Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Myślę o wymianie głośników komputerowych i polecano mi te dwa modele. Służyć będą głównie do muzyki, a zależy mi na tym żeby jak najwięcej usłyszeć. Czekam na opinie ludzi, którzy mieli z nimi styczność, a nie "wyczytali o nich na necie". Budżet mój to 500-600zł i jestem otwarty na inne propozycje.

Pozdrawiam i liczę na pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia miejsca Solo 6c musisz mieć miejsce i oddalone od siebie o dobry metr - wiec trzeba mieć duże biurko - te drugie nie wymagaj takie rozstawienia choć im dalej i szerzej z reg. tym lepiej (no ale w soundstick to forma 2.1) wiec zawsze będzie grało trochę inaczej niż typowe stereo co nie oznacza, że gorzej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kwestia miejsca Solo 6c musisz mieć miejsce i oddalone od siebie o dobry metr - wiec trzeba mieć duże biurko - te drugie nie wymagaj takie rozstawienia choć im dalej i szerzej z reg. tym lepiej (no ale w soundstick to forma 2.1) wiec zawsze będzie grało trochę inaczej niż typowe stereo co nie oznacza, że gorzej:)




Miejsce się znajdzie. Jeszcze pozostaje kwestia dźwięku. Które z nich grają lepiej. Nie zależy mi na mocnym bassie, słucham jazzu, bluesa, starszego, lekkiego rocka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wydaje mi się, że nie ma co inwestować tyle pieniędzy w segment komputerowych. Miałem okazję słuchać Solo6C i powiem ci szału nie ma jak zą tą cene. Niewiem może to kwestia ich rozstawienia lub wielkości pomieszczenia i ewnetualnych mebli w nim. Nie powiem, że brzmią źle bo grają całkiem fajnie, ale wydawało mi się ,że za takie pieniądze jest to coś więcej. Myślałem, że trochę lepiej to zagra. Swoją drogą czytałem, że wiele Microlabów do których są właśnie piloty, ma problemy po jakimś czasie ze sterowaniem, coś po prostu się dzieje, ustawienia się resetują itp ( na pewno nie wszystkie, trzeba źle trafić ) Powiedz mi dwie rzeczy :

Muzyki słuchasz głośno ??

Jaką masz karte dźwiękową ?

Szczerze powiedziawszy ja na twoim miejscu wziąłbym te Sound Sticks. W końcu to dobra firma Harman Kardon. Do tego ma wiele pozytywnych opinii, Microlaby niestety mają dość słabe wbudowane wzmacniacze.



Swoją drogą wysłałem ci pewien link na PW.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kartę dźwiękową będę inwestować razem z głośnikami. Myślę o jakimś sound blasterze, lub jeśli to wielka różnica w dźwięku to xonar d1. Twój pomysł z rzeczywiście tanimi głośnikami do komputera wydaje się niezły. W sumie chcę, żeby posłużyły mi jakieś 4 lata, bo wtedy uciekam z domu i zakupię porządne nagłośnienie icon_smile.gif Mam mały pokój i dlatego mam wątpliwości 2.0 czy 2.1. Muzyki nie słucham bardzo głośno, raczej przeciętnie, nie tak, żeby ludzie pod oknem słyszeli co lubię icon_smile.gif Myślisz, że w tych głośnikach, które mi podesłałeś i solo6c lub sounsticksach nie ma tak dużej różnicy, by dokładać 400 złota?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok mogę coś napisać o czym rozmawialiśmy.
Ogólnie mam doświadczenie w segmencie nagłośnienia do PC.

Zamiast droższego Asus'a Xonara poleciłem koledze najtańszego ( ma do tego wzmacniacz słuchawkowy ! ) i gra ogólnie tak samo jak te Xonary za 200-300. Ten kosztuje około 100zł.

Drugą rzeczą był wybór głośników, kolumien, jak zwał tak zwał. Kolega zwierzył sie, że kolumienki potrzebuje tylko na czas przejściowy. Także nie widziałem sensu w przepłacaniu za Solo6c ( które nie jest wykonane wcale tak bardzo dobrze ). Co do tych Soundsticksow stwierdziliśmy, że nie ufamy plastikowej obudowie i pomysł na nie został odrzucony. Poleciłem koledze tańsze kolumny które spokojnie wystarczą do jego potrzeb. Po co przepłacać ?

Doradziłem też, że jeśli chcemy słuchać w miare na poziomie, lepiej kupić drewniane 2.0 do komputera niż 2.1 logitecha lub creativa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...