Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

8 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zmieniłem tam wpis, tak by osoba czytająca temat za rok miała zdziwienie.

Bogusławie, wygląda na to, że tylko Ty wykorzystujesz możliwość dziwacznego przeredagowywania postów po wielu godzinach. Może zamiast skracać czas edycji, po prostu dostaniesz bana;) Sprawa będzie załatwiona, a innym się krzywda nie stanie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie były takie sytuacje, że byly edytowane wpisy zmieniające sens wypowiedzi. Nie prowadzę jednak w przeciwienstwie do Ciebie archiwizacji, nie liczę ilosci wejść na swoj wątek i tym podobne. Nie podnieca mnie to. Natomiast edytowanie wpisów po przeczytaniu posta przedmówcy jest praktykowane, i nie jest to fajne...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacytować poprzednika, fragment o który chodzi - wtedy może on zmienić swojego posta ale naszego już nie. A mi osobiście edycja się przydaje do poprawiania błędów. Czasem robię jakieś niesamowite i po godzinie jak wejdę to mi zwyczajnie wstyd... Czasem zdarza się ze komuś na priva napisze żeby coś poprawił bo kłuje w oczy🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest błędne ustawienie silnika. Zaraz po dodaniu kolejnego posta po moim, powinna zniknąć u mnie możliwość edycji , to po pierwsze, po drugie, inne fora już dawno ustawiły inny czas edycji ucząc się na własnych błędach własnie po takich przypadkach.

29 minut temu, Inferno napisał:

Najlepiej zacytować poprzednika, fragment o który chodzi - wtedy może on zmienić swojego posta ale naszego już nie. A mi osobiście edycja się przydaje do poprawiania błędów. Czasem robię jakieś niesamowite i po godzinie jak wejdę to mi zwyczajnie wstyd... Czasem zdarza się ze komuś na priva napisze żeby coś poprawił bo kłuje w oczy🙂

Przepraszam Ciebie @Inferno, ale tak to wygląda w realu

mogę zmienić swoje i Twoje.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś nie przeraża myśl, że ktoś może zmienić treść swojego posta, nawet po tym, jak na niego odpowiedziałem. Nie zauważyłem, by taki proceder był plagą naszego forum. A to, że ktoś może przemyśleć to co napisał (np. pod wpływem emocji) i po czasie złagodzić ton swojej wypowiedzi uważam nawet za plus. No bo komu to szkodzi? Jedynie tym, którzy lubują się w forumowych jatkach. 

PS My tak sobie piszemy, a Redakcja milczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyło mi się żeby ktoś edytował w ten sposób moje wpisy. oczywiście gdyby było to coś istotnego poinformowałbym administrację o tym i tyle. A powyżej i tak widać co napisałem i nie ma adnotacji że post był edytowany i już.

9 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

mogę zmienić swoje i Twoje.

Ale Ja Twojego posta już zmienić nie mogę. Fragment jaki cytuje tak ale posta nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie może tak być że mogę zmieniać wpisy innych, całe szczęście nie robimy tego na co dzień

Ja tak robię! Notorycznie redaguję cytaty, zastawiając w nich tylko kwestie do których zamierzam się odnieść (teraz też tak zrobiłem;). To czyni naszą konwersację znacznie bardziej klarowną. Nikt wcześniej się na to nie skarżył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kraft napisał:

Nikt wcześniej się na to nie skarżył

no nie wiem, no nie wiem, czy to dobry pomysł z tym zaznaczeniem konkretnego tekstu z całego zdania? z jednej strony ma to sens, bo jest zachowany wątek (zdanie) zaś nadal uważam że nie powinno być możliwości zmiany czyjegoś posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś może robić różnice gdy są jakieś otwarte wojny, mnie się wydaje że wspólnie już się w jakimś stopniu akceptujemy i szanujemy. Oczywiście czasem nie zgadzając się w pewnych kwestiach. Mam tez nadzieję że nikt nie upadnie tak nisko żeby dyskredytować kogokolwiek zmieniając to co napisał ! Jak widać Kraft oprócz dociążenia kolumn ( pamietam fotki z wypełnianiem piaskiem ) zaczyna bawić się stopami i jakiegoś dramatu nie ma 👊 trochę luzu, tego czasem tak według mnie brakuje.

A dla @Kraft że ma dystans i się niepotrzebnie nie obraża plusik - dałbym gdyby były 🙂 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to ,że jak Bogusław coś napiszę , lud przeczyta , to jak po 30 minutach sobie coś przypomni i napiszę to zlewa się w 1 post , którego już nikt nie zauważy i nie odpowie...

Na 1 forum mam nieskończony czas , gdzie dorzuca każdy nowo napisany post do poprzedniego dodając jedynie datę , ale ukazuje go jako nowy (patrząc z zewn.) , więc każdy wie ,że jest coś "nowego" :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za utrzymaniem 24-godzinnego czasu na edycję postów. To, że ktoś nigdy nie poprawia swoich byków i liczy, że jak zabierze innym możliwość poprawek, wówczas nie będzie już wypadał na ich tle tak beznadziejnie, uważam za argument mało merytoryczny.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to byki nie mają tu nic do rzeczy, bo i tak ich nie zauważę przy sprawdzeniu. Natomiast Kraft dal nam szansę na poprawieniu silnika i ukrócenia edytowania sensu postów drobnym cwaniaczkom.

No cóż, forum publiczne. Ty Krafcik musisz patrzeć na moje byki, ja na Twój scisk tylnej czesci ciała.

Osobiscie uważam, że błędy ortograficzne mają niewielki wplyw na wartość merytoryczną. Ale jesli Ty tak Krafcie uważasz to to szanuję. Jestem bardzo tolerancyjny. Natomiast pozwolisz, ze nadal będę demaskował Twoj brak doswiadczenia i wiedzy. Szczegolnie w dziedzinie akustyki, ktora jest chyba Twoim konikiem i jak się okazuje bardziej wydaje Ci się, ze jest :).

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie czasu edycji postów jest niestety konieczne.

Na forum audio jest mało użytkowników.

Na sąsiednim forum który wykorzystuje ten sam silnik jest to skrócone do 15 minut.

Po co? A właśnie po to gdyż rodzi się masa pseudo doradców. To widać. Piszą głupoty później ktoś odpowie więc zmieniają swój post. I wielcy znawcy tematu.

Napisałeś trudno niech zostanie.

Zauważcie ja swoich postów nie edytuje 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Po co? A właśnie po to gdyż rodzi się masa pseudo doradców. To widać. Piszą głupoty później ktoś odpowie więc zmieniają swój post. I wielcy znawcy tematu.😛

Wychodzi na to, że sensem istnienia forum jest przyłapanie kogoś na napisanej głupocie tak, by broń Boże nie mógł się już z tego wycofać. Przecież nawet jak ktoś poprawi swój post (zgroza!), to w najgorszym przypadku będzie po prostu mniej głupot zapisanych w internecie. Komu to może przeszkadzać.

Dyskusja jest i tak akademicka, bo u nas, jak pisze kolega Fafniak, takie rzeczy nie mają miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , niekiedy się szybko coś napiszę bo kotlet się przypala , po powrocie można poprawić czy to błędy ortograficzne czy też jakieś mało składne zdania :P 

s4home powinien mieć nieskończony czas na edycję i tak jak Madonnie brakło auto-tune-a na Eurowizji , tak s4home powinien mieć autoortografopoprawiacza :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...