Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Cytat

Bolą mnie oczy, za jasno. Większość wygląda jak raczkująca strona, która czeka na rozwój.
Profile użytkowników (oglądając je) wyglądają, jakby strona była niedopracowana, nieukończona.

Opcje odpisywań, cytatów i innych dostępnych opcji... teraz to jest bałagan, teraz to dopiero trzeba się zastanowić które kliknąć

A cokolwiek na temat Naszych propozycji ? Nic, kompletnie nic ? Przecież jest tam tyle dobrych pomysłów i rad. Szkoda, że jedynie co się zmieniło to wygląd strony. A jak, to jeżeli chodzi o mnie, napisałem wyżej.


P.S. RoRo, pomysł z wstawką SPAM w awatarach takich użytkowników jest genialny.




Niestety muszę zgodzić się, z początku myślałem, że źle mi stronę załadowało. Oczy, fakt, muszę przyciemnić ekran.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kiedyś tego nie było :'(

Było...
Spamerzy pojawiają się falami. A moderatorzy i administratorzy nie siedzą (i nie będą ...) cały czas przy kompie. Wystarczająco dużo czasu spędzają przy kompie na moderacji!
Po to masz funkcję "zgłoś do moderatora", by ułatwić usuwanie śmieci z Forum

A poza tym - zerknij na wątek o spamerach, to zobaczysz ile tego paskudzwa się pojawia i ile czasu tracimy na usuwanie śmieci.


Obas
Dzięki,że już odpisałeś Zieluwidowi o co chodziło z mailami


Zieluwid
Odnośnie Twoich postów - chodziło mi o to, czy poprawnie działa funkcja przesyłania nowych postów na mail (działa prawidłowo). Wszystko wyjaśnione, nie ma problemu.
O czasochłonności usuwania śmieci i SPAMerów to sam wiem najlepiej icon_eek.gif

Funkcja "nowych użytkowników" jest możliwa do opanowania:
Wszyscy Użytkownicy - data rejestracji (uporządkowanie po czasie rejestracji) - malejąco
(wtedy najnowszy "użyszkodnik" będzie na górze zestawienia)


O konieczności wprowadzenia funkcji edycji avatara wspominałem już wielokrotnie i mam podobne zdanie co Ty.

Kolejna rzecz - w związku z narastającą liczbą spamerów uważam za konieczne przy rejestracji:
wprowadzenie prostych pytań/odpowiedzi w języku polskim (większość spamu jest "zagraniczna"), niezbyt prostych do ewentualnego przetłumaczenia przez translatory (oraz inne pomysły - ale już tylko do wiadomości Administratora i moderatorów icon_cool.gif )

Trochę to skomplikuje proces rejestracji - ale przynajmniej będzie mniej śmieci.

O tym, by przy rejestracji była konieczność podawania miejscowości to już ładnych kilkanaście razy wspominałem (i nie tylko ja...). Może kiedyś to się wreszcie pojawi.

Poza tym - ilość użytkowników Forum jest zawyżona przez spamerów:
Np. dzisiaj (do tej chwili) zarejestrowało się 120 potencjalnych spamerów...
i pewnie 2-3 normalnych użytkowników. To chyba daje pojęcie, co się ostatnio dzieje :!:

Pozdrawiam
PS. O tym, że białe tło wprost WALI PO OCZACH pisali już przedmówcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Bardzo się cieszę, że zabraliście głos. Nie było mnie pięć dni w Warszawie, z samego rana zasiadam do forum, czytam, odpowiadam. Na pierwszy rzut oka widzę, że macie uwagi dotyczące grafiki i przycisków. Jutro wszystkie przeanalizuję. Co do poważnych zmian - niestety wiele z nich wymaga postawienia forum od nowa, co jest wstępnie planowane - jak mnie poinformowano - na koniec roku:(

Jeśli chodzi o spam - to tak na szybko - w środę usunęłam około 200 kont zawierających reklamowe linki.

Szata graficzna...według mnie bieli także jest za dużo, ale zostałam przegłosowana icon_smile.gif Spiszę Wasze opinie i przekażę dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnoszare tło mam w biurze - ale tylko w tej części, w której są wypowiedzi użytkowników.
To co jest po bokach jest na białym tle...

Poza tym - regulacja jasności/kontrastu na monitorze pomaga, ale np. na laptopach raczej nie ma własnych ustawień monitora (tylko pare zakresów), a nie wszyscy korzystają z zewnętrznych monitorów (no i te monitory też mają różne możliwości regulacji...).
No i szkoda czasu na taką partyzantkę icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, przestawiłam się na "ciemny" i od razu lepiej icon_smile.gif Zmień tryb i naciśnij enter lub odśwież stronę. Może mechanizm szwankuje, będziemy testować, inni pewnie też się odezwą. Efekt jest widoczny tylko na trzecim poziomie - dyskusji. Listy (po wejściu i tematów forów) też wolelibyście na ciemnym tle?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze. Zapisuję i przekazuję dalej. A jak z listami? Pewnie też należałoby przyciemnić?

Mam prośbę. Czy możecie wypisać, co jeszcze poprawić? Mam na myśli funkcjonalności - czy intuicyjne jest cytowanie, czy może doskwiera Wam brak jakiegoś przycisku. Podobno linki nie są widoczne, to trzeba naprawić. Co jeszcze? Nie wiem, czy uda się łączyć posty jednego użytkownika w jeden - pomówię o tym jutro.Chodzi mi o tego typu problemy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie nie działa, zmienia się tylko napis na pasku : Jasny/ciemny, a tło bez zmian. Dodatkowo po każdym odświeżeniu strony zmienia się na jasny (pomimo tego, że był wybrany ciemny).



U mnie to samo icon_sad.gif

Szkoda, że moje posty i tematy nadal są tyko w profilu do którego trudno wejść, no chyba, że tylko ja tego nie ogarniam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie to samo icon_sad.gif



Czyli nie tylko u mnie jest problem.

Cytat

Szkoda, że moje posty i tematy nadal są tyko w profilu do którego trudno wejść, no chyba, że tylko ja tego nie ogarniam.



Być może to kolejny mankament systemu. Pamiętam, że ostatnim razem przy zmianach było podobnie. U jednych wszystko działało ok, u innych nie.
Trzeba działać.


Olu, jutro postaram się sporządzić wszystko co zaobserwowałem i co można by było poprawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Problem dot. zmiany trybu zgłosiłam, jutro informatyk sprawdzi, co jest nie tak.
2. Moje posty i tematy - pytałam, czy możemy ustawić to na belce, ale mechanizm pozwolił na wyodrębnienie tylko dyskusji, w jakich bierzemy udział. Nie mogę obiecać, że teraz to usprawnimy icon_sad.gif Zobaczę, co z dostępem do własnego profilu - faktycznie ciężko się tam dostać. A może inaczej - może to być mało intuicyjne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do własnego profilu jest - da się przeżyć (zresztą w poprzedniej wersji było chyba w miarę podobnie).

Z ustawieniem ciemnego profilu - nie daje się zapamiętać (korzystam z FireFoxa na XP). Zaraz zaktualizuję do nowej wersji i zobaczę, czy coś się zmieniło....

Poza tym - fajnie by było, gdyby ta opcja działała zarówno dla zalogowanych jak i nie zalogowanych użytkowników.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam prośbę. Czy możecie wypisać, co jeszcze poprawić?


To ja dorzucę jeszcze jedną sprawę: nie działa klawisz "cytuj". Przypuszczam, że chodziło o to aby - tak jak na AS - po zaznaczeniu cytowanego fragmentu tylko ten fragment się kopiował. Tymczasem nic takiego się nie dzieje - nie kopiuje się ani zaznaczony fragment ani całość postu, na który się odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpieszę poinformować, że funkcja jasny /ciemny zaczęła u mnie (firefox) działać: posty są odpowiednio podświetlane zgodnie z wyborem a ustawienie jest pamiętane w trakcie wyświetlania kolejnych tematów a także po wyłączeniu i ponownym włączeniu strony forum. Funkcja ta także działa na stronie głównej oraz na podstronach z tematami. Moim zdaniem forum zaczyna wyglądać całkiem atrakcyjnie i nowocześnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...