Skocz do zawartości

Recommended Posts

Uszanowanie.

Laickie pytanie bo nie siedzę narazie w DACach.

... ale tak sie zastanawiam czy korekcja dźwięku za pomocą Equalizera (np w foobarze) jest wogóle słyszalna w przypadku gdy dżwięk idzie do wzmacniacza nie bezpośrednio z karty dźwiękowej komputera lecz przez zewnętrzny DAC podłączonym do komputera kablem optycznym / coaxialnym ?

Pozdrawiam

Może nie zbyt jasno sie wyraziłem a więc:

KARTA DŹWIĘKOWA KOMPUTERA (wyjście optyczne / coaxialne) >> DAC (wejście optyczne / coaxialne) >> WZMACNIACZ AUDIO >> GŁOŚNIKI

Czy regulacja equalizerem w foobarze przyniesie słyszalną zmianę ?

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ściągasz sobie wtyczkę Foobar'a VST tutaj, wypakowujesz, plik "*.dll" wrzucasz do folderu "components" w folderze instalacyjnym (domyślnie: C:/Program Files/foobar 2000/components/) i odpalasz program.
Ściągasz wtyczkę EasyQ tutaj, wypakowujesz gdziekolwiek, w opcjach Foobar'a: Preferences --> Components --> VST plug-ins, klikasz "Add" i wybierasz plik, który wypakowałeś.
Wtyczka jest tam gdzie normalny equalizer icon_biggrin.gif

Początkowo jej obsługa może się wydawać trochę skomplikowana, ale na pewno szybko załapiesz, a jej dokładność jest w sumie nieskończona icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelizer'a nie używałem i jakoś nie zamierzam. Szczerze wątpię w te wszystkie super audiofilskie zabiegi na sofcie (Windows'ie). Można sobie zbudować audiofilskiego PCta i wtedy dobrać odpowiednio system, ale tak to moim zdaniem bezsens, niech nikt się nie czuje urażony, bo jak słyszysz różnicę to ja się cieszę jego szczęściem icon_wink.gif

T-Racks? Nie, nie używałem, jakoś 300zł za jedną wtyczkę to przy moim zestawie trochę dużo icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...