Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Bardzo fajne propozycje koleżanki i koledzy. Ale obawiam się, że wiele z tych propozycji pozostanie w sferze życzeniowej.
Na pewno przydatny byłby dział dla początkujących. Tylko, że nie wiadomo, czy i kto by tam zaglądał, pisał.
Przecież wiele osób z tych pytających, to "fachowcy", wiedzący często lepiej. A pytają tylko po to, by ktoś potwierdził ich wybór.
Taki dział może być oczywiście pożyteczny. Jednak proponowałbym także by podczas rejestracji pewne działania były obowiązkowe.
Jak choćby obowiązek przeczytania pewnych podstawowych informacji.

I kolejny, pewnie dla niektórych błachy "temat". Czyli przydomki (jak je zwał, tak zwał) na forum. Na pewno trzeba by wydłużyć czas, czyli ilość postów napisanych na forum, by móc przeskoczyć na kolejny "poziom".
W tej chwili po napisaniu chyba tysiąca kilkuset postów ktoś staje się "Audiofilskim królem" i tak jak choćby ja pozostanie już nim na zawsze.
Jak widzicie przekroczyłem już dziewiąty tysiączek a dziesiąty będzie pewnie niebawem i wciąż jestem jakimś tam królem.
Ale nuda łaaa (ziewam).
Może stworzycie, bym miał do czego dążyć icon_lol.gif , jakieś nowe przydomki. Byłoby fajnie icon_wink.gif icon_mrgreen.gif
A tak zupełnie poważnie. Zmodyfikujcie te przydomki, wydłużcie karencję, albo je usuńcie w cholerę, to nikt nie będzie tak łatwo zostawał kimś tam, bo skrobnął kilka postów.
Ja jak zwykle dość przewrotnie napisałem, ale mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi.
Bardzo lubię to forum, ale jest chyba bardziej skostniałe niż Watykan icon_twisted.gif Pozdrawiam administrację, moderację i wszystkich forumowiczów.
Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo "Oko Saurona" czuwa. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

obawiam się, że wiele z tych propozycji pozostanie w sferze życzeniowej.
Na pewno przydatny byłby dział dla początkujących. Tylko, że nie wiadomo, czy i kto by tam zaglądał, pisał.



Może być tak, że mnożenie kolejnych działów, sprawi że ludzie przestraszą się i już nic nie przeczytają, ale obym się mylił.

Mam inną sugestię, odnośnie instrukcji pisania pierwszego postu pojawiającej się po kliknięciu na chyba rzadko klikany baner "Pierwsze posty" icon_wink.gif.
Mianowicie by te punkty tylko leciutko zmodyfikować i powstawiać u góry każdego działu jak np. "kino domowe" , Stereo", "Technika lampowa i analogowa" ( ważne tematy ). Myślę, że nieco więcej osób tam na niego trafi, bo przed napisaniem swego pierwszego tematu ludzie tam zaglądają, chociażby z powodu by sprawdzić o czym inni piszą, czy o co pytają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to możecie usunąc przydomki. I tak wszyscy wiedzą kto robi robotę na forum. Wyrazy szacunku dla cierpliwych odpowiadajacych na pytania co wart Onkyo8105 czy Yamaha Rn500 czy 600.
Czasem brak mi tematow na wyższym poziomie wtajemniczenia. I dyskusji na temat sprzętu trochę lepszego niż budżetowy. I nie mówię o hi-endzie.80-90% to doradztwo w dobieraniu sprzętu.
Fajny jest salonik '' z Jolidą i Lebenem w tle'' tylko że np ja mam tylko pre lampowe i praktycznie każdy mój wpis tam będzie nie na temat.

Ogólnie brakuje mi trochę pieprzu na tym forum. Rozumiem dbałość o wysoki poziom i kulturę. Ale czasem moje prowokacje icon_wink.gif do dyskusji kończą się milczeniem ,mam wrażenie, że dlatego żeby kogoś nie urazić bądź nie wywołać awantury.
Bardzo spodobala mi się dyskusja z Wpszoniakiem na temat audiovoodoo. Można się kulturalnie nie zgadzać ze sobą.

Pozdro i poparcie dla Angela za niepatyczkowanie się i niesłodkosr....e.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może pomocnym byłoby także "napisanie" instrukcji obsługi wyszukiwarki forum. Każdy zadający temat, powinien pofatygować się ze sprawdzeniem czy problem już nie był rozpoznawany.



Zdecydowanie, forumowa "szukajka" domyślnie powinna latać po tematach, nie odnosząc się do treści wpisów.

Cytat

Nie wiem czy za taśmową produkcją bezmyślnych postów nie stoi często chęć nabicia sobie licznika i zyskania przydomka "audiofil".



Cholercia, no i Kolega rozgryzł mnie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PBoczek ,
Naiwne posty -mogą być. Choć łatwiej jest wbić parę słów wyszukiwarkę i przynajmniej zapoznać się z podstawowymi rzeczami i mieć od razu odpowiedź-bezcenne icon_smile.gif

Ale totalne lenistwo i brak chęci wypowiadania się zgodnie z regułami języka polskiego oraz pisanie w niezrozumiały sposób (tak, że nie można odgadnąć o ci autorowi chodziło) to już nie!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwność naiwnością. A lenistwo i ciągłe szukanie cycusia mamusi, to zupełnie inna sprawa.
Lecz wiecie, że z sutkiem w ustach i oczami zachlapanymi mlekiem trudno się wyraźnie wypowiedzieć, cokolwiek rzeczowo napisać.
Ale jak widzicie Panie i Panowie w zakładce Stereo tego typu postawy piętnuję od ręki. Leszczowania nie będzie, bo stereoangel czuwa. icon_cool.gif

Co do degradacji ciężko wystukanych paluchami przydomków, to ja bym nawet chciał. To byłby taki jakby wehikuł czasu.
Znów mógłbym poczuć się młody icon_mrgreen.gif . Tylko na forum Audio można doświadczyć takich cudów.
Ale mi się pomarzyło.
A tu pewnie będzie jak zwykle... icon_sad.gif Lecz zaskoczcie mnie, zaskoczcie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widać Szanowni Koledzy pomysłów jest wiele. Zgadzam się F1angel, że tzw. "przydomki" trochę w obecnej wersji mijają się z celem. Zgadzam się też z Audiowitem, że brakuje tematów na tzw. wyższym poziomie wtajemniczenia. Tworząc dział "Sprzęt znanych marek" liczyliśmy, że tam właśnie znajdą się takie tematy. Choć przydałoby się, aby takie tematy znalazły się też w innych działach. Niestety to nie zależy tylko o konstrukcji forum, ilości działów, itp., czy od starań Administracji, czy moderatorów. W głównej mierze poziom forum zależy od jego uczestników. Niestety poziom naszego forum, to z przykrością muszę stwierdzić nieco się obniżył.
Niestety coraz więcej na forum rejestruje się osób, chcących uzyskać podstawowe informacje, które i tak mogliby pozyskać wertując strony naszego forum. Często po zadaniu jednego, dwóch pytań osoby te znikają wogóle lub na dłuższy czas. Natomiast coraz mniejsze jest grono osób posiadających dużą wiedzę i doświadczenie. I tak naprawdę to forum tylko dzięki nim funkcjonuje. Nie będę wymieniał tutaj nicków, bo wiadomo o kogo chodzi. Cieszy to, że od jakiegoś czasu rejestrują się nowi Koledzy, którzy aktywnie uczestniczą w dyskusjach forumowych.
Co do "pieprzu", o którym wspominał Witek, to przed paroma, kilkoma laty dyskusje na forum były nim zaprawiane i to często. Było też więcej humoru. Pamiętam dokładnie, że wielokrotnie spieraliśmy się, mieliśmy odmienne zdania, ale dyskusja nie miała charakteru ataków na drugą osobę lub formy ukrytej dewaluacji drugiego forumowicza.
Może jest to efekt zmiany pokoleniowej na forach.
Natomiast to w jaki sposób wypowiada się na forum Kolega Wpszoniak przypomina mi trochę te stare czasy. Mnie bardo podoba się forma i sposób wypowiedzi jaką uprawia Wojtek.

To tak w telegraficznym skrócie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważył Kolega belfer54, poziom forum zależy wyłącznie od jego uczestników. Nie wiem, jak inni forumowicze to oceniają, ja widzę dość wyraźną różnicę i podział uczestników pod względem pokoleniowym, wynika to jasno z treści i jakości postów. Coraz bardziej liczy się "szybciej, niedokładniej, po łebkach". Pozwolę sobie w tym miejscu przypomnieć artykuł, który już był przytaczany na forum w innym wątku http://hifiphilosophy.com/o-sensie-i-rozte...?caly-artykul=1
Opublikowany 3.5 roku temu, w wielu obszarach społecznych boleśnie aktualny.

Co do przydomków - wczoraj zdaje się był tego przykład, kiedy kolega z ilością postów około 30 rozpoczął wątek w taki sposób, jakby się dopiero zarejestrował na forum i nie przeczytał wcześniej niczego. Innym przykładem był forumowicz, który prosił o wypowiedź "kogoś znanego". W ten sposób zaczyna się szufladkowanie, co działa w obie strony, bo mogą trafić się "nabijacze postów" ze skromną wiedzą jak i debiutanci - eksperci. Dla mnie liczy się treść i forma czyjejś wypowiedzi, wskazówki merytoryczne zawarte w poście, za czym przydomek niekoniecznie idzie w parze i może ich w ogóle nie być. Choć dla Kolegi f1angel przydałby się jakiś osobny przydomek icon_wink.gif

Z perspektywy forumowicza już posiadającego jakiś sprzęt, który daje mi satysfakcję ze słuchania, w pierwszej kolejności jako brakujące mogę wymienić tematy inne niż "co kupić za kwotę xx...". Bo takie tematy dominują i odnoszę wrażenie, że forum staje się "doradczo-sprzedawcze". Z brakujących mogłyby to być np. tematy w stylu "co z czym najlepiej gra", bardzo ciekawe też są wątki w stylu "pierwsza przygoda z gramofonem" itp.
W drugiej kolejności brakuje mi tematów typowo muzycznych, z przyjemnością bowiem podyskutowałbym sobie o różnych wykonawcach i zespołach, coś więcej niż "kto umarł, a kto wydał nową płytę".
Jako osoba z niższym (jeszcze) poziomem wtajemniczenia również jestem za tym, żeby tematów z "wyższym poziomem" było więcej, bo te z pewnością skłonią mnie (i nie tylko mnie) do poszukiwania wiedzy w obszarach, gdzie jeszcze nie byłem. Im bardziej niezrozumiale dla laika, tym lepiej, tym szybciej się o czymś dowiem i poszukam więcej.

Zdaję sobie sprawę, że pewne kwestie uznane przeze mnie za brakujące, znajdują się gdzieś w czeluściach forum. Nie do wszystkiego jeszcze dotarłem i obym cieszył się tym przekopywaniem forum jak najdłużej. Pewne tematy natomiast mogą być nie tyle powtarzane, co odświeżane, bo inny sprzęt był nowy 7 lat temu, kiedy ktoś polecał używany i inny sprzęt jest nowy teraz, a polecić można tamten, co nowy był wtedy. I, rzecz jasna, najstarsi użytkownicy forum są już bogatsi o te kilka lat doświadczeń, czym mogą się na nowo dzielić.

Wątek jest o zmianach. Trochę z przekory napiszę, czego nie powinno się zmieniać icon_wink.gif
Podoba mi się szacunek i sposób traktowania nowych/debiutujących/mniej znających się. Nie ma podziałów na lepszych i gorszych, jeden drugiemu nie wytyka, że tamten ma gorszy sprzęt, gorsze ucho, gorszy gust muzyczny. Jest za to merytoryczna dyskusja z wiarygodnymi argumentami z obu stron. To jest to, co wyróżnia to forum na tle innych - podejście ekspertów. Słyszy kable? Świetnie. Nie słyszy kabli? Super i w dodatku taniej. Słucha popu? Świetnie, mnóstwo jest ciekawie zaaranżowanych i wykonanych utworów "popularnych". Słucha klasyki? Super, jego/jej wrażliwość artystyczna lepiej się odnajduje w utworach klasycznych. I czy ktoś ma stereo za 50 tys, czy za 2 tys, jest tu traktowany jednakowo, acz z odpowiednim dla danej klasy sprzętów podejściem.

I tego nie zmieniajcie, Szanowni, żeby wszyscy inni mogli się tego podejścia nauczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambeat nic dodać nic ująć. Bardzo ładnie ująłeś pewne zjawiska i przekazałeś Swoje refleksje dotyczące sytuacji na forum.
Można byłoby sobie życzyć, aby większość nowych i nie tylko nowych na forum Kolegów prezentowało taką postawę.
Słuszna jest też uwaga, że od paru lat dominują tematy, jak to określiłeś "doradczo-sprzedawcze". I to jest niestety smutne. Niemal w każdym wątku dominują przedstawiciele branży. Oczywiście nie można mieć nic przeciwko temu. W końcu jest to wynikiem tego, że forum stało się takim jakim się stało,a to też za sprawą tego, że brakuje (o czym wyżej wspominano) ciekawych tematów dyskusyjnych.

Witek w wątku dotyczącym Jolidy i Lebena mile widziany jest każdy, kto myśli o posiadaniu, posiada wzmacniacz, przedwzmacniacz, końcówkę lampową oraz ten, który chce podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplikujecie. Przepraszam za wcinkę jako "nowy" ale przeczytałem kilka Waszych wpisów i mam mieszane uczucia. Serio sądzicie, że dla ludzi ważne jest to, co mają napisane przy nickach? Nie sądzę ja mógłbym mieć psikutasa bez s icon_razz.gif i nie robii to żadnej różnicy. Ortografia? Wprowadzić punkt regulaminu - nie przestrzeganie zasad ortografi 1x ostrzeżenie, 3 ostrzeżenia ban na 30dni. Marudzicie na tematy "sprzet za xxxx jaki? Po co marudzić jeśli to jest takie banalne i odpowiedź z góry wiadoma. Stworzyć działy: kolumny 1000-2000pln, 2000-3000 ..... to samo z pozostałymi kategoriami i nie będzie zbędnych pytań po za tymi "audiofilskimi". A jeśli skutecznie chcecie zniechęcić nowych, proponuję wprowadzić 10dni od rejestracji bez możliwości pisania nowych tematów. Wesołych i spokojnych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe to co napisał House. No faktycznie powinieneś zostać Naczelnikiem Forum Audio.
Tak fajnie jest pokpić jak się nie jest uwikłanym w konkretne działania i można sobie pooglądać wszystko z tak zwane zewnątrz.
Ale już niedługo. Właśnie skierowałem do Administracji wniosek dotyczący zawarcia w regulaminie forum punktu dotyczącego poprawnej pisowni i ortografii. House dzięki za poparcie, dawno o tym myślałem. icon_twisted.gif

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świat oraz dalszych ciekawych inspirujących pomysłów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, miałem długo swoje forum, w zasadzie na forach bywam od 2003 roku jako admin i powiem szczerze, to są po prostu uwagi które najczęściej się sprawdzają. Jeśli ktoś się rejestruje, tylko po to, żeby "szybko" otrzymać odpowiedz co kupić... na zasadzie "szybko bo jadę do sklepu kupić w ciemno" to po rejestracji dając mu np napisanie 10postów MERYTORYCZNYCH lub ograniczenie czasowe w pisaniu, dajecie mu czas na poszukanie, przynajmniej pobieżne, odpowiedzi na swoje pytanie. Druga kwestia, ktoś kto wpadnie na forum zadać tylko pytanie "co kupić" dostanie odpowiedz i ucieknie.

Jedyny mankament, że na forum może zrobić się cicho i będą mieli do Was mały żal osoby które prowadzą firmy i wyłapują takich "świeżaków".

Ps. naczelnikiem nie mam ochoty być, ba nawet adminem kolejnego forum icon_razz.gif powiem Wam szczerze, że ten kto w tym nie tkwił nie wie, że to trudny kawałek chleba, szczególnie przy dużej ilości zarejestrowanych osób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No Roro. Do roboty. Liczyć błędy. Czeka mnie zsyłka na Sybir 30letnia.


Audiowit,
Eeeetam ... wolne żarty icon_smile.gif
Ty to akurat masz od nas zwolnienie, bo piszesz inteligentnie, merytorycznie i bardzo zrozumiałe, więc bać się nie musisz (a zresztą nasi w zaborach wracali z Sybiru)
A błędy się zdarzają każdemu (tylko że nie każdemu się chce poprawiać).

Nam chodzi o osoby które piszą tak, że w żaden sposób nie można zrozumieć o co im chodzi! A na wyraźne sugestie by się poprawiły - nie ma zmian.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No Roro. Do roboty. Liczyć błędy. Czeka mnie zsyłka na Sybir 30letnia.
House, jestem pod wrażeniem. Nie chciałbyś zostać Naczelnikiem Forum?.Całkiem fajne pomysły. Pod Twoimi skrzydłami jak to nazwałeś ''nie marudzilibyśmy''. Wesołych Świąt.




I o to chodzi, kolega z postu powyżej (audiowit) zupełnie nie zrozumiał i poleciał sarkastycznie ale ok, nie chodzi o to żeby się spinać icon_biggrin.gif

Wyjaśniam, jest moderator, który czyta przegląda tematy. Nie musi LICZYĆ błędów, nie musi LICZYĆ ostrzeżeń, jest taka funkcja jak "dodaj ostrzeżenie" które wyświetla się koło nicku. Każdy moderator ma we władaniu taką funkcję, i przeglądając, czytając dany temat, ładuje dyslektykowi "punkt". Punkty zliczają się z automatu, z automatu leci też ban. Do admina należy tylko kliknięcie w użytkownika, magiczny przycisk i to cała robota a jak czyta post to chyba wyłapie bełkot icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, rejestruję, rozważam icon_smile.gif Forum, proszę Panów, będzie miało zupełnie nowy wygląd. Zdradzę na razie, że dostaniecie do wyboru kilka teł. Nie będzie obecnych przydomków, to pewne icon_smile.gif Jestem w fazie testów, będę się odzywać. Podsumowanie Waszych uwag zrobię niebawem i zamieszczę w swoim poście, tymczasem jeśli macie jeszcze jakiś uwagi, piszcie proszę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydomki, czyli rangi, mogę usunąć lub inaczej nazwać oraz ustawić nowe progi. W każdym razie osoby, które napisały 200 postów (mogę ustawić mniejszą zaporę), będą mogły same wprowadzać swój przydomek.

Progów możemy mieć dowolną liczbę. Wspólnie możemy rangi opisać, w sumie fajnie, że są i że każdy będzie mógł sam siebie ochrzcić icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I o to chodzi, kolega z postu powyżej (audiowit) zupełnie nie zrozumiał i poleciał sarkastycznie ale ok, nie chodzi o to żeby się spinać icon_biggrin.gif


Kolega Audiowit dobrze zrozumiał, a ponieważ ma poczucie humoru (i nie tylko on) więc napisał jak napisał. Jak widać starsi stażem forumowicze znają się już trochę i wiedzą, kiedy się pisze na poważnie, a kiedy żartuje.

Cytat

Wyjaśniam, jest moderator, który czyta przegląda tematy. Nie musi LICZYĆ błędów, nie musi LICZYĆ ostrzeżeń, jest taka funkcja jak "dodaj ostrzeżenie" które wyświetla się koło nicku. Każdy moderator ma we władaniu taką funkcję, i przeglądając, czytając dany temat, ładuje dyslektykowi "punkt". Punkty zliczają się z automatu, z automatu leci też ban. Do admina należy tylko kliknięcie w użytkownika, magiczny przycisk i to cała robota a jak czyta post to chyba wyłapie bełkot icon_biggrin.gif


A o tym, co "tylko" należy do admina i moderatorów to może nie wspominajmy!

Wróćmy do meritum-a jak ktoś ma propozycje zmian to niech również przejrzy wcześniejsze posty i co już było zgłaszane, bo ponownie nie odkrywał Ameryki icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejno, spokojnie. Sarkazm to moje drugie imię, bez urazy. Chodziło mi o to, że moderatorzy mają wystarczająco dużo roboty żeby jeszcze bawić się w tych złych co banują i liczyć punkty. I też przeciwny jestem banom z automatu. Jest zdrowa atmosfera i niech tak zostanie.

Cieszę się na nowy wyglad forum. Ja tam nie zwracam uwagi za bardzo na wyglad ale znajomi jak im mówilem, że tu pisze to mówili : aaaaaa to forum co wyglada jak gazeta. Mieli takie skojażenie. Nie wiem czy dobre czy złe. Tak je nazwali.

Z tymi przydomkami to fajny pomysł. Muszę sobie coś wymyślić....icon_wink.gif

Wiecie co mogłoby być dobre, a czego nie ma?
Po wejściu w użytkownika mogłaby się pojawiać lista sprzętu jaką użytkownik ma i muzyka jaką slucha. Mnie tego czasem brakuje bo ciężko wypytywać każdego z osobna na czym slucha i jakiej muzyki.
Chcesz się dowiedzieć jak takie polączenie zabrzmi to wiesz z kim rozmawiać. Lista aktualnego sprzętu i dawnego. Oczywiscie to byloby dobrowolne. Jeśli ktoś posiada kilkadziesiąt lub kilkaset...icon_wink.gif pozycji to wpisuje najciekawsze jego zdaniem. Będzie łatwiejsza komunikacja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W każdym razie osoby, które napisały 200 postów (mogę ustawić mniejszą zaporę), będą mogły same wprowadzać swój przydomek.
Progów możemy mieć dowolną liczbę. Wspólnie możemy rangi opisać, w sumie fajnie, że są i że każdy będzie mógł sam siebie ochrzcić icon_smile.gif


Pewnie ciężko będzie znaleźć konsensus, dobrym przykładem jestem ja, niby "audiofil" a przyznam, że to mocno na wyrost zwłaszcza, że większość wpisów to raczej zapytania. Gdybym miał możliwość to ukryłbym to icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty karne za ortografię, czy nie stosowanie się do poleceń moderacji może nawet nie byłyby złe. Ale obawiam się by nie wylać dziecka z kąpielą.
Bo za nic nie chciałbym stracić z forum tak cennego usera jakim jest np. Audiowit. Można oczywiście patrzeć podczas pisania postu, czy Ci nic nie podkreśla danego wyrazu, ale nie zawsze jest to miarodajne. Ja się przekonałem, że w zależności od kontekstu nieraz podkreśla mi słowa/grupy słów napisane poprawnie, ale w innym kontekście.
Choć na pewno punkty karne byłyby pomocne w ocenie kto i ile "zarobił". Myślę jednak, że świadomy moderator znający piszących na tym form wie kto i dlaczego zbierałby dane punkty. I to on decydowałby czy kogoś ukarać, czy by tylko np. zwrócił uwagę by się postarać o większą dbałość, uwagę przy pisaniu postów albo poprosiłby o powstrzymanie emocji i kulturalne wyrażanie się.

Co do "przydomków", to nie bardzo wyobrażam sobie zupełną dowolność w nazywaniu się. Dowolność była gdy wybieraliśmy nick dla siebie.
Bardziej byłbym za wydłużeniem kadencji czy ilości wpisów, by pojawił się kolejny "przydomek".
Pierwszy tysiąc mógłby zawierać np. trzy "przydomki" Za 100, 300 i 1000 wpisów. A później w podobnych proporcjach kolejne.
Albo też zlikwidować "przydomki" (choć zrobi się trochę nudno - bo to jakiś wyróżnik naszego forum) a tylko data rejestracji i ilość wpisów o czymś tam by świadczyła.
Mogłyby pozostać te kwadraciki (może gwiazdki?), tylko też pojawiające się po określonej ilości wpisów albo stażu (lub jedno i drugie).
Jest też pomysł by jak na innych forach była tu forma podziękowań. Czyli punkty pomocy, które jedni forumowicze wpisują innym za konkretną pomoc w danym temacie. I wiadomo kto jest pomocny, coś pisze, robi a kto tylko nabija posty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiowit: na razie nie widzę, gdzie taka lista miałaby się pojawić
Chili: to prawda, ten przydomek, tak samo jak "grand master audio", może być nieco na wyrost - na pewno zostaną zmienione
f1angel: edytor też będzie podkreślał błędy, ale czy się ludzie zastosują? Wiele osób w erze telefonów i tabletów pisze, aby pisać, nie zastanawiając się nad poprawnością. Nie jestem przekonana, czy punkty karne za ortografię by poskutkowały. W każdym razie na pewno będzie możliwość oceniania wpisów - plusowania i munisowania. Progi przydomków będą inne, a zamiast kwadracików są kropeczki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...