Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Może jeszcze dopowiem, bo moja wypowiedź zawierała pewną ogólną ideę. Myślę, że tym, co najbardziej szkodzi forum, jest nierówne traktowanie tych powiedzmy stron. Skoro jednym uchodzi na sucho to, co powinno być piętnowane, to rodzi się pokusa wykorzystywania tej przewagi, a wręcz ciągłego przesuwania granic tolerowanego zachowania (tolerowanego zarówno przez administrację, jak i samych użytkowników w ich masie). To demoralizujące i frustrujące dla tych, którzy chcieliby żyć w zdrowej, kierującej się zasadami społeczności. Czy potrzeba przytaczać przykłady z naszego obecnego (realnego, nie forumowego) życia. Bezkarność, ochrona tego, co nieprzyzwoite przez instytucje nominalnie powołane do pilnowania przestrzegania prawa, powoduje powolną erozję zasad społecznych. O ile w normalnym życiu mamy na to ograniczony wpływ, to na forum możemy wszystko, bo wszystko od nas jako społeczności (włączając moderację) przecież tylko zależy. Nie kopiujmy prawdziwego życia, nie podążajmy za dziadowskimi trendami. Zróbmy to lepiej. Choćby tylko na naszym małym poletku.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redakcja AUDIO, Czy znowu wdrożono pomysł skrócenia czasu edycji postów? Jeśli tak, to ile teraz wynosi? Uważałem i uważam, że skracanie czasu na poprawki postów jest nie tylko bez sensu, ale nawet szkodliwe. Raz, że będzie więcej postów z literówkami, błędami składni i merytorycznymi, bo nawet jak się człowiek połapie, że coś źle napisał, to już mogiła - zostanie na wieczne czasy. I komu to ma niby służyć? Czytającym? Na pewno nie. Może autorom postów jednolinijkowych i takim, co i tak mają polszczyznę w nosie, to nie przeszkadza, ale dla innych to rzucanie kłód pod nogi. Argument, że ktoś zmienia treść posta i potem szybka odpowiedź innego użytkownika traci odniesienie jest o tyle słaby, że wdrożenie takiego ograniczenia może sprzyjać jedynie tym, co szukają na forum sporu. No bo to, że ktoś nie będzie miał szansy wycofania się z pochopnie wyrażonej - czasem w nerwach - opinii trudno uznać za jakąś wartość dla forum. Bardzo dobrze. Niech jeden z drugim przemyśli i wymaże, jak coś palnął. Będzie to z korzyścią dla czytelności wątków. Unikniemy zbędnych pyskówek. 

Chyba, że chodzi tylko o to, żeby ułatwić życie polującym na cudze potknięcia. Żeby mogli błysnąć szybką ripostą. To tak. Wtedy najlepiej w ogóle znieść możliwość edycji. Będą mieli używanie. 

Godzina albo lepiej dwie to minimum dla tych, co chcą pisać dłuższe merytoryczne posty. Niestety własnych błędów się często nie widzi. Mimo starań. Potrzeba dystansu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JaZz napisał:

Edit: jak jeden z drugim przemyśli co palnął i chcę to wymazać to naciska magiczny guzik report. Pozdr. 

"report"? Jest taki? 

No nic. 10 min. minęło. Już tego nie poprawisz;)

4 minuty temu, JaZz napisał:

Tutaj masz rację, ale...  Ja jak piszę coś długiego to czasem najpierw na brudno w programie. Jak się chce to wszystko można :P

Ale w imię czego te komplikacje? Ile razy pomyliłem zdjęcia przy wklejaniu lub dałem nie ten link. Kto będzie miał korzyść ze spapranych postów? Nie rozumiem tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft został skrócony do 10 minut, tak jak mówi Jazz, pisałam o tym w którymś z wątków. Założenie jest takie, żeby unikać zamieszek, jakie się robią po tym, gdy osoba X post pisze, a po reakcjach osób YZ go edytuje.

Mogę wydłużyć czas do 20 minut, wydaje mi się, że to wystarczająco dużo, aby zauważyć drobne błędy, o których mówisz. Jeśli chodzi o długie, merytoryczne posty, rozumiem. I przyznaję, ja sama piszę w notatniku, gdy mam w planach elaborat na forum 😃 

Zróbmy tak - ustawię 20 minut, Ty się postarasz w tym czasie mieścić. Może się okaże, że będzie ok, dobrze? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

@Kraft został skrócony do 10 minut, tak jak mówi Jazz, pisałam o tym w którymś z wątków. Założenie jest takie, żeby unikać zamieszek, jakie się robią po tym, gdy osoba X post pisze, a po reakcjach osób YZ go edytuje.

Mogę wydłużyć czas do 20 minut, wydaje mi się, że to wystarczająco dużo, aby zauważyć drobne błędy, o których mówisz. Jeśli chodzi o długie, merytoryczne posty, rozumiem. I przyznaję, ja sama piszę w notatniku, gdy mam w planach elaborat na forum 😃 

Zróbmy tak - ustawię 20 minut, Ty się postarasz w tym czasie mieścić. Może się okaże, że będzie ok, dobrze? 

Tylko w imię czego mam się próbować mieścić? Kto odnosi korzyść ze skracania czasu edycji? 

Jak już ktoś koniecznie chce 'błysnąć", że przyłapał innego na błędzie, to może przecież zamieścić cytat. Tego delikwent nie wyedytuje. Będzie mógł z dumą nosić przypinkę "A nie mówiłem". Nikt mu tego nie zabierze. Po co normalni ludzie mają się męczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @misiek x nie rybkuj :)  Wiem, że wszystkim nigdy nie da się dogodzić, ale zawsze można spróbować 😉 Jest to drobna funkcjonalność, więc - jak to powiedziałeś - do mniejszości można się nagiąć. O, i Asia chce 20 😋    Niech więc tyle będzie i zobaczymy, co z tego wyniknie 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ileż to niby było przypadków awantury powstałej z edycji? 2?Może 3?

Ten problem to chyba bardziej w waszych głowach powstał... Chociaż nie... zaraz zaraz... czy to nie przypadkiem moderator "aniołek" (lub jego fumfel) zmieniał szybko wpis aby żenująca wypowiedź moda zniknęła ? Aż poszukam w skrinszotach ;)

Sztuczny problem to i dziwne rozwiązanie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w wiadomościach PW jest tak samo? Mnie bardziej zalezy na wydłużeniu czasu właśnie na PW. Czasem cos opisując zdarzy mi się coś przeoczyć, a że posty długie i wymagające przemyśleń, więc i czasu potrzeba więcej niż w lakonicznej informacji lub odpowiedzi na ogólnym. Na ogólnym nie zalezy mi tak bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...