Skocz do zawartości

Kino 2.1/2.0 z kolumn podstawkowych + wzmak/ampli + blu ray samsung


szenefe

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy na tym forum.

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu sprzętu do filmu (50%) i muzyki (50%). Nie jestem super czuły na jakość dźwięku, niemniej jednak lubię posłuchać Phila Collinsa z lepszych głośniczków icon_smile.gif
Do rzeczy: chciałem kino 5.1, ale ze względu na malutki pokój (17-18m2) ten system odpada. Decyzja padła na lepsze stereo + odtwarzacz blu-ray.
Budżet: 2000pln-2500pln
Kolumny podstawowkowe bo muszą siedzieć na szafkach: http://imgur.com/s8LaM (obecnie nagłośnienie to logitech z4 - komputerowe głośniczki...).

Mój typ:
Głośniki: Monitor Audio BX1 - http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-bx1...2498277876.html
Blu- ray Samsung (okolice 300-400pln)
Wzmacniacz lub amplituner (potrzebne hdmi) - tu proszę o pomoc w wskazaniu taniego, ale dającego radę (yamaha htr 3064?!, może jakieś onkyo?)
Oprócz suba nie planuję rozszerzać systemu.
Reasumując ma to być stereo z kolumnami podstawkowymi do odtworzenia koncertu/filmu z blu-ray lub odtworzenie mp3/płyty CD.
Z góry dziękuję za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zdecydowanie zaproponowałbym Ci zestaw złożony z kolumn Monitor Audio BX1, najnowszego amplitunera Yamaha RX-V373. W zestawie spokojnie zmieścisz się w cenie tak, aby z BD wystarczyła kwota 2500 zł. Konfiguracja taka zagra naprawdę dobrze, amplituner kompatybilny jest ze wszystkimi nowymi standardami

Serdecznie zapraszam na odsłuchy,
w przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dziękuję za rady. A co sądzisz o dodaniu paru pln na BX2, żeby były zamiast bx1?

PS. po długich przeszukiwaniach Internetu jestem praktycznie zdecydowany na:
Monitor Audio BX2 (chyba, że nie ma różnicy z BX1 to wtedy te tańsze)
Amplituner Yamaha RX-V373 (low end, ale do ok. 1000pln to szału nie będzie lepszego, chyba...)
BD Samsung D5300 (zależy mi na smart HUB).

Proszę o informację, czy np jeśli chce sobie odpalić muzyczkę z CD/Dysk/BD to będę mógł liczyć, że taki zestaw pozwoli nacieszyć się dobrą jakością dźwięku? Muszę mieć osobny CD, żeby plytki ładnie odtwarzało?!
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Kolumny BX2 zagrają dynamiczniej, mocniej. Oczywiście będzie to rozwiązanie lepsze. Budżet także powinien wystarczyć.
Twój odtwarzacz Blu-Ray szczególnie na początk spokojnie możesz wykorzystać do odsłuchu muzyki, w przyszłości natomiast możesz dokupić zewnętrzny przetwornik cyfrowo/analogowy (np. najtańsze rozwiązanie a już dające słyszalny przyrost jakości z podstawowych źródeł Fiio D3 za 149 zł.).
Zapraszam na odsłuchy,
W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu:
Monitor Audio BX2 (2szt jako fronty na gumkach na szafkach)
Amplituner Kenwood RA-5000 (ampli 2.1 do KD)
oraz Blu-Ray Samsung E5500

Wszystko pięknie fajnie, ale mam pytania:
1. Ampli to 2x120W, głośniki 100W - muszę mocno podkręcić gałkę (do ok -25dB), żeby to w miarę słyszalnie i niecicho grało - czy to normalne? Nie dokręcałem jeszcze poniżej -20dB, bo chyba nie powinienem tak na nowych głośnikach?! (czas wygrzewania?!)
2. Odtworzyłem koncert Stinga na BD i co jakiś czas słychać harczenie, nawet przy delikatnym (w miarę cichym) odsłuchu - czy to przez tak low-endowy odtwarzacz BD (trzeba zakupić DAC jakiś jakościowy np HEED Dactilus - polecony w salonie), żeby dźwięk był nieskazitelny?!

Pozdrawiam,
Krzysztof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...