Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

Redakcja AUDIO
This post was recognized by Redakcja AUDIO!

RoRo was awarded the badge '> 10000 postów' and 200 points.

3 godziny temu, JaZz napisał:

Za to nieraz widziałem jak odchodzą wartościowi użytkownicy przez gości którzy mało /nic nie wnoszą i nie umieją się zachować.

 

Albo przez gości (tzn. forumowiczów) którzy często negują - dla samego negowania i zobaczenia jaka będzie reakcja...
Lub speców od wbijania szpili i czepiania się gdzie tylko się da 😞

 

@Redakcja AUDIO
Czy gdzieś w ustawieniach jest opcja, by tryb nocny włączał  się (i wyłączał także)  automatycznie o jakiejś godzinie (dotyczy zarówno urządzeń mobilnych jak i komputerów)?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo oo, czegoś takiego nie widziałam. Ale manualny lepszy, bo można samemu decydować.

@audiowit i @Były-Forumowicz - miło nam 😋

@JaZz faktycznie, po wielu godzinach przed komputerem już mi się pomieszało :) Są i gratulacje.

A do wszystkich - wyłączyłam też rozbawioną emotkę, bo może służyć do celów innych niż pozytywne, czyli prześmiewczych. Wolę dmuchać na zimne, bo dość już nam napięć ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JaZz napisał:

wywalić wszystkie reakcje oprócz "lubię to", ewentualnie też "gratulacje". Wydaję mi się że repka nie powinna lecieć za "smutny", "podbicie", czy "zagubiony". "Zagubiony" może też być używane do niecnych celów, podobnie do reakcji śmiechu 😏

Czyli tu też chcesz aby stworzono nowy piękny świat: "Lajkuj albo milcz"

Czy naprawdę ograniczanie formy i możliwości wypowiedzi (bo w ten sposób należy traktować te emotki- tak samo jak pozawerbalną komunikację), jest dobrym zabiegiem ?

Wiesz co jest na końcu tej drogi ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JaZz napisał:

Repka jest spoko bo często ułatwia weryfikować czy ktoś jest użytkownikiem który ma wiedzę i dużo pomaga czy tylko klepie posty i niewarto brać jego zdania pod uwagę. Niezawsze idzie to w parze, ale tak jak mówię często ułatwia. 

Repka...czyli masz na myśli reputację? Jeśli tak, to mogłoby istnieć, ale tylko z odpowiednim komentarzem (pełne zdanie) za przyznany każdy punkt, inaczej to będzie tylko nabijanie punktów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu jednak chodzi o coś innego niż zbieranie punktów. W bezpośredniej rozmowie, oprócz treści, rozmówca dostaje szereg innych informacji obserwując nasze zachowanie. Forum to tylko namiastka takiej rozmowy, a te wszystkie buźki, reakcje itp dodają nieco "ciepła" do suchego tekstu. Poza tym, w wielu przypadkach bardzo przyspieszają komunikację.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Forum to tylko namiastka takiej rozmowy, a te wszystkie buźki, reakcje itp dodają nieco "ciepła" do suchego tekstu. Poza tym, w wielu przypadkach bardzo przyspieszają komunikację.

Oprócz "oczka", "lajka", "jakichś buziek", przydałby się "gest Kozakiewicza" i "fakol". Można by było całą dyskusję zamknąć w samych emotikonach ;) 

Poważnie już to nie wyobrażam sobie komunikowania się bez tych "oczek" i "buziek". Czasami mało poważny komunikat jest naprawdę tylko żartem i warto mieć taki komunikacyjny buforek, gdzie aplikujesz "oczko" i wszystko wiadomo.

Bez tego byłoby dużo więcej nieporozumień. Forum dyskusyjne stało by się wirtualną kancelarią, w obrębie której wymieniamy się "poważnymi" pismami z odnośnikami, gdzie to żartowałem, piałem z zachwytu lub biłem gromkie brawa. Również uważam, że z emotikonami jest dużo sprawniej. To novum praktycznie już na dobre zadomowiło się na wielu płaszczyznach komunikacyjnych. Kto pisze SMSy, używa Messengera, Whatsappa ten wie, że stare już nie wróci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MariuszZ napisał:

To novum praktycznie już na dobre zadomowiło się na wielu płaszczyznach komunikacyjnych. Kto pisze SMSy, używa Messengera, Whatsappa ten wie, że stare już nie wróci. 

No co Ty. Wystarczy, że Marek CukrowaGóra znow coś sp...li, i jeszcze wrócimy do pisania "listów do Redakcji" 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze emotki juz sa od dawna na forum i kto chce wyrazić emocje - wstawia w tekscie odpowiednią.

Moim zdaniem powinny być jesli juz to dodatkowe emotki Tylko pozytywne. Czyli "lubię to" , "super" itp. 

Nie potrzeba nikogo zdyskredytować minusem bądź inna emotką negatywną. Wystarczy ze nic nie "wkleimy".

Zwróćmy uwagę na Fb! Jest możliwość wstawić dowolną, ale "nie lubie" prawie wcale nie występuje! Za to "lubie" wrzucane jest od groma. Dlaczego???? 

Odp. Prosta.... wystarczy pomyśleć. 

Jesli chcemy utrzymać to forum w dobrych relacjach, to moim zdaniem tylko pozytywne jesli juz!

Pozdr.

29 minut temu, MariuszZ napisał:

Poważnie już to nie wyobrażam sobie komunikowania się bez tych "oczek" i "buziek". Czasami mało poważny komunikat jest naprawdę tylko żartem i warto mieć taki komunikacyjny buforek, gdzie aplikujesz "oczko" i wszystko wiadomo.

Tylko zamiast rozmowy dojdzie do "sypania" emotkami tak jak w "innym" miejscu. 

Kiedyś @Redakcja AUDIO napisała że fajnie gdy rozmowy tocza sie niczym w rodzinnej atmosferze. Tez jestem tego zdania. Do tej pory forum "radziło" sobie swietnie bez tych udziwnień

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...