Skocz do zawartości

PROBLEM : gramofon, wtyczka


Recommended Posts

Mam świetny sprzęt grający unitra fonica wg550 niestety kabel od głośnika ma unikatowe wejście i nie mogę dostać do niego końcówki




Istnieje tez możliwość ze głośnik 4 ohm'owy jest spalony ale nie wiem dokładnie bo końcówka jego nie pasuje do wejścia.

Proszę o wszelką pomoc.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten post pisał mój kolega, ponieważ u niego bawiliśmy się z tym gramofonem, wtyczka jest dobra (tak myślę) to jest chyba wina głośnika bo jak próbowałem poruszać membraną to słychać było jak ociera się o zawieszenie, więc pewnie był głośno grany, aż się w końcu spalił, a druga sprawa to silnik. Działa dobrze ale tylko na 1 i 2 ścieżce, dalej już po prostu przestaję działać...ale tak się zafascynowaliśmy tym znaleziskiem, że planujemy go oddać do serwisu lub jeśli to nie problem samemu to zrobić

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

druga sprawa to silnik. Działa dobrze ale tylko na 1 i 2 ścieżce, dalej już po prostu przestaję działać...


Przestaje działać.... i zatrzymuje się?
Źle ustawiony jest wyłącznik wychyłowy, zamieszczony od spodu osi ramienia.
Głośnik może być spalony, ale wzmacniacz również może być uszkodzony. Da się to naprawić, ale jest pytanie czy jest to opłacalne. Ten adapter, tak się to kiedyś nazywało, był urządzeniem klasy popularnej, a więc miał odtwarzać płyty winylowe tylko w mono. Naprawa jest nieopłacalna, tym bardziej że jak wnioskuję, masz niewielką wiedzę w tym temacie, a fachowiec swoje za naprawę weźnie.
Ogólnie, jakość z tego żadna, a koszty niewspółmierne do ewentualnych wydatków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na wyłącznik wychyłowy tak jak kolega cz58y napisał.
Jeśli wbudowany wzmacniacz okaże się uszkodzony można ten sprzęt jeszcze podłączyć bezpośrednio do innego wzmacniacza za pomocą gniazda 1 z lewej na zdjęciu (stara piątka). Kabel aby grał na dwa kanały by musiał być
"z mostkowany" .
Nie pamiętam już które bolce to wyjście ale na pewno 1, 2, to sygnałowe w jedną stronę, potem 3 masa i 4,5 sygnałowe w drugą stronę. Mostek robi się zwierając ze sobą dwa bolce np 1 z 2 lub 4 z 5.
pozdr. Arti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...