Skocz do zawartości

Amplituner + głośniki 5.0/5.1 do 5000zł


szakal

Recommended Posts

Witam,
po przejrzeniu znacznej ilości tematów w dalszym ciągu nie mam jasności w tych wszystkich tematach...
Słowem wstępu:
- nie jestem audiofilem,
- sprzęt będzie wykorzystywany 50/50 muzyka/film,
- planuję zakup na lata - teraz w małym pomieszczeniu, za 2-3lat w zdecydowanie większym,
- uważam, że wydanie większej kwoty w moim przypadku jest niezasadne.

Na początku planowałem:
- Harman Kordon AVR-156 + JBL ES Pack 5.1
jednak z prozaicznych powodów to nie wyjdzie, wizualna aparycja amplitunerów HK budzi dezaprobatę mojej partnerki icon_smile.gif, a na temat głośników JBL są bardzo rozbieżne opinie.

Na tym etapie obstawiam jako amplituner Denon AVR-1612, - w moim przekonaniu jest wystarczający ze względu na moc, opcje, a nie planuję rozbudowy do 7.1.

Jeżeli chodzi o głośniki to w tej chwili rozważam:
- JBL ES Pack - 5.1 (jeszcze nie dostatecznie się zniechęciłem),
- Dali Concept 6 / Zensor 5 - 5.0,
- Jamo C607 - 5.0,
- Tonsil Fiesta - 5.0.

I tutaj po nasuwa mi się pytani - czy potrzebuję subwoofera? Wiele zestawów jest jednak bez niego jakoś sobie radzą, a mi nie zależy na podskakującej zastawie kuchennej za ścianą.

Prosiłbym o jakąś podpowiedź w tej kwestii.
Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Wybór amplitunera Denon AVR-1612 jest optymalny, to bardzo dobre urządzenie w rozsądnej cenie.
W przypadku małego, kilkunastometrowego pomieszczenia odsłuchowego możesz spokojnie zrezygnować przynajmniej na początku z subwoofera.
Jeśli po połowie będziesz słuchał muzyki i oglądał filmy, zwróć uwagę na zestaw kolumn Dali Concept 6/1/C oraz Wharfedale Diamond 10.6/10.1/10.CD, bardzo dobrze sprawdzi się także konfiguracja oparta na kolumnach Mission M35i/M30i/M3C2I.
Zapraszam serdecznie na odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór najbardziej optymalnego zestawu,
w przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę przykół jeszcze Denon AVR-1912. Jest on co prawda już wycofywany, ale zaciekawiły mnie opcje bezpośredniego podłączenia do interntru / sieci lokalnej z czego zapewne bym skorzystał. Wydaje mi się on lepszym rozwiązaniem niż nowe, droższe produkty wypuszczone jako przez denona jako zamienniki. Myślisz, że jest to dobry pomysł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam

Dziwne, że Twojej partnerce nie siedzi H/K bo pod względem designu są to chyba najładniejsze amplitunery w tych cenach.
Bardzo smukłe a świecące wewnątrz pokrętło od volume to jest coś pięknego w nocy.

W każdym bądź razie ja posiadam H/K AVR 165, do tego zestaw JBL northridge 5.0 i jestem mega zadowolony.
Subwoofer jest zbędny w takim zestawie, przednie kolumny grają naprawdę porządny bass.
Za tą cenę ciężko coś lepszego wg mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...