Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Skoro dwa działy, to w doradczym również dwa wątki: sprzęt używany i sprzęt nowy. "Sprzęt nowy" oddać we władanie dystrybutorom - jak to zostało już zaproponowane wiadomo przez kogo, a "Sprzęt używany" Kolegom z pierwszej linii, dla których niewyczerpanej energii, czasu i cierpliwości mam ogromny podziw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A może forum powinno być w wersji audio a nie tekstowej. Nie trzeba by było czytać.


Są przecież syntezatory mowy, które mogą czytać treść stron internetowych. To takie ułatwienie dla niedowidzących... lub skrajnie leniwych? Jeszcze bardziej leniwych ode mnie. Ja nadal czytam o własnych siłach.

Pisać też nie trzeba. Można głosowo wprowadzać tekst. Komputer sam napisze. Może dlatego niektóre wypowiedzi są tak niezrozumiałe? Kwestia czasu, technologia ma się coraz lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skupmy się nad rozdzieleniem na dwa działy a w nich kategorie, a nie wymyślajmy używania syntezatorów czy innych "wspomagaczy" .


Faszi,
kilka wcześniejszych postów to były ironiczne podsumowania lenistwa niektórych żółtodziobów i innych nieopierzonych użytkowników - generalnie tych, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem (lub mają problem ze zlepieniem literek w słowa, o zlepienie słów w zdania nie wspominając). Bo wtedy taki odsłuch byłby dla nich może łatwiejszy do zrozumienia icon_razz.gif
Ironia jak widać jest zachowana icon_mrgreen.gif

A Tobie o co chodziło ???

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wpszoniak,
Jaki tam z Ciebie "zdrajca" - Ty po prostu ich uświadamiasz ile tracą gdy nie ma ich na naszym Forum !


W pewnym sensie uświadamiam, bo jeśli moje wypoty przekopiowuję do obu portali (recenzje sprzętowe lub płytowe) to zawsze dodaję informację podobną do tych jakie tu zamieszczam, że ten czy inny tekst ukazał się na innym forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas, tych dłużej, po uszy siedzących w tym hobby był, czy jest obecny na wielu forach. Jednak dla mnie to Forum jest miejscem, gdzie mam przyjaciół, kumpli i tu się najlepiej czuję. Inne fora traktuję po trosze po macoszemu, nie pisuje już tam, również niestety na naszymaudio.pl. Tu mimo różnych nieciekawych sytuacji atmosfera mi najbardziej odpowiada.
I sądzę, że wieku z Was jak widać podobnie to odbiera. icon_smile.gif
Może też z tego powodu zależy mi, aby to forum "trzymało" jak najwyższy poziom merytoryczny i nie tylko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest gdy można skorzystać z doświadczeń innych for - np. na Elektrodzie jest kilka fajnych punktów Regulaminu...

Dzięki temu wyraźnie można zasugerować leniwemu (lub inne określenia) użytkownikowi, że czasami "Odpowiedzi na to i wszystkie pozostałe pytania należy poszukać samodzielnie."

3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.


cały regulamin jest tutaj
http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php

A u nas jest często wręcz walka z leniwymi użytkownikami, którym nie chce się poświęcić 5 minut na zapoznanie się z Regulaminem o podstawami o które pytają (choćby czym się różni amplituner od wzmacniacza). Albo po prostu "pyskują...".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Fajnie jest gdy można skorzystać z doświadczeń innych for - np. na Elektrodzie jest kilka fajnych punktów Regulaminu...


Nie mam wielkich doświadczeń forumowych, bo pisałem jedynie w trzech (w tym tu). Jednak coś nie coś zauważałem. Najczęściej regulaminy są takie, że fora powinne być wyspą szczęśliwości. A tak nie jest! Nie chcę tu kadzić, bo jam nie z tych, ale też gęby zamykać nie chcę... Otóż z tych trzech forów w których pisałem ostał się tylko jeden, w którym piszę do nadal (co widać) z przyjemnością. Jeden opuściłem ponad dwa lata temu. Drugi właśnie opuszczam (trzeci już raz). Dlaczego tu wytrzymuję z przyjemnością? Bo moderatorzy pracują w sposób szczególny- SĄ PRZECZULENI NA PUNKCIE KULTURY JĘZYKA. A to podstawa wymiany myśli w sposób z jednej strony zrozumiały, a z drugiej delikatny (nie obrażający dumy adwersarza).
Wracam do podstawy, czyli regulaminu. Otóż nic z dobrego regulaminu nie wynika gdy moderatorzy nie są konsekwentni i szybko reagujący (!)..... Tyle mojego "kadzenia"....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że po uruchomieniu nowego forum dołożę wszelkich starań, aby przekonać Administrację o wprowadzenie do regulaminu zapisów o treści podobnej do przedstawionej przez Romana. Zaproponuję też, aby stworzono tzw. wątek otwierający, w którym będą zawarte informacje o charakterze instruktażowym.
Mam świadomość, że wielu rejestrujących się nie czyta wogóle regulaminu. Może zwrócą uwagę na tego typu wątek. Mam taką nadzieję.

Wojtku mnie cieszy, że jesteś na Forum Audio i nie wyobrażam sobie, aby było inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Belfrze drogi, ja też sobie nie wyobrażam! Bo pisać lubię (czasami za wiele)

Nie odmawiaj sobie pisaniny, Kolego wpszoniak, bo miło się Twoje wpisy czyta.

Nie tylko dbaniem o kulturę to forum stoi - przede wszystkim samą Użytkowników kulturą. A może piszecie wszyscy w krawatach? Boć przecie "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...