Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Wydaje mi się że żaden z działów: Muzyka, Giełda, Komentarze, nie jest podpięty do: Ostatnio poruszanych tematów, Ostatnich postów i Dzisiejszych postów. Tzn. tylko posty opublikowane w dziale Audio są uwidoczniane w: Ostatnich tematach, Ostatnich postach i Dzisiejszych postach, w innych działach nie. 

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z lokalizacją użytkowników, mianowicie wcześniej było to widoczne, teraz mam problem nawet ze znalezieniem lokalizacji u siebie w profilu.

To co bym zmienił, aby takie informacje jak poniżej były widoczne np. po najechaniu myszą na nick.

1. Widoczna lokalizacja użytkownika forum.

2. Informacja czy użytkownik jest zalogowany, czy off line. Coś takiego jak Status : online, offline.

3. Blokowanie niechcianych użytkowników - przez założyciela tematu (ta sprawa była już poruszana), którzy zaśmiecają - spamują, nie wnoszą nic konkretnego do tematu, czy obrażają innych . Coś np. zostałeś wyproszony z tematu autora.

4. Czat na PW. To byłoby fajne, aby móc sobie z kimś pogadać on-line. Nie czekałoby się, odpowiedzi przychodziłyby natychmiast. Czasem szybka komunikacja jest bardzo istotna.

5. Punkty na zasadzie : pomógł - kiedyś też to było... ale nie pamiętam już w jakiej formie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pkt. 5 to była już kuriozalna funkcja na Forum tzw.  punkty za reputację.

Już na początku, po uruchomieniu "nowego" Forum punkty za reputację z przyczyn nie jasnych dla mnie otrzymali ludzie, którzy mieli na Forum po 3-4 wpisy lub tacy, którzy byli zarejestrowani przed  3-6 miesiącami i mieli np. ok. 300 postów. Tymczasem osoby, które na to zasłużyły wieloletnim, bezinteresownym, merytorycznym i nie jednozdaniowym doradzaniem lub założyły wątki, tematy istotne, ważne, pomocne dla innych użytkowników miały 0 lub 1 punkt za reputację. Boję się myśleć co byłoby dalej. Każdy uczestnik forum mógłby „nastukać”, np. swojemu kolesiowi lub ulubieńcowi dowolną ilość punktów. Do czego w efekcie wkurzony zaistniała sytuacją Kolega Angel się posunął. :D

Można by jeszcze więcej pisać o tzw. punktacji. Moim zdaniem na forum, tym czy innym jesteśmy po to, aby spotykać ciekawych ludzi, realizować swoje zainteresowania, dzielić się swoimi problemami, dzielić się swoją wiedzą pomagając innym  bezinteresownie bez liczenia na to, że np. otrzymamy 1000 pkt. Bo cóż te punkty miałaby znaczyć ?

Reasumując będę zdecydowanie przeciwny stawianiu punktów za pomoc lub inaczej to nazywając za reputację.  Dla mnie jest to nic innego jak zamierzone lub niezamierzone dzielenie na gorszych i lepszych. Bo tak to w rezultacie by wyglądało. Szczególnie, co widać po sytuacji na innych forach zajmujących się tematyką audio, że środowisko to jest szczególnie wrażliwe na wszelkie formy oceniania, weryfikowania, krytykowania itp.

Nawiasem mówiąc na niektórych forach specjalistycznych rozwiązano wspomnianą kwestię w taki sposób, że nie jest punktowany dany uczestnik forum, ale użyteczność danego tematu i to czy jest on pomocny dla innych uczestników forum.

Co do pkt. 1 i 2, to o tym, czy ktoś aktualne jest na forum można się dowiedzieć najeżdżając kursorem na jego nick w dolnym module forum „Użytkownicy”. Jest tam informacja o tym gdzie aktualnie przebywa uczestnik forum, kiedy ostatnio był na nim zalogowany. Czy konieczna jest bardziej szczegółowa inwigilacja, tak jak to miało miejsce na „starym” Forum?   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie można by zostawić to że ktoś tam był widziany, kiedyś. Punkty za reputacje czy pomoc jak nagle sie pojawiły tak szybko zniknęły, ale ok - mogę się z Tobą zgodzić @Belfer54 - zostało wyjaśnione.

Co do punktu 1 - to przydaje się przy wskazaniu np. jakiegoś sklepu audio, komisu itd. -  Było to bardzo pomocne - oczywiście mieli to tylko Ci co chcieli.  A może ma to związek z ochroną danych? "Było i nima"

Co do reszty propozycji, mam nadzieję, że ktoś się jeszcze ustosunkuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli chodzi o punkty 1 i 2 i w kwestii reputacji, to podpisuję się pod tym, co napisał Belfer54. Blokowanie użytkowników pozostanie w gestii mojej i moderatorów, nic dobrego nie wyszłoby z tego, gdyby autorzy tematów mieli takie uprawnienia. Uwierz 1Ender :) Chat - taką funkcjonalność włączyłam, na razie nie widzę, aby działała :) Pracuję nad tym, bo może się przyda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Administratorzy, Moderatorzy i Właściciele,

Pamiętam, że mocno dyskutowaliśmy nad nową formą forum, gdzie nie dość, że miały być rozdzielone tematy na doradcze i dyskusyjne to miały też powstać działy tak (wydaje mi się) potrzebne jak- okablowanie, akcesoria, akustyka... Wymieniać mógłbym, ale po co?

Pozdrowienia dołączę, bo zawsze to miłe je otrzymać po pretensjach.... WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Redakcjo,

Przypominam się z prośbą o poprawienie wyświetlania: tak, by Forum pamiętało ustawienia i np. domyślne sortowanie było po dacie ostatniej aktualizacji. Można sobie zmieniać dowolnie :/ , a i tak po każdym kolejnym wejściu do działu mamy "według daty aktualizacji" (swoją drogą - daty aktualizacji czego???) :(

Wpszoniak,

zmiany organizacyjne na Forum są powolne, stopniowo dojdziemy i do tego.  Domyślasz się ile tego jest do zrobienia, a "rączek mało" o.O

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już co prawda Forum nadal nie pamięta ustawień wyświetlania, ale  domyślne sortowanie wg "daty aktualizacji jest identyczne z drugim od góry "ostatniej odpowiedzi". Czyli najbardziej typowe ustawienie dla wszystkich.

Więc już mi to nie przeszkadza, że można sobie zmieniać dowolnie, a i tak po każdym kolejnym wejściu do działu mamy "według daty aktualizacji".

 

Jeszcze przypomnienie, by dać wyżej dział "KLUBY ZNANYCH MAREK" (np. poniżej "Techniki lampowej"), bo nadal jakoś za daleko od szczytu się znajduje

https://forum.audio.com.pl/forum/21-kluby-sprzęt-znanych-marek/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że nie czytałem wypowiedzi od kilku tygodni, temu proszę o wyrozumiałość jeśli moje spostrzeżenie gdzieś się powtórzyło i była na nie odpowiedź.

Uważam, że wskazanym by było wprowadzenie numeracji postów (jak niegdyś). Pozdrawiam redakcję,

-niepokorny Simson, mina z obrazka nie jest przypadkowa ;)

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmiany na forum to najnowszą zmianą jest zakaz używania sygnatur pod postami przez nowych userów oraz blokowanie userów za krytykę moderacji. Jak widać "specjalistka od audio" o imieniu "Ola" zamiast poszerzać swoją skromną wiedzę o audio woli utrudniać życie userom.

Gdybym miał zacytować Angela to bym napisał, że blokując na 30 dni mój profil Ola zachowała się jak piesek, który kogoś obsikał a następnie zadowolony odszedł w swoją stronę. Oczywiście nie było z jej strony żadnych wyjaśnień który punkt regulaminu naruszyłem i dlaczego. O.o:P:433_cricket:

Edytowano przez Jan2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan2. - bo teraz masz takie konto. Tworzyć możesz sobie nawet milion sygnatur, o ile ich treść nie nawołuje do nienawiści, itd. innymi słowy nie łamie zapisów Regulaminu Forum. Każdy użytkownik, również wielokrotnie przez Ciebie cytowani będę traktowani podobnie, czyli udzielone im zostaną upomnienia i zablokowane zostanie konto w sytuacji, gdy złamią zapisy Regulaminu Forum.

Dziś złamałeś kolejny zapis Regulaminu. 

Z związku z powyższym nie biadol na niewłaściwe funkcjonowanie administracji i moderacji na tym Forum. Przecież zawsze możesz wrócić na swoje ulubione forum. Po co tutaj pluć żółcią. Chyba, że jest to działanie zamierzone, inaczej mówiąc wymierzone przeciwko Redakcji Audio, a to już inna kwestia. 

Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po raz kolejny do frustratów (również tych zakładających kolejne konta), którym nie podobają się porządkowe działania Administratorów i Moderatorów: obecność na Forum nie jest obowiązkowa, jeśli ktoś nie potrafi się podporządkować zasadom panującym na naszym Forum to efektem jest ban i czasami również usunięcie konta takiego użytkownika.

Użytkownik ma się podporządkować poleceniom Administracji i już! Są inne fora i tam można próbować szczęścia, jeśli ktoś zamiast pisać o audio chce prowokować i robić zamieszanie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie że w dziale STEREO można by wszystkie porady dot. wzmacniaczy i kolumn - ich doboru - wrzucić do jednego worka (albo do dwóch), by dało się poruszać po innych tematach: dac, kable, itp? Obecnie wszystko inne ginie tam w elektrośmieciach.

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pboczek napisał:

Czy nie uważacie że w dziale STEREO można by wszystkie porady dot. wzmacniaczy i kolumn - ich doboru - wrzucić do jednego worka (albo do dwóch), by dało się poruszać po innych tematach: dac, kable, itp?

Uważamy... (zresztą to było planowane w ramach zmian na Forum)

podobnie jak miał rację Wpszoniak w swoim poście z 24 kwietnia.

Ale na to trzeba czasu, a od pół roku Administrator i Moderatorzy zajmują się frustratami i pyskaczami. Albo żartownisiami z dziwnym poczuciem humoru >:( . Więc trzeba czekać cierpliwie...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny, słuszna uwaga - będzie to zgłoszone informatykom.

Widziałem to już, ale myślałem że to chwilowy problem z wyświetlaniem ...

A przy okazji zmian - to czy jest możliwość by oprócz strzałki (w prawym dolnym rogu) przenoszącej nas na górę - była też druga, która przenosi nas do ostatniego postu w danym wątku (przyśpiesza poruszanie się na bieżącej stronie). Co prawda klawisze "HOME" oraz "END" działają, ale część użytkowników korzysta z tabletów i komórek do przeglądania Forum B|

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...