Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

8 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

To forum jest forum audiofilskim, a Ci powoli się wykruszają, ponieważ m.in. są wyśmiewani i muszą udowadniać osobom, które nie zawsze mają takie samo doświadczenie, że nie uprawiają czarnej magii.

Szefowa! to bardzo wymowne słowa, oby trafiły do jak największej ilości Osób tego forum.

8 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

Tematy stricte audiofilskie zamierają, popularnością cieszą się te "kontrowersyjne", które często kończą się sporem. Jeśli dzielicie się na dwa obozy, to może przyjmijcie, że tak jest i postarajcie się znaleźć wspólną płaszczyznę gdzie indziej?

Zawsze proponowałem by wcześniej dać "odpocząć", (dzień czy dwa) co po niektórym użytkownikom, jest jeszcze kwestia częstych zmian w temacie, wystarczy małe porównanie do silnika i .....2 strony mamy o samochodach. Chyba nie ma żadnego tematu (tytuł bez znaczenia) który nie nawiąże do kabli, podstawek itp... zwyczajnie "hamować" wpisy nie mające żadnego związku z tematem. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

To forum jest forum audiofilskim, a Ci powoli się wykruszają, ponieważ m.in. są wyśmiewani i muszą udowadniać osobom, które nie zawsze mają takie samo doświadczenie, że nie uprawiają czarnej magii. Tematy stricte audiofilskie zamierają, popularnością cieszą się te "kontrowersyjne", które często kończą się sporem. Jeśli dzielicie się na dwa obozy, to może przyjmijcie, że tak jest i postarajcie się znaleźć wspólną płaszczyznę gdzie indziej? Bo inaczej wiele osób faktycznie pomyśli, że audio to voo doo, a poza tym szare i nudne, a wszyscy siedzący w temacie kłócą się jak w Kargul z Pawlakiem. 

Droga Olu, a czy miesięcznik Audio jest magazynem stricte audiofilskim? Nie wydaje mi się. Znajdziemy w nim przecież także testy soundbarów, głośników bezprzewodowych i innej niedrogiej elektroniki. Myślę, że podobnie szerokie podejście do tematu powinno być także na forum. Gdzie mają pisać osoby zainteresowane sprzętem audio, muzyką, które jednak nie definiują siebie jako audiofilów. Jest takie forum w Polsce? Wskaż je proszę, Być może przeniosą się tam skoro tu nie mogą się czuć jak u siebie. Ja licząc na otwartość wybrałem właśnie Wasz portal, To raz. Piszesz o wyśmiewaniu audiofilów. Takie przypadki rzeczywiście mają miejsce i jeśli przekraczają pewne granice słusznie je napiętnujecie. Nie mogę sobie jednak przypomnieć przykładów, gdy stajecie w obronie wyśmiewanych użytkowników "nieaudiofilów". Ten brak symetrii nie służy moim zdaniem dobrym stosunkom na forum. To dwa. Święty spokój nie może być wartością samą w sobie. Znam fora, gdzie spokoju jest aż za dużo - nikt, lub prawie nikt tam nie pisze. Pewien ferment jest niezbędny, by jakaś dziedzina wiedzy mogła się rozwijać. Bez krytycznego spojrzenia nie ma rozwoju. Dobre forum nie może moim zdaniem służyć jedynie do poklepywania się po pleckach i wzajemnego utwierdzania w swoich poglądach. To droga donikąd. To trzy. Nie mogę się również zgodzić z poglądem, że racjonalne podejście do audio jest szare i nudne. Nawet jeśli odrzemy je ze swoistego mistycyzmu, to ciągle zostaje wspaniała inżynieria, wspaniałe wzornictwo, otoczka luksusu, no i wspaniały dźwięk oraz emocje, które się z tym dźwiękiem wiążą. Czy to mało, by się tym fascynować? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Szefowa! to bardzo wymowne słowa, oby trafiły do jak największej ilości Osób tego forum.

Zawsze proponowałem by wcześniej dać "odpocząć", (dzień czy dwa) co po niektórym użytkownikom, jest jeszcze kwestia częstych zmian w temacie, wystarczy małe porównanie do silnika i .....2 strony mamy o samochodach. Chyba nie ma żadnego tematu (tytuł bez znaczenia) który nie nawiąże do kabli, podstawek itp... zwyczajnie "hamować" wpisy nie mające żadnego związku z tematem. 

Pozdrawiam.

Historia uczy że cenzurą nic nie osiągniesz. Pomijam już fakt że cenzura jest moralnie mocno wątpliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, S4Home napisał:

Na forum nie pojawiają się raczej tematy audiofilskie, mówię o zakupie nowego sprzętu.

S4Home.
Pojawiają się 🙂

Jednak często w odpowiedzi pojawiają się również sugestie kilku osób, że nie warto wydawać większych pieniędzy na sprzęt i wyśmiewające takie wydatki jako nieuzasadnione.
Dlatego
sporo osób macha na no ręką i odpuszcza sobie dalszą dyskusję (albo wręcz przestaje aktywnie pisać na naszym Forum, pisząc sporadycznie lub wcale), bo woli wony czas poświęcić na słuchanie muzyki, dopieszczanie swojego systemu czy spotkania z ludźmi którzy nie ograniczają się do podstawowych systemów.

Tak samo jak pojawiają się dłuższe, przemyślane i porządnie napisane posty, często z fotografiami i rysunkami - a w opozycji do nich krótkie, nic nie wnoszące ...


Kraft.
Nie chodzi o "poklepywanie się po plecach" - ale o szacunek do zdania innych użytkowników Forum.
A co do "wyśmiewania nieaudiofilów" - to raczej kilka osób wyśmiewa audiofilów i osoby słyszące różnice pomiędzy dobrym (i najczęściej drogim) sprzętem a gorszym (i zazwyczaj tańszym, a przynajmniej źle dobranym) lub wydającym spore pieniądze na kable czy inne dodatki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące są te przekłamania...

90% "wyśmiewanych" zakupów to elementy które ocierają sią o audiovoodo a ich działania nijak nie da sie wytłumaczyć współczesną fizyką. Nie pisz ze wyśmiewane są zakupy droższego sprzętu. To jest manipulacja

Co do

7 godzin temu, RoRo napisał:

A co do "wyśmiewania nieaudiofilów" - to raczej kilka osób wyśmiewa audiofilów i osoby słyszące różnice pomiędzy dobrym (i najczęściej drogim) sprzętem a gorszym (i zazwyczaj tańszym, a przynajmniej źle dobranym) lub wydającym spore pieniądze na kable czy inne dodatki.

To kilkukrotnie wskazywałem wypowiedzi pewnego użytkownika tego forum ale nawet nie raczyłeś zareagować.

W tego typu wątkach tworzycie "osobną rzeczywistość"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RoRo napisał:

Jednak często w odpowiedzi pojawiają się również sugestie kilku osób, że nie warto wydawać większych pieniędzy na sprzęt i wyśmiewające takie wydatki jako nieuzasadnione.

Można dobrze wydać dużą kwotę, można wyrzucić w błoto małą. Nie chodzi o to, by nie wydawać na audio sporych pieniędzy, ale o to, by wydawać je z sensem. Płacić za konkretne walory, a nie za wydmuszki i miraże.

 

8 godzin temu, RoRo napisał:

Dlatego sporo osób macha na no ręką i odpuszcza sobie dalszą dyskusję (albo wręcz przestaje aktywnie pisać na naszym Forum, pisząc sporadycznie lub wcale)

To prawda. Ubolewam nad tym, że niektóre osoby przestały się udzielać na forum. Nie powinno tak być. Każdy powinien się czuć na forum na tyle komfortowo, by takie przypadki nie miały miejsca. To jednak jedna strona medalu. Piszesz o osobach, które opuściły forum. A co z osobami, które przyszły? Są fora, które na pierwszy rzut oka wypełniają Twoją wizję właściwego profilu, czyli "ja słyszę" ponad wszystko, nawet ponad zdrowy rozsądek. Dlaczego jednak nowi użytkownicy nie wybierają tamtych portali, tylko przychodzą do nas? A nie wybierają, bo widać ze statystyk, że tamte fora więdną. Posty pojawiają się na nich czasem raz na kilkadziesiąt godzin. U nas często w minutę jest więcej wpisów niż gdzie indziej przez cały dzień. Pomyśl też o tym. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np na audiocritic, bo zaczolem kontrowersyjnie pisać? Sam wiesz jak to sie robi zeby w ciagu 2 godzin wpadlo duzo postow. Tylko, ze ich poziom ( głownie moich ) jest niski. 

Ile tych osob, ktore na stale przyszło? 5, 6? Zacznie się wiosna i 3 z nich przestaną pisać. Nie pamietasz tych czasow jak watek sansui tak naprawdę ratował tu statystyki. Zwróć uwagę, ze z sansujowego watku nikt nigdzie na tym forum w innym watku się nie udziela. Jak myslisz? Dlaczego?

Watki antysprzetowe odstraszyły naprawdę sporą rzaszę. Widzę, ze zostalem juz tylko ja z walnietych audiofili i trzyma mnie juz tylko sympatia do kilku osób z Audio.

A jesli chodzi o inne fora to wiesz ile osób spotyka się na wspolnej imprze podczas AS z forum NA? 40-60. Dać jeszcze jakis przyklad?

Masz na myśli Audioluba? Forum powstalo spontanicznie, bez przemyslenia strategii i nie miało szans na powodzenie. Chyba, ze sciagneli by tam kilku piszacych z branży.

Weź spójż obiektywnie na obecnie przywrocony Twoj watek audiocritic

 Ale tak obiektywnie. Grupa ludzi nawzajem się nakrecajacych. Z punktu widzenia audiofila dziecinada. Kazdy z nich wie, ze audio jest biznesem i jak wszedzie trzeba uważać. Sluchać, a nie ogladać w internecie. Robienie z tego sesu istnienia forum jest...nawet nie wiem jak to nazwać. I Ty zacytuje Fafniaka " caly w bieli " na czele tego badziewia.

Krafcie, zacznij zwracać uwagę na jakość, a nie ilość.

Mamy teraz taką miniaturę forum konkurencyjnego. Z ich poziomem ale o mniejszym zasiegu. U nich jeszcze w odróznieniu od nas zostało kilka osob majacych osluchanie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie Twoje do Roro w sprawie dlaczego ludzie nie idą na inne fora? Widzisz, nie wiedzą jak stereo potrafi zagrać, nigdy takiego nie slyszeli. Widac to na kazdym kroku. Odnoszą się do Audioshow, bo nigdzie indziej nie slyszeli wzmacniacza drozszego niz 5kzł. A i tak podejzewam, ze za 5 to polowa z piszacych.

Dlaczego Ty nie podajesz im tropu, jakie kolumny czy wzmacniacz kupić z tych z wysokiej pólki ale teraz juz tanich np za 2kzł. Radzisz im amplitunery obecnie dostępne. Odpowiem za Ciebie, nie znasz ich. Nie potrafisz im podpowiedzieć. A tak chcesz ich ratować przed mirażami.

Zwróć uwagę jaki postęp zrobił Ender, ktory tez kiedys byl sceptycznie nastawiony do wszystkiego. Za niewielkie pieniadze skompletował coś fajnego. Za to do niego szacun bo potrafił odsiać ziarno od plew.

Tomek, to niekomercyjne forum. Siedzę tam w lobby od 2 lat chyba. Mozesz sie tam dostac tylko na zaproszenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2019 o 09:37, JacSantana napisał:

Historia uczy że cenzurą nic nie osiągniesz. Pomijam już fakt że cenzura jest moralnie mocno wątpliwa.

"Tak, masz racje że historia uczy", wystarczy porównać kulturę kierowców z zachodniej części europy , kulturę którą x lat wstecz, skuteczne kary (czyt. mandaty) nauczyły dzisiejszych manier. Singapur (byłem tam 4 miesiące) - śmiecenie ulicy pozbawi Cie miesięcznego wynagrodzenia. A cenzura? nie ma z tym nic wspólnego, wystarczy że ludzie będą pisać o własnych doświadczeniach bez zmyślania i udawania znawców we wszystkim a nikt nic nie ocenzuruje.

 

@RoRo  a co? dopiero teraz dostrzegacie problem? pretensje możecie mieć tylko do siebie, trzeba było reagować wcześniej na głupie wpisy. U mnie teraz testy DAC`ów, był Moon 280D (mało informacji w fachowej prasie) teraz jest nowość na rynku Atoll DAC300, (żadnego testu czy info użytkowników) kolejnym będzie Mytek Brooklyn Bridge wszystko mająca skrzynka, a co dalej nie wiem, ale wiem że na tym forum nie ma dla kogo pisać i nawet nie zamarzam tego robić, krótka wzmianka, zdjęcie i koniec. Sami już ustaliliście, swoją bierną postawą, profil tego forum.

 

13 godzin temu, Kraft napisał:

Dlaczego jednak nowi użytkownicy nie wybierają tamtych portali, tylko przychodzą do nas? A nie wybierają, bo widać ze statystyk, że tamte fora więdną. Posty pojawiają się na nich czasem raz na kilkadziesiąt godzin. U nas często w minutę jest więcej wpisów niż gdzie indziej przez cały dzień.

Kolego Kraft, nie mierz tą samą miarą wszystkich forum, na Audiostereo jest tyle wpisów w krótkim czasie że od miesiąca mają kłopoty z aktualizacją silnika, przebudowa idzie, ludzie non stop piszą, część wpisów znika po aktualizacji, innym odblokowało konto pomimo pełnej blokady za złe zachowanie itd. Może tak jak piszesz ludzie odchodzą z innych forum, nie wiem, bo ja po rożnych nie wędruje wpisując teksty bez pokrycia, ale teza że to forum potrafi być gorące.... tak, tylko jak trzeba się kłócić o swoje z teoretykami negującymi wszystko,  .....nie wiem czemu to robią, 

 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:
1 godzinę temu, audiowit napisał:

forum NA

Co to jest forum NA ?

A po co ten wpis? każdy z nas wie, że to typowa literówka, hmm ...prawie każdy.

 

@audiowit  wpisy jak najbardziej słuszne 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

wystarczy że ludzie będą pisać o własnych doświadczeniach bez zmyślania i udawania znawców we wszystkim

Czy na pewno to wystarczy. Niestety testy własne, które ludzie opisują mają często małą wartość. Problemem jest metodologia według której są przeprowadzane, a właściwie jej brak. W swojej masie zamieniają się w papkę z której nic nie wynika. Jednemu dudniło, drugiemu basu było za mało, a inny twierdzi, że dźwięk był trafiony w punkt. I jaki wniosek z tych opisów ma wyciągnąć czytelnik? Naprawdę ilość błędów metodologicznych w testach bywa porażająca. Jednak wnioski są z nich wyciągane, a potem powtarzane w setkach postów, aż stają się prawdą kanoniczną. A że są nietrafione. Kogo to obchodzi? Ważne, że ktoś opisał, co słyszał. Nie uważasz, że jakieś próby weryfikacji tej twórczości są potrzebne, by nie wyprowadziła nas na manowce?

 

46 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

tak, tylko jak trzeba się kłócić o swoje z teoretykami negującymi wszystko,  .....nie wiem czemu to robią, 

Czy na prawdę uważasz mnie za osobę która wszystko neguje? Czy nie Ty udzielałeś się w temacie o cyfrowej korekcji akustyki, który założyłem. Co w nim było takiego negującego? A moje wpisy na temat adaptacji akustycznej. Z czego w nich się niby wyśmiewam? A może robię sobie jakieś jaja z kolumn głośnikowych?

I kto wyszedł na krytykanta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy ale Kraft odnosi się pewnie do Audioluba, z ktorego zostal usuniety, i do cafe cośtam. Nie znam, nie byłem. Ale na innych forach na ktorych nie bywa jest bardzo duzy ruch.

Kraft slyszysz tylko kolumny i akustykę? Naprawdę masz jakiś problem. Nie przenoś go na to forum. Zaproś do siebie jakiegoś audiofila na odsluch i niech poslucha. Moze coś masz powaznie spieprzone. Np nie masz pradu w gniazdku. Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. :). Ale mowię poważnie.

Bagusław, w tym czasie kiedy tracę czas na kłotnie też przewineło się trochę fajnego sprzętu. Powiem Ci, że naprawdę nie miałem chęci opisać, porównać tu na forum. Opadną Cię, wysmieją, wyzwią od nieskromnych jeszcze dorzucą: snob. Po co się męczyć.

Maytek maze być fajny. Ale on od razu nie wpada w ucho.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syndrom oblężonej twierdzy jest szalenie powszechny.

Naprawdę wystarczy zrobić wyjście kompromisowe.

Miejsce dla "słyszących" bez technicznych pytań

Miejsce dla technicznych bez krytykanctwa przez slyszących

@Bogusław Kożyczkowski a czego sie obawiasz? Wyśmiania różnic w DACach ? Nigdzie tutaj nie widziałem takiej sytuacji...

Inna kwestia to to że jak już zabierasz się za pomiar i nagrania to trzeba wiedzieć co i jak zrobić (bez złośliwości piszę - po prostu na forum obok był bardzo ciekawy fragment dotyczący analizy plików audio. Generalnie bardzo ciężkie są tego typu działania by zrobić to bez błędów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Czy na pewno to wystarczy. Niestety testy własne, które ludzie opisują mają często małą wartość. Problemem jest metodologia według której są przeprowadzane, a właściwie jej brak. W swojej masie zamieniają się w papkę z której nic nie wynika. Jednemu dudniło, drugiemu basu było za mało, a inny twierdzi, że dźwięk był trafiony w punkt. I jaki wniosek z tych opisów ma wyciągnąć czytelnik? Naprawdę ilość błędów metodologicznych w testach bywa porażająca. Jednak wnioski są z nich wyciągane, a potem powtarzane w setkach postów, aż stają się prawdą kanoniczną. A że są nietrafione. Kogo to obchodzi? Ważne, że ktoś opisał, co słyszał. Nie uważasz, że jakieś próby weryfikacji tej twórczości są potrzebne, by nie wyprowadziła nas na manowce?

przeczytałem, i tak sobie własnie pomyślałem o kolumnach Heco.

 

10 godzin temu, Kraft napisał:

Czy na prawdę uważasz mnie za osobę która wszystko neguje? Czy nie Ty udzielałeś się w temacie o cyfrowej korekcji akustyki, który założyłem. Co w nim było takiego negującego? A moje wpisy na temat adaptacji akustycznej. Z czego w nich się niby wyśmiewam? A może robię sobie jakieś jaja z kolumn głośnikowych?

I kto wyszedł na krytykanta?

akurat Ciebie nie miałem na myśli. 

3 godziny temu, Fafniak napisał:

a czego sie obawiasz? Wyśmiania różnic w DACach ? Nigdzie tutaj nie widziałem takiej sytuacji...

masz słuszność, może zbyt drastycznie odpisałem. A co do DACów, możemy zrobić tak jak ze wzmacniaczami. (może ktoś jeszcze pamięta?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dlaczego część osób odchodzi?

Bo im się fora po prostu nudzą. Zaczynają w końcu słuchać muzyki lub oglądać kino domowe. 

Lata temu byłem zarejestrowany na audiostereo. Bo tu piszecie że tam nadal piszą. A i owszem. Ale z osób które kojarzyłem 12-10-8 lat temu, jest garstka. Też przychodzą nowi. Realnie siedzenie i pisanie na forach , wszelakiej maści to poniekąd strata czasu. Można wtedy czegoś posłuchać.

Tutaj i tak jest grono osób które trzymają poziom. Mam nadzieję ze swoją skromna osoba zaliczacie mnie do grona tych wartościowych osób. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mam na audiostereo konto od 14-15 lat ,ale mało tam piszę , przez te lata niewiele w poziomie dyskusji się zmieniło ;) 

Z for przechodzi się na fejsa , z kolegami z którymi się dyskutowało tam jest lepszy kontakt , można podpytać ew. spotkać się na zorganizowanej akcji przy okazji.

Natomiast fora nie umrą , gdyż są skarbnicą wiedzy , a na takich audio można sporo wypytać czy chociażby rabat od branży zyskać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pisałem o tyk kilkukrotnie że edycja 24h to bzdurny pomysł. Po mim wpisie i kolejnym wpisie kolegi, sam mogę się cofnąć do własnej treści i wszystko zmienić, jak np. tutaj

No można tak zmienić, ale po co? Nie zauważyłem (przynajmniej w tematach, które śledzę), żeby ktokolwiek po kilkunastu godzinach tak zmieniał sens swoich postów. Twoje obawy są chyba na wyrost. Zauważyłem za to, że wielu użytkowników nie poprawia swoich postów nigdy - bez względu, jak wiele baboli w nich nawali. Mają to całkowicie w nosie. Uważam, że skracanie czasu na edycję postów jest totalnie bez sensu. Utrudni tylko życie tym, którym zależy na budowaniu w miarę sensownych, zrozumiałych i poprawnie napisanych postów. Nie mam wątpliwości, że obniży to poziom forum. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić by osoby śledzące dany temat widziały dodatkowy wpis(powiadomienie email) dodany godzinę później czy dwie, czy 12h, teraz nawet nie przesunie się o milimetr w tych ostatnio dodanych wpisach, wiec trzeba do interesujących tematów co godzinę zaglądać bo może coś dopisałem w temacie testów,, bo powiadomienia nie będzie. 

Czy 24 godzinna edycja zmieni nawyk poprawiania wpisu? nie sadzę, a temat o budowaniu w miarę sensownej odpowiedzi uważam za chybiony bo pisząc w otwartym edytorze masz czasu ile chcesz, jeśli odświeżanie padnie to i tak wpis zostaje zapamiętany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pisałem o tyk kilkukrotnie że edycja 24h to bzdurny pomysł. Po mim wpisie i kolejnym wpisie kolegi, sam mogę się cofnąć do własnej treści i wszystko zmienić, jak np. tutaj

I co? Nie uważasz, że warto mieć jednak czas na poprawienie swojego wpisu? 

 

12 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zmienić by osoby śledzące dany temat widziały dodatkowy wpis(powiadomienie email) dodany godzinę później czy dwie, czy 12h, teraz nawet nie przesunie się o milimetr w tych ostatnio dodanych wpisach, wiec trzeba do interesujących tematów co godzinę zaglądać bo może coś dopisałem w temacie testów,, bo powiadomienia nie będzie. 

Tu masz rację. Dopisywanie nowych treści do starych postów jest irytujące. Nie wylewajmy jednak dziecka z kąpielą. Co innego poprawianie literówek, a co innego dopisywanie całych akapitów do przeczytanych już wpisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

I co? Nie uważasz, że warto mieć jednak czas na poprawienie swojego wpisu? 

Zmieniłem tam wpis, tak by osoba czytająca temat za rok miała zdziwienie.

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pisałem o tyk kilkukrotnie że edycja 24h to bzdurny pomysł. Po mim wpisie i kolejnym wpisie kolegi, sam mogę się cofnąć do własnej treści i wszystko zmienić, jak np. tutaj

 

edycja..JPG

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...