Skocz do zawartości

Ayon audio cd-1s cd1-sc


Paimei

Recommended Posts

Witam wszystkich
mam taki mały dylemat przymierzam sie do zakupu cd ayona słuchałem cd-1s dla mnie ok, pytanie jakia jest różnica miedzy 1s a 1sc by posłuchać mam sporą wyprawę tak wiec zastawiam sie czy warto?

zagra to lepiej podłączając przez XLR których nie ma w cd-1s?

z gory dziekuje
Pozdrawiam
Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
nie ma dużych różnic pomiędzy Ayon CD-1s a CD-1sc. Jeśli masz wzmacniacz zbalansowany, to napewno lepszym rozwiązaniem jest połączeniem urządzeń przewodem XLR.

Napisz jednak proszę jak wygląda modelowo Twój system (elektronika i kolumny) i jakie masz preferencje brzmieniowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz. Może jako alternatywa będzie jeszcze kilka innych urządzeń wartych posłuchania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odezwę się w tym wątku, choć nie słuchałem obydwu odtwarzaczy, by móc je porównać.
Z moich obserwacji wynika tak. Biorąc pod uwagę kable tej samej marki, ten sam model i taką samą długość, gdy różnią się tym, że jedne są w wersji XLR a drugie RCA, przy zestawie odpowiedniej klasy (i prawdziwie zbalansowanej elektronice) można usłyszeć pewne różnice.
Kabelki XLR prezentują dźwięk na ogół precyzyjniejszy z "ciemniejszym" tłem, chyba bardziej neutralny, ale jakby mniej wypełniony, soczysty.
Kwestia gustu.
Ciekaw jestem jak reszta Twojego zestawu, pewnie jest odpowiedniej do odtwarzaczy klasy? Szkoda, że nic nie napisałeś.
Sądzę, że już w tej klasie odtwarzaczy, to raczej kwestia gustu. A opinie niekoniecznie muszą być pomocne.
Wiadomo, zawsze byłoby to jednak jakieś nakierowanie. Może ktoś się odezwie?
Ale jeśli jesteś zdecydowany na Ayona, namawiam jednak do posłuchania i porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dalej sprawa wygląda następująca,
Jest Spirit III i Audio Physic Tempo IV
Co do preferencji to sporo roka ale i spokojniejszych klimatów jakiegoś jazzu i obowiązkowo cala dyskografia Leonarda Cohena icon_smile.gif taka moja słabość
Jesli chodzi o preferencje dźwięku bardzo bym sie ucieszył gdyby zagrało to ciotek jak to napisałeś f1angel "ciemniej"
aa dodam ze obecnie broni sie NAD C565
Q21 jesli masz inne propozycji chętnie sprawdzę, skoro ma byc różnica miedzy s a sc to jak juz sie wybiorę to i CD-2 mozna sprawdzic icon_smile.gif
Q21 macie u siebie avantgarde acoustic? na zdjęciu widze icon_smile.gif docelowo to taka moja wizja systemu słuchałem przez 2min nie bylo czasu a wyczytałem ze po drodze musi wszystko gracy bo ladnie zagrały icon_smile.gif wiec skladam powoli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...