Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Regulamin Elektrody przeczytam, a punkty, jakie zaproponował Roman, są do skopiowania icon_smile.gif Wątek instruktażowy będzie na pewno - pierwsze posty znajdą się w prawym module, ponadto zostanie przygotowany poradnik, jak korzystać z forum. Trwa drugi import, mam nadzieję, że do poniedziałku się skończy, potem sprawdzenie, czy poszło dobrze i - jeśli tak - ruszamy. Forum nie będzie aktywne przez kilka godzin, po odpaleniu nowego będę wprowadzać zmiany w strukturze, którą już mamy icon_smile.gif Myślę, że pozbędziemy się spamiarzy, link w stopce będzie można dodać po 30 dniach od daty rejestracji, więc obstawiam, że nikomu nie będzie się chciało wracać i reklamować swoich usług czy innych icon_smile.gif Jeśli będzie możliwość dodania najważniejszych punktów regulaminu (a nawet informacji, jak pisać pierwsze posty) do maila z linkiem rejestrującym - dodam. Może to pomoże.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie tylko dbaniem o kulturę to forum stoi - przede wszystkim samą Użytkowników kulturą. A może piszecie wszyscy w krawatach? Boć przecie "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się".


Wiesz.... Wydaje mi się, że to forum- audio.com.pl jest wyróżniającym się pod względem dbałości o stosowany język. Mam nadzieję, że wraz z nową formą nadal piękno języka będzie wartością nadrzędną. Lubię sprawdzać statystyki forów i trochę pamiętam... Dla przykładu- jeszcze dwa/trzy mesiące temu największe forum audio odwiedzało stale około 1500 gości a dziś? 700! Dlaczego? Ano dlatego, że Ci stali bywalcy rozpierzchli się w inne lokalizacje lub zaprzestali w ogóle wymieniać swoje opinie. Dlaczego pouciekali? Bo właśnie niskie instynkty zaczęły być w cenie.... Ale to jak widać (po statystykach) ma "krótkie nogi".
Uważam, że powinniśmy nagradzać tych, którzy chcą w kulturze się pławić, chcą dyskusji merytorycznej, chcą po prostu ze sobą pogadać a nawet zaprzyjaźnić się. W jaki sposób nagradzać?

Olu, a może stworzyć klub zasłużonych (jako formę nobilitacji) czwarty dział dodatkowy? Zamknięty tylko dla takich, którzy np. nie posiadają tysiąca poważnych postów, nie mają upomnień, cieszą się sympatią itp. Może to (choćby ciekawość o czym w tym klubie gadają wybrańcy) też będzie mobilizowało do wyższej jakości wypowiedzi i większego zaangażowania?

PS Nie jest to mój pomysł. Jeno podchwyciłem i wyartykuowałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Klub zasłużonych" to dobry pomysł, rozmawiałam już na ten temat z chłopakami. Zobaczę, co da się zrobić w tej sprawie i dam Wam znać icon_smile.gif


Olu miła.... A co będziesz uzgadniała,! Jesteś najważniejszą wśród nas, czy nie jesteś? Zrób skoro Ci się spodobał (nie mój ten pomysł, zaznaczyć muszę!)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, jeśli mam możliwość uprawnień w panelu admina, to takie forum może powstać. Ale że właśnie nie mogę się tego dopatrzeć, to znaczy, że musieliby się dodatkowo zająć tym programiści, a to nieco komplikuje sprawę, bo panowie mają dużo i jeszcze więcej zadań, które czekają, a nowe wciąż się pojawiają icon_smile.gif To tak w skrócie. Muszę więc przeprowadzić wywiad.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Haha, jeśli mam możliwość uprawnień w panelu admina, to takie forum może powstać. Ale że właśnie nie mogę się tego dopatrzeć, to znaczy, że musieliby się dodatkowo zająć tym programiści, a to nieco komplikuje sprawę, bo panowie mają dużo i jeszcze więcej zadań, które czekają, a nowe wciąż się pojawiają icon_smile.gif To tak w skrócie. Muszę więc przeprowadzić wywiad.


Olu, tak przefrunąłem po forum i ilości wpisów... To, niewielu byłoby zasłużonymi gdyby przyjąć kryterium 1000 wpisów. Ja też nie byłbym, ani Pboczek, ani Miles, ani.... jeszcze paru.... Ty Olu też nie zmieściłabyś się wśród wybrańców (hi hi hi). No nic, najwyżej poczekamy aż zasłużymy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, Wojtku przepraszam, że się wtrącę. Trochę inaczej widzę kwestię dotycząca tzw. klubu zasłużonych. Aby nie było anonimowo to nie do końca mnie, Romanowi i Witkowi o to chodziło. Bo to my m.in. w tzw. kuluarach dyskutowaliśmy na ten temat. Wydaje mi się jednak, że nie jest to miejsce i czas na poruszanie tej kwestii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,
tematy zamknięte – może kiedyś w ramach części forum dla zaawansowanych można wydzielić pojedyńcze wątki o charakterze zamkniętym (np. na prośbę autora wątku) skierowane do węższego grona Forumowiczów.
Ale tworzenie kolejnego podforum dublującego wątki dla zaawansowanych nie ma raczej sensu.

Klub zasłużonych – dyskutowaliśmy (w innym gronie) o tym, że nie taki „klub”, tylko po prostu zaznaczenie odrębnym kolorem (np. niebieskim) osób, które dobrze przysłużyły się budowaniu Forum.
Wytłumaczył to już chyba Marek przed chwilą...

Natomiast są to wstępne propozycje, a najważniejsze jest to by jak najszybciej nowe Forum ruszyło i działało stabilnie!

Jeszcze co do zmian - to mam nadzieję, że zmieni się podejście pewnej firmy z BRANŻY odnośnie ortografii i przeczytania postu po jego zamieszczeniu, bo widoczna pewna niedbałość i dziwne działanie autokorekty cały czas nas razi... A tyle już razy prosiliśmy o poprawę

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
UP proszę o informację co do zmian albo miejsca gdzie można się czegoś konkretnego dowiedzieć bo znikło kilku użytkowników z działu stereo pojawili się nowi, ale no właśnie ale... przyjemność z czytania forum nie wiem czy tylko u mnie ale maleje :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania związane z nowym Forum, okres ferii i pare innych spraw-trochę się tego uzbierało. Więc i zdecydowanie mniej pisania na Forum.
Ale stopniowo będzie lepiej...

Gambeat,
więc jest to raczej stan przejściowy, ale miło że nas doceniasz icon_smile.gif

Pozdrawiam
PS. A to, że niektóre osoby (najczęściej te z małym dorobkiem) nagle się uaktywniły i nie do końca można się zgodzić z ich wpisami to inna sprawa. Jednozdaniowe wpisy które są uogólnieniem i nic nie wnoszą ciężko się czyta, bo m.in. trudno znaleźć w nich jakiś sens icon_sad.gif
Sanwing i Gambeat - oczywiście nie Was miałem na myśli w stwierdzeniu jak wyżej, bo fajnie się znajdujecie na Forum icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo dowcip widzę się trzyma:). Ja jak najbardziej odnajduje się w ciszy;). Miło jak wszystko wróci do normy bo kurcze kilka razy dziennie tu zaglądam i ostatnio mało nowych(konkretnych) rzeczy idzie się dowiedzieć:/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim,

niestety jest problem z pocztą, konkretnie moją, więc może być, że i z Waszymi kontami też (nie wszystkie wiadomości przeniosły się do skrzynki na nowym forum), zatem prace się przeciągnęły. Jesteśmy prawie na mecie, ale jeszcze trochę czasu będziemy potrzebować. Przenosiny forum to niestety nie bułka z masłem, ale drobiazgowa, wieloetapowa, czasochłonna praca wielu osób. Tak czy siak przepraszamy za opóźnienie i tak jak Wy nie możemy się doczekać, kiedy wszystko ruszy icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Ola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...