Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Wg mnie żadnych opłat nie będzie - jak sobie to wyobrażacie ???
(to było pytanie retoryczne...).

Natomiast ci bardziej nachalni/bezczelni spamerzy dostają "bana" na 2-3 tygodnie (i zazwyczaj już nie wracają na Forum). Dzieje się tak od kilku lat icon_eek.gif

Co do "okresu bezczynności na początek" - to raczej nowym użytkownikom chodzi o to, by dostać odpowiedź na nurtujące ich pytanie (przynajmniej tym userom, którzy piszą o audio - a nie spamerom).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nawet jak post pojawi się za kilka dni, to co im to przeszkadza ?... A to, czy on będzie widoczny w piątek, czy w poniedziałek, to raczej w tym przypadku bez znaczenia.

Ano przeszkadza ...
Bo to ma znaczenie - taki spamer raczek wolałby mieć od razu widoczny rezultat!

A przy okazji - ciężko jest jednoznacznie traktować krótkie i nic nie wnoszące posty "żółtodziobów" (Koledzy z większym doświadczeniem są traktowani ulgowo...). Z jednej strony tylko zaśmiecają Forum i najlepiej by było wykasować - ale z drugiej strony może coś z nich wyrośnie, a poza tym bez sensu jest wprowadzać ścisłą cenzurę, bo tego nikt nie lubi.
Łatwiej jest wtedy, gdy jest to ewidentny spam i działania niezgodne z regulaminem - kasujemy, upominamy, banujemy ... (a przy okazji tracimy czas).

O tym, by stosować się do reguł ortografii i gramatyki oraz szanować polski język to już tyle razy mówił i Belfer54, f1angel i wielu innych Kolegów (mam nadzieję, że mi wybaczą - że ich tutaj nie wymieniłem icon_wink.gif ). A efekty mizerne icon_surprised.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Administracjo, błagam uporządkujcie ten bajzel, szczególnie w zakładce STEREO.
Romanie, czy nie można wzorem np. AS wyodrębnić zkładkę typu START. Wóczas cały ten śmietnik z pytaniami typu jak podłączyć jedną kolumnę samoróbkę do wzmacnacza stereo będzie w jednym miejscu.
Wówczas też Koledzy o większym doświadczeniu, większej ilości czasu, zapału i czego tam jeszcze będa mogli pomóc poczatkującym.
O poziomie merytorycznym zadawanych pytań już nie wspominam, o tym że pytający zanim zadadzą pytanie powinni poczytać. Wujek google na prawdę potrafi pomóc. A poza tym jest tyle informacji na naszym i innych forach, że można temat zgłębić trzeba tylko chcieć. Wiem o tym już się wielokrotnie pisało. Jednak odnoszę wrażenie, że mamy do czynienia z większym problemem. Sam natomiast odnoszę wrażenie, że robi się na tym forum "piaskownica". Tylko jak to zwykle bywa użytkownicy piaskownic mają problem z czytaniem ze zrozumieniem, o poprawnym pisaniu już nie wspominam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ano przeszkadza ...
Bo to ma znaczenie - taki spamer raczek wolałby mieć od razu widoczny rezultat!



RoRo, może i jest w tym sporo racji, ale ja nadal uważam, że to o czym napisałem ma sens. Jeżeli czas, po jakim pojawi się post, to 24 godziny, to jakie ma to znaczenie w porównaniu, do tego, że będzie on tam wisiał kolejne kilka miesięcy (bo nie wszystkie są czyszczone).
Przecież takim pijawom, nie zależy na czytaniu ich dennych wpisów, a na skupieniu uwagi na reklamie zamieszczonej w poście.

Jak kupuję klocek na aukcji, to też nie pojawia się w moim domu wraz z kliknięciem ,,kup teraz,,. Musze poczekać. Tak więc nadal uważam, że taka forma zabezpieczenia, nie jest antidotum na tą zarazę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli czas, po jakim pojawi się post, to 24 godziny, to jakie ma to znaczenie w porównaniu, do tego, że będzie on tam wisiał kolejne kilka miesięcy (bo nie wszystkie są czyszczone).

Do tego służy opcja zgłaszania administratorom i moderatorom, że pojawił się kolejny SPAM (lub wpisy niezgodne z Regulaminem) - podajesz link, a my usuwamy nieodpowiedni wpis, a spamer dostaje upomnienie/bana... Więc warto z tego korzystać dla szeroko pojętego dobra Forum!


Większość spośród "normalnych" nowych użytkowników Forum rejestruje się po to, by zadać nurtujące ich pytanie i szukać pomocy.
Jak będą musieli czekać 24 godziny to pewnie większość z nich odpuści sobie...

No ale zdania możemy mieć różne i nic to nie zmieni.

A na razie i tak nic nie wiemy - więc czekamy na odpowiedź "Szefostwa"

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witajcie, a może celem uniknięcia kontrowersyjnych i niewiele wnoszących wpisów w kilkunastu tematach na forum typu "film dobry, film przereklamowany zły", Avatar/Incepcja, " itp. etc. będących wylęgarnią jednodniowych członków i reklamodawców. Zrobić dział "Polecam ciekawy starszy film " .
Natomiast zamiast tematu " Czy ktoś jeszcze słucha radia " który też jest wylęgarnią dziwnych wpisów i powtarza w zasadzie ciągle te same stacje radiowe, temat typu " Polecam ciekawą audycję radiową " . Będzie to miało większą wartość poznawczą .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to jakiś trop, ale póki istnieje dział Filmy, to nic to nie da. Jak podane przez Ciebie Jacku tematy znikną, to zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że pojawią się nowe. Nie zrozumcie mnie źle, nie próbuję tutaj niczego insynuować, ale takie są fakty.

Natomiast, co do drugiej propozycji odnośnie radia, to uważam ją za całkiem trafną. Tylko, że Mejson zakładając Czy ktoś jeszcze słucha radia miał chyba trochę inne zamierzenie. Nie jestem pewien, czy taka zmiana nie będzie dla niego krzywdząca. Trzeba by go zapytać, zanim postanowicie wprowadzić takie zmiany.

Ogólnie sumując, jest to tak czy inaczej jeden z grona tych tematów, gdzie posty są podobne i powtarzają się w nich te same formuły i refleksje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że mnożenie działów nic nie da. Na as są przykładowo działy film i muzyka. Tam również mnożą się bezsensowne tematy. Jednak z takich, czy innych powodów szybko ginie po nich słuch. U nas jest podobnie. Jak wiadomo każde forum narażone jest na takie sytuacje. Sądzę, że odpowiednim lekarstwem na pojawianie się tego typu tematów, wypowiedzi nie związanych z tematem, jakichś bezsensownych dyskusji, wpisów, czy chęci zareklamowania się jest radykalna reakcja użytkowników forum i moderacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam nadzieję, że będą jakieś decyzje Redakcji odnośnie użytkowników łamiących Regulamin oraz spamerów i "reklamomaniaków", szczególnie wśród świeżych użytkowników.

Bo przy tym co się ostatnio dzieje to już ręce opadają icon_eek.gif
Dlatego ostatnio coraz częściej tego typu osobniki dostają "bana" i ich posty pogrążają się tam gdzie ich właściciele - czyli w niebycie...

Pozdrawiam Kolegów pomagających w zwalczaniu takiego chamstwa na naszym Forum!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Czy zauważyliście dziś nieprawidłowości w działaniu strony ? Bo nie wiem, czy tylko u mnie dziś działa wszystko nieprawidłowo ?
Nie mogłem dodać załączników to postów, po dodaniu postu nie pojawia się on od razu w prawej kolumnie, jak było to wcześniej. Miałem także problemy z logowaniem. Jak u Was to wygląda ?

Dodatkowo wszedłem w swój profil, aby sprawdzić, czy źródło problemu nie tkwi w ustawieniach (choć to raczej nie to, bo nic tam nie zmieniałem, ale sprawdzić warto) i okazało się że informacje nie są zgodne ze stanem faktycznym np. liczba postów.
Z telefonu, to już w cały świat, pomimo, że odświeżam, to pokazuje mi stan strony z przed kilku godzin.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych, bo u mnie bez zmian.
Wczoraj początkowo nie mogłem się zalogować, dziś nie mogę się wylogować. Mam problemy ze skrzynką PW, brak informacji o przychodzących wiadomościach (dostałem wiadomość od jednego z użytkowników i nie mogę odpisać, bo wiadomość zniknęła ze skrzynki).
Strona nie reaguje na odświeżenie, co za tym idzie, ciężko sprawdzić nowe wpisy Kolegów. Wchodząc poprzez działy, strona stoi na dniu wczorajszym.

Czy przeprowadzane są jakieś zmiany, lub istnieje jakiś inny problem, którego wynikiem jest taka praca strony ? Ewentualnie, kiedy to wróci do normy, bo ciężko korzystać z niej w takiej formie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smutkiem stwierdzam,że u mnie bez zmian. Nadal nie mogę się wylogować, a niektóre z moich postów są niewidoczne, kiedy staram się je znaleźć. Kiedy wchodzę w profil pokazuje mi nadal ilość postów z przed dwóch dni. Kiedy wchodzę w dział stereo w każdym poście jest inna liczba. Mam problemy ze skrzynką. Dziś nie mogłem wysłać wiadomości do Romana. Nie wiem jak u innych użytkowników to wygląda. Proszę o info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pomoże, to nie ma problemu, mogę podać Ci potrzebne informacje na PW. Ale skoro na nowym koncie masz problemy, to jednak chyba z moim jest wszystko ok. W razie czego, daj znać.

I ja nie sądzę, że to problem z kontem. Jestem u siostry. Wchodzę na stronę Forumaudio bez logowania i nadal są problemy z aktualnością postów itp. Bywam na Forum często, więc najmniejsze różnice, czy jak w tym wypadku niesprawne działanie strony, są dla mnie zauważalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...