Skocz do zawartości

Harman Kardon czy Marantz; Roth czy KEF ???


kruljulian

Recommended Posts

Witam!
U mnie sytuacja wygląda następująco , od ładnych kilku lat kupuję płyty (CD) i to z nich głównie słucham muzyki. Dodam, że jeżeli chodzi o samą muzykę jest to głównie szeroki zakres rocka (od spokojnego i melodycznego, po ostry HardRock, hardcore) oraz metal (tu podobnie – trash, death, black) z lekką domieszką jazzu. Lubię posłuchać np. Pink Floyd, Queen, Cohena, AC/DC, Slayera, Behemoth czy B.B.Kinga…
Problem polega na tym, że nie mam „normalnego”sprzętu do słuchania płyt. Póki co nie mam zamiaru kupować, czegoś rzeczywiście porządnego, ale z drugiej strony chciałbym mieć już coś na poziomie. Wiem,że to brzmi bardzo ogólnie, postaram się ciut konkretniej…
Pokój ma wielkość ok. 20m2 i jest w kształcie prostokąta.
Nie jestem specjalistą (inaczej bym nie pytał) ale troche poczytałem... Z selekcji jaką przeprowadziłem i budżetu jakim dysponuję (interesuje mnie nowy sprzęt) wyróżniłem 2 zestawy i 2 pary kolumn, mianowicie:

Harman Kardon HD 980 + HK 980
Vs.
Marantz CD 5003 + PM 5003

głośniki:

Roth Oli 40 (ewentualnie „50” jakby udało się znaleźć w promocji, mają sens??)
Vs.
KEF C5

Pytanie czy Waszym zdaniem zestawy maja sens? Czy głośniki do nich pasują? Które do których, co byście polecili, czy może jeszcze coś innego?? Ja się zastanawiam nad HK + Roth
Z góry WIELKIE dzięki za wszelkie Wasze opinie i uwagi!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwiłbym się, gdyby chodziło o jakieś egzotyczne konfiguracje, czy sprzęty już dawno nie produkowane.
Ale wszystko to, o czym napisałeś jest dostępne w większości salonów audio. Pamiętaj, że słuch jest najlepszym arbitrem.
Umów się na odsłuch, weź parę ulubionych płyt i sam zdecydujesz co lepsze. Nie wykluczone, że wybierzesz jeszcze coś innego.
Sam będziesz wiedział co Ci w duszy gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Biorąc pod uwagę gatunki muzyczne oraz pomieszczenie, korzystając z mojego doświadczenia proponowałbym Ci zestaw oparty na elektronice NAD C316BEE i odtwarzaczu NADC515BEE. Będzie to zdecydowanie najlepsza konfiguracja w tym przedziale cenowym.
Co do kolumn, toidealnie sprawdzą się kolumny Kef C5, chociaż konkurencją będą Monitor Audio MR4, Mission mx4 oraz Jeden z modeli polskiej firmy Pylon Audio.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór optymalnego zestawu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie porady i komentarze. Zgadzam się, najlepiej samemu pójść i posłuchać , ale również interesują mnie Wasze opinie, a szczególnie zetswienia danej elektroniki z danymi kolumnami biorąc pod uwagę pomieszczenie i rodzaj muzyki.

rms.pl (i inni) a mógłbyś powiedzieć jeszcze słowo na temat KEFa, co sądzisz o konfiguracji z HK i Marantz ?
Dzięki, pozdro!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj koniecznie tego Nada 316, jeszcze lepiej 326 + kolumny jak napisał Q21. Od Nada bardziej podoba mi się Music Hall 15.2. Dodaj do niego Pylon Pearl podłogówkę i wyjdzie Cię to równe 4000 złotych jak się potargujesz (za nowe). Music Hall wydaje mi się lepszy do słuchania Floydów i rocka niż Marantz. Oczywiście lepiej do rocka też pasuje Nad czy Rotel 04. Jak masz szansę posłuchać gdzieś Music Halla to skonfrontuj go z Nadem a myślę, że Marantz zajmie trzecie miejsce:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...