Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Drogie koleżanki i drodzy koledzy, na wstępie pragnę przeprosić za zamieszanie, które spowodowały moje ostatnie wpisy. Podczas odbywania trzydniowego bana miałem aż nadto czasu na dokładne przemyślenie swoich przewin. Doszedłem do wniosku, że za mojego bana, w pewnej mierze, odpowiedzialne są, nie do końca precyzyjne zapisy regulaminu forum. Może Administracja mogłaby pomóc mi i innym użytkownikom w ich właściwej interpretacji? Chodzi o zwroty typu:

 

„Od kiedy zagnieździł sie tu Kraft, to forum rtv... jest trolem w świecie audio... on nie ma zadnego doswiadczenia... chcę pokazać, że nie jest żadnym autorytetem. Flustacje, czarnowidztwo, nie potrafi się bawić audio... domyslam się, ze nie jest osluchaną osobą i nie ma wyrobionego swojego zdania... u kolegi to chyba głupota lub chęć zaistnienia.

Kraft, szkoda mi Cię... jesli masz inne zdanie mowiąc, ze ich nie slychać to kup sobie siodło... pewnie nie slyszaleś zadnego dac oprócz wbudowanego w Twojego budzetowego marantza?... masz za to smutne życie ze smutnym systemem. I nawet kolegów nie masz...

Tyle, ze w odróżnieniu od mózgu Krafta gdzie ktoś za niego mysli i słucha... bo aż takim laikiem, sluchajac nie mozna byc... w tej kwestii tez jest ignorantem. Nie ma cohones

Po raz kolejny pokazujesz kim jesteś. Audiofil ehm,eh, tfu Kraft... nie masz prawa do jakichkolwiek sądów... nie życzymy sobie Twojego mieszania się w nasze hobby! Nie mam do Ciebie szacunku.”

(cytaty w pisowni oryginalnej)

 

Prosiłbym, jeśli można, żeby w regulaminie uściślić, czy za takie zwroty bana dostaje obrażający, czy obrażany. Obecnie jest to na tyle niejasno sformułowane, że myli się to nawet moderatorom.

Pragnę też zaproponować pewne zapisy uzupełniające. Nauczony ostatnimi wydarzeniami proponuję wprowadzić do regulaminu całkowity zakaz używania brzydkich wyrazów, czyli: „ślepy”, „test”, „pomiar” i „prawda”. Myślę, że tylko to może w przyszłości uchronić nasze forum przed podobnie gorszącymi wpisami, jak te z wątku „The Audio Critic” (szczęśliwie już zamkniętego)

Jeśli to nie wystarczy, to można rozważyć lobbowanie za dopisaniem do Kodeksu Karnego artykułu o „Obrazie uczuć audiofilskich innych osób”. To powinno definitywnie zamknąć kwestię.

Proszę o pozytywne ustosunkowanie się do mojej prośby.
Kraft

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krafcie domyślam się, ze podczas swojej niebytnosci sledziłeś forum i wiesz co pisałem. Na kazdy Twoj atak na nas czyli slyszacych kable, podstawki, moja reakcja bedzie taka sama. 

Chcę żeby na naszym forum ludzie je slyszący czuli się swobodnie, a nie byli wysmiewani. Przypomnę Ci, ze jesteś na forum audiofilskim, a nie ogrodniczym, informatycznym czy marynystycznym. 

Twoje prowokacje, świadczą albo o Twojej niewiedzy, malym doświadczeniu (to pewne) i (albo) świadomy obrażaniu, nabijaniu się z hobbystów. 

Powiem tak, mnie obraza uczuć audiofilskich nie dotyka bo takich jak Ty znam wielu i oni po krotkiej, intensywnej karierze znikają znajdując sobie inny nick i trollujac na innym forum. Ale zależy mi na poziomie tego forum i nie pozwolę żeby ktoś obrażał, insynuował chorobę lub naiwność moich kolegów.

Ty jesteś tu chwilowym gosciem. Wkrótce Ci się znudzi. Nie masz pasji. My tu zostaniemy i mam nadzieję, ze w wiekszym gronie, a nie mniejszym bo Ty ich zniechecileś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fafniak napisał:

@Kraft

Zajrzałem na tamto forum (pod wpływem pewnego forowicza) i o ile nie mogę znaleźć tematu z pokojami, to jednak dział akustyka na tamtym forum jest dość aktywny. Znacznie bardziej niż tutaj....

I bardzo mnie to cieszy (zresztą sporo wpisów na ten temat pojawiło się już po moim niedzielnym poście). Powtarzam, że moją intencją nie było nabijanie się użytkowników tamtego forum. Zupełnie przypadkowo dostarczyli mi materiału do porównań, gdyż zamieszczali w opisach swoich systemów jednocześnie i zdjęcia, i informację o okablowaniu. O ile w internecie można znaleźć mnóstwo zdjęć źle ustawionych kolumn w niezaadaptowanych pomieszczeniach, to rzadko zdarza się żeby towarzyszyła im informacja o zastosowanych kablach. Tylko dlatego dla opisu zjawiska posłużyłem się tym, czym się posłużyłem. Nie chodziło o konkretnych kolegów, ani konkretne forum. To problem uniwersalny. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intencją nie było ale tak wyszło...

Rozumiem, ze teraz pokazesz nam zdjecia swoich ustrojów akustycznych?

Krafcie, w naszym gronie wszyscy się znamy osobiscie lub dobrze i szanujemy.

Zapewniam Cię, ze nie zaniedbalismy akustyki. Nie masz do czynienia z młokosami.

 

 

 

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kraft napisał:

I bardzo mnie to cieszy (zresztą sporo wpisów na ten temat pojawiło się już po moim niedzielnym poście). Powtarzam, że moją intencją nie było nabijanie się użytkowników tamtego forum. Zupełnie przypadkowo dostarczyli mi materiału do porównań, gdyż zamieszczali w opisach swoich systemów jednocześnie i zdjęcia, i informację o okablowaniu. O ile w internecie można znaleźć mnóstwo zdjęć źle ustawionych kolumn w niezaadaptowanych pomieszczeniach, to rzadko zdarza się żeby towarzyszyła im informacja o zastosowanych kablach. Tylko dlatego dla opisu zjawiska posłużyłem się tym, czym się posłużyłem. Nie chodziło o konkretnych kolegów, ani konkretne forum. To problem uniwersalny. 

Ja domyślam się co chciałeś przekazać. Ale wyszło niedobrze, tym bardziej że jeżeli to faktycznie były obrazki z początkowych ustawień no to słabo jest. To ze ludziska uwielbiaja chwalić się kabelkami to prawda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
7 godzin temu, Rega napisał:

Odwiedzając forum nie mam zamiaru byc narażonym na późniejsze prywatne odwiedziny takich delikwentów. Czas zacząć działać.

Działania już były podjęte...

a na razie wystarczy nie wchodzić na te spamowe tematy, które zresztą dość szybko są usuwane z naszego Forum. Więc z tym niebezpieczeństwem nie przesadzajmy!

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Co pewien czas na Forum AUDIO zaostrzają się dyskusje między użytkownikami i pojawiają się niezbyt sympatyczne komentarze oraz odbieganie od tematu. Gdy zostaje przekroczona granica następuje zamknięcie, usunięcie wątku lub ostatnich wpisów - i ostrzeżenie osób które mają problem ze zrozumieniem sensu istnienia naszego Forum. To nie jest miejsce na pyskówki i zabawy w stylu kiboli (którzy zamiast normalnego  kibicowania wolą ustawki i walenie się po twarzy i innych częściach ciała)!

To tak dla wyjaśnienia obecnej sytuacji...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ani siebie ani współużytkowników forum usprawiedliwiać-  czasami po prostu puszczają nerwy... To jest nawet zrozumiale, bo jesteśmy tylko ludźmi. Pewno, że najfajniej byłoby gdyby nie pojawiały się "złe słowa", gdyby wszyscy pisali "Ty" z dużej litery (to tylko przykład symboliczny)... Niestety różowo nie jest i czasami w starciu pozostajemy w klinczu. Kto ma tę niewdzięczną rolę rozdzielania przejąć jak nie moderator? A więc zamiast Go (moderatora) krytykować, bądźmy mu wdzięczni! Ja w każdym razie @RoRo Ci dziękuję i przy okazji przepraszam jeśli sprawiam czasami kłopot.

Pozdrawiam, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielę Wojtku Twojego entuzjazmu dla poczynań Kolegi RoRo. Ty masz mu może za co być wdzięczny. Ja nie. Uważam, że swoim wybiórczym stosowaniem reguł jedynie pogarsza sytuację, demoralizując i zachęcając wybrańców do bezpardonowych ataków osobistych. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...