Skocz do zawartości

Dobre kino domowe/muzyka ok 6000-7000 - pośba o pomoc


filipe

Recommended Posts

Witam,
Bardzo proszę o pomoc w dobraniu dobrego sprzętu grającego do domu (czyt. kino domowe).
Wiem, że zarówno na tym, jak i na innych forach są podobne tematy, ale niczego dla siebie nie znalazłem.

Sprzęt może być używany (jeśli będzie tego wart, chociaż raczej wolałbym nowy:) ).

BUDŻET:
Około 6000-7000zł - oczywiście +- kilka procent nie zrobi wielkiej różnicy.

WIELKOŚĆ POMIESZCZENIA:
Około 18m2 w bloku - docelowo za ok 2 lata sprzęt będę chciał postawić w salonie o ok 35m2, więc zakłądam, że teraz nie do końca będzie wykorzystywany, ale chciałbym kupić raz, a dobrze, żeby za dwa lata nie zmieniać.

RODZAJ SŁUCHANEJ MUZYKI:
- filmy z TV, DVD (tv na codzień)
- koncerty
- muzyka spokojna (klasyczna), pop

PROPORCJA WYKORZYSTYWANIA:
radio/dvd/tv - 80%
filmy z dvd - <20%

FIRMY:
Myślę o firmach takich jak DENON, czy Yamaha (chciałbym raczej w miarę możliwości dopasować sprzęt jednej firmy - oczywiście nie koniecznie dotyczy to głośników - tutaj myślę o DALI). To jest tylko moja sugestia.

CO POWINIEN MIEĆ AMPLITUNER:
RADIO, HDMI

JAKO KOMPLET W TAKIM RAZIE POTRZEBUJĘ:
  • Amplituner
  • DVD (nie koniecznie blue ray)
  • GŁOŚNIKI (Tył, przód, centralny, sub)
  • OKABLOWANIE



Nie jestem audiofilem, ale chciałbym, aby dźwięk był czysty i przyjemny.


Jak już dopasujemy sprzęcik, to proszę o sugestie, gdzie najlepiej go zakupić.

Osobiście kilka miesięcy temu myślałem o takim zestawie, jednak sporo wykraczał poza założony budżet - tak więc niestety odpada:
  • AMPLITUNER - DENON AVR 1912
  • TYŁ - DALI zENSOR 7 x 2
  • PRZÓD - DALI zENSOR 1 x 2
  • SUB - DALI zENSOR SUB E12F
  • DVD - są drogie i nie mam żadnych preferencji


Może jednak coś z YAMAHA? Proszę o pomoc i wszelkie sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznę od Twojego wyboru, jest to dobra konfiguracja zapewniająca pewną uniwersalność. Jeśli zależy Ci na systemie który będzie satysfakcjonował Cię przez najbliższe kilka lat, pozostałbym przy konfiguracji Denon / Dali.
Aktualnie masz pomieszczenie 18 m2, dlatego oszczędności szukałbym w subwooferze. Zdecydowanie pozostałbym przy AVR-1912 oraz zestawie kolumn Dali Zensor 7/1/C a w przyszłości (koniecznie w momencie przeprowadzki do większego lokalu) dokupiłbym subwoofer.
Alternatywą może być zestaw oparty na np. amplitunerze Yamaha RX-V673 oraz zestawie kolumn Mission M35i/M30i/M3C2i - cena jednak nie będzie wyraźnie niższa, a z jakością schodzisz w dół.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór optymalnej dla Ciebie konfiguracji
W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...