Skocz do zawartości

dziwne zachowaniw stereo


krogul

Recommended Posts

Witam zakupilem ONKIO TXSR304 Z DVSP404S I GLOSNIKAMI HCS9900 . wczoraj sluchalem muzyki oczywiscie na stereo po sluchaniu ok 20 min nie na maxa bylo 49 46 vol. nagle glosniki zaczely grac jak mono w kolumnach nie dzialaja soprany glosniki. tulko basy . przelaczylem na rozne typy muzyki mono orkiestra stereo itd a glosniki graly jak mono co moze byc przyczyna tego? ostatnio tez miesiac temu mialem problem z onkio sluchalem muzyki tym razem glosniej i po 30 min wylaczyl sie wiec zdziwiony bo to byl nowy sprzet podchodze i probuje wlaczyc i nic dotykam gornej pokrywy byla tak goraca ze sadzone moglem robic ja nie wiem czy w takim sprzecie nie powinno byc jakiegos radiatora do chlodzenia sprzetu przes to wszystko sie psuje pali. zdenerwowany jak dzis zatem oddalem do serwisu okazalo sie ze poszlo zasilanie 230 dziwne .teraz nie wiem co jest czy to wina glosnikow czy dzwieku ukladu karty 5.0 nie rozumiem dziwnego zachowania tych usterek moze lepiej oddac sprzet ma niecale cztery miesiace i 2 raz bedzie ladowalo w serwisie doradzcie cos Prozba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - chyba ciut za dużo mocy wykorzystujesz icon_sad.gif
SR 304 (podobnie zresztą jak większość sprzętu do KD) nie jest przygotowana do grania na maksimum możliwości. Przepalenie głośników wynika ze zbyt dużej mocy podanej na kolumny, a głośniki wysokotonowe zazwyczaj szybciej ulegają uszkodzeniu niż basowe.
Amplituner musi mieć odpowiednie chłodzenie (przestrzeń wokoło), nie może być wciśnięty gdzieś w obudowaną szafkę.
Zabezpieczenia termiczne w amplitunerze teoretycznie zadziałały - tylko trochę za późno icon_rolleyes.gif
Mocniejsze (wyższe) modele mają własne wentylatory (jeden albo dwa).
Kolumny M-Audio HCS9900 również nie należą do najmocniejszych.
A karty dźwiękowe w komputerze często podają sygnał odległy od standardowego, prowadząc do uszkodzenia wzmacniacza czy kolumn.
Właściwie to sam odpowiedziałeś sobie na pytanie... kolumny za słabe a karta dźwiękowa też nie za bardzo.
Sprzęt po prostu jest za słaby jak na Twoje granie - powinieneś mieć mocniejsze kolumny i amplituner. Jeżeli możesz go oddać i kupić coś mocniejszego to warto, bo przy takim graniu niedługo znowu wyląduje w serwisie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jeśli jest to nowy sprzęt to powinieneś go wygrzać, czyli słuchać nie wiecej niż na około 40% głośności przez kilka godzin (nie musi być ciągle). Podając dzwięk z karty dzwiękowej możana łatwo przesterować sygnał na wejściu wzmcniacza i nie trzeba słuchac głono aby go uszkodzić. Głośniki wysok/średnio tonowe budują scenę. Przepalenie sie głośników wysokotonoych spowodowało że zabrakło ci efektu stereo. Bas jest nie kierunkowy.

pozdrawiam Arti

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner KD pomimo pozornie dużej mocy wyjściowej, jest delikatnym urządzeniem. Głównie dotyczy to modeli z dolnej półki cenowej. Na ogół nie wytrzymuje konkurencji ze wzmacniaczem stereo, pod względem wytrzymałości na duże obciążenia mocą ciągłą. Można do niego podłączać nawet i komputer, ale należy używać pokrętła wzmocnienia z rozwagą. Przesterowany sygnał i podbijane basy i soprany, potrafią porządnie dokopać wbudowanym wzmacniaczom, a te zemszczą się również na głośnikach.
Chcesz mieć długo sprawny amplituner to szanuj go i nie przeciążaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegów.
Chłopak mojej córki ,miłośnik dobrej progresywnej muzyki ale na nieszczęście z wykształcenia informatyk
postanowił calą posiadaną muzykę na płytach CD-R "zmagazynować" na serwerze muzycznym .
Żeby tego słuchać w znośnej jakości postanowił zakupić wzmacniacz i kolumny ,doradziłem mu
wzmacniacz Onkyo i kolumny Magnat Monitor bo nie miał zbyt wiele kasy.
Zakupił amplituner kina domowego Onkyo i kolumy Magnat i stało się dokładnie to co kolega
opisuje powyżej ,sfajczył wysokotonowce w kolumnach a do tego były problemy z ampli bo postawił
go na półce i nie zapewnił mu odpowiedniej wentylacji.
Pomijając już to wszystko to nadal twierdzi ,że muza z MP3 niczym nie różni sie od muzy z porządnych
urządzeń audiofilskich chociaż robiłem co moglem demonstrując mu brzmienie z porządnych
urządzeń nie wyłączając winyla.
Reasumując coś mi się wydaje,że nie dojrzał jeszcze do "delektowania" się muzyką chociaż" treści"
przyswaja całkiem dobrze /angielski,niemiecki i hiszpański opanowany perfect/ i na tym etapie
to mu wystarcza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...