Skocz do zawartości

jakie kable głośnikowe, jaki CD


tamtoo

Recommended Posts

Witam, gra u mnie taki zestaw Yamaha R-S700 z kolumnami Monitor Audio BX6. Gra to fajnie w moim nieforemnym salonie, dość szegółowo, ostro i podobnie w różnych miejscach odsłuchu. Jakie zastosować kable żeby wydobyły z tego zestawu więcej niskich tonów i cieplejszy dźwięk? Czy podłączać powdójnym połączeniem na stronę, czy pojedynczym?
Pytanie drugie, czy warto dopłacić niemałe pieniądze do CD Yamahy CD-S700, czy lepiej taniej zakupić CD-S300. A może jakiś inny CD, który zgrałby sie z tym zestawem? Niestety nie mam możliwości wielu odsłuchów w sklepach więc poproszę o jakiś wskazówki na co patrzyć a czym sobie nie zawracać... Poprosze o konkretne wskazówki, z góry dzięki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Yamaha z Monitor Audio gra jasno, może także zagrać ostro. Z mojego doświadczenia zaproponowabym okablowanie Van den Hul odaz odtwarzacz CD QUAD Elite CD-S (standardowo odtwarzacz ten kosztuje 4 tys. zł., jednak aktualnie w promocji trzeba za niego zapłacić niewiele więcej niż za CD-S700, natomiadt jest to zupełnie inna klasa urządzena). Ewentualnie jeśli posiadasz jakikolwiek transport cd lub dvd, blu-ray, proponowałbym zewnętrzny przetwornik np. Heed Audio Dactilus lub M2Tech Evo DAC.
Zapraszam na odsłuchy, proponuje porównanie pszczególnych odtwarzaczy oraz opcja z przetwrnikiem jako moim zdaniem najbardziej optymalna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madas i Q21 mają rację. Oczywiście takimi kablami jak VDH możesz nieco ocieplić brzmienie, może średnica i niskie tony zabrzmią pełniej, ale to będzie bardzo delikatna zmiana. I myślę raczej o nieco wyższych modelach niż CS122. Tu najpewniej potrzebny będzie inny wzmacniacz.
Oczywiście odtwarzacze Quad'a to inna liga i warto na taką promocję zwrócić uwagę.
Co do niskich tonów, to dużo zależy od pomieszczenia i ustawienia w nim kolumn. Są pokoje, w których nie wiem co robiłbyś, będzie niskich tonów za mało. Ja tak kiedyś miałem. A są i takie, że nawet niewielkie monitory w dość dużym pomieszczeniu grają mocnymi niskimi tonami a nieraz są trudności z jego opanowaniem.
Jeśli jeszcze nie próbowałeś "jeździć" kolumnami po pokoju, zrób to koniecznie. Może znajdziesz takie miejsce, w którym niskie tony będą satysfakcjonujące. Powodzenia i napisz co zdziałałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...