Skocz do zawartości

Harman Kardon STEREO POWER czy Magnat MC 1 ?


oicmoh

Recommended Posts

Witam
Jestem na etapie realizacji swoich marzeń o dobrym ( mam nadzieję) sprzęcie grającym - po wielu poszukiwaniach, mój wybór zawężył się do: Harman Kardon STEREO POWER i Magnat MC 1.
Sprzęt ma służyć głównie... i tu aż wstyd się przyznać, do słuchania radia przez moją małżonkę icon_smile.gif (głównie muzyka z lat 80-tych).
Sprzęt będzie stał w pokoju 20 m2 (sporo kwiatów, bibloteczka z książkami, kanapa, dywan i stolik).

Czy możecie nakierować mnie na właściwe tory? - tzn. który z ww. sprzętów i jakie do nich kolumny (na dzień dzisiejszy wydolę jeszcze na nie powiedzmy ok. 2 tys.)

Będę wdzięczny za ewentualne sugestie icon_smile.gif

Pozdrawiam
RObert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oicmoh
Dla mnie te dwa systemy są mało porównywalne... słuchałeś już obu i podobają Ci się?
Bardziej pociąga Cię coś niedużego (i oszczędność miejsca jak w Magnacie), czy wolisz jednak coś większego jak HK?
Jeżeli chcesz wejść w "lampę" to nie wiem czy komplet wszystko w jednym (Magnat Music Center 1 z odtwarzaczem SACD oraz połączenie lampowego przedwzmacniacza i tranzystorowej końcówki) będzie najlepszym wyjściem - może lepiej mieć oddzielne komponenty?
Czy komplet Harman Kardon STEREO POWER to wzmacniacz HK-970, tuner TU-970 i CD HD-970 (ale bez możliwości odtwarzania SACD)?
Łącznie z kolumnami chcesz wydać ok. 6-7 tysięcy, a kolumny będziesz chciał mieć podłogowe czy raczej monitory, w obu przypadkach masz dość dużą moc - czy kolumny muszą być równie mocne?
Czego będziesz słuchał poza radiem i czy dwukanałowe SACD będzie tylko dodatkową, rzadko/nigdy wykorzystywaną funkcją ?
Pzdrawiam - sorry, że tyle pytań icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Słuchaliśmy wraz z żoną obu systemów - na porównywalnych kolumnach lepiej wypadał Harman (jedynym minusem jego jet ten "plastikowy" wygląd) - sprzedawca zarzekał się prawie na kolanach, że lepiej brzmi Magnat.
W skład zestawu Harman Kardon STEREO POWER wchodzą wszystkie wymienione przez Ciebie elementy,
Zestaw ma służyć przwede wszystkim do słuchania radia, sporadycznie CD, dwukanałowe SACD... to coś o czym do niedawna nie miałem pojęcia, że coś takiego istnieje icon_smile.gif
Co zaś tyczy się kolumn - chciałbym, aby były zgrane z zestawem - nie mam preferencji czy to będą monitory, czy też podłogowe. Jedyne kolumny jakie do tej pory użytkowałem, to Altusy 110 (20 lat temu) i przez ostatnie 10 lat Audiowave 171 (niestety "wyemigrowały" wraz synem i synowąicon_smile.gif
Muzyki /radia słuchamy raczej cicho - nie chcemy nagłaśniać całego bloku, zależy nam raczej na dobrej jakości.

.... ile pytań, tyle odpowiedzi icon_smile.gif

Pozdrawiam
Robert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oicmoh
A na jakich kolumnach słuchałeś obu zestawów?

Wydaje mi się, że przy takim słuchaniu jak Twoje / Twojej żony i kwocie 2 tysiące na kolumny warto poszukać ambitnych kolumn podstawkowych - np. EPOSy M12 ze stendami za 2100zł
http://www.allegro.pl/item286136817_kolumn..._epos_st12.html
Może coś z Monitor Audio czy DALI z głośnikami wstęgowymi...
Jakość (wierność) będzie lepsza niż większych podłogówek.
A i wyglądem będą lepiej pasowały do dość dyskretnego "kombajnu" Magnata icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tym Rotelem i z wejściem w monitory!
Nie odsłuchiwałem Audiovawe 171, ale recenzje mają niezłe icon_lol.gif
Fajny wybór i trzymam kciuki - może uda Ci się znaleźć coś ciekawego z używanych kolumn w granicach 2 tysięcy, wtedy ewentualne "wyjście" z nich będzie w miarę bezbolesne?
Co do Hyperion III - czyli docelowo kolumny podłogowe? Poniżej producent wystawiał je za 3300zł
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=281007171
Może uda Ci się po prostu wziąć od innego zestawu czy pożyczyć na krótko jakieś kolumny i po zebraniu odpowiedniej kasy od razy kupić te Hyperiony, będzie mniej zachodu - a i wydatek rzędu 2 tysięcy na rozwiązanie chwilowe może byc problematyczne icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wyżej wymienione monitorki A171 mam już od 10 lat i nawet po zakupie docelowych kolum, pozostaną w rodzinie... są super icon_smile.gif

Pozdrawiam
Robert



Na to będę musiał poczekać ze dwa miesiące... ale jak tylko je zakupię, to opiszę swoje wrażenia.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie icon_smile.gif
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Robert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...