Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Nie czuję się obrażony, wręcz przeciwnie - nikt nie zrobił nic żeby mnie obrazić. To, że ktoś ma inne zdanie czy podejście ode mnie nie znaczy, że mnie obraża.

Natomiast chciałem zwyczajnie, po ludzku, bezinteresownie pomóc w tworzeniu forum, bo się na tym znam, a to są zawsze dodatkowe ręce do pracy. Kwestię zaufania też w takich sytuacjach da radę rozwiązać - ja przecież też mam jakąś tożsamość, którą da radę zweryfikować. Również można się ze mną spotkać, bo ktoś z adminów na przykład może mieszkać w mojej okolicy.

Grzecznie mi odmówiono, w porządku, ale bez dodatkowych pytań - na przykład co mógłbym zrobić, w jakim wymiarze czasowym, dlaczego chcę pomóc itp. Tak jakby z góry założono, że każdy kto pomóc chce ma złe intencje. Dodatkowo, żeby robić pewne funkcjonalności nie muszę mieć dostępu do danych osobowych redakcji, czy w ogóle do żadnych danych kluczowych dla działania i bezpieczeństwa systemu. Czasem naprawdę wystarczy wąski fragment kodu i bazy danych

Nie mam pretensji do administratorów, że mi odmówiono, szkoda mi tylko moderatorów, którzy muszą tracić czas, klikać i usuwać wiadomych użytkowników czy wiadome posty, zamiast załatwić to pewnymi mechanizmami zaimplementowanymi na forum

Z mojej strony koniec tematu. Takie są Wasze decyzje, szanuję je i w pełni akceptuję, ale niestety moje doświadczenie podpowiada, że przy takim podejściu (odsuwania pomocnych rąk) wcale szybko tutaj pewne zmiany nie zajdą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo trafne uwagi, szczególnie punkty 2,3 i 4. Moje zdanie jest podobne w wielu kwestiach poruszonych przez RoRo, więc nie będę powielał tych samych koncepcji. Mam tylko nadzieję, że chociaż niewielki procent poruszonych tutaj problemów zostanie wzięty pod uwagę, a podjęte w tym kierunku działania pozwolą je wyeliminować.

Zatem, aby usprawnić działanie Forum przedstawiam następujące propozycje :

1. Wysyłanie wiadomości na PW - może jest to mało istotna kwestia i niewielu użytkowników zwraca na to uwagę. Mnie jednak irytuje, że muszę czekać ok. 1-2 minut żeby móc wysłać kolejną wiadomość.
Dostaję dużo wiadomości na PW, a czasami polega to na krótkiej i szybkiej konwersacji, niestety tylko w teorii. Tak więc, chcąc odpisać do kilku osób, sprawa staje się mozolna, zniechęcająca i nudna.

2. Wyszukiwarka/opcje wyszukiwania - czasami to po prostu nie działa. Nie rozumiem, dlaczego wpisując tutaj słowo kluczowe, często nie zostaje znaleziony jakikolwiek temat, czy wpis w którym się ono zawiera. Jest to dla mnie co najmniej dziwne, bo moim zdaniem taka wyszukiwarka właśnie tak powinna działać. Wcześniej wpisywałem np. CANTON i wyświetlało tematy w których słowo klucz było oznaczone na żółto. Czasami to działa, jednak w większości kiedy potrzebuję skorzystać z tej opcji, niestety otrzymuję informację, że wystąpił problem.

3. Tematy do usunięcia - ostatnio zostały usunięte działy, które stanowiły istne siedlisko SPAMU i tysięcy bezsensownych wpisów. Nadal jest kilka tematów, które moim zdaniem są niepotrzebne. Nie wnoszą nic, na czym to Forum mogłoby skorzystać. Stanowią jednak miejsce na wlepki od ludzi, którzy chcą napisać byle co i byle by napisać. O tym, że jest to także jedna z okazji umieszczenia jednorazowego wpisu zawierającego reklamę nie wspominając.

4. Pierwsze Posty, czyli Nasza zakładka - temat poruszony już wyżej, jednak chciałem dodać słówko od siebie. Uważam, że zakładka powinna stanowić element okna w którym nowy użytkownik pisze pierwszy post.
Tutaj mam dwie propozycje :

OPCJA I : Zakładka jest przypięta w podobnej postaci jak na stronie startowej i otworzenie jej, umożliwia (jest warunkiem) jednocześnie napisanie pierwszego postu. Należałoby umieścić informację typu kliknij tutaj aby zacząć pisać, bo obawiam się, że znaczna liczba osób miałaby problem, skoro zakładka w obecnej formie jest dla nich niewidoczna.
OPCJA II : Wydaje mi się bardziej profesjonalna. Widzę to tak : tworząc nowy temat, otwiera się strona Pierwsze Posty z informacją uprzedzającą o powinności zapoznania się z tematem. Być może RoRo mógłby ją nieco uprościć, przeredagować w celu skrócenia, nie ujmując przy tym zawartych tam istotnych informacji.
Formę zakładki na stronie startowej raczej zostawiłbym bez zmian.

Czytanie :
Tutaj zastanawiałem się jak rozwiązać problem pomijania tej opcji, bez zapoznania się z zawartością zakładki. Wydaje mi się że wiele osób będzie tak robić. Trochę to śmieszne, główkować nad takimi rzeczami. Jesteśmy dorośli, a środki zapobiegawcze w tej kwestii wydają się niepoważne, dziecinne. Jednak chyba właśnie o to chodzi, abyśmy wszelkimi sposobami osiągnęli zamierzony efekt.
Tutaj także mam dwie propozycje :

OPCJA I : Ograniczenie czasowe. Jednak nie wiem, czy nie będzie to krok, który zniechęci taką osobę do dalszego kontynuowania. Z drugiej strony nie wiadomo jak długo taka demonstracja zakładki miałaby trwać.
OPCJA II : Podobnie jak wyżej, ta wydaje mi się rozsądniejsza. Zakładka w formie oryginalnej, lub zredagowana (krótsza) mogłaby zawierać link do gotowego formularza w którym użytkownik wpisuje podstawowe dane, takie jak np. budżet, wielkość salonu itp. Powinny być w takich punktach zawarte też wymagania i inne niezbędne informacje, które dla Nas są oczywiste, a świeży użytkownik często nie zdaje sobie z tego sprawy. Na końcu powinna być pozycja umożliwiająca wpisanie dodatkowych informacji, których być może użytkownik nie miał możliwości podać w podstawowych punktach.
Nie wiem jak zostanie odebrana moja propozycja co do Pierwszych Postów. Wydaje mi się to trochę mechaniczne, ale może zadziałać. Z pewnością oszczędziłoby to dodatkowych, wielokrotnych pytań o pokój, budżet ...

5. Blokowanie użytkowników przez autorów tematu - zastanawiam się nad tym od jakiegoś czasu. Fakt, że ostatnio jest spokojnie i rzadko mają miejsce jakieś niekulturalne zagrywki. Jednak chyba byłbym za tym, aby autor tematu (i tylko On) miał możliwość blokowania użytkowników, którzy w jego mniemaniu szkodzą w dyskusji. Oczywiście nie może to ograniczać takiej osobie dostępu do innych tematów. Chodzi mi jedynie o zablokowanie dostępu tylko do tego z którego został wyproszony.
Jeżeli propozycja ta budzi kontrowersję, to warto wypowiedzieć się w tej kwestii. Wiem, że takie rozwiązania są realizowane na niektórych forach.

6. Moderator
Z pewnością zauważyliście, że założyłem temat SPAMER. Cel tematu jest określony w pierwszym poście, nie będę się powtarzał. Niestety do tej pory nie zauważyłem większego zainteresowania, reklamy w profilach są nadal aktywne.
Jeżeli to możliwe, uważam że moderator powinien mieć możliwość edycji profilu w celu ich usuwania.



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram wnioski Roro i Zieluwida. Mnie to samo przychodzi do głowy jeśli idzie o zmiany. Żałuję tylko, że ktoś nie chce skorzystać z potencjału i wiedzy Obasa. Ale jeśli Audio zatrudniło odpowiedniego speca, który wyeliminuje rzeczy o których kolega wspomniał, to szacunek. Jeśli nie, to żenada po prostu i siermięga jak dotychczas.
Cóż zobaczymy, czas pokaże.
A swoją drogą to wstyd, że forum tak zacnego magazynu, członka EISA ma tak archaiczne w działaniu forum, pamiętające króla Ćwieczka.
Ja chciałbym dodać ze swojej strony taką "drobnostkę", która by ulżyła pracy moderatorów i wpłynęła na przejrzystość wątków.

Przy odpowiadaniu na jakiś post u dołu okienka jest przycisk: "Odpisz-cytując". Ma kolor czerwony a
powinien mieć kolor szary. W niższym szeregu przycisk "Odpowiedz" ma kolor szary a powinien mieć kolor czerwony.
Dlaczego? Ponieważ kolor czerwony jest bardziej widoczny i jak zauważyłem bardziej zachęca do użycia go. Szary jakoś ginie, jest niewidoczny.
Moderatorzy nie musieliby tak często zwracać uwagi piszącym, że nie trzeba cytować poprzedzającego postu w całości.
Bo większość robi to pewnie niechcący i naciska bardziej widoczny czerwony przycisk zamiast szarego, cytując przy okazji poprzedni post.
Zwracałem na to uwagę kilka razy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - problem z "Odpowiedz" i "Odpisz cytując" to już kawał historii naszej moderacji icon_redface.gif

Jest jeszcze kolejna sprawa - pseudotechniczne icon_confused.gif wątki i wpisy użytkownika o nicku na "a" i liczbowej końcówce oraz ośmiu (stan na dziś) różnych tematach w dziale DIY (i nie tylko w tym).
Na innym forum ma już własny wątek, traktowany jako "śmiechowy", u nas też co jakiś czas się produkuje ze swoimi dość kontrowersyjnymi treściami...
Jak już wyleciały z Forum wątki offtopowe, to warto się i nad tym problemem zastanowić.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Czy korzystacie z Mojego Asystenta po zalogowaniu?

Tak - z opcji "ostatnie 10 moich postów".
Ułatwia to wyszukiwanie ...

Cytat

Czy przydaje się Wam zakładka "Moi przyjaciele"?

"Moi przyjaciele" są przydatni - widzę, kiedy byli ostatnio aktywni na Forum.
Poza tym - jeśli chcę wysłać PW, to nie muszę się wysilać przy wpisaniu całej nazwy tylko od razu mam opcję wysłania wiadomości PW.
Więc chciałbym, by ta opcja została icon_cool.gif

Oczywiście mogę do nich wysłać mail -w końcu jak są to przyjaciele, to mam do nich adres icon_lol.gif , ale czasami chcę napisać na PW (np. jak w tym momencie są zalogowani na Forum).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy "Moje dyskusje" zam. Ost. 10 moich postów. Zobaczę, co z tymi przyjaciółmi w takim razie. Swoją drogą dziś ruszamy!
Co ważne - usunęłam z bazy wszystkich użytkowników mających 1 i 2 posty, a link reklmowy w stopce. Zostało 79 kont z linkami, z czego większość jest reklamowa. Aby nie wylać dziecka z kąpielą, przejrzę teraz każde konto z osobna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przepraszam za pytanie, ale czy ja mam coś nie tak z internetem, z komputerem, czy telefonem? Czy może jest to nowa szata forum? bo jeśli to nowa szata, to proszę nie zrozumieć mnie źle, ale niestety tamta była o milion razy lepsza (chodzi mi jak na razie o sam wygląd, bo dalej się nie zaglębialem)

Z całym szacunkiem pozdrawiam.... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję dodanie pole szybkiej odpowiedzi, żeby nie trzeba było klikać "odpowiedz" przy chęci napisania postu w danym temacie, oraz LEKKĄ zmianę kolorystyki. Moim zdaniem na portalu wygląda to ładnie, ale aktualna ilość bieli na forum wprowadza chaos. Mam dwie propozycje:

http://scr.hu/1i7x/93bwx
http://scr.hu/1i7x/60kfl

Względem oryginału:

http://scr.hu/1i7x/x7b41

Moim zdaniem będzie przejrzyściej a zmiana ogranicza się do wpisania zamiast koloru białego to chociażby szarego użytego przeze mnie (#F1F1F1)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Dawno nic nie pisałem ale to nie znaczy, że nie zaglądam w to miejsce. Od dłuższego czasu czytam o ewentualnych zmianach na forum i oto jest efekt najbardziej widoczny - wizualny czyli szata graficzna. Od razu nasunęło mi się pytanie czy to efekt przejściowy czy docelowy czy też może będzie możliwość wyboru z rozwijanego menu " WYBIERZ SKÓRKĘ ". Pytam, ponieważ w obecnej szacie graficznej jak dla mnie dłuższe czytanie forum stało się męczące a całość mniej czytelna. Może będzie opcja powrotu do poprzedniej szaty kolorystycznej ??

Nie mniej jednak pełen szacunek dla zespołu za trud podjęty nad ulepszeniem forum.!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, barwy mocno sterylne. Dawniej były takie spokojne i w dobrym klimacie icon_cool.gif . Ale ponoć do wszystkiego można się przyzwyczaić icon_wink.gif Jednak czytam już 15 minut posty jak opowiadanie w "wordzie" czy exelu i bolą mnie oczy icon_confused.gif
Minus, ale tak na szybko, za dział TESTY. Poprzednio można było wybrać przykładowo z działu wzmacniacze wyświetlanie takiej "listy" po markach alfabetycznie, po dacie ukazania się na rynku/ testu danych modeli od najświeższych ( super sprawa) i bodaj po cenie.
Lista modeli mieściła się na 1 stronie.
Teraz są opcje : najświeższe ( kwestia względna, bo zależy kiedy się zaglądało) i po marce. Niestety na stronie wyświetla się tylko chyba 20 pozycji, (fakt ze zdjęciem poglądowym) i trzeba klikać next.

Plus, za opcje korekty błędów w pisowni, (która przynajmniej u mnie teraz jest), może skłoni to odwiedzających do większej uwagi, szacunku dla języka i czytających.
Drugi, za opcję " podgląd posta" .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę funkcji i przycisków nie działa na razie prawidłowo...
Ale widać poprawę, więc po prostu trzeba to zgłaszać.

Np. usiłując wejść ze strony Forum http://forum.audio.com.pl/
na GIEŁDĘ - wchodzimy pierw na stronę AUDIO http://audio.com.pl/
a dopiero teraz po kliknięciu GIEŁDA wchodzimy na nią.


Zmiana kolorów od razu rzuca się w oczy icon_razz.gif


Fajnie wygląda w zakładce TESTY (marki) to, że przeglądając według marek mam od razu informację ile jest testów danej marki.
Warto się zastanowić, czy aktualizować w "testach" informację "PRODUKOWANY", czy zrezygnować z jej wyświetlania. Bo np. w teście wzmacniacza AA MAP-105 jest nieprawidłowa informacja "PRODUKOWANY" : "TAK"
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...reo/813-map-105

Nadal u mnie jest problem z wyświetlanym czasem - dopiero po zalogowaniu wyświetla się prawidłowo.
Dotyczy to zarówno IE jak i FireFoxa, mam tak samo na kilku kompach i komórce...

Cytat

Plus, za opcje korekty błędów w pisowni, (która przynajmniej u mnie teraz jest), może skłoni to odwiedzających do większej uwagi, szacunku dla języka i czytających.
Drugi, za opcję " podgląd posta" .

Opcja podglądu postu była już w starej wersji Forum.
A błędy chyba też się podkreślały?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja nie za późno z "żalami", ale czy dałoby się coś zrobić z tymi dziwnymi określeniami typu sympatyk, guru czy audiofilski król pod awatarem?
Zapewne miało to o czymś informować, być sympatyczne, może zabawne chwilami, ale jak dla mnie jest trochę drażniące i niewiele wnoszące do tego kim na forum jest ani jaki status ma dany forumowicz.
No niby tak, coś tam mówi, ale ... o ile przy mniejszych ilościach postów i ich zwiększaniu coś się tam dzieje
(zmienia się nazewnictwo - ranga forumowicza), to gdy się osiągnie bodaj (nie zanotowałem dokładnie kiedy) 1500 wpisów, forumowicz staje się "audiofilskim królem" i... tak już chyba do us****j śmierci icon_mrgreen.gif .
W sumie ile kto napisał postów można odczytać z "licznika" będącego pod każdym awatarem.
Więc jeśli takie nazwy mają jakikolwiek sens i rację bytu, to proponuję zwiększenie liczby tych "rang", oraz rozciągnięcie ich pojawiania się wraz z liczbą postów.
Albo jeśli można zlikwidowanie tego nazewnictwa, tym bardziej, że są również kwadraciki pokazujące "dorobek" ilościowy (bo niestety nie jakościowy) postów. Ale te kwadraciki (ich ilość) również się nie powiększa z czasem, gdy osiągnie się status audiofilskiego króla. Czyli znów to się dubluje.

Prywatnie, jak wie to wielu forumowiczów, zależy mi także na wyeliminowaniu z nazwy słów "audiofil", "audiofilski" jako określenia powszechnie używane, ale mocno skompromitowane.
Ja jako audiofilski król walczący z określeniem audiofil jestem w tym być może mało wiarygodny. Paradoksalnie, jak zauważył forumowicz Excalibue.

Tło nowej wersji forum jest niestety zbyt jasne, męczące.
Może dla kogoś kto tu wchodzi na krótko jest bardziej czytelnie. Wiele osób, w tym ja, spędzających tu
niejednokrotnie całe godziny będzie miało bardzo zmęczony wzrok. Rzeczywiście "skórka" do wyboru byłaby
świetnym rozwiązaniem.

Przede wszystkim jednak widzę, że zmiany na forum, to tylko (niestety) facelifting a nie prawdziwe zmiany.
Funkcjonalnie nadal niemal to samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość postów (i kategorie "zasłużonych") to jedno - a ich jakość to drugie.
Kwestia jakości postów to ciężka sprawa icon_eek.gif

Zauważ, ile osób wrzuca sporo krótkich i ABSOLUTNIE NIC NIE WNOSZĄCYCH wypowiedzi.
Chyba tylko dla zaistnienia i "nabijania" licznika.
O braku poszanowania zasad ortografii i gramatyki nie wspomnę!

Zdarza mi się usuwać posty takich użytkowników (chodzi nie tylko o "żółtodziobów"), bo tylko zaśmiecają Forum.


Poza tym - warto zobaczyć jak są pisane (i potem edytowane, by usunąć ewentualne błędy lub zrobić post czytelniejszym) nasze posty, a jak wyglądają posty "niedbałe" (brak polskich znaków można czasami wybaczyć, ale niedbałość - już nie). Napisanie przez Ciebie (i przez parę innych osób) postu trwa ładnych pare/paręnaście minut - a takie bylejakie posty "trzepane" są pewnie w ciągu minuty.

Pozdrawiam
PS. Swoją drogą - to przy spamerach fajnie by było, by od razu wyświetlał się komunikat SPAMer przy ich awatarze...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zauważ, ile osób wrzuca sporo krótkich i ABSOLUTNIE NIC NIE WNOSZĄCYCH wypowiedzi.
Chyba tylko dla zaistnienia i "nabijania" licznika.



Dział i temat pt " przy czym zasypiasz" , "czy ktoś słucha radia" też w sumie niewiele wnosi, znaczy wnosi, osoby które tam piszą coś by zaistnieć i nic ponadto. A wakacje dzieci się nieraz nudzą, więc może być wysyp i bałagan.
To że ktoś ni z gruszki ni z pietruszki wpisze w dyskusji swoją nietrafioną uwagę, czy lakoniczną krótką tpodpowiedź można jeszcze przeboleć, tak jest wszędzie.
W ogóle w zakładce "komentarze i opinie" :http://forum.audio.com.pl/index.php?showforum=6 setki wpisów i autorów z jednym wpisem jest 90% .
Czy wiadomo z czego wynika ostatni wysyp jakiegoś spamu i obcojęzycznych wpisów ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Ludzie, co tutaj się rozdrabniać o posty, ich jakość itp...

Temat zmian wałkowany od dawna. Szkoda, że Nasze pomysły to jedno, a realizacja to drugie. Zmiany, zmiany, zmiany i mamy prosektorium. Masakra. Takie jest moje zdanie.
Kilka dni oswajałem się wizualnie. Dziś postanowiłem poczytać, popisać. Moim skromnym zdaniem, nie da się (przynajmniej mnie to męczy).
Wcześniej mogłem spędzić przed monitorem całą noc i dawało mi to frajdę. Teraz ? Od ok. 20 min siedzę i mam dość.

FORUM JEST NIECZYTELNE, CHAOTYCZNE.

Bolą mnie oczy, za jasno. Większość wygląda jak raczkująca strona, która czeka na rozwój.
Profile użytkowników (oglądając je) wyglądają, jakby strona była niedopracowana, nieukończona.
Pierwsze Posty ? To jest największy ewenement w obecnym wykonaniu. To teraz jest to widoczne ???
Opcje odpisywań, cytatów i innych dostępnych opcji... teraz to jest bałagan, teraz to dopiero trzeba się zastanowić które kliknąć.



A cokolwiek na temat Naszych propozycji ? Nic, kompletnie nic ? Przecież jest tam tyle dobrych pomysłów i rad. Szkoda, że jedynie co się zmieniło to wygląd strony. A jak, to jeżeli chodzi o mnie, napisałem wyżej.


P.S. RoRo, pomysł z wstawką SPAM w awatarach takich użytkowników jest genialny. I jeszcze raz wspomnę, cieszę się że dołączyłeś do tematu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I jeszcze raz wspomnę, cieszę się że dołączyłeś do tematu.

Czasami urlop się należy...
No i moje pierwsze wpisy w tym dziale były już jakiś czas temu

A do "bólu oczu" też się przyłączam icon_cry.gif
I również nie wiem, jak teraz działa cytowanie - po prostu "na dzień dobry" usuwam cytat i piszę swoje.


Zdaje się że nadal nie ma wymagania podawania miejsca zamieszkania przy rejestracji na Forum...
I znowu trzeba tym przypominać "świeżakom".

Zastanawiam się też nad obecnym działaniem wysyłania postów na mail w wybranych działach: o wczorajszych wpisach Zieluwida dot. SPAMu mam zamiast jednego chyba kilkanaście maili po jednym, kolejnym wpisie (no chyba że Kolega tak to robił o co Go jednak nie podejrzewam...).


Pozdrawiam
PS. Żeby nie było - zmiany na Forum zauważyłem. Wygląda teraz bardziej nowocześnie, ale czy lepiej? Oto jest pytanie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zamiast jednego chyba kilkanaście maili po jednym, kolejnym wpisie (no chyba że Kolega tak to robił o co Go jednak nie podejrzewam...).



robił, akurat to mi się rzuciło w oczy, że pojawiło się kilka nowych postów, a potem przeedytował do jednego. zieluwidzie jeśli się mylę, to przepraszam, ale w tej kwestii nie mam wątpliwości. tutaj systemu się nie oszuka - nowy post, nowy mail. chyba, że jest bug w systemie, ale nie sądzę, żeby taka funkcjonalność przestała działać

pisałem już pod jednym z wątków, ale poszedł do kosza razem ze spamem - fajnie by było, gdyby Redakcja przybliżyła jakie zmiany funkcjonalne (bo wizualne widać gołym okiem) zostały wdrożone ostatnio - pomogłoby to w świadomym testowaniu nowych funkcjonalności systemu i wyłapaniu ewentualnych błędów, co zdecydowanie pozytywnie może wpłynąć na jakość działania forum, a przecież o to nam wszystkim chodzi. A im więcej osób uważnie poklika, tym lepiej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum krótko, chociaż czytam je od dawna. I mam takie refleksje po dokonanych zmianach:forum wygląda po zmianach świeżej, chociaż popełniono kilka błędów tzn.:
1. jak już pisali przedmówcy jest za biało; to co bym zmienił to przyciemnił pola postów, strony głównej forum (z paskiem z ostatnimi postami po prawej stronie włącznie) oraz postów wyświetlających się po kliknięciu w przycisk "odpowiedz" (teraz zlewają się jeden z drugim). Kolor, na który zmienił bym ww. tła to ten sam szary, na którym jest położony przycisk "do góry"
2. Linki w tekstach kiedyś były podkreślone a teraz nie są, więc trzeba się domyślać co jest linkiem a co nie jest
3. Nie wiem czy nadal tak jest ale kiedyś wszyscy narzekali, że kolejne posty jeden pod drugim tego samego użytkownika nie łączą się w jeden - jeżeli nadal tak jest to trzeba to zmienić.
4. Moim zdaniem większą klikalność (rozumiem, że taki był cel zmian) możnaby uzyskać zmieniając (zwiększając) funkcjonalności działu giełda - rozbudowując go na podobieństwo tego, który funkcjonuje na hifi.pl.

Generalnie mam wrażenie, jakby głównym celem zmian było upodobnienie się do AS... icon_confused.gif

To tyle uwag ogólnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak, dodałem je osobno i zgrupowałem później na dziesięć. Już wyjaśniam dlaczego.

Kiedy piszę w domu, mam pliki tekstowe odnośnie komentarzy i samych użytkowników. Zbieram paczkę ustawiam odpowiednio ( chyba zauważyliście pewien porządek ) i dodaję jako całość. Jedyne co muszę zmienić, to wygląd nazwy, która jest pogrubiona.
Na komputerze stacjonarnym to proste i wygodne.
Sytuację na Forum sprawdzam także na telefonie, kiedy jestem poza domem. Aby nie umknęły mi takie profile, zazwyczaj kopiuję same nazwy użytkowników. Potem w domu wyszukuję i znów robię paczkę.
Wczoraj pisałem z telefonu, byłem w pracy, właśnie skończyłem. Nie mam tutaj możliwości otwarcia dwóch i więcej stron na jednym ekranie ( a tak wygodniej kompletować paczkę ). Można otworzyć, ale za każdym razem trzeba wracać do poprzedniej i kopiować osobno link i nazwę.
Chciałem to zrobić na zasadzie edycji, ale wklejanie i pogrubianie nazw jest niewygodne. Ekran malutki, jak raz się pomylisz, to strona się albo odświeża, albo wszystko się zlewa, robi mi się bałagan i wszystko trzeba robić od nowa.
Wygodniej i szybciej było mi to zrobić pojedyńczo i zaznaczyć jako łączenie postów.
Mniejsze ryzyko pomyłki. Tak było sprawniej i szybciej. Ot cała historia.

Trochę jestem zaskoczony waszą reakcją. Nie miałem zamiaru oszukiwać systemu, czy celowo zwiększać sobie licznika, bez przesady. To akurat jest dla mnie najmniej istotne szczerze mówiąc. Poza tym najlepszym sposobem na takie wyniki jest pisać byle co i byle gdzie, od czego jestem daleki.

Jak zauważyliście temat jest zamknięty. Między innymi dlatego żeby uniknąć bałaganu i bzdurnych komentarzy. Uważam, że miał/ma jasno określony cel.
Wcześniej także monitorowaniem takie zachowania i wysyłałem do RoRa mnóstwo linków ze spamem w celu ich usunięcia. Jeżeli chodzi o samo czyszczenie spamu w profilach, musiało to być przekazane dalej. Uznałem zatem, że taka forma rozwiązania problemu, będzie prosta i łatwo dostępna. Jak to się mówi : podane na tacy.

Czasami także, dodawałem w omawianym temacie jeden link kiedy delikwent był obecny na Forum. Efekt ? Widział, że w rubryce z nowymi postami pojawia się coś na jego temat. Dodatkowo wysyłałem do niego PW z linkiem do jego profilu, gdzie zamieszczałem odpowiedni komentarz. Znikał natychmiastowo. To raczej daje pewność, że już nie powinien tutaj wrócić.
Wtedy takie wpisy też należało pogrupować tak jak to sobie założyłem na wstępie.
Jednak w tym momencie zastanawiam się czy ma to sens, skoro w profilach nadal znajdują się reklamy ( ja ich usunąć nie mogę ). Byłoby prościej gdybym mógł. A finalnie spędzam nad tym sporo czasu, efektu nie ma i jeszcze jestem podejrzany, że robie to w całkowicie innym celu niż zamierzony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę jestem zaskoczony waszą reakcją. Nie miałem zamiaru oszukiwać systemu, czy celowo zwiększać sobie licznika, bez przesady. To akurat jest dla mnie najmniej istotne szczerze mówiąc. Poza tym najlepszym sposobem na takie wyniki jest pisać byle co i byle gdzie, od czego jestem daleki.



Cytat

finalnie spędzam nad tym sporo czasu, efektu nie ma i jeszcze jestem podejrzany, że robie to w całkowicie innym celu niż zamierzony.




absolutnie źle to odbierasz, nikt nie ma ani pretensji, ani żadnych wątpliwości, że robisz to najlepiej jak umiesz - wręcz przeciwnie, kawał dobrej roboty

ot, po prostu wyjaśnienie informatycznej ciekawostki na Twoim przykładzie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...