Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

9 minut temu, misiek x napisał:

Spytam jeszcze tak- czy inaczej rozmawiacie z kims kto ma 5000 laików a inaczej z kims kto ma 5 ? Ja nie , dla mnie liczy się wiedza i merytorycznośc ......a tego nie nabywa się przez laiki.

A skąd wiesz, co myślą dzieci internetu? Ja nie wiem. Nie mam kont na portalach społecznościowych ale z boku widzę jak to działa na ludzi. A może oni już oceniają na podstawie ilości laików?

Jeśli " falszywe reputacje" bedą ukryte, nie będzie ich, to będzie tak naprawdę bardziej merytoryczna rozmowa.

2 minuty temu, J4Z napisał:

Faktycznie wywalić reakcje i będzie spokój (i tak po wywaleniu reputacji troszkę tracą sens)  Widać sporo osób  nie wie jak z tego korzystać i jest zbyt ograniczona żeby zastanowić się nad tego sensem. Lepiej w kółko powtarzać że to dzieciństwa i "fejsbuk" (to jest dopiero dojrzałe podejście 😂) . Nie wiem czy to starość czy z tym się rodzi. Nie interesuje mnie to. Pozdr. 

Przychylam się do Twojej prośby. Wywalić.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lajki czy dyslajki" jak najbardziej. Pozwalają wyrazić swoje zdanie typu papierem lub nie bez wypisywania dziesiątek kolejnych postów. Dla osób nieorientujących się jest to dodatkowa wskazówka jakie opinia ma najwięcej zwolenników a dla piszącego informacja zwrotna jak jego wypowiedź jest odbierana.

55 minut temu, misiek x napisał:

Spytam jeszcze tak- czy inaczej rozmawiacie z kims kto ma 5000 laików a inaczej z kims kto ma 5 ? Ja nie , dla mnie liczy się wiedza i merytorycznośc ......a tego nie nabywa się przez laiki.

Ty oczywiście jesteś w stanie ocenić merytoryczność oceny, ale zapewniam Cię, że dla osób nowych bardziej ma znaczenie kogo czytają niż co i to dzięki systemowi reputacji wartościują wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slaw0001 napisał:

"Lajki czy dyslajki" jak najbardziej. Pozwalają wyrazić swoje zdanie typu papierem lub nie bez wypisywania dziesiątek kolejnych postów. Dla osób nieorientujących się jest to dodatkowa wskazówka jakie opinia ma najwięcej zwolenników a dla piszącego informacja zwrotna jak jego wypowiedź jest odbierana.

A po co komu informacja, jak jest odbierana jego wypowiedź?

To co jeśli jesteś ganiony za to co myślisz, to zmieniasz wypowiedź?

Na tym polega pewność siebie. 

Po raz kolejny powtórzę.

Ludzie jedzcie gowno, miliony much nie mogą się mylić !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

A po co komu informacja, jak jest odbierana jego wypowiedź?

To co jeśli jesteś ganiony za to co myślisz, to zmieniasz wypowiedź?

Na tym polega pewność siebie. 

Po raz kolejny powtórzę.

Ludzie jedzcie gowno, miliony much nie mogą się mylić !

😂 Wiedziałem, że to spotkania się akurat z Twoją reakcją. To jest moje podejście, Autorefleksja, nauka poprzez sprzężenie zwrotne. Bliżej mi do stwierdzenia "wiem że nic nie wiem" niż do "Co ty mi tu synku będziesz p....lił". Ale rozumiem, że to trudniejsza droga i nie wszyscy chcą nią podążać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł lajków na forum mi się podoba. Nie zawsze jest potrzeba lać wodę, zaśmiecać temat i odpisywać na jakąś wiadomość. Dając "serduszko" mówię: popieram, zgadzam się, lubię to lub najzwyczajniej w świecie dziękuję. No i uważam, że czasami fajnie jest docenić chociaż w ten sposób czyjś wpis - ot tak po prostu, z dobrego serca, żeby się miło zrobiło tej drugiej osobie :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz... zgłoś administracji. Nie szukam haka na Ciebie. Nie widzę powodu. Mam na Twój temat wyrobione zdanie. Jesteś nieszkodliwy.

19 minut temu, slaw0001 napisał:

😂 Wiedziałem, że to spotkania się akurat z Twoją reakcją. To jest moje podejście, Autorefleksja, nauka poprzez sprzężenie zwrotne. Bliżej mi do stwierdzenia "wiem że nic nie wiem" niż do "Co ty mi tu synku będziesz p....lił". Ale rozumiem, że to trudniejsza droga i nie wszyscy chcą nią podążać.

Sław, szanuje Twoją drogę, ale nie uważam jej za trudniejszą. Uważam, że głośne mowienie swojego zdania, mimo, że niepopularne kształtuje charakter. A Ci co tam szczekają i tak zostają z tyłu.

Laiki, pucharki, serduszka. Pomyśl, tak głębiej czemu tak naprawdę służą. Rozejzyj się po forum. Kto przyznaję i zbiera serduszka, ludzie którzy chciałbyś żeby złożyły Twój system, czy Ci co piszą, bo piszą, aktywni dla aktywności.

Jest kilka osób odzywających się zadko, a mówiących z sensem. Będą miały mało króliczków, kaczuszek. Są gorsi od tych co dają serduszko oczekując, że w następnej swojej wypowiedzi dostaną w zamian balonik?

Wywalenie kiedyśtam tych pajacyków wpłynęło na to forum, że nie wygląda ono jak audiostereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, misiek x napisał:

 kiedyś kiedy tutaj się zapisałem było inaczej, konkretne porady doświadczonych ,osłuchanych ludzi

Kiedyś zanim pojawiłem sie na forum, niedowierzałem, co ma do przekazania niektóra "doświadczona, osłuchana osobistość".

9 minut temu, misiek x napisał:

Teraz to mogę się dowiedzieć który wykres jest ładniejszy albo gdzie górka albo dołek.

Nie przesadzajmy, dobrze jest rzucić okiem na wykres. No chyba że ktoś buduje kolumny, wzmacniacz i adaptacje akustyczną pokoju "na tzw. Oko" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, o to właśnie chodzi. Wyrażanie akceptacji i zabieganie o akceptację to jest głębszy mechanizm, a ludzie lykaja jak pelikany.

Ja z optymizmem patrze na to forum. Jest kilka sensownych osób i jest ich coraz więcej. Populistyczne tematy już w tym momencie stają się marginesem, coraz więcej osób zaczyna być bardziej obytych w audio I sprawnie się w nim poruszają. Oprócz starych, utrwalonych znajomości pojawiają się nowe. Ludzie ruszyli dupy, posłuchali czegoś innego i zauważyli, że ich systemy są kiepskie. A najważniejsze, że coś z tym robią.

Myślę, że nie jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

Laiki, pucharki, serduszka. Pomyśl, tak głębiej czemu tak naprawdę

 

1 minutę temu, misiek x napisał:

Tak na marginesie, naprawdę taka ważna jest dla was reputacja na tym forum ? Dla mnie mogłoby jutro przestać istnieć i nawet bym się nie wzruszył,naprawdę

Ale nie wiem z czy macie problem. Nie chcecie to nie używacie i tyle. Ale są tacy, którzy chcą z tego korzystać.

 

15 minut temu, misiek x napisał:

I jeszcze jedno , kiedyś kiedy tutaj się zapisałem było inaczej, konkretne porady doświadczonych ,osłuchanych ludzi.Teraz to mogę się dowiedzieć który wykres jest ładniejszy albo gdzie górka albo dołek.

No co Ci ma powiedzieć. Łatwo to już było. Kiedyś wystarczyło powiedzieć, że to gra tak i tak, ale teraz "trzeba" to jeszcze podeprzeć jakiś racjonalnym argumentem. Żeby było jasne nie aspiruję żeby równać się z Waszym doświadczeniem tym bardziej równać do Waszych klocków. Znam swoje miejsce w szeregu, ale to forum jest miejscem wymiany myśli i wrażeń różnych i trzeba mieć w sobie dystans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to forum zapisałem się w 2012 roku. 

Z  realnie marnym sprzętem. I tak można było się sporo dowiedzieć, ale czy w normalnej koleżeńskiej atmosferze? No nie. Wtedy było idealnie dla lokalnych guru. Poziom samouwielbienia na poziomie audiowita a czasem wyżej. Tak , mogli wszystko. Wyśmiać i przeklinać. Kolesie z moderacji przymykali oko, jednocześnie kreując obraz "bułkę przez bibułkę" - takie rozdwojenie jaźni.

Potem pogryżli się i założyli nowe forum i znowu się pogryżli. No chyba za dużo samców Alfa było ;)

Teksty "wiesz kim ja jestem"? były na porządku dziennym.

Do tego tęskni audiowit.

Realnie więcej wyniosłem/dowiedziałem się na forum HiFi Muzyka.

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak widać na załączonych obrazkach, sensowne argumenty nie grają :)

18 minut temu, Fafniak napisał:

Na to forum zapisałem się w 2012 roku. 

Z  realnie marnym sprzętem. I tak można było się sporo dowiedzieć, ale czy w normalnej koleżeńskiej atmosferze? No nie. Wtedy było idealnie dla lokalnych guru. Poziom samouwielbienia na poziomie audiowita a czasem wyżej. Tak , mogli wszystko. Wyśmiać i przeklinać. Kolesie z moderacji przymykali oko, jednocześnie kreując obraz "bułkę przez bibułkę" - takie rozdwojenie jaźni.

Potem pogryżli się i założyli nowe forum i znowu się pogryżli. No chyba za dużo samców Alfa było ;)

Teksty "wiesz kim ja jestem"? były na porządku dziennym.

Do tego tęskni audiowit.

Realnie więcej wyniosłem na forum HiFi Muzyka.

 

Wcale za tym nie tęsknię. Po prostu nie było przez jakiś czas z kim gadać na tym forum.

Atmosfera była taka sama tylko Ty może byłeś bardziej " gnojony " ale przetrwałeś i teraz masz hiend, masz klD sterowana pre cyfrowym z rme, hehe współczuję. Tyle lat i nauka w las.

Sław, tyle, że nie chodzi o niektórych tylko o całokształt forum. Przecież wiesz, że mam gdzieś co myślą czy mówią niektórzy.

 

 

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audiowit napisał:

Atmosfera była taka sama tylko Ty może byłeś bardziej " gnojony " ale przetrwałeś i teraz masz hiend, masz klD sterowana pre cyfrowym z rme, hehe współczuję. Tyle lat i nauka w las

Ziemia do audiowita...

Zawracaj... A może lepiej nie ... Leć i nieś kaganek audiooświaty obcym gdziekolwiek są.

Weź drugie krzesło dla swojego ego. Będziesz miał z kim gadać na swoim poziomie 🤣

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audiowit napisał:

przetrwałeś i teraz masz hiend, masz klD sterowana pre cyfrowym z rme, hehe współczuję. Tyle lat i nauka w las.

Serio? Najpierw szydzono z @TomekN za to ze miał pre KD chociaż reszta "audiofilska", a teraz "jakiś problem" do kolegi @Fafniak? To rme też jest jakaś "ujmą"? czyzby nieaudiofilski sprzęt?

Chyba najwyższy Czas założyć temat o preampach! 

Dodam ze "wszelkiej maści".

Myślę ze bedzie ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...