Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

18 godzin temu, lysyrafal napisał:

Mnie bardziej ciekawi dlaczego Ci niesłyszący, nie mają w swoich systemach najzwyklejszych, najtańszych (niektórzy mają) kabli skoro wszystkie grają tak samo? Taka przyszła mi myśl po Twoim wpisie, bo można przecież trochę kasy zaoszczędzić.

Bo na przykład kupowali by sprawdzić czy faktycznie dane kabelki mają takie właściwości? A potem zostają bo niezbyt opłaca się toto sprzedawać "na siłę" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nowy78 napisał:

Jest okazja do przetestowania bez brania się za upie....wą robotę ;) 

👌wydaje mi się że podchodzę do tego w miarę racjonalnie. Niektóry rzeczy słyszę i wnoszą różnice - np DSP :D co działa jako pre (dac czy wzmacniacz), i właśnie kabelki RCA...

Ostatnio lutowałem z użyciem pięknie się lutującej, ładnie wykonanej, pozłacanej wtyczki Vitalco. I mam wrażenie (mam podobny kabel 80cm i 110cm) różniące się wtyczkami, że ten na byle jakich żelaznych wtyczkach za kilkadziesiąt groszy gra lepiej... (jest też dłuższy o 30cm). Oba nie mają ekranu. Masz jakieś doświadczenie z dobrymi jakościowo wtykami? Kacsa może? Głośnikowe BFA mają genialne.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2021 o 15:34, Redakcja AUDIO napisał:

@MariuszZ myślałam o Audiomaniaku, ale w sumie fajniejsza zabawa, gdy można się samemu nazwać :) Ustawiłam od 6000 postów taką możliwość, więc kto może, niech sprawdza, czy to działa :) 

@Fafniak A wspominaj, tylko się na koniec nie zacznijcie wszyscy okładać czym popadnie ^_^ 

A teraz idę jeść 🥘 🍱 🥗

rangi-ost.jpg.e27c439ff88c2d116f42942b45864e90.jpg

Skala logarytmiczna byłaby lepsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Masz jakieś doświadczenie z dobrymi jakościowo wtykami? Kacsa może? Głośnikowe BFA mają genialne.

Nie będę kombinował i odpowiem tutaj. Jeżeli chodzi tylko o jakość to chyba tak, bo te chińskie uważam za całkiem przyzwoite :) Wiadomo, na upartego coś tam zawsze się znajdzie, jakieś szczegóły do których można by się było przyczepić. Ogólnie uważam jednak, że nie są złe. Markowych (audiofilskich) nigdy nie kupowałem, bo... nie i już ;) Nie miałem także okazji sprawdzić czy wtyczki wpływają w jakiś sposób na dźwięk. Szczerze mówiąc, gdy zajmowałem się kablami (kiedyś, bo już od wielu lat używam tylko własnych), nawet nie wpadłem na to, aby coś takiego testować. 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko zobaczyłem punkt1 propozycji kolegi hq150 od razu wiedziałem ze zostanie to wykorzystane! Miałem nawet zamiar zapisać w notatniku wraz z godziną i datą by czekac kto pierwszy "wypali" z "pochodnia"... 

No cóż... bravo @misiek x - wygrałeś 👏👏👏👏👏

Mowa o tym cytacie..

12 minut temu, misiek x napisał:

Niektórzy mają po kilka tysięcy postów a dalej głusi jak pień.

 

Co jest @misiek x??? Za spokojnie juz na forum??? 

Edytowano przez Chyba Miro 84
"wraz"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Ja bym dał inne nazwy poszczególnych stopni wtajemniczenia.

1. Głuchy jak pień.

2.Słyszący wymianę kolumn.

..

...

.....

 

Aż po najwyższe wyróżnienie

Nietoperz!.

Ja uważam ze to świetna klasyfikacja! Wprowadziłem już w życie tylko mam kłopot czy ma być Menda forumowa głucha jak pień czy Menda forumowa i głuchy jak pień ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Ja uważam ze to świetna klasyfikacja! Wprowadziłem już w życie tylko mam kłopot czy ma być Menda forumowa głucha jak pień czy Menda forumowa i głuchy jak pień ?

Podziały, podziały, podziały ... czemu prawie wszystko sprowadzacie do poziomu słyszenia? Przecież w tej informacji o ilości postów chodzi tylko i wyłącznie o czas jaki poświęcamy na angażowanie się w pisanie na forum wyrażany liczbą postów. Jaki ma związek ta aktywność ze słuchem? 

Marcin masz dystans do kwestii statusu i nazwy użytkownika i dobrze ale może uszanuj innych, którym tego dystansu trochę brakuje lub którzy traktują audio hobby poważniej niż Ty. Takie "tytuły" jakie zaproponował @HQ150 a Ty im "przyklaskujesz" dokładając swoje niczemu dobremu nie służy.

Mam wrażenie, że to taka zakamuflowana gierka utrwalająca te sztuczne podziały ze względu na "wrażliwość słuchową". To taki niby żarcik nikogo nie krzywdzący, z nikogo nie szydzący, tym bardziej, że sam się samookaleczasz tymi "niewinnymi" epitetami? Jaki przyświeca Ci cel? Pośmiać się z tej grupy osób, która inaczej niż Ty traktuje swoje hobby? Doprowadzić do jeszcze głębszych podziałów między użytkownikami? Trudno mi zrozumieć Twoje intencje więc może napisz wprost o co tak naprawdę chodzi?

Może jest odwrotnie niż napisałem powyżej i masz jakiś sposób by podziałów nie było. Przez taki "rubaszny" humor i żartobliwy dystans do hobby chcesz te relacje naprawić? Może rozwiń temat jak to zrobić. Chciałbyś czy Ci to nietoperzem lata? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

@HQ150 zrobiłeś mi dzień 😅 

Moderatorze.

Myślałem, że dla każdego aż nadto czytelnym będzie, że to był żart. Jak widzisz Twojej Szefowej się nawet podobał.

Napisałem go właśnie po to, żeby co poniektórzy zauważyli jak mało znaczące są te nasze tytuły tutaj.

 

6 minut temu, MariuszZ napisał:

Takie "tytuły" jakie zaproponował @HQ150 a Ty im "przyklaskujesz" dokładając swoje niczemu dobremu nie służy.

Nie zgadzam się! Służy.

Dobremu samopoczuciu. Twojej Szefowej ,, zrobiłem dzień'' i bardzo mnie to cieszy, że komuś mój wpis dodał trochę kolorytu w poniedziałkowy dzień.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ ty tak serio ?

Co dzień uczę się że można postrzegać rzeczywistość kompletnie inaczej. Że to samo zdanie dla jednych jest ok dla innych obraźliwe/zaczepne itp.

Dobrze, rozumiem. Ale żart HQ interpretować jako coś poważnego ?!?!!? Litości.

To jest podobna sytuacja do tego co stało sie w "kabelkach których niesłychać" - żart który wykasowałem uruchomił Tomka w jakimś absurdalnym odbiorze. Malo tego zarzucił mi jeszcze coś czego nie napisałem... Mój wpis został wykasowany, ale Tomkowe pretensje juz nie. 

To powinno być też zlikwidowane.

Ratunku - tu siedzi masa potwornie wrażliwych ludzi, głównie wrażliwych na swoim punkcie i swojego hobby. Primadonny cholera jasna...

Cos mi sie wydaje że jednak John miał rację :( i znowu zaczynam rozważać jego sposób. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fafniak napisał:

tu siedzi masa potwornie wrażliwych ludzi, głównie wrażliwych na swoim punkcie i swojego hobby.

Jesteś inteligentnym człowiekiem i zakładam , że wiesz ,iż pewne słowa , zdania , żarty , będą wywoływać reakcję. Jaką przypuszczam , że też wiesz. Tu nie chodzi o to , by  się nie spierać , nawet ostro. Każdy z nas ma prawo do wyrażenia swojej opinii , ale niech to będzie zdanie merytoryczne o przedmiocie sporu , a nie osobiste wycieczki wykraczające poza ramy dobrego smaku. Zupełnie inaczej wygląda osobista rozmowa , gdzie mamy komunikację niewerbalną mogącą podkreślić lub zdefiniować nasz przekaz. Tutaj / Forum/ posługujemy się słowem pisanym , i to co nas śmieszy , przez drugą osobę może być odebrane jako atak lub prowokacja.  

Zauważyłem , że od pewnego czasu maleje Twoja aktywność w dziedzinie konkretnych porad , za to rośnie w tych wątkach które z założenia budzą spory. 

Kiedyś tak nie było .Masz doświadczenie i fajne "klocki" , czy nie lepiej przelać tą wiedzę i energię na coś konstruktywnego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fafniak napisał:

Mój wpis został wykasowany, ale Tomkowe pretensje juz nie. 

Wymazałeś swojego posta i poprosiłeś o wykasowanie no i poleciało, a Tomek słowem nie wspomniał o kasowaniu ;) 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

To powinno być też zlikwidowane

Możliwe. Nawet myślałem o tym ale Tomek w swoich postach na temat ma wielowątkowość, trochę o tym, a trochę o tamtym. Musiałbym te posty dzielić lub edytować co jest dla "młodego" moderatora karkołomne więc zostawiłem. Powstał mały bałagan ale nie czuję się winny. Będę zwalał winę na czas edycji jakby co. Jest chyba za długi jednak. Kilku użytkowników odniosło się do sprawy, a Ty wymazałeś treść i poprosiłeś o usunięcie. @tomek4446 napisz PW może do mnie, które części Twoich wypowiedzi usunąć żeby ugłaskać Kolegę Marcina ;) 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Primadonny cholera jasna...

Cos mi sie wydaje że jednak John miał rację :( i znowu zaczynam rozważać jego sposób. 

Nikt nie będzie Cię zachęcał do tego jego sposobu, nawet Primadonny jeśli jakieś tu są. Nikt też chyba nie skomentuje Twoich dylematów w stylu "a teraz cała sala wstaje i klaszcze" (pamiętasz?) bo jeszcze byś sobie wziął do serca jak jeden z historycznych użytkowników, a przecież nie o to chodzi by prowokować do odejścia. Przynajmniej większości ;) 

Ja będę Cię zaś zachęcał do pozostania i pogodzenia się z tym, że nasza forumowa społeczność jest bardzo zróżnicowana, a jedynym skutecznym sposobem na utrzymanie tej różnorodności w pokoju jest tolerancja. Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...