Skocz do zawartości

Jaki sprzęt stereo kupić za ok 2000zł


moroi99

Recommended Posts

Witam,
potrzebuje pomocy w kupnie sprzętu stereo do pomieszczenia 20m2 za ok. 2000zł (wzmacniacz + głośniki) co kupić żeby nie żałować? Dźwięk będzie głównie przesyłany przez komputer więc jak najlepiej podłaczyć sprzęt? Obecnie karta dźwiękowa jest wbudowana w płyte główną czy będe musiał kupić karte dźwiękową? Słucham muzyki trance. Proszę o podanie zróżnicowanych modeli względem mocy a jakości dźwięku. Dziękuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
proponję zwrócić uwagę na wzmacniacz Denon PMA-520AE z kolumnami Pylon Audio Pearl Front lub przy delikatnie wyższym budżecie oprzeć system na znacznie lepszym Denon PMA-710AE.
Kwestia połączenia wzmacniacz z komputerem - na początek możesz wyjść z karty dźwiękowej sygnałem analogowym, jednak w przyszłości proponuję zakupić zewnętrzny USB DAC. Zwróć uwagę na np. NuForce uDac-2 HP, Fiio E9.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, które pozwolą na wybór optymalnej konfiguracji systemu,
w przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zasugerowano mi ze lepiej byloby zainwestowac i kupic za ta kwote glosniki i z czasem wzmacniacz (ok 1000-1500zl). Tylko jak ja powiem zonie ze chce wydac 3500zl na stereo icon_smile.gif Posiadam wzmacniacz grundig v7500 ( ale go nie uzywam) ktory zreszta zaraz po zakupie byl naprawiany. Juz nie pamietam co bylo wymieniane. Podobno 10-20% w calym systemie to wzmacniacz, 10% kable a reszta glosniki 70-80%?! Czytajac fora wiele osob pisalo pozytywne opinie o YAMAHA RX 797 tylko jakie glosniki najlepiej pasowalyby?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli żona nie chce zrozumieć Twojej pasji, to nie musi wiedzieć ile wydajesz na stereo icon_wink.gif
A tak zupełnie poważnie, to ktoś źle Ci nie radzi. oczywiście jeśli w żaden sposób nie możesz tyle wydać na stereo, to może rozejrzyj się za czymś z drugiej ręki w dobrym stanie. Jeśli się obawiasz takiego sprzętu, to poluj za czymś w okolicy, abyś mógł pojechać, posłuchać, obejrzeć. Zyskujesz to, że za mniejsze pieniądze dostaniesz dużo lepszą jakość dźwięku. Bo nówki w budżecie, którym dysponujesz, to niestety grają tak sobie.
Yamaha RX 797 jak na amplituner gra może i całkiem przyzwoicie, ale ogólnie to dość jasno, sucho, z pewnym wyostrzeniem. Plusy, to dość wysoka moc i niezła kontrola niskich tonów. Co kto lubi. Można lepiej, ale trzeba by poszukać wzmacniacza albo jeszcze trochę dołożyć.
Kolumny do tego raczej niezbyt jasne, z niewyostrzoną i niezbyt rozdzielczą górą pasma. Za to z soczystą średnicą i pełnymi niskimi tonami. Może jakieś Mission?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mógłbyś pójść ze 2-3 razy do salonów audio, wziąć kilka ulubionych płyt (jeśli posiadasz) i posłuchać kilku zestawów i zestawień sprzętowych.
Samo Ci się wyklaruje co chcesz kupić i za ile. Bo za 2kzł. nowe, to nie za bardzo Ci jestem w stanie doradzić. A byle co proponować nie mam w zwyczaju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wiecej czytam tym bardziej mam wiekszy metlik w glowie jedni pisza ze denony to zaczynaja sie od 4k (zeby dobrze graly) a jak sie zalozy pewna kwote to i tak sie ja przekroczy i w moim przypadku tak sie zaczyna ida tropem foromowiczow w 80% jestem zdecydowany na Yamahe A-S500 tylko zastanawiam sie nad glosnikami JBL E 80 (ale czytam wiele nie pozytywnych opini) a Tonsil Maestro II 180?!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czym wiecej czytam tym bardziej mam wiekszy metlik w glowie jedni pisza ze denony to zaczynaja sie od 4k (zeby dobrze graly) a jak sie zalozy pewna kwote to i tak sie ja przekroczy i w moim przypadku tak sie zaczyna ida tropem foromowiczow w 80% jestem zdecydowany na Yamahe A-S500 tylko zastanawiam sie nad glosnikami JBL E 80 (ale czytam wiele nie pozytywnych opini) a Tonsil Maestro II 180?!



Po pierwsze, jeśli nie miałeś do czynienia ze sprzętem klasy Denon 710, to i tak wyda Ci się świetny. Chyba że posłuchasz potem np. Nada 316, który okaże się jeszcze lepszy. Ja nie jestem zwolennikiem brzmienia Yamahy, dla mnie jej wysokie tony są nie do przejścia. Sugeruję więc jak kolega, zabrać kilka płyt, udać się do sklepu, który zaproponuje bezpłatny (!) odsłuch i porównać Yamahę z Nadem czy Denonem. Wzmacniacz Nada 316 wytargujesz spokojnie za 1200-1300 zł i w tej kwocie będziesz miał bardzo fajny sprzęt. Do tego proponuję Ci kolumny Monitor Audio m4, które też wytargujesz za około 1300 złotych, są to bardzo fajne podłogówki. Obecnie jest nowszy model mr4 ale po co. Po co drożej. Mamy więc już wzmacniacz i kolumny za około 2500 złotych, nowe. I teraz dalej od Ciebie będzie zależało czy kupisz Daca czy CD. Słuchaj i targuj się a dopniesz swego:) Acha, i nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że nie poskładasz nowego dobrego sprzętu za 3500 złotych. Moje zdanie jest takie - każde auto jest dobre, byleś miał frajdę z jeżdżenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...