Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Próbowałem znaleźć tę opcję, ale się nie doszukałem...
Dlaczego nie można usuwać swoich tematów? Mam na myśli te przypadki, kiedy dane tematy nie mają żadnej odpowiedzi, wtedy autor tematu, który bez odpowiedzi zlądował na którąś już stronę, może usunąć temat i wstawić nowy nie robiąc burdelu na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Kolego, ale na tym forum pracujemy charytatywnie. Koledzy udzielają odpowiedzi w wolnym czasie. Udzielenie sensownej porady wymaga poświęcenia swojego czasu i dużego zaangażowania.
W sytuacji, gdy takiej odpowiedzi nie uzyskałeś wystarczy się przypomnieć wpisując kilka słów w założonym wątku, wówczas znajdzie się on na początku.

To dopiero byłby jak określiłeś burdel gdyby każdy mógł kasować w dowolnej chwili swoje tematy. Wówczas już nikt nie połapał by się, szczególnie w sytuacji, gdyby jakiś frustrat postanowił wykasować wszystkie swoje tematy na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej to rozumiem i się z tym zgadzam - znam ogólne zasady działania for. Po prostu często spotykałem się z taką opcją i podtrzymuję, ze przydatną opcją.
Może trochę inaczej to ujmę. Chodzi o usunięcie swojej ostatniej wypowiedzi. Jeśli ostatnia wypowiedź jest zarazem pierwszą w swoim temacie, to i ten można usunąć. Jeśli jest to przypadek, że temat gdzieś umknął i jest na którejś stronie bez odpowiedzi, to uważam, że lepiej go usunąć i walnąć nowy, niż pisać 'odświeżam' 'up' 'f5' itd - przynajmniej ja jestem wyczulony na tym punkcie i tego nie trawię, więc i ja raczej niechętnie to robię.

Zasugerowałem i tylko tyle chciałem zrobić. Nie jestem u siebie, więc na tym chyba zakończę podpowiedzi.
No może zapytanie o szałt (shoutbox) - też na nie icon_biggrin.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Szanowni Koledzy jakiś socjopata lub "biedaczek" z innego forum zbanowany za niewłaściwe zachowanie na naszym forum właśnie bawi się komputerem. Zakłada od dwóch trzech dni kolejne konta na forum AUDIO wklejając w nowo zakładane tematy bezsensowne teksty.

Nie wykluczone, że jest to też jakiś biedny osobnik z pokolenia Z, który się nudzi. A może jest to jakieś indywiduum, które nie potrafi sklecić samodzielnie dwóch zdań - osobnik typu troglodyta - zabawiający się cudzym kosztem.

Oto przykład:
http://forum.audio.com.pl/NIEPRZEBRANE-SCE...ERA-t44763.html

Niestety na silnie zaburzonych osobników nie ma recepty, są wśród nas i trzeba się z tym liczyć.

Prosimy Szanownych Kolegów o zgłaszanie moderacji wszelkich form naruszania regulaminu forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu dość intensywny kontakt z kilkoma osobami chorymi na schizofrenię.
Ten tekst jako żywo przypomina mi taką ich pisaninę albo to, co mówią.
Bywało, że wywody tamtych ludzi wyglądały składniej i były niby całkiem logicznie.
Tu jest groch z kapustą plus szwarc mydło i powidło.
Nie jestem lekarzem, ale z tego co się orientuję, to prawdopodobnie jeden z takich przypadków.
Należy współczuć, ale cóż. To nie są teksty w sferze zainteresowań czytelników forum Audio.
Macie moderatorzy trudną pracę, ale trzeba reagować i to usuwać.
Wszystkich to czytających przestrzegam przed dyskutowaniem z tego typu ludźmi. Nie napędzajmy ich dodatkowo.

Starsi stażem pamiętają przypadek pewnego "konstruktora", dającego nam przepisy na zbudowanie super wzmacniacza, bo takie jak się kupuje są złe. I świetnych kolumn składających się z kilkunastu małych głośniczków. oczywiście dużo lepszych od tego co można kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Może to co napiszę będzie kontrowersyjne, ale podstawową zmianę jakiej bym wprowadził na forum, to mechanizm eliminujący ludzi nie dbających o kulturę języka polskiego, na którą składa się umiejętność poprawnego mówienia i pisania.

Przeraża mnie coraz większa liczba uczestników forum nieprzestrzegających zasad poprawnej pisowni. Do najczęściej popełnianych błędów zaliczyłbym, m.in. używanie niewłaściwej postaci wyrazu, błędnych końcówek, błędów ortograficznych, składniowych, stylistycznych, nie wspominając o pisaniu właściwych wyrazów z dużej litery i interpunkcji.

Nie twierdzę, że ja nie popełniam błędów, jednak staram się, aby w tekstach pisanych przeze mnie na forum było ich jak najmniej. Mam świadomość, że język polski jest trudny, ale nie jest to usprawiedliwieniem dla osoby, która czuje się Polakiem, mieszka w Polsce i teoretycznie powinna mieć szacunek dla kultury i języka polskiego. Pomijam szacunek dla osób, z którymi dana osoba koresponduje, wymienia poglądy na forum.

Może dodam, dla przypomnienia, że język polski jako twór kultury polskiej, chroniony jest ustawą sejmową z 1999 r.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Minęły dwa miesiące od mojej wypowiedzi na temat poprawności mówienia i pisania w języku polskim.
Smutne jest, to że nadal wiele osób rejestrujących się nie zwraca uwagi na poprawne pisanie, nie używa też funkcji edytuj. Pomijam już fakt, że nie robią tego przedstawiciele branży, szczególnie jeden, który wielokrotnie upominany nadal wystawia sobie nie najlepsze świadectwo pisząc niedbale.

Myślę, że dobrze byłoby, aby na forum znalazł się dział - temat, który każdy nowy użytkownik przed zarejestrowaniem musiałby obowiązkowo przeczytać.
Powinien znaleźć w nim miejsce tekst napisany przez RoRo w poniższym wątku:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

jak też informacje zawarte w temacie założonym przez Administratora forum:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry166500

Niestety nadal na forum kwietnie radosna twórczość ludzi, którzy nie tylko nie piszą, ale i nie chcą pisać poprawnie po polsku. Pomijam już fakt, że nie wiadomo z jakiego powodu znaleźli się na forum Audio. Oto typowy przykład.
.........
Jak widać upomnienia moderatora zdały się psu na budę. Edytowano przez belfer54
link do wątku usunięto. Autor otrzyma inormację na PW
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mimo że starszy na pewno zdaje sobie sprawę że autor o którym mowa może być z 95r i mieć dodatkowo problemy np. z pisaniem i czytaniem. Istnieje coś takiego jak dysleksja rozwojowa. Może napisz do człowieka na PW i wypytaj dlaczego tak pisze, a nie od razu na publicznym na niego wskazujesz.
A jeśli tak bardzo ci to przeszkadza to zawsze możesz nie czytać takich postów. Jak widać nikt poza Tobą nie zwrócił na to uwagi.
Albo zwrócił i po prostu zapomniał, bo nie jest to coś przez co zasnąć nie można.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolega mimo że starszy na pewno zdaje sobie sprawę że autor o którym mowa może być z 95r i mieć dodatkowo problemy np. z pisaniem i czytaniem. Istnieje coś takiego jak dysleksja rozwojowa. Może napisz do człowieka na PW i wypytaj dlaczego tak pisze, a nie od razu na publicznym na niego wskazujesz.
A jeśli tak bardzo ci to przeszkadza to zawsze możesz nie czytać takich postów. Jak widać nikt poza Tobą nie zwrócił na to uwagi.
Albo zwrócił i po prostu zapomniał, bo nie jest to coś przez co zasnąć nie można.



Kolego Celdur tak się składa, że wiem doskonale co to jest m.in. dysleksja rozwojowa (nie będę w tym miejscu pisał skąd i dlaczego). Tym, którzy nie wiedzą radzę poczytać, choćby w Internecie co to jest dysleksja. Nie będę też tłumaczył na czym polega dysleksja, czy choćby dysortografia, czy też dysgrafia i czym się różnią.
Dla mnie, to w jaki sposób ten użytkownik forum pisze jest przejawem zwykłego niedbalstwa i braku szacunku dla czytających.
Poza tym wydaje mi się, że we wspomnianym wątku zwrócił uwagę autorowi na sposób pisania - również publicznie Kolega RoRo i jakoś Ci to nie przeszkadzało.
W innych miejscach / wątkach od dłuższego czasu (od wielu lat) nie tylko ja, inni moderatorzy dosyć często, zwracaliśmy uwagę na dbałość o język polski i sposób pisania. Jak widać Kolego nie zwracałeś dotychczas na to uwagi. Nie wiem czemu.
Moim zdaniem ktoś kto ma problemy, o których wspomniałeś wyżej, powinien np. napisać wcześniej tekst, choćby w wordzie. Ponadto, jak można to zauważyć edytor forum również podkreśla błędy i w każdej chwili można je poprawić.
Co do mojego samopoczucia, to spać mogę, nie mam z tym problemów, a czytać muszę choćby z obowiązku.

Aby nie kruszyć kopii i nie wzniecać niepotrzebnych emocji usuwam link do wspominanego wątku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysleksję i dysortografię. Mnie również zwrócono uwagę na poprawność. Nie czułem się urażony. Wytłumaczyłem na spokojnie, że mogą się zdażyć błędy. Nie robię tego z braku szacunku. Można było się dogadać z administracją i stałym użytkownikiem. Wystarczy zwracać uwagę na podkreślenia.

Na tym forum panują takie zasady i już. Jak w życiu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jeśli tak bardzo ci to przeszkadza to zawsze możesz nie czytać takich postów. Jak widać nikt poza Tobą nie zwrócił na to uwagi.
Albo zwrócił i po prostu zapomniał, bo nie jest to coś przez co zasnąć nie można.


Celdur,
jakbyś nie zauważył - to kolega Belfer54 jest MODERATOREM i trudno by nie zwracał na to uwagi!!!

Poza tym wiele osób zwraca na takie błędy uwagę... Więc trzeba się do tego przystosować (przynajmniej na naszym Forum) i już icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję RoRo, że mi przypomniałeś co ja tu robię, bo …
Dziękuję Audiowit, że swoją postawą na forum udowodniasz, że osoba, która jest obciążona dysleksją, dysgrafią, dysortografią jednak jak chce to potrafi. Moje doświadczenia w tym zakresie też potwierdzają, że jak się chce to można. Wszystko zależy od motywacji, potrzeb i stosunku do osoby która czyta to co piszemy.
Wspomnę jeszcze, że zgodnie z obietnicą przed dwoma dniami napisałem na PW do założyciela tego nieszczęsnego wątku. Nie otrzymałem jak dotychczas odpowiedzi.
Wracając jednak do tematu. Uważam, o czym już wspominano, że nowi użytkownicy forum powinni mieć zablokowaną możliwość pisania na forum tuż po zarejestrowaniu się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie taka krótka karencja mogłaby zdecydowanie uaktywnić takiego użytkownika -raz by zapoznał się z tematem w Internecie i nie pytał o bzdury (wykorzystując dowolną wyszukiwarkę), dwa- by poszukał podobnych wątków na naszym Forum.

Pozdrawiam.
PS. A tak swoją drogą (bo ktoś z nieznanego powodu nawiązał do wieku...) to jak jakieś dziecko ma problem z ortografią -to prosi rodziców by mu sprawdzili wypracowanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman karencja jest potrzebna i będę o to apelował do administracji.

Zobacz co się dzieje od dłuższego czasu na forum. Choćby dzisiejszy i wczorajszy dzień. Wysyp klientów, którzy nic nie mają do powiedzenia, piszą bzdury, często po to aby zaistnieć na forum lub sprowokować do niepotrzebnej dyskusji.

Najczęściej taka wątpliwa aktywność kwitnie w dziale Muzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zobacz co się dzieje od dłuższego czasu na forum. Choćby dzisiejszy i wczorajszy dzień. Wysyp klientów, którzy nic nie mają do powiedzenia, piszą bzdury, często po to aby zaistnieć na forum lub sprowokować do niepotrzebnej dyskusji.


Pewnie Święta się zbliżają i pacjentów wypisują do domów...

Pozdrawiam
PS. To było lekko złośliwe-ale niestety takie są wrażenia. Bo to już się robi epidemia z tego grafomaństwa icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, że czytając posty nowych użytkowników, (to pewnie wysyp z rocznika 95, jak to jeden z Kolegów napisał), odnoszę wrażenie jakbym nie był na polskim forum. Sposób w jaki niektórzy posługują się rodzimym językiem woła o pomstę do nieba. Rozpoczynanie zdań z małej zamiast z wielkiej litery to już standard. O innych kwestiach nie wspominam.
W związku z powyższym rodzi się pytanie, czy to już polska edukacja tak nisko upadła? A może występowanie anonimowo w sieci powoduje, że niektórzy myślą, że są zwolnieni z przestrzegania nie tylko reguł pisowni, ale też reguł dobrego wychowania, szacunku dla drugiej osoby, która czyta te ......?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja jeszcze dodam, że czytając posty nowych użytkowników, (to pewnie wysyp z rocznika 95, jak to jeden z Kolegów napisał), odnoszę wrażenie jakbym nie był na polskim forum. Sposób w jaki niektórzy posługują się rodzimym językiem woła o pomstę do nieba. Rozpoczynanie zdań z małej zamiast z wielkiej litery to już standard. O innych kwestiach nie wspominam.
W związku z powyższym rodzi się pytanie, czy to już polska edukacja tak nisko upadła? A może występowanie anonimowo w sieci powoduje, że niektórzy myślą, że są zwolnieni z przestrzegania nie tylko reguł pisowni, ale też reguł dobrego wychowania, szacunku dla drugiej osoby, która czyta te ......?


Według mojej opinii to złożony problem wynikający z mnóstwa nakładających się na siebie rzeczy na przestrzeni lat, wymienię dwie najważniejsze:
1. Rozwój technologii, smartfonów, komputerów, laptopów i tabletów itp., co spowodowało, że ludzie zamiast czytać książki i aktywnie odpoczywać, uprawiając sporty na świeżym powietrzu, większość czasu spędzają przed kolorowymi ekranami i na portalach społecznościowych skutecznie się ogłupiając.
2. Niekorzystna zmiana systemu szkolnictwa ze "starego" (do czego chcą teraz wracać) na "nowy" system gimnazjalny, gdzie młodzi ludzie uczą się w kółko tego samego i na pamięć, gdzie ważniejsze od myślenia są klucze i wzory odpowiedzi. Za moich czasów kolega z ławki obok na polskim powiedział, że jego zdaniem Słowacki był idiotą, po czym to rozsądnie uzasadnił i dostał piątkę. A teraz tylko jedna odpowiedź w kluczu jest właściwa, a jak ktoś uważa inaczej, to uważa źle.

A brak szacunku wynika z roszczeniowej i pretensjonalnej postawy ludzi, którzy ledwo od ziemi odrośli, a już uważają, że wszystko im się należy, np. w pierwszej pracy powinni dostać 5 tys. netto, żeby im się opłaciło w ogóle przyjść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jako wionący świeżością uczestnik forum, w kontekście ostatnio przeczytanych postów z innych wątków, poddaję pod rozwagę kolegów zarządzających propozycję stworzenia/podpięcia osobnego działu/wątku dla nowo przybyłych. Coś w stylu "przeczytaj zanim napiszesz", gdzie prócz już istniejącej instrukcji jak pisać pierwsze posty, byłyby linki do podstawowych informacji na temat akustyki pomieszczeń, ustawiania kolumn oraz innych przydatnych "świeżakom" rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambeat,
Po Nowym Roku będą najprawdopodobniej kolejne zmiany na Forum, bo już wcześniej ustalaliśmy na podstawie potrzeb (m.in. w tym wątku) przydatne nowe tematy -m.in. podstawy połączeń, wybór stereo czy kino domowe, podstawy akustyki, pierwsze kroki w audio itd.
To po prostu musi trochę potrwać, bo wszyscy mamy multum spraw na głowie i każdy na swoją pracę- a na Forum działamy w ramach swojego wolnego czasu-a teraz idą Święta i to jest bajważniejsze w grudniu!

Pozdrawiam
PS. Dziękuję za Twój ciekawy i merytoryczny wpis icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

propozycję stworzenia/podpięcia osobnego działu/wątku dla nowo przybyłych. Coś w stylu "przeczytaj zanim napiszesz", gdzie prócz już istniejącej instrukcji jak pisać pierwsze posty,


Gamebeat, miło że interesujesz się forum i aktywnie w nim uczestniczysz, to bardzo pozytywne.
Jednak jak pewnie zauważyłeś, lub może jeszcze nie ( bez urazy) , takich tematów, instrukcji, (zwał jak zwał ) trochę już jest.
Moim zdaniem problem jest gdzie indziej...parafrazując Twój wpis "przeczytaj zanim napiszesz", można by napisać też : " pomyśl zanim napiszesz" - dotyczy to na szczęście mniejszej grupy , ale... .Oraz " poszukaj zanim napiszesz " - sporo tematów jest już opisanych na różne sposoby, wystarczy poświęcić 3 minuty na wpis jakiejś frazy i wyskakuje masa tematów dla zainteresowanego... Tak więc problem jest taki, jak skłonić kogoś do przeczytania paru istotnych wersów, kilkunastu wpisów w konkretnym już temacie icon_mad.gif Sporo nowych forumowiczów chciałoby aby ktoś zrobił "opracowanie wyłącznie dla nich" .
Czasem coś pisząc po raz 10 ( takie pewne oczywistości ), to mam ochotę zrobić sobie w "wordzie " notatki i tylko już wklejać pewne zagadnienia już "na gotowo ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już RoRo wspomniał spodziewamy się zmian na naszym Forum. Miejmy nadzieję, że nastąpi to w miarę szybko. Już od dłuższego czasu trwają dyskusje, również poza forum, m.in. w kwestii ewentualnego uruchomienia działu dla początkujących, który mógłby nosić nazwę "Podstawy audio i wideo". Rodzi się tylko pytanie, o czym pisze Jacek75, jak spowodować, aby osoby nie mającego zielonego pojęcia o audio szukały tam odpowiedzi na swoje pytania, czytały informacje i tematy zamieszczone w tym dziale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy za taśmową produkcją bezmyślnych postów nie stoi często chęć nabicia sobie licznika i zyskania przydomka "audiofil" który nobilituje i pozwala wypowiadać się z aurą znawstwa. Może kadencje na poziomach debiutant, sympatyk, (itd.) powinny zostać wydłużone a "stopnie wtajemniczenia" warunkowane także długością pozostawania w aktywności na forum?

Stworzenie czegoś jak FAQ (Podstawy..) jest dobrym pomysłem. Czy będzie czytane? Przez poważnych użytkowników tak.

Może pomocnym byłoby także "napisanie" instrukcji obsługi wyszukiwarki forum. Każdy zadający temat, powinien pofatygować się ze sprawdzeniem czy problem już nie był rozpoznawany. Sprawdź w: "szukaj" jako druga zasada użytkownika. Pierwszą pozostaje staranność językowa i gramatyczna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, jestem "za" wszystkimi postami i propozycjami, tyle tylko, że zjawisko jest raczej trudne do opanowania, albowiem pisanie od "strzału" jest zazwyczaj pochodną kupna sprzętu - "od strzału", więc niektórzy chcą szybko, więc szybko piszą i chcą szybką odpowiedź, zwłaszcza z opcją przyklaśnięcia. Dobrze to opisał jacek75. Takie czasy. Tutaj popieram opcję działu dla początkujących i "od strzału" ich tam przekierowania. Ogólnie - coraz trudniej się czyta forum przez nieumiejętne pisanie postów, zapytań, a już biorąc pod uwagę styl, język, ortografię, to ręce opadają (mam na myśli nowych użytkowników).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy za poparcie dla moderacji. icon_smile.gif

Olu prosimy o dział dla początkujących, bo faktycznie tak jak pisze Revo na forum zrobił się totalny bałagan. Wątki zakładane przez bardziej doświadczonych Kolegów giną w natłoku pytań osób początkujących w dziedzinie audio - wideo, o tematach zawierających totalny bełkot już nie wspominam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...