Skocz do zawartości

Który amlituner lepszy?Jakie kolumny?


Jolero

Recommended Posts

Witam, obecnie posiadam kino domowe 7.0.Amplituner Denon 1905, frontowe kolumny Eltax Liberty 7+,pozostałe Koda 707.
W najbliższym czasie planuję zmienić kolumny frontowe.Częściej słucham muzyki niż oglądam filmy.Pod uwagę biorę JBL E 80 northridge, Canton 407, Canton 409 i Mission m35i.Głownie słucham muzyki techno, house, rmb,pop i dance.Bardzo lubię dobry bass.Które według państwa najbardziej by się dla mnie nadawały (pokój 15m2)?

Który amplituner jest lepszy?Harman 235 czy Denon 1905?Wydaje mi sie że Harman ma lepszy bass i byłby bardzo kompatybilny z JBL.
Proszę o poradę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Większość kolumn podłogowych ma konstrukcję trójdrożną z przegródką wewnątrz, rozdzielającą kolumnę na dwie części - dolna z głośnikiem basowym i górna z pozostałymi głośnikami. Zazwyczaj te części mają osobne otwory bas-refleksu. Przez to głośnik odpowiadający za najniższe basy wykorzystuje tylko 1/3 pudła. Kupiłem kiedyś podłogowe kolumny HECO dwudrożne bez wewnętrznej przegródki. Całe pudło pracuje na bas! Kolumny poza tym stoją blizko ściany, jedna w kącie. Mam wrażenie, że bas nie ma żadnych ograniczeń od dołu. Czasem zmniejszam go na amplitunerze lub zatykam otwory bas-refleks. Słyszałem różne subwoofery - w porównaniu z moimi kolumnami to są pierdziawki. Moje kolumny mają jeszcze jedną zaletę - bas jest idealnie zespolony z resztą pasma. Ciężko to uzyskać na subwooferach. Ten model HECO co posiadam już nie jest produkowany, dlatego nie ma sensu go szukać w sklepach. Natomiast warto zwrócić uwaę na konstrukcję kolumn i koniecznie posłuchać w sklepie różne modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...