Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Owszem są sprawy pierwszo i drugoplanowe, jak w życiu. Z tym problemem da się żyć. Ja tylko nadmienię, że to nie moja fanaberia. Takie m.in. problemy zgłaszane są przez innych użytkowników. W ich imieniu też to czynię. Jeśli zgłosiłem problem banalny to uprzejmie przepraszam. 

Jasny Oczywiście ujednolicenie odstępu rozwiązałoby sprawę i zaoszczędziłoby miejsca na stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to sprawa pierwszoplanowa, bo sporo piszę i mi to przeszkadza. A jak widzę nie tylko mnie. Nie chciałem się wcześniej z tym wychylać, bo ktoś  mógłby pomyśleć,  w że malkontent  że mnie. A coś, co codziennie przeszkadza, jest moim zdaniem ważne. 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam się z pytaniem z poprzedniego wpisu:

"A przy okazji zmian - to czy jest możliwość by oprócz strzałki (w prawym dolnym rogu) przenoszącej nas na górę - była też druga, która przenosi nas do ostatniego postu w danym wątku (przyśpiesza poruszanie się na bieżącej stronie). Co prawda klawisze "HOME" oraz "END" działają, ale część użytkowników korzysta z tabletów i komórek do przeglądania Forum "

 

37 minut temu, Pboczek napisał:

A gdyby Redakcja kazała nam wybrać jakie zmiany chcemy wprowadzić wg jej limitów?

Jaki wybór???...- "ale to chyba nie pierwszoplanowe zmiany?" B|

Pozdrawiam

PS. Po raz kolejny prośba: jak ktoś pisze na Forum, to najlepiej konkretnie - a nie ogólnikowa linijka tekstu i nie wiadomo o co chodzi :-(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja bardzo zapracowana i zmiany wchodzą w znanym nam tempie.  Może jest limit budżetowy na udział programistów którzy są potrzebni do dokonania modyfikacji? Może niektóre ze zmian są prostsze do wprowadzenia od innych. Gdybyś wiedzieli coś więcej np. ile modyfikacji będzie jeszcze w tym roku, jak obszernych, czy wszystkie z propozycje będą uwzględnione, czy należy jakieś wybrać i przesiać, to moglibyśmy się do tego ustawić. Nawet dokonać wyborów, by urealnić oczekiwania i możliwości.

Może pomóc w jakiś sposób?

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pboczek po co komplikować prostą sprawę?

Piszemy tu co nam przeszkadza, co jest złe i co chcielibyśmy usprawnić. Administracja podejmie decyzję, jakie zmiany można wykonać, a które są niemożliwe do zrealizowania i tyle.

 

Ja bym wyłączył jeszcze prezentację linków do forum w formie osadzonej. Można w tej chwili oczywiście podczas wklejania linków to zmienić, ale myślę, że link w domyślnej formie jest mało czytelny, zabiera miejsce i jest wodotryskiem raczej zbędnym, choć nie wiem jak zapatruje się na to społeczność.

Chodzi oczywiście o to:

A tu link w prostej klasycznej formie:

https://forum.audio.com.pl/topic/29397-zmiany-na-forum/

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można bez ograniczeń, to ja mam takie uwagi. Niektóre zbieżne oczywiście z tym co inni pisali. 

Czego nie ma na nowym forum:
*Brak numeracji postów. Nieraz chcę napisać, aby ktoś spojrzał co jest napisane w poście ... no i zaczynają się "schody".
*Skąd ktoś jest, czyli miejscowość uwidoczniona pod awatarem (pomaga w wielu sprawach).
*Nie widać kto czyta dany wątek. Na starym forum pod postami wyświetlał się nick osoby czytającej dany temat. To pomaga w tym, że czasami napisze się coś szybko i wprost dla zainteresowanej tym osoby. 
*Mało jest emotikonków. Mniej niż na starym forum. A do czego służą "aktywności", to nie mam pojęcia? Co z tym robić? Na przykład taka:435_skier:
*Przydałoby się, by pod awatarem wyświetlało się z jakiej miejscowości ktoś jest. To jest przydatne w wielu sprawach. Na przykład jak się wyszukuje oferty z danej okolicy.
*Nie można napisać metrów kwadratowych tak aby dwójka znalazła się ponad m. Czyli tak: . Co było dawniej możliwe.                                                                                                                                                        *Strzałka przenosząca w dół też by się przydała. Od niedawna piszę również z telefonu i brak mi tego.                    *Także byłbym za klasyczną formą linku, bo ta nowa, rozbudowana zajmuje dużo miejsca i jest po prostu denerwująca.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem :) Od rana przeglądam tematy w Stereo, utworzyłam trzy nowe fora - Akustyka, Kabelki i tematyczny-dyskusyjny. Dzięki za wszystkie uwagi, część z nich na pewno jest do zrealizowania. Będę dręczyć i męczyć kogo trzeba, żeby choć tę numerację postów na razie wprowadzić. Aha, gdy przenosiłam tematy do forum "Audiofile dyskutują" w niejednym pierwotnym miejscu danego tematu nie zostawiłam linku przekierowującego do nowego miejsca. Taki los spotkał dyskusje m.in. z Nic o nas bez nas. Wybaczcie, ale to z pośpiechu i zmęczenia :) Siódmą godzinę już tak się bawię :)

Zobaczycie ponadto temat o prądzie w kablach niejako zdublowany, bo mi się dwa razy go przeniosło. Link za 3 dni zniknie, boję się go usuwać, bo może wylecieć cały temat (bo id jest to samo) - tak mi się przydarzyło raz na starym forum i wolę nie tykać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że na nowym Forum nie ma już takich ograniczeń odnośnie wielkości zamieszczanych zdjęć jakie były na starej platformie - widzę, że np. pojawiają się fotki wielkości 3MB.  Tym niemniej nie ma co przesadzać, bo na urządzeniach mobilnych można przez to wchodzić w dłuższy czas ładowania i większe transfery.
Zmieniono w aktualnych ustawieniach Forum: przeniesiony temat po zmianie działu jest widoczny w starym dziale jeszcze przez 5 dni (był przez 3 dni) i to jest chyba akurat tyle co trzeba  9_9

Kolejne pytanie: jak piszę to po przesunięciu kursora w inne miejsce co chwila pojawia się okienko z komunikatem "Wpisz swój tekst, przytrzymaj CTRL i kliknij prawym przyciskiem myszy by uzyskać więcej opcji" które zasłania pisany tekst i dopiero po kolejnym ruszeniu kursorem znika. Jest to (przynajmniej dla mnie) "lekko" >:( irytujące. Czy u Was jest tak samo i macie podobne odczucia?

Olu,

Czy coś się uda zrobić z uzupełnieniem informacji w profilach użytkowników (miejscem zamieszkania), bo to już było zgłaszane przez kilka osób a na razie ... lipa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem parę razy niekompletne ogłoszenia na naszej "Giełdzie" dawane jako GOŚĆ (np. zupełny brak namiarów - telefonu czy adresu mailowego). Może warto sprawdzić poprawność działania ogłoszeń dla osób niezarejestrowanych na Forum?

Pytanie też czy dopuszczamy ogłoszenia które mają tylko link do aukcji czy ogłoszenia na innych portalach? Bo wg mnie powinny jednak zawierać pełniejsze dane, skoro są publikowane na naszym Forum.

Pozdrawiam

PS. Tego typu ogłoszenia usunąłem, bo były przez to nieczytelne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerowanie postów jest, aczkolwiek dziwacznie znika przy przechodzeniu na kolejne strony, licząc od początku lub końca i nic z tym podobno nie można zrobić :/
Tło pod cytatami jest ciemniejsze, dodałam też nowe emotikony, w samych emocjach są 143, żeby wszystkie zobaczyć, należy kliknąć w listę kategorii (prawy górny róg) i wtedy lista się rozwinie. Jeśli chodzi o odstęp między wierszami po naciśnięciu klawisza "enter", to aby zmniejszyć światło, klikajcie na razie shift+enter.
Jakie informacje miałyby się znaleźć w okienku profilu użytkownika po najechaniu na avatar / nick? Miejscowość czy coś jeszcze?

Giełda ostatnio była poprawiana, przetestuję raz jeszcze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dziale GIEŁDA nadal pojawiają się ogłoszenia bez informacji o "namiarach" na sprzedawcę - brak numeru telefonu lub adresu email. A ponieważ sprzedawca jest anonimowy (występuje jako GOŚĆ), więc takie ogłoszenia są bezużyteczne i usuwane (poniższe 2 ogłoszenia jako przykład zostawiłem)

https://forum.audio.com.pl/topic/46656-naim-mu-so/
https://forum.audio.com.pl/topic/46673-kef-reference-2052-super-stan-kompletne/Pozdrawiam

Dlatego w ogłoszeniach powinny być pola WYMAGANE: numer telefonu albo adres email. Jedynie w przypadku gdy co najmniej jedno z tych pół jest uzupełnione ogłoszenie powinno być zamieszczane - a gdy oba są puste to powinien się pojawić odpowiedni komunikat i blokada zamknięcia tego ogłoszenia.

Kolejna sprawa - wg mnie w ogłoszeniach powinny być zawarte konkretne informacje, a nie jedynie link do aukcji/ogłoszenia na innym portalu. Często nawet w tytule wpisu nie ma nazwy urządzenia (czy ogólnie: przedmiotu sprzedaży)...

Co do informacji w profilu: chyba tylko miejscowości najbardziej brakuje i to jest najważniejsze. A jak ktoś nie chce tego wpisać, to może podać np. województwo. To w końcu nie jest problem (odnośnie ochrony danych osobowych).
A po wejściu w profil danego użytkownika można zobaczyć dalsze informacje w zakładce "O mnie" - oczywiście jak użytkownik to uzupełni np. posiadanym sprzętem (bo nie ma takiego obowiązku).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poruszyć delikatny problem, który ostatnio u mnie się pojawił, a mianowicie chodzi o tryb zastępowania tekstu. Ów tryb jest często spotykany podczas pracy w Microsoft Word włączamy go z pomocą klawisza insert i tym sposobem możemy go również wyłączyć. Taka sama sytuacja może mieć miejsce podczas pisania na forum za pośrednictwem komputera stacjonarnego lub laptopa. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...