Skocz do zawartości

Kolumny do NAD 326 BEE


gregkom

Recommended Posts

Witam
zawsze marzyłem o dobrym stereo , chce skompletować sobie taki zestaw ( to co słucham to głównie rock , metal , hard rock , muza elektroniczna , prog , i własciwie wszystko oprócz jednoosobowej orkiestry weselnej icon_smile.gif ) mój pokój to prostokąt 18 m2 , wzmacniacz który nabęde to nad 326 BEE + CD w przyszłości tez NAD ----- n oi teraz schody ------ kolumny ---- mój wybór to MA BX5 , Paradigm 7v7 lub monitory MA RX2 lub ParaDIGM MINI MONITOR v7 ------ oprócz tego słuchałem Klipsche , Dali zensor 7 . musze powiedziec mam zgryza , budzet na kolumny ok 2500 PLN - proszęo pomoc , ALE nie o proponowanie kolumn nie wiem jakiej jakośc i z drugiej ręki za te same pieniądze . Jesli ktośzna sięna sprzecie to proszę o zawezenie moich poszukiwań . Jesli bedą potrzebne dodatkowe info prosze pisać

Pozdrawiam i dzięki z góry Grzesiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie zadowoli Cię moja rada, ale jeśli świadomie nie chcesz lepszego brzmienia (w tym budżecie można by wyszukać taki zestaw, że większość Twoich typów zostałaby rozstawiona po kątach...), to przecież te propozycje są wszystkie, albo niemal wszystkie w sprzedaży.
Wystarczy udać się ze swoim wzmacniaczem do dobrego salonu audio, który powinien mieć większość tych kolumn (po uprzednim umówieniu się telefonicznym) i posłuchać. Sam ocenisz i wybierzesz. To, co najbardziej Ci się spodoba.
Co do wzmacniacza, to akurat taki sobie model NADa. A Klipsche podobały Ci się ?
Marzyłeś o dobrym zestawie. Ja przestawię szyk zdania i pokażę, co chcesz zrobić.
Cytat

zawsze marzyłem o dobrym stereo , chce skompletować sobie taki zestaw


zawsze marzyłem o dobrym stereo , chce skompletować taki sobie zestaw.
Wolno Ci. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolega dobrze celuje.
Do Rocka ten NAD sie NADa jak najbardziej icon_biggrin.gif Ma mocną podstawę basową i ciekawy efekt stereo sprawiający efekt znikania kolumn w pomieszczeniu.

Co jak co ale z używanymi wzmacniaczami w 80% dał bym sobie spokój. Sam sie przejechałem dwa razy... Gwarancja to zaufane źródło (choć nie zawsze bo często lubi coś padać na złość dopiero jak zmieni właściciela)

Kolumny owszem używane jak najbardziej bo nie ma tam "zaawansowanej" elektroniki która lubi mieć różne ukryte wady wychodzące w trakcie użytkowania.
Kolumny albo grają albo nie i szybko da sie je sprawdzić.

Z kolumnami też dobrze celujesz, ewentualnie koledzy Ci coś też mogą doradzić z używanych.

Ja bym szukał kolumn ze zwartymym, kontrolowanym basem (żeby ten bas sie nie rozpłynął przy NADzie) i z podkreśloną górą (żeby uzupełnić powściągliwość NADa w tym paśmie). Średnica neutralna.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
na wstępie zdecydowanie potwierdzam Twój wybór elektroniki NAD, do Twoich gatunków muzycznych jest to rozwiązanie optymalne.
Co do kolumn, to zdecydowanie zwróciłbym Twoja uwagę na kolumny Paradigm Monitor 7 v.7 - będzie mocno, dynamicznie, szybko. Alternatywnie warto posłuchać polskiej konstrukcji Tonsil Pulse. Brzmienie będzie spokojniejsze, trochę łagodniejsze ale z bardziej wyraźnym środkiem pasma. Basu w Twoim pomieszczeniu spokojnie powinno wystarczyć. Na koniec zaproponowałbym jeszcze konstrukcję Tannoy Mercury V4 jako pewnien kompromis pomiędzy Tonsil a Paradigm.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór najbardziej dopasowanej do Twoich wymagań konstrukcji,
w przypadku pytań służe pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...