Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

1 minutę temu, audiowit napisał:

Dajcie mi serduszko.

A dam Ci bo Cię lubie.

2 minuty temu, audiowit napisał:

dam w zamian słonika.

 

Słonika nie trzeba :P

17 minut temu, Amarok napisał:

Całkiem dobrze wam idzie nabijanie postów. 😁

Właśnie nabiłeś kolejny "post", pisząc o nabijaniu postów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może definicja z netu: Reputacja to nic innego jak ogólna opinia o kimś lub o czymś. Opisuje zarówno wady, jak i zalety, zatem  może być dobra lub zła. 

Pomocne w zapamiętaniu tego, co to jest reputacja, będą na pewno synonimy i wyrazy bliskoznaczne: renoma, prestiż, opinia. 

Dobra reputacja:

Dobrą reputację może mieć osoba, która wyróżnia się cechami charakteru takimi jak: uczciwość, bycie pomocnym, przyjacielskim. Dobrą reputacją może cieszyć się też np. restauracja, która serwuje dobre jedzenie, ma przyjemną atmosferę i uprzejmą obsługę.

Zła reputacja:

O kimś, kto nie jest wzorem do naśladowania, a swoim zachowaniem prezentuje cechy negatywne, powiemy, że ma złą reputację.

-------------------------------

To powyżej to było kopiuj-wklej z netu a teraz będzie ode mnie. Jak się ma więc definicja do naszej forumowej "reputacji"? Ta "reputacja" to taka kontrowersyjna sprawa a nawet irytująca. Bo zawsze, nie ma co się bujać,  jak to wśród facetów jest rywalizacja i "kto ma większego". I jest albo zadowolenie albo frustracja czemu mam tak mało punktów reputacji. Sam sposób zdobywania punktów reputacji (za co) nigdzie nie został zdefiniowany. Można było je dostać za merytoryczną pomoc od np zagubionego"młodego" ale i również gdy ktoś cały dzień spamuje na forum, traktuje je jako klubokawiarnię i na zasadzie kokieterii tudzież wzajemnej adoracji klika komuś i w rewanżu sam dostaje. 

Generalnie jestem na nie, ale gdyby punkty reputacji zdobywało się np jak na forach motoryzacyjnych za "Pomógł" to dlaczego nie. Punkty powinny zdobywać osoby, które merytorycznie się wypowiadają, pomagają innym, doradzają a nie bawią się pisaniem i chcą zaistnieć w każdym wątku.. Emotki "smutny" czy "zdezorientowany" - nie wiem czy ktoś to używa i kiedy. Jeśli już to zostawiłbym "lajka" i tyle.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozgraniczam kwestię reputacji od używania emotek "tych dolnych"/reakcji na wpis.

Reputacja tworzona przy ich pomocy jest średnio użyteczna, bo świadczy tylko i wyłącznie o aktywności danej osoby na forum (co jest generalnie dobre), oraz o tym ile osób akceptuje wpisy tej osoby. I tu jest pies pogrzebany. Jeżeli przyjrzeć się kto neguje potrzebę istnienia tej "reputacji" czy emotek to są to osoby które albo mało się udzielają albo mają wpisy których większość "nie lubi"/nie akceptuje. W efekcie tworzy się sytuacja że za jakiś czas będą mieli znacznie niższe reputacje niż osoby masowo udzielające sie w wątkach typu "humor" czy słodko bleblające w wątku o kablach DIY. No a to jest nie do pomyślenia dla "starych wyjadaczy" ;)

I w sumie mają rację :) 

Kolejna sprawa to relacje między forumowiczami "guru" a nuworyszami, zwanymi gdzieniegdzie "powstańcami". "Guru" to troszkę takie "złe dzieci z podstawówki", stoją naburmuszone w kącie, czasami komuś fangę sprzedadzą i starają się tworzyć wokół siebie grono poddanych żeby mieć jednak jakiś poklask, poparcie. A generalna postawa jest taka:

Na forach audio dochodzi także do urabiania sobie takich wianuszków które często odkupują "same dobre rzeczy", "po okazyjnej cenie", od guru  (jak coś mu się znudzi albo nie podpasuje)

Kolejnym elementem jest (ale wynikającym z sytuacji "złego dziecka" ) wkurzenie że inni się dobrze bawią we własnym gronie, no to zabierzemy im łopatki i piaskownicę ;) -niech się tak nie cieszą :D

I właśnie mamy najważniejsze przyczyny tego kolejnego ruszenia na emotki i reputację. Po prostu wprowadzona reputacja po wielu latach działania  forum, zaburza dotychczasową hierarchię i wypracowane poziomy/klasyfikacje :)

Dla świętego spokoju proponuje aby reputacja została wyłączona a emotki zostały i dodać emotkę wymiotowania - na pewno w bazie gdzieś jest :)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dorsz napisał:

Z tym że za stalking, o ile Cię ktoś pozwie, odpowiesz osobiście.

Tworzysz sztuczny problem, powtarzasz to w kolejnych postach i liczysz, że stanie się realny?

To tak nie działa. Działa w anegdotkach jak w tej o poruczniku Bombie. Bomba jako młody zgłosił przełożonemu w kompanii, że ktoś mu ukradł zegarek. Zegarka szukano wszędzie i długo. Nie znaleziono niestety. Po kilku latach przyszedł czas na awanse. Wniosek Bomby na kapitana niestety nie przeszedł. Ktoś sobie przypomniał, że ów oficer był zamieszany w kradzież zegarka 😉

Ty powtarzasz w kółko, że Cię nękam i że jestem socjopatą (upraszczając). Powtarzając te bzdury liczysz, że stanie się to prawdą? 

Przestań "wackować" i zaakceptuj fakt, że jesteś normalnym użytkownikiem, a ja moderatorem. Twoj dyskomfort i wrażenie, że Cię w jakiś sposób prześladuję zniknie. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniaku, to że ktoś będzie miał od starych wyjadaczy wyższą reputację to normalne. Jak zauważyłeś popularnoscià cieszą się Ci użytkownicy, którzy mają tańsze sprzęty. Ludzie dają im słoniki, bałwanki, bo czują więź.

Jaką hierarchię? Fafniak, to internet, nie ma tego świata, to zbiór informacji. Życzę każdemu zdrowego podejścia do tematu. Bałwanki, kaczuszki budują tą ułudę...

Zobacz jak zmieniają się relacje między ludźmi po forumowych spotkaniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, misiek x napisał:

Zamknąć całe forum, za słuchanie muzyki sie wziąść a nie głupoty wypisywać.  😃

Ciekawą kwestię poruszyłeś i mnie zastanawia, kiedy niektóre osoby mają czas na słuchanie muzyki w skupieniu.

19 godzin temu, audiowit napisał:

Jak komuś brakuje, to niech sobie serduszko naklei na komputer lub telefon.

Witku przestań, bo cały laptop sobie ze śmiechu zasmarkałem!!!

16 godzin temu, J4Z napisał:

Może niektórzy nabijacze postów obawiają się że na liczniku postów  będą mieli tysiące, a reputacji nieporównywalnie mniej? 

Ten argument nie ma racji bytu w Twoim wypadku, ponieważ wystarczy popatrzeć od kiedy masz założone i ile masz postów. Co mają powiedzieć osoby, które mają tu konto od kilku czy kilkunastu lat i posiadają na swoim liczniku kilkadziesiąt lub kilkaset postów. Także równie dobrze Tobie może ktoś zarzucić to, że nabijasz posty.

14 godzin temu, J4Z napisał:

Widać sporo osób  nie wie jak z tego korzystać i jest zbyt ograniczona żeby zastanowić się nad tego sensem.

Proszę ważyć słowa i następnym razem dwa razy się zastanowić, zanim wytoczysz takie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lysyrafal napisał:

Ciekawą kwestię poruszyłeś i mnie zastanawia, kiedy niektóre osoby mają czas na słuchanie muzyki w skupieniu

W skupieniu to słucha się muzyki z reguły kilka pierwszych "podejść" - mowa o pojedynczym utworze. Nastepne bez specjalnego skupienia, przeciez wiadomo już jak brzmi i czego sie spodziewać po utworze (chyba że zmieniamy cos w systemie, to zabawa od nowa). Pozatym nie da sie być mega skupionym przez kilka godzin. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, misiek x napisał:

Chyba Ty tak masz, ja swoje ulubione płyty,zespoły słuchałem w skupieniu kilkadziesiąt razy o ile nie kilkaset i wcale nie mam dość. 

Dokładnie tak. Ja tak mam. Po osluchaniu się mogę słuchać znów tego samego kawałka w przyszłości bardziej na luzie i wiesz co w tym  jest najlepsze...?  nadal odbieram go jak wtedy gdy bylem mega skupiony! 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2021 o 07:57, MariuszZ napisał:

Twoje wyszukane żarty zaczynają mnie irytować. Jak chcesz kozaczyć to może poszukaj innych rozrywek niż pisanie bzdur jak ta powyżej. To forum audio jest dla przypomnienia. a nie jakiś portal randkowy. Pisz na tematy audio bez "wackowania" i nie będzie problemów.

Pozdrawiam.

Jakich problemów, znowu mnie straszysz psychopato?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lysyrafal napisał:

@misiek x Świat się zmienia i nie ma ucieczki od tego niestety. Uzasadnić można, aczkolwiek jak sam widzisz, jest to czasami odbierane jak zaśmiecanie forum.

Pytanie co jest lepsze, czy brak wpisu bo nie chce nam się pisać, bo nie wypada napisać lubię to, tak, popieram.,. Czy jednak pozostawienie emotki a autor postu wie że są jakieś reakcje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, J4Z napisał:

Przeczytałeś cały temat? Nigdzie nie twierdziłem że nie nabiłem dużej ilości postów w krótkim czasie. Za to twierdzę że w tematach w których większość  nabiłem powinno się wyłączyć licznik. Moim celem nigdy nie była ilość postów. Ba, dla mnie można wyłączyć w ogóle licznik. 

Możesz być spokojny czytam uważnie i można wyciągnąć z tego wnioski.

35 minut temu, J4Z napisał:

Więc podtrzymuje to co napisałem. 

To dużo mówi o danej osobie, przykro mi.

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Pytanie co jest lepsze, czy brak wpisu bo nie chce nam się pisać, bo nie wypada napisać lubię to, tak, popieram.,. Czy jednak pozostawienie emotki a autor postu wie że są jakieś reakcje

Trudne pytanie i może też być czasami tak prozaiczny powód jak brak czasu. Ciężko wszystkim dogodzić, nie ma lekko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzmy na testy monitorów tu na forum dwoje ludzi zrobiło. Pod podsumowaniem jest po kilka (np.8) polubień. Wyobrazcie sobie ze nie ma możliwości reakcji i pojawiają sie 8 postów z tekstami typu:

-super

-fajnie

-dobra robota

-podoba mi sie

-woow

-itp.

To juz chyba lepiej zostawić to serduszko (@redakcja audio jest cos innego wzamian serduszka okreslajace to samo, bo widocznie te serduszko niektorym solą w oku jest. Może np. Motorówka? 😂).

O! Albo emotka głośnika ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...