Skocz do zawartości

Zmiany na forum


Recommended Posts

  • 2 months later...
Bardzo mi się nie podoba nowy układ postów. Jest nieporęczny, nieczytelny, bardzo mi to utrudnia poruszanie się, czytanie postów. Aż mi się odechciało pisać, odpowiadać na pytania.
A tak napisałem w swojej sygnaturze:
Jak Wam się podoba nowy układ graficzny postów? Dla mnie do bani. Niewygodnie się po tym poruszać.
Aby przeczytać cały wątek trzeba klikać na każdy post z osobna. By do czegoś wrócić znów trzeba na to kliknąć. Poprzednia opcja z wieloma postami na jednej stronie i możliwością jej przewijania jest o wiele lepsza, poręczniejsza. Czy to konieczne? Mam nadzieję, że to tylko tymczasowe.

Nie wiem, czy tylko ja jestem takim malkontentem, proszę koleżanki i kolegów z forum o głosy.
A kogoś z zarządzających forum proszę o kilka słów wyjaśnienia dlaczego taka forma graficzna, czemu to ma służyć?
spotkałem się kiedyś z tym na jakimś małym forum i od razu mnie to zniechęciło do czytania.
Na większości jest jednak układ wielu postów na jednej stronie i możliwość "przewijania".
Dlaczego mnie to spotyka na moim ulubionym icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne propozycje mamy tu, można by je troszkę poprawić
http://forum.audio.com.pl/Wszystko-co-doty...reo-t30079.html
Na pewno pwinien być temat np. Co kupić lub coś w tym stylu i tam spakowane wszystkie wątki tego typu, a wtedy każdy nowy temat nie związany z zakupami ma szanse przetrwać i tętnić życiem.
Ludziska zabierać głos.

f1angel nie łapie o jakie zmiany Ci chodzi, poważnie nie mogę zauważyć różnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Odnośnie nowego układu graficznego. Ja też byłem zaskoczony i nie za bardzo przypadł mi do gustu, ale...
Zawsze można wejść w opcje i zmienić układ na standardowy, powracając do starego układu.
Dziś jednak zauważyłem plus takiego ,,postowego drzewka,, kiedy szukałem w temacie ,, Wasze systemy ,, wypowiedzi konkretnego użytkownika Naszego Forum.
Szukając po postach w starym systemie jest to trochę trudniejsze, niż przewinięcie wypunktowanych nazw Kolegów umieszczonych jedno po drugim.
Podsumowując f1angel słusznie zwrócił na to uwagę.
Bez możliwości zmiany na stary system, bynajmniej mnie zniechęcałoby do przeglądania wypowiedzi innych Użytkowników.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na pewno pwinien być temat np. Co kupić lub coś w tym stylu i tam spakowane wszystkie wątki tego typu, a wtedy każdy nowy temat nie zwiazany z zakupami ma szanse przetrwać i tętnić życiem.

Celowo jest wprowadzony podział na STEREO i KINO DOMOWE - by łatwiej szukać interesujących nas tematów.
Spakowanie w jednym miejscu wszystkiego będzie dość trudne i niekoniecznie bardziej czytelne...

f1angel
Jak słusznie zauważył zieluwid "Zawsze można wejść w opcje i zmienić układ na standardowy, powracając do starego układu."
Czy wg Ciebie (oraz innych kolegów) potrzebne są dodatkowe tryby wyświetlania poza "standardowym", "drzewkiem" oraz "linearnym"?

Co do wymagania by podawać miejsce zamieszkania: od samego początku Forum (ewentualnie chwilę później - ale i tak od ładnych paru lat...) w swoim profilu można wpisać miejsce zamieszkania i (jak widać po Tobie i wszystkich dotychczasowych uczestnikach tego wątku) część osób tak zrobiła.
Zastanawialiśmy się KONIECZNOŚCIĄ tego wpisu (a czy ktoś wpisze bzdurę to już jego sprawa...) przy rejestracji nowego użytkownika w nowej wersji Forum.

***********
Tak w ogóle to parę rzeczy (czyli zmian) na Forum czeka na moce przerobowe admina aby to wprowadził - niestety nie wszystko można zrobić od razu, a admin jest mocno zajęty. Tłumaczenie jest może takie sobie - ale prawdziwe.
Podobnie jak uporządkowanie funkcji Odpowiedz/Odpisz/Cytuj...

Poza tym od dłuższego czasu działamy nad tematem "pierwsze posty" i w tym miesiącu podepniemy go gdzieś u góry icon_cool.gif

A w imieniu Pani Redaktor i swoim zapraszam do dalszych uwag - ale nie obiecujemy, że wszystkie będą wprowadzone...

Pozdrawiam
PS. A tak dla przypomnienia - po to jest funkcja EDYTUJ, by można było poprawić swoją wypowiedź: literówek i błędów ortograficznych jest dość dużo, a wypada dbać o język wypowiedzi i ułatwić innym czytanie! To zdanie oczywiście nie dotyczy kolegów f1angel i zieluwid, bo na szczęście ich posty są czytelne i "wypieszczone", nie ma się do czego przyczepić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo z całym szacunkiem, ale o jakich tematach piszesz w dziale STEREO? Przecierz tam są tylko tematy typu: jakie kolumny, jaki wzmacniacz i tak przez kilka stron. I dlaczego uważasz że spakowanie wszystkiego w jednym miejscu byłoby dość trudne i nie koniecznie czytelne?
Chyba mnie nie zrozumiałeś.
A miałoby to wyglądać tak:
W dziale STEREO- zakładamy temat np. CO KUPIĆ- i go podpinamy, następnie pakujemy tam wszystkie tematy dotyczące zakupów.
To samo można zrobić w dziale KINO DOMOWE.
Oczywiście przydałaby się jaszcze odpowiednia ANKIETA, którą każdy musiałby wkleić do swojego tematu (nowo założoneggo) i odpowiedzieć na zawarte w niej pytania.
A wtedy każdy nowy temat nie związany z zakupami ma szanse przetrwać i nie zaginąć.
Pozdrawiam.
PS. RoRo, a co do błędów, bo chyba o mnie chodzi? Niestety nie pisze ze słownikiem w ręku i może mi się coś czasem przytrafić. Oczywiście dobrze że o tym wspominasz, przypominasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Mamy troszkę zmian na Forum icon_razz.gif

Pojawił się nowy typ użytkownika - branża,
dostali wyróżnienie żółtym kolorem, ale to na szczęście nasi a nie Chińczycy icon_mrgreen.gif

Kolejne firmy mogą zgłaszać się do Administratorów, bo na razie mało ich.


Poza tym - troszkę poprawiło sytuację wprowadzenie nowego wątku pt. "Pierwsze posty..."
Choć ku mojemu zdziwieniu nadal sporo osób nie określa miejscowości lub regionu, gdzie mieszka.
Wg mnie celowym będzie wprowadzenie obowiązku podania takiej informacji przy rejestracji...
A jak ktoś nie będzie miał ochoty to i tak wpisze co chce - i np. nagle okaże się, że mamy spore grono użytkowników z Marsa icon_rolleyes.gif


Nadal jest problem z osobami, które rejestrują się na Forum po to, by napisać jeden lub najwyżej kilka postów i wcisnąć tam linki jak reklamę innych stron, zupełnie nie związanych z audio. Najczęściej po prostu usuwamy taki wpis w trosce o to, by nie zaśmiecał Forum.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą uwagę do rubryki Pierwsze posty na Forum według mnie jego powierzchnia jest nie tyle mała, co jej kolor zlewa się z innymi czerwonymi linkami których jest sporo. Mało się wyróżnia, może lepsza byłaby migająca lub w innym jaskrawszym kolorze ? Oczwiście jest i będzie grupa ludzi którzy " nie chcą i nie lubią sami szukać i czytać" i pytają na dzień dobry o "oczywistą oczywistość" która była poruszana godzine temu, ale bardziej wyróżnijący kolor tego baneru pomógłby zagubionym icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Forum Audio ma dość stonowane kolory, stąd wykorzystana czerwień - jak np. ramki.

Faktycznie inny kolor (choćby zielony) byłby dodatkowym wyróżnieniem. W każdym razie - pod warunkiem, że będzie to spokojny kolor a nie jakaś "żarówa" i raczej bez żadnych bajeranckich dodatków i błysków.

A JAKIE SĄ WASZE UWAGI na ten temat?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że jest ok. I kolorystycznie i pod kątem umieszczenia zakładki.
Nie twierdzę, że zmiana koloru jest złym pomysłem. Inną sprawą jest, że jestem przyzwyczajony do Forum i świadomość jej istnienia jest dla mnie oczywista. Zaglądam tutaj średnio w każdej wolnej chwili. Wiem, że taka zakładka jest i pamiętam jak powstała, tzn. pojawiła się na stronie.

Czy jest ona widoczna dla nowych użytkowników odwiedzających stronę ?
Gdybym to ja się znów rejestrował, pierwszą rzeczą byłoby uważne przejrzenie strony głównej i jej zawartości. Tak więc, przeoczenie takiej zakładki dla mnie graniczy z cudem. Myślę, że problemem nie jest jej niewidoczność. Ale to moje zdanie.

Poprosiłem więc żonę o pomoc. Powiedziała, że faktycznie na pierwszy rzut oka, strona jest dość jednolita i dodatkowe wyróżnienie zakładki mogłoby być pomocne (mówiąc o zmianie w kolorystyce). Tak powiedziała, ja nie do końca się z tym zgadzam.
Uważam, że strona główna jest przejrzysta i sensownie uporządkowana.
Dla przykładu zaprezentowałem żonie, inną stronę główną forum o podobnej tematyce (nie chcę wymieniać nazwy). Moim zdaniem dzieje się tam tyle, że w efekcie finalnym mnie ona zniechęca.


Wracając do tematu.

Moja propozycja : Pulsujący kwadracik z kredeczką, a kolor zostawić bez zmian.
Myślę, że takie rozwiązanie będzie dobrze widoczne, a z pewnością będzie przyciągało uwagę.

Musimy mieć jednak świadomość jednego istotnego faktu.
Zakładka nie tonie w kolorach i układzie graficznym do tego stopnia, że staje się kompletnie niewidoczną. Myślę, że wielu ludzi po kliknięciu nie ma ochoty zapoznać się z treścią.
Zawartość, choć nie jest zniewalająco obszerna, może zniechęcać lub nudzić leniwców. Na to raczej nie mamy wpływu.
Nie będą tego czytać, jeżeli nawet zmienicie kolor na migający żółto-seledynowy.
Dlatego uważam mój skromny pomysł za całkiem niezły. Rozwiązanie to pozwoli na osiągnięcie zamierzonego efektu, przy zachowaniu oryginalnego charakteru strony.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieluwid
fajny jest Twój pomysł, by poprosić żonę o pomóc. Swojej o to nie poproszę, bo dostanę po głowie za zajmowanie się Forum icon_rolleyes.gif

Co do "PP" (Pierwszych postów), to faktycznie jest tego trochę: "Zawartość, choć nie jest zniewalająco obszerna, może zniechęcać lub nudzić leniwców. Na to raczej nie mamy wpływu. "
Sporo przy tym wątku siedziałem, dużo razy był poprawiany - by był jak najbardziej czytelny (i zwięzły - choć porusza sporo tematów), jest też zachowana struktura ważności (to co jest najważniejsze - na początku).
A że ludzie często nie czytają - stąd kolejne wpisy (m.in. o ogłoszeniach, awatarach itd).

Zobaczymy, co na to powie Ola, admin i Redakcja ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do "PP" (Pierwszych postów), to faktycznie jest tego trochę: "Zawartość, choć nie jest zniewalająco obszerna, może zniechęcać lub nudzić leniwców. Na to raczej nie mamy wpływu. "
Sporo przy tym wątku siedziałem, dużo razy był poprawiany - by był jak najbardziej czytelny (i zwięzły - choć porusza sporo tematów), jest też zachowana struktura ważności (to co jest najważniejsze - na początku).
A że ludzie często nie czytają - stąd kolejne wpisy (m.in. o ogłoszeniach, awatarach itd).



Nie jest tego aż tak dużo, aby nie dać rady zapoznać się z zawartością.
Również uważam, że wątek jest bardzo uporządkowany i czytelny. Ogólne przesłanie jest jasne i sensowne. Widać, że poświęciłeś temu dużo czasu i uwagi. Nie ma tam nic, co nie byłoby istotne dla dobra i ogólnego porządku na Forum.

Stąd też uważam za nietakt niestosowanie się do reguł, na które razem tutaj pracujemy.
Jak pisałem wcześniej.
Nie jest nadzwyczajnym to, że ludzie nie czytają tego wątku, skoro nie interesuje ich zawartość Forum. A nakłanianie ich do tego w wielu tematach jest nagminne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę powrót do listopadowego tematu icon_smile.gif Abslutnie nie jestem miłośnikiem żarówiastych czy migających kolorów. Niemniej jednak migające światła ostrzegawcze na drogach daja jakiś efekt, dlatego np. migająca kredka przy "pierwszych postach" jest godna uwagi . Czy zamieszczony tam opis/wstęp jest długi czy krótki rzecz względna, niestety spora grupa osób nie czyta nawet 3 linijek tekstu danych technicznych co kupuje, ale to inna kwestia . Według mnie "pp" są ilościowo w sam raz, potem są faq i testy, więc jest co analizować icon_smile.gif Słowo FAQ na pasku również nieco bym wyróżnił, z racji jego merytorycznej zawartości .
Fajnym i mądrym tekstem dla amatorów jest tekst " amplituner KD , czy wzmacniacz stereo" autorstwa bodaj Pablo1964 ( jest chyba na elektrodzie...) może i taki by tu zamieścił ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będzie temat "stereo czy kino domowe" wraz z "używany czy nowy", ale wymaga jeszcze na spokojnie dopracowania...

Teoretycznie można go było "wrzucić" już parę miesięcy temu, ale miałem parę innych rzeczy na głowie icon_rolleyes.gif
Z wątkiem "PP" trochę trwało, więc i tutaj potrwa.
Pablo1964 co chwila się nań powołuje, więc widać że jest potrzebny...

Podobnie zresztą ruszymy z tematem dotyczącym "konserwacji i prostych napraw", prawdopodobnie wyląduje w dziale "DIY".
Często wracają tematy podstawek i Bluetack do przymocowania kolumn do standów, poza tym maskownice i ich naprawa, czyszczenie sprzętu, lasery itd.
Kolejny to "ciekawe strony", by nie trzeba było co chwila wklejać linków czy tekstów...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ostatnimi czasy forum staje się kolejnym forum, portalem społecznościowym do zaliczenia, ,, jestem Angelica, lubię pływać , jestem na fejsie, ,,chłopaki nie placzą,, justin beber, galaxy s3,,
Nie jestem czepialski, też robię błędy, jestem omylny, ,,agresja zero,, icon_lol.gif , ale czy nie można by zrobić tak, aby po podaniu wszystkich danych, pierwszy post umieścić po np. 12\24 godz, albo link do aktywacj wysyłać po takim czasie ?
Forum uniknęłoby ,,gwiazd,, pierwszych 15 minut, lub gwiazd 5 wpisów icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wtedy z osobami, które rzeczywiście mają pytania dotyczące spraw AUDIO?

Wyobrażasz sobie, że będą czekały dzień od rejestracji, by móc zadać pytanie?

W każdym razie zaczęliśmy akcję usuwania takich "meteorytów" i durnowatych postów typu "cześć", "ja też", "tak samo" i tym podobnych - szczególnie wśród osób które po dniu rejestracji nie pojawiły się już na naszym Forum.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem tą listę, bo wiele osób twierdziło, że nie wszystkie z czterdziestu czterech pozycji są warte uwagi. Więc nie chciałem, aby ktoś posądził mnie o stronniczość odnośnie niektórych marek kolumn. W sumie to szkoda, bo razem z dwoma Kolegami z Forum, nasiedzieliśmy się nad nią dość sporo. Czasem ludzie nie potrafią docenić zaangażowania i chęci pomocy. Kurde może gdzieś mam ją jeszcze w archiwum. Tylko nie wiem, czy znów ją udostępniać dla mas ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...