Skocz do zawartości

monitorki do małej Yamahy


Adamc

Recommended Posts

Witajcie icon_smile.gif
planuję kupić zgrabne monitorki do YAMAHA Piano Craft RX-E400 + CDX-E400.
Teraz gra z malutkimi Elacami ale to bardzo proste kolumienki wyraźnie ograniczają Yamaszkę.
Grać to ma w pokoju ok 17m2, muzyka -> rock progresywny (Pink Floyd, SBB, Genesis itp), stary dobry rock (Led Zeppelin, Dep Purple itp), dużo bluesa oraz rockowo lżejsze klimaty typu Sting, Queen itp.
Brzmienie lubię zrównoważone, bas kontrolowany choć dobrze, żeby umiał zejść niżej icon_smile.gif, wysokie miękkie i soczyste, średnica ciepła. Muzyki słucham dość dużo więc nie może być to dźwięk męczący, nachalny, agresywny.
Kolumn szukam głównie używanych choć (jak widać poniżej) i nowymi nie pogardzę icon_wink.gif
Planuję wydać 1000-1500 zł.
Spędziłem pół dnia w sieci i wpadły mi w oko takie kolumienki:
B&W, B&W2, DALI, B&W3, M&K, znowu B&W oraz INFINITY
A może szukać innych??
POMOCY !!!!!
icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don - jestem w posiadaniu B&W 685 i nie podzielam Twojej opinii na ich temat z której można wnioskować ,że są bardziej płaskie w brzmieniu niż deska do prasowania.
Adamc - jeśli byłbyś nimi zainteresowany to można by pomyśleć o jakimś odsłuchu. Nie wiem jednak czy zauważyłeś, że cena na aukcji dotyczy jednej sztuki a nie pary. Poza tym są to modele powtstawowe a nowe w salonach Top Hi-Fi mają w tej chwili taką samą cenę jak te z Allegro.

Co do CDM 1 to chyba są one poprzednikami obecnej serii CM która stoi wyżej niż seria 600. A w ich przypadku cena na Allegro jest więcej niż atrakcyjna.

Ogólnie rzecz ujmując słucham podobnej muzyki i bardzo mi odpowiada charakter brzmienia B&W

P.S.
Z ostatniej chwili. icon_smile.gif Z informacji które znalazłem na stronie Top Hi-Fi wynika że 685 są w tej chwili w ofercie zestawowej z Yamchą Piano Craft więc ewentualnie na Chodkiewicze możesz posłuchać jak pracują w tym zestawieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Don - jestem w posiadaniu B&W 685 i nie podzielam Twojej opinii na ich temat z której można wnioskować ,że są bardziej płaskie w brzmieniu niż deska do prasowania.


Nie twierdzę, że są płaskie w brzmieniu, dynamika jest, tylko że nie grają ani ciepło ani miękko, nie jest to brzmienie zaokrąglone w żadnym wypadku, raczej odwrotny kierunek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to każde kolumny trzeba posłuchać ze wzmacniaczem który się już ewentualnie ma lub w różnych konfiguracjach jeśli tworzy się system od zera. Prawda jest taka, że każdy element wnosi coś do zestawu. Bez znaczenia czy to są kable czy jakiś "klocek" audio.

I jeszcze sobie przypomniałem. Nie tak dawno słuchałem Monitor Audio MR2. Brzmiały całkiem dobrze jak na takie maleństwa. Cena w okolicy 1000 PLN za parke.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale B&W685 masz cene za sztukę icon_twisted.gif

Generalnie - posiadam z pianocraftem te monitory... posiadam je jakieś 3 lata, można na nich nawet zagrać głośno - ale co istotne nie męczą !! ogromny plus, są w miarę dokładnymi monitorami, mi osobiście się sprawdzają bardzo.

Standy posiadasz?

@

Don - Ty ich chyba nie słyszałeś icon_smile.gif

cooledit ma rację


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamc mnie jakoś nic z Twoich propozycji nie przekonuje, choć z różnych względów.
Pierwsza sprawa, to taka, że nie przepadam za większością kolumn B&W. Ogólnie nie są to złe kolumny, ale mnie w ich brzmieniu zawsze coś "uwiera". Wiem, może to niekonkretne stwierdzenie, pewnie chodzi o gust. Oczywiście wyobrażam sobie systemy, w których mogą zabrzmieć dobrze. Mnie jak na razie takiego nie udalo się usłyszeć icon_smile.gif Poza tym jak pisze Don nie uzyskasz tego, o czym napisałeś.
Nie licz na ciepełko ani soczystość średnicy. Na dynamikę, dobre niskie tony, wyraziste wysokie i dobrą stereofonię, tak.
M&K nie znam, ale ostatnio mam "czuja" do kolumn i wyglądają na takie, które mogą dobrze zabrzmieć, z wysoką jakością przekazu.
Jaki mają charakter brzmienia, trzeba by się przekonać na odsłuchu. Zakup w ciemno zdecydowanie odradzam. Poza tym zwróć uwagę, że to konstrukcja z obudową zamkniętą, więc mocnych, nisko schodzących niskich tonów tu raczej nie będzie, raczej szybkie, zróżnicowane.
No i efektywność 85dB. Obawiam się, że Yamaha może sobie nie poradzić.
Co do Infinity, może Zukzukzuk potrafiłby coś o nich powiedzieć. Nie słyszałem o takim modelu i chyba to żadna rewelacja, ale mogę się mylić. Poza tym znów kwestia gustu, ale wyglądają jakoś efekciarsko i dziwacznie.
Oczywiście posłuchaj B&W jesli masz możliwość, może akurat Ci się spodobają. A tymczasem można poszukać jeszcze innych kolumn.
Gdyby Ci się udało znaleźć gdzieś niedrogie Xaviany icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Generalnie - posiadam z pianocraftem te monitory... posiadam je jakieś 3 lata, można na nich nawet zagrać głośno - ale co istotne nie męczą !!

Don - Ty ich chyba nie słyszałeś icon_smile.gif


Słyszałem w Top Hi-Fi podłogowe z dokładnie tej serii i mam inne zdanie w tej kwestii
Wzmacniacz neutralny HK 680, CD był chyba Rotel (sklepowy), a kable to ciemne VDH CS122
Jeśli podoba Ci się ich przekaz to w porządku, tylko błagam, nie wmawiaj nikomu że one są łagodne i ciepłe, moim zdaniem idą w drugą stronę i to mocno.
Wrażliwemu w kwestii góry pasma one z pewnością nie przypadną do gustu, choć na początku mogą wywrzeć niesamowite wrażenie detalicznością i przestrzenią, powietrzem.
Odsłuchiwane po tych B&W Vienny Bach to był kojący balsam dla uszu, choć były ciut mniej detaliczne.
Bach to są właśnie kolumny prezentujące ciepłe, miękkie, gęste brzmienie, niesamowicie melodyjne i nasycone. B&W to ich przeciwieństwo.
Oczywiście to też inny przedział cenowy więc nie będę dodawał, że są o klasę lepsze.
No i nie każdy takie brzmienie lubi, choć autor tematu raczej na pewno, przynajmniej z tego co z grubsza opisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a kable to ciemne VDH CS122


icon_eek.gif Ciemne? Może nie są rozjaśnione ani ostre, ale nie ciemne. Raczej delikatne, zaokraglone w górze pasma, ale dość (wystarczająco w tej cenie) detaliczne. Średnica, soczysta, nasycona (dla mnie za te pieniądze mistrzostwo), niskie tony delikatne, rytmiczne, ale niezbyt nisko schodzące. Mądruję się tak, bo miałem te kable, słuchałem w kilku konfiguracjach, porównywałem do innych w podobnej cenie (m.in. do Sonic Linków i DNM Reson, które też miałem). Interkonekty VDH The First/Second mogą robić wrażenie przyciemnionych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo icon_smile.gif
Ja aż takiego słuchu nie mam, na pewno grają bardziej gładko na górze od paru innych, kosztem nieco detaliczności, czyli z grubsza przyciemniają. Nie są to znaczące różnice, to tylko kable. Nie wiem czy to po części nawet nie moja autosugestia, bo na wrażenia odsłuchowe, w danej chwili, ma wpływ nasze samopoczucie i wiele innych czynników icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie miałem kłopotu to postanowiłem kolumienki kupić icon_wink.gif
Te Infinity rzeczywiście nie budzą wielkiego zaufania wyglądem efekciarskim - zwracając na nie uwagę wyraźnie uległem Zukzukowej fascynacji firmą icon_wink.gif - tym bardziej jestem ciekaw jego opinii o nich.
Standy muszę kupić, a dziś pojadę posłuchać co mają w salonie. Na pewno B&W (choć 2 x droższe od założeń) i zobaczę co jeszcze.
Wnioskami podzielę się oczywiście icon_smile.gif
Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity Classia to średni model - zastąpiły serię Beta.
Faktycznie poza wyglądem niczym się nie wyróżniają - a przy cenie ok. 1500 za parę nowych kolumn można oczekiwać więcej.
Do mnie nie przemawiają głośniki z CMMD, stosowane od kilkumastu lat przez Infinity icon_cool.gif
To już nie ta bajka co modele z lat 80tych i 90tych icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...