Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Jestem, jestem :) Czas edycji postów wynosi teraz 12 godzin. I wychodzi na to, że to chyba złoty środek, jako że część chce wydłużenia czasu, część skrócenia. Aby rozwiązać problem, mogę zrobić ankietę (taką jak kiedyś przy okazji widnienia paneli bocznych w wątkach), wtedy zobaczymy, za którym rozwiązaniem opowie się większość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić godzinę na edycję swoich postów-a jednocześnie ganiać użytkowników którzy piszą byle jak...

A mam tu na myśli sens wypowiedzi i składnie, a nie ew. błędy ortograficzne. Bo lepiej się czyta rozsądną wypowiedź i zdania poprawnie formułowane ale z ew. błędami ortograficznymi -niż zlepek słów bez sensu, bez kropek i przecinków i pisanych małymi literami.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

 

@Kraft, uznaliśmy, że doba to jednak bardzo dużo i można nieźle zamieszać, gdy się ma odpowiednie intencje. 

No może można, ale czy ktoś faktycznie miesza? Nie zauważyłem. Skąd ten pomysł akurat teraz? Może lepiej poczekać, aż problem się realnie pojawi? Bo może się nie pojawi i to działanie jest bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krafcie drogi, 12 godzin jest ustawione od ponad pół roku jak nie dłużej :) W moim panelu zaznaczyłam wszelkie możliwe opcje powiadomień o aktywnościach na forum w obu formach - mail + lista. Jeśli coś będzie upierdliwie działać, dajcie znać. A co do "zamieszania" - chodziło nam o zmianę treści, która np. nagle może się oderwać merytorycznie od wypowiedzi pojawiających się później. Z różnymi skutkami. Wiesz, o czym mówię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwartym oknie pisania postu, czasu jest bez ograniczenia (ortografia? i właściwy sens), wiec liczę, że skrócenie edycji tylko to polepszy, będzie bardziej przemyślane pisanie.

Godzinna edycja? jestem za, z automatu po tym czasie, kolejny (ponowny, dodatkowy) wpis pojawi się na tablicy ostatnich postów i wszyscy go zobaczą.

Jak już wcześniej pisałem, nie popieram możliwości edycji postu innego autora.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

Krafcie drogi, 12 godzin jest ustawione od ponad pół roku jak nie dłużej :) 

No to Ok. Jeśli możliwość edycji postu po 12 godzinach przydaje mi się raz na pół roku, to nie ma sprawy. Również jestem za wyłączeniem przymusowego łączenia postów. Propozycja Bogusława, by uniemożliwić skracanie cytowanych wypowiedzi zupełnie nietrafiona. Zaśmiecimy tylko forum tysiącami niepotrzebnych wersów i utrudnimy orientowanie się, do czego właściwie odnoszą się odpowiedzi.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie postów było ustawione na 24 h, jak tak patrzę, ale to za długo. Zmieniłam na 20 minut, tyle wystarczy. Jest to skorelowane z łączeniem wiadomości na PW. Teraz powinno być lepiej. Czas edycji postów też raczej skrócę - pozwoli to piszącym na głębszą analizę swoich wypowiedzi zanim te zostaną opublikowane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Nie chodzi o edycję postów innego autora, tylko o edycję cytatu. Bogusław chce jej zakazać.

Ja wiem, że chcesz wytłuścić jakiś fragment wypowiedzi i do niego, dać odpowiedz, ale w ten sposób masz dostęp do edytowania czyjeś wypowiedzi, przecież możesz cytować tyle tekstu ile chcesz i do niego się odnosić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redakcja AUDIO napisał:

@S4Home, @Q21, ile maksymalnie wiadomości na PW możecie wysłać na dobę? 

@Kraft, uznaliśmy, że doba to jednak bardzo dużo i można nieźle zamieszać, gdy się ma odpowiednie intencje. 12 h to także sporo, jeśli większość byłaby za skróceniem czasu edycji postów, możemy to zrobić.

Moim zdaniem wystarczy maksymalnie 1 godzina na edycję postów. Dłuższy czas może prowokować do nieuczciwych działań. Edycja powinna być wykorzystywana wyłącznie do ewentualnej korekty tekstu po napisaniu. Czasami słownik automatyczny coś zmieni, po publikacji przeczytamy post i wtedy dopiero znajdziemy błąd. Ale to jest kwestia kilku minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Q21 napisał:

Dłuższy czas może prowokować do nieuczciwych działań. 

Paranoja. Cóż... forum jest tylko emanacją całego społeczeństwa. 

Choć może... Sam już sobie nie ufam. Może faktycznie poleciłbym NAD-a, a potem przeredagował i udawał Greka, że polecałem Rotela. Nie można do tego dopuścić!!!

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem że my tu operacji na otwartym sercu nie robimy, trochę więcej luzu chyba jest potrzebne w tym wszystkim! Panie i Panowie co my w sejmie jesteśmy, za każdym rogiem czai się złoczyńca tylko czychający żeby przeinaczyć naszą wypowiedź która jest oczywiście sprawą życia lub śmierci 🤣 „ o so chosi?” Ja tego bez szklaneczki nie jestem w stanie udźwignąć ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z kolegami z q21 się zgadzam.

Kraft nie rozumiesz lub nie dostrzegasz problemu.

Fora to zlepka ludzi o różnej wiedzy. Nie raz spotkałem się z sytuacją gdzie komuś doradzam ktoś u nas jest na odsłuchu i nagle ekspert internetowy. Doradza innym, ale w formie jakby to robi już kilka lat.

Edytując wyeliminujesz głupoty? Nic bardziej mylnego. Edytując takie osoby sprawiają że głupoty nadal nimi są tylko przybierają formę politycznie poprawną. Co jest jeszcze gorsze.

17 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

@S4Home, @Q21, ile maksymalnie wiadomości na PW możecie wysłać na dobę? 

@Kraft, uznaliśmy, że doba to jednak bardzo dużo i można nieźle zamieszać, gdy się ma odpowiednie intencje. 12 h to także sporo, jeśli większość byłaby za skróceniem czasu edycji postów, możemy to zrobić.

Posty te są sumowane wraz z tymi które pisze na forum.

Raz odpisze na 8 dziennie bo tyle mi zostało a raz tylko na 2 wiadomości, bo akurat napisałem więcej postów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Fora to zlepka ludzi o różnej wiedzy. Nie raz spotkałem się z sytuacją gdzie komuś doradzam ktoś u nas jest na odsłuchu i nagle ekspert internetowy. Doradza innym, ale w formie jakby to robi już kilka lat.

Czy możesz pisać przykład z tego forum?

Czy naprawdę zasady muszą muszą być rugowane przez ograniczenia tworzone przeciwko nie umiejącym trzymać się zasady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze wyznacznikiem powinna być przeszłość i doświadczenia a nie przypuszczenia co się może  wydarzyć. Proste pytanie czy zdarzyło się komuś że treść posta podczas cytowania została zmieniona co do zawartości merytorycznej (nie chodzi mi o częściowe cytowanie)? 

Ja jestem krótko na forum ale mnie się nie zdarzyło.

Jeżeli nie było takich sytuacji to szczęśliwie mamy do czynienia z tą lepszą, bardziej uczciwą częścią społeczeństwa  

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft, wiem, zorientowałam się tuż po opublikowaniu posta, że przekombinowałam, rzecz jasna, że o cytat chodzi. Wydawało mi się, że skasowałam ten fragment chwilę później, muszę zerknąć:) 
@Inferno, ja także nie słyszałam, aby czyjaś cytowana wypowiedź została przeinaczona, może więc zmartwienia są nadaremne? Czy któremuś z Was to się przytrafiło?
@S4Home, w takim razie musi tak to działać, była to jedna z moich interpretacji. Nie mam żadnych ustawień w panelu, które miałyby na to wpływ, zaraz się dowiem, czy możemy te zależności rozdzielić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redakcja AUDIOJa myśle że wiedziałabyś o takich przypadkach. Ja na 100% bym napisał do admina, zgłosił problem. Post usunięty , gość zbanowany na jakiś czas i po problemie. Prosta akcja.

Myśle że coraz to większe restrykcje będą wylaniem dziecka z kąpielą. Po co się spinać i zachowywać jak państwa totalitarne, ludzie wolni to ludzie szczęśliwi 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...