymuję pomoc. W sumie przydałoby się więcej twarzy, tak naprawdę jest z 5 stałych użytkowników jak na przykład: f1angel, zieluwid, którzy z anielską cierpliwością, tłumaczą i dzielą się wiedzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam przy okazji, że "ci nieliczni którzy zostali" - też powinni stosować się do przyjętych na Forum reguł!
O nadmiernym i niepotrzebnym cytowaniu przypomniał ostatnio f1angel (po kilku moich bezskutecznych uwagach).

Administrator i Moderatorzy naprawdę mają co robić...
Więc chyba trudno się dziwić, że nie zawsze mają czas na odpowiedź.
W tym miejscu podziwiam szczególnie kolegę f1angel - że z takim poświęceniem pomaga nowszym (i starszym też) użytkownikom Forum!

Pozdrawiam
PS. Poza tym - co pewien czas następuje "sprzątanie" po wpisach żółtodziobów typu "cześć", "tak", "nie", "to fajnie".
Wpisy nic nie wnoszą, a tylko zaśmiecają Forum. A jest wiele osób, których aktywność (wątpliwej jakości icon_sad.gif ) trwała parę minut i więcej się na Forum nie pojawiło
Wtedy też usuwamy wpis Kolegów którzy usiłują nawrócić tych zbłąkanych - gdy akurat podmiotowy wpis wyleci...
To tak odnośnie "ZMIAN NA FORUM" - kiedyś tego było mniej, teraz niestety stało się to koniecznością (to usuwanie śmieci).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zaznaczyć, że chętnie czytam wpisy Jacka75. Podobnie posty Profiego i kilku innych osób z grupy użytkowników, którzy jeszcze zaglądają tutaj od czasu do czasu.
Fajnie, że Ty też się odzywasz. Jak zauważyłeś, dobrze jest też dać coś od siebie, skoro udało się uzyskać jakąkolwiek wiedzę z danego źródła.

Ja osobiście uważam, że to jest bardziej kwestia zainteresowani tematyką, nie chcę nazywać tego pasją. Ale jak czasami piszę z ludźmi, to słowo pasja zdaje się terminem niewystarczająco pojemnym w stosunku do powierzchni zainteresowania, oraz angażu w ta strukturę. Pozdrawiam F1angel icon_wink.gif.

Ja rozumiem osoby, które pojawiają się tu i znikają z czasem. Szukają rady, pomocy i nie mają potrzeby kontynuowania tego, przez aktywność w takim miejscu i tyle. To trzeba lubić. A ja lubię grzebać po aukcjach itp. Nawet jak nie ma takiej potrzeby. Bywa icon_biggrin.gif. Kto inny zbiera znaczki.
Odnośnie innych osób, które tutaj bywały, a już się nie pokazują , lub bywają raz na rok ... szkoda. Chciałbym, żeby Zukzukzuk rozpowszechniał także tutaj, wiedzę na temat Infinity. Zauważyłem, że stosunkowo rzadko, można odnotować zainteresowanie tą marką tutaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arque
zauważyłem i oby tak dalej - bo niepotrzebne cytowanie naprawdę tylko wydłuża czytanie i utrudnia życie innym.

Zukzukzuk faktycznie rzadko się pojawia - ale swoim zamiłowaniem do Infinity i dużą znajomością tematu pomógł paru osobom z Forum icon_cool.gif i skutecznie powiększył grono zadowolonych posiadaczy "niekończoności"...


Jak pewnie zauważyliście na sąsiednim forum sporo fajnych i bardzo merytorycznych tematów zostało "zarżniętych" przez kłócących się użytkowników (często takich, którzy dążyli głównie do "pyskówek" zamiast do merytorycznych wpisów).
A u nas niektóre osoby (z tych bardziej doświadczonych) się wykruszają/wykruszyły - i podobnie niektóre tematy umierają śmiercią (mniej lub bardziej) naturalną.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ola założyła ten temat, abyśmy zastanowili się nad funkcjonalnością forum.
Mnie jednak i niektórym przedmówcom - przynajmniej tak mi się wydaje - zależy również na tym, aby jego uczestnicy aktywniej włączali się w jego "życie".
Nie ukrywam, że osatnio mało się udzielam, szczególnie merytorycznie, ale to wynika z mojej sytuacji życiowej. Jednak staram się kiedy mogę odwiedzać swoje ulubione forum. icon_smile.gif
Faktem jest, że wielu kolegów, którzy są bardzo aktywni na AS kiedyś częściej tutaj bywali.

Może się powtórzę, ale cały czas odnoszę wrażenie, że wiele osób traktuje to forum jak informację na dworcu kolejowym. Ja uważam, że to forum i koledzy udzielający informacji zasługują na coś więcej. Od dłuższego czas, przynajmniej mnie brakuje ciekawych dyskusji, dzielenia się doświadczeniami, itp. Wiele osób wpada, otrzyma potrzebną informację, następnie wypada jak z jadącego pociągu - co mi się dziś z tym kolejnictwem wszystko kojarzy. icon_biggrin.gif

Kiedyś częściej bywało, że kolega który otrzymał poradę/ informację dzielił się swoimi spostrzeżeniami po zakupieniu sprzętu. Założony wątek żył nadal, inni dopisywali swoje spostrzeżenia. Teraz facet zakłada wątek, znika, po czym widzimy go na innym forum, gdzie zadaje to samo pytanie. W zasadzie to rozumiem, bo chce jak najszybciej otrzymać odpwiedź na nurtujące go pytanie. Jednak forum to nie piekarnia, trzeba trochę poczekać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można od pewnego czasu zaobserwować natłok nowych użytkowników, którzy ewidentnie nie są zainteresowani tematyką audio. Piszą 5-10 postów i znikają. Czy ktoś może szukał już źródła tego męczącego (niestety) problemu? Wygląda tak, jakby jakaś większa grupa (a może jedna osoba?) nam specjalnie chciał zrobić śmietnik. Warto sprawdzić adresy IP.

Wydaje mi się, że można by się zastanowić nad jakimś rejestracyjnym "firewall'em". Choćby opóźnienie czasowe między rejestracją, a możliwością dodawania postów. Myślę, że nawet 24h to nie jest zły pomysł, bo jeśli ktoś szuka porady, to będzie miał czas na przeczytanie innych wątków, a "spamer'ów" to powinno odstraszyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94 napisał w większości to, o czym sam chciałem się wypowiedzieć.
Faktycznie. Ja także zauważam coraz częściej takie zachowania. Nie irytują mnie do czasu, kiedy nie jest to kompletnie natrętne, bezsensowne, nic nie wnoszące do jakiegokolwiek tematu (nawet tego w którym, takowe wpisy się pojawiają) i mówiąc najprościej głupie.
Posty w liczbie 2-3, umieszczone tylko po to aby zareklamować dom weselny, sklep z neonówkami, skład budowlany, wulkanizacje, wytwórnie desek klozetowych itp. duperele, to już przeginka.
Wkurza mnie to niemiłosiernie. Nie dość, że wyraźnie w regulaminie napisane : ... Niedopuszczalne jest również umieszczanie przez uczestników na łamach Forum przekazów reklamowych ..., to loguje się taki cymbalista i w byle jakim temacie ładuje byle co na doczepkę, byle by tylko dodać post z darmową reklamą. A cymbalistów wielu ...
Szkoda, że nie są wszystkie usuwane.

Po części szansę ku temu stwarzają działy w których, znajdują się zagadnienia na temat wszystkiego i niczego. Może w jednym z nich założę wątek odnośnie takich ewenementów. Będę tam wklejał takie banialuki, tak dla sportu. A nowi cymbaliści mogliby tam wpisywać swój bełkot, oszczędzając mi pracy icon_mrgreen.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wygląda tak, jakby jakaś większa grupa (a może jedna osoba?) nam specjalnie chciał zrobić śmietnik. Warto sprawdzić adresy IP.

Faktycznie język mają dość ubogi, piszą w bardzo podobny sposób (chociaż jak dla mnie stwierdzenie "piszą" w tym przypadku jest określeniem bardzo pochlebnym - bo zazwyczaj jest to niedbałe sklecenie paru wyrazów, no może nawet zdań w porywie genialności icon_mrgreen.gif - a często po prostu bełkot).
Zresztą bardzo często chyba jedynym celem jest umieszczenie linku reklamowego...

A usuwanie hmmm "niepasujących" wpisów nie zawsze jest dobrym wyjściem, bo trudno określić jednoznacznie co jest zwykłym spamem, a co twórczością "żółtodzioba" z którego może kiedyś coś wyrośnie.
Poza tym pierwsze wpisy niektórych Kolegów (teraz już mocno zasłużonych) dawno-dawno temu też nie były zbyt wysokich lotów (chociaż nie tak tragiczne jak robią to obecnie "świeżakospamerzy"). O ilości błędów i cytowaniu opinii innych jako swoje nie wspomnę.
Bez sensu będzie zrobienie bardzo poprawnego Forum, z którego będzie korzystało np. 10 użytkowników. Będzie wyglądało ładnie, rzeczowo, po polsku i zgodnie z gramatyką i ortografią - tylko nowych userów nie przybędzie ...

A sami wiecie, jak jest z namawianiem użytkowników by korzystali z dobrodziejstw polskiego języka i pisać składne zdania, jak można jednym ciągiem i bez znaków przestankowych, a do tego pewnie z połowa zaraz stwierdzi, że nie ma zainstalowanych polskich znaków.


Co do sprawdzania IP - doba ma tylko 24 godziny, kiedyś trzeba spać, a admin ma co robić icon_eek.gif
Sporadycznie jest to robione, ale na pewno nie jest to zasada.


Cytat

Wydaje mi się, że można by się zastanowić nad jakimś rejestracyjnym "firewall'em". Choćby opóźnienie czasowe między rejestracją, a możliwością dodawania postów. ... "spamer'ów" to powinno odstraszyć.

Zastanawialiśmy się na tym, by nowy user musiał:
a) określić miejsce zamieszkania (by nie trzeba się było o to pytać, szczególnie gdy sam nie wie czego szuka - a powinien trochę sprzętu posłuchać...)
Zresztą doświadczeni forumowicze też by mogli uzupełnić tę informację... icon_lol.gif
b) określić płeć - na szczęście tylko dwie opcje są do wyboru icon_cool.gif
c) poczekać 24 godziny, by napisać kolejne posty (ograniczenie do 3-5 postów w pierwszym dniu)
d) w procesie rejestracji "przejść" przez Regulamin i "Pierwsze posty..."


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moim zdaniem te punkty "przymusu" są jak najbardziej ok. Przy czym zaostrzyłbym jeszcze punkt c) do 1, może 2 postów.

Zgadzam się też, że nie można odłączyć wszystkich, którzy piszą źle, bo nam się stworzy kółko wzajemnej adoracji.


PS: Z tym nabieraniem doświadczenia to fakt, jak czasem trafię na swoje stare posty, to aż mi wstyd icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie zmienić treść zapisu regulaminu z obecnego :Niedopuszczalne jest również umieszczanie przez uczestników na łamach Forum przekazów reklamowych na " Umieszczanie przekazów reklamowych niezwiązanych z tamatyką dyskusji wiąże się z przekazaniem opłaty według tabeli opłat na konto właściciela serwisu
"
Przecież poważny "menager restauracji" lub producent mebli przy rejestracji czyta icon_wink.gif regulamin i godzi się na zasady, jak nie jest sobie winny .

W lutym tego roku pisałem już " czy nie można by zrobić tak, aby po podaniu wszystkich danych, pierwszy post umieścić po np. 12\24 godz, albo link do aktywacji wysyłać po takim czasie ?
Forum uniknęłoby ,,gwiazd,, pierwszych 15 minut, lub gwiazd 5 wpisów icon_wink.gif "

PS. W kraju jest naciągacz który po mailowym zaproszeniu na czyjś prywatny adres potem przekierowaniu i wejściu na jego stronę popiera opłatę kilkunastu tysięcy złotych !!! Jak ? Do standardowego opisu "akceptuję politykę cookies " w górze strony www dodał zdanie i treść w stylu " odwiedzający stronę zgadza się na opłatę " , klikasz i wystawia fakturę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...