Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe do Technics Su 810


honda666

Recommended Posts

Witam serdecznie,
prosiłbym doświadczonych forumowiczów o pomoc w doborze zestawu kolumn głośnikowych do pokoju.
Ogólnie stoję przed wyborem zestawu kolumn w przedziale cenowym tak do 1200-1500 pln (kpl.).
Kolumny napędzane by były z wzmacniacza Technics Su 810 do tego muzyka z radia Technics 610 lub z laptopa (czasami filmy jakieś ale głównie muzyka).
Sprzęt stoi w pokoju o powierzchni 30m2 regularne kształty i wykładzina na podłodze.
Muzyka to 95% rock 5% dziecku zapodam fasolki ewentualnie gra radio typu eska rock.

Zastanawiałem się nad sprzętem od polskich producentów typu TONSIL, STX, Audio Academy.
Tzn. miło by było wspomóc polską myśl oraz ogólnie polskich przedsiębiorców.
Ale wiadomo czasami przy założeniach cena/jakość sentymentów nie ma i może być inna konstrukcja.

Zastanawiam się nad:
1. Tonsil Fenix III - niestety żadnych testów niema, opinii (mi może w następnym tygodniu uda się podjechać do salonu zobaczyć na żywo i może odsłuchać).
2. Pylon Pearl - cenowo fajnie się prezentują ale jakoś strach kupować.
3. Yamaha NS-F140
lub
4. MISSION M33i

Ogólnie budżet ograniczony jaki i wzmacniacz też ogranicza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Budżet ograniczony a wzmacniacz ogranicza chyba jeszcze bardziej. Do 30m2 potrzebujesz większych kolumn, niż te które podałeś. Poza tym niektóre są też brzmieniowo nieodpowiednie do Technicsa.
Może zastanów się nad kolumnami z drugiej ręki. Będziesz mógł kupić coś porządniejszego, lepiej grającego. Tylko nie wiem co ze wzmacniaczem, czy da radę? Chyba, że też planujesz go za jakiś czas wymienić? Co Ty na to?
Pylony i Missiony naprawdę fajnie grają i pewnie pasowałyby do Twojego wzmacniacza, ale jak już wspomniałem moim zdaniem są za małe do Twojego pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wzmacniacz leciwy ale od razu nie mogę sobie pozwolić na zakup kolumn i nowego wzmacniacza (żona by mnie z domu pogoniła).
Tak więc etapami chciałbym coś zbudować, najpierw kolumny poźniej lepszy wzmacniacz.
Muszę też zastrzec, że nie słucham bardzo głośno muzyki tak więc pełna moc kolumn nie będzie wykorzystywana.
Myślę, że polowałbym na Mission M33i lub M34i, jeżeli dobrze będą współgrały z Technicsem.
Choć bardzo ciekawią mnie Tonsile, nie wiem czemu ale mam jakiś sentyment do nich.
Ogólnie tylko nowe kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci wcześniej, że M33i będą za małe do 30m2. To nic, że nie będziesz grał głośno. Może nawet tym bardziej zabrzmią one rachitycznie w takim pomieszczeniu. Conajmniej M34i. Ale wiedz, że z Technicsem pewnie nie osiągną granic swoich możliwości brzmieniowych a jak za jakiś czas kupisz lepszy wzmacniacz, to jeśli masz nieco lepszy niż przeciętny słuch stwierdzisz (raczej po porównaniu z innymi w podobnej cenie), że wysokie tony mogłyby być lepsze. Sytuacja nieco patowa.
Szkoda, że sam się ograniczasz do nowych kolumn. Za rok, dwa, te nowe będą już używane a niższa jakość pozostanie. Straty na ew. odsprzedaży też są większe. To tak dla jasności. Choć oczywiście M34i, nowe w tej cenie, to chyba jedne z lepszych mimo wszystko.
A co do sentymentów, to ja też darzę sentymentem Fiata 125p, ale nie kupię go by nim jeździć na codzień.
Wolałbyn naprawdę takie używane Avance Dana http://allegro.pl/kolumny-avance-dana-503-i2557484499.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...