Skocz do zawartości

Kino domowe Hi-End??


murphylee

Recommended Posts

Witam mam odwieczny problem jak inni uzytkownicy forum w poszukiwaniu dobrego kina domowego i zarazem w przystępnej cenie.

Na początek chcem podać konkretne zestawy które mnie ineteresują:

Jesli chodzi o kolumny skupilbym sie na Zestaw JBL Northridge MOVIE 3 lub inne zestawy JBL Northridge MOVIE

podaje linka : http://allegro.pl/item281615780_jbl_movie_...a_vat_raty.html

Co do Amplitunera + DVD to moje typy to:

Pioneer VSX-917 + DV600

Harman/Kardon AVR 247 + DVD 37 lub DVD 47

Harman/Kardon AVR 347 + DVD 47 (Jak starczy $$$$)

Nie wiem czemu ale na stronie producenta podaja DVD 38 i DVD 48???

czy dvd odtwarza divx z tekstem??? moze ktoś ma podobny dylemat???

co do kolumn kiedyś byłem przekonany na JAMO 680PPLm,ale wydaja mi sie za male.

Proszę o pomoc icon_smile.gif icon_smile.gif

Pozdrawiam

murphylee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... w tytule piszesz "Hi-End" a dla Hi-End przystępna cena to ok. 100 tys. zł. Pokazujesz link do kolumn klasy standardowej, więc trzeba sprecyzować, o czym mamy dyskutować. Przyjmuję, że tytuł był na wyrost a jesteś zainteresowany tymi kolumnami. Do nich dobry będzie H/K AVR445 - słabszego modelu nie ma sensu kupować do E100. Zagra to bardzo dobrze w dynamicznej muzyce, "konturowo", z lekko wycofanym środkiem pasma. Gorzej będzie w jazzie czy muzyce klasycznej. W kinie - doskonale. Natomiast do amplitunerów, które proponujesz, zapomnij o E100 (sam je mam, piszę z doświadczenia).
P.S. Przy tego typu sprzęcie nie warto pytać o divX. Do tego dokup zabawkę typu manta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60% filmy 40% muzyka przeważnie koncerty typu faithless czy sensation white.

Czy oszczedzanie na amplitunerze a wybor lepszych kolumn to dobra opcja czy lepiej kupic drozszy zestaw AV i slabsze glosniki????

Czy ktos jeszcze sie orientuje w tych opcjach? bi-wiring lub bi-amping ktos ma tak polaczone kolumny???

jesli chodzi o zestaw to chyba zaostane przy AV Pioneer VSX1017B i DVD600B

co do kolumn to albo serisa JBL ES ( ES100 ES30 EC25 ES250P) albo seria STUDIO (L890,LC2,L8400P L810 lub L820 lub L830)

doradzcie bo nie chce za duzo wydac zeby pozniej sie rozczarowac ze mozna bylo taniej i lepiej wybrac sprzecik.

jeszcze pytanie co do satelitek czy lepsze wiszace na sciane czy na podstawkach????

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wcześniej posłuchaj. Moim zdaniem połączenie tych kolumn z Pioneerem to fatalny pomysł. Proponuję, udaj się na http://www.hdtv.com.pl/forum/ i nawiąż kontakt z Blackninją - to sprzedawca z Olsztyna, który potrafi dobrze skonfigurować sprzęt, ma dobre ceny (sprzęt z polską instrukcją i gwarancją). Chętnie doradzi, nawet, jeśli u niego nie kupujesz. Nie kupuj w ciemno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murphylee
Jaką powierzchnię chcesz nagłośnić i ile wydać na sprzęt?
Zdaje się, że zacząłeś od 10 tysięcy a już wychodzi koło 15 tysięcy icon_lol.gif
Co do satelitek - czy masz miejsce w pokoju, by postawić satelity na podstawkach?
Będziesz słuchać wielokanałowego audio: SACD, DVD-Audio i koncertów na DVD?

Na początku mieliśmy od ok. 1500 zł za Pioneera VSX-917, Denon 1908 to koszt ok. 2200, a HK 445 dochodzi do 4 tysięcy.
Pomiędzy tym mieszczą się jeszcze niezłe tegoroczne modele ONKYO 705 i 805 oraz ciekawe Yamahy począwszy od RX-V661 a na v1800 kończąc icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie policzylem to CA AV+DVD zamkne sie w 4tys reszta zostaje na kolumny okolo 5-6tys jesli nie JBL to co INFINITY??? B&W????przeciez nie wezme KODA do takiego AV???


http://www.bowers-wilkins.co.uk/display.as...=2375&sc=ht

http://www.audioklan.com.pl/www-producent.php?imod=4,2,05.

nie wiem na czym sie zdecydowac JBL STUDIO CENA kompletu STUDIO3+ okolo 10tys

jakie kolumny dobrac do tego zestawu CA bardzo przypadl mi do gustu wygladem przypomina lata 80 ale wyglad ma najmniejsze znaczenie.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku jest pojęciem bardzo subiektywnym. Dlatego rada może być tylko jedna - koniecznie posłuchaj sprzętu przed zakupem. CA dla mnie brzmi delikatniej od H/K - dlatego będzie dobry do jazzu, muzyki klasycznej a Harman - do rocka, pop, techno. W kinie oba sprawdzą się doskonale. Kolumny też mają różne brzmienie - kiedyś byłem zdecydowany na Infinity Beta a kupiłem JBL Northridge. Natomiast do tych kolumn, które Ty proponujesz potrzebny jest wydajny amplituner, ze sporą rezerwą prądową. I nie chodzi tu o moc na papierze. Harman serii 4xx lub wyżej. Mój 435 pobiera z sieci 1400 W. Amplituner o porównywalnym poborze poradzi sobie z E100. Wielu ludzi narzeka na te kolumny jedynie dlatego, że kupując amplituner sugerowali się mocą na papierze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kino domowe Hi-End" - ładne określenie, ale nie ma nic wspólnego z DVD. Przecież dźwiek w DVD jest kodowany w formacie MP3. Bezstratnie kodowany dźwięk oferują HD-DVD i BLUE-RAY, ale jak na razie zbyt mało filmów jest dostępnych w tych formatach, nie mówię już o koncertach. Chyba trzeba poczekać z 5 - 10 lat zanim "Kino domowe Hi-End" nabierze praktycznego sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Pablo1964 żeby stworzyć KD na "poziomie" to niestety trzeba wydać
niemało kasy.
Przyznam ,że do KD hi-endowego byłem nastawiony raczej sceptycznie bo uważałem,że
można te pieniądze przeznaczyć na stereo i osiagnąć bardziej spektakularne efekty.
Niedawno jednak byłem u kolegi w okolicach Frankfurtu i trochę zmieniłem zdanie na ten
temat.
Kolega jest miłośnikiem koncertów muzycznych na DVD /rock,jazz a nawet muzyka poważna/
i ma kawałek "metrażu" do nagłośnienia jest to pomieszczenie nad garażem o pow. ok.35m2
jedynym rozwiązaniem okazało się dobrze skonfigurowane KD.
Po kilku kosztownych experymentach /w Niemczech sprzęt nowy kupić łatwo nawet w niezłych cenach
ale sprzedać to juz tylko z bardzo dużą stratą/ kolega zdecydował się na procesor oraz końcówki
mocy Primare oraz kolumny Paradigm /najpierw miał Studio a teraz Signature/ DVD jakiś wysoki
model Marantza ze wszystkimi bajerami.
Kolumny Paradigma kupił na wyprzedaży /likwidacja sklepu/ i są to cztery monitory, dialogowy
oraz dwa suby.
Filmy i muzyka wielokanałowa brzmią świetnie a i stereo można posłuchać z przyjemnością dlatego
uważam,że na "dobre" KD trzeba wyłożyć trochę pieniędzy i niestety nie da się tego w żaden
sposób obejść.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Stanisławy

Z Wikipedii:

Standard DVD-Video definiuje następujące elementy:

format zapisu video - algorytm kompresji stratnej MPEG-2 (najczęściej stosowane rozdzielczości to 720x576 dla systemu PAL i 720x480 dla NTSC),
format zapisu dźwięku - standardowo każda ścieżka musi być zapisana w jednym z poniższych formatów:
zwykłe, nieskompresowane PCM,
Dolby Digital (AC-3)
MPEG-2 audio,
opcjonalnie:
DTS,
SDDS.
jak oba strumienie (tj. audio i video) są połączone sobą - w plikach VOB.

Dolby Digital (AC-3): A/52 - standard stratnego kodeka dźwięku używany na większości płyt DVD-Video. Powszechnie znany jako Dolby Digital Audio Compression-3, Dolby Digital lub AC3 (nazwy handlowe używane przez twórcę kodeka, firmę Dolby), nazwa A/52 została przyjęta przez ATSC.
Dźwięk jest kodowany z oryginalnego zapisu PCM o częstotliwości próbkowania 48 kHz i próbkowaniu 16-24 bit (czyli o jakości wyższej niż CD-Audio). Taki zapis, zajmujący ponad 5 Mb/s jest kompresowany do 384 kbps lub 448 kbps dla dźwięku 5.1 (poniżej kompresja jest zbyt znaczna, wartości wyższe są dosyć rzadko stosowane, głównie na DVD - do 640 kbps) albo 192 kbps dla dźwięku 2.0, niestety z pewną stratą jakości, szczególnie wyczuwalną przy słuchaniu płyt z muzyką zapisaną w tym formacie (taką prędkość strumienia stosuje się najczęściej do dźwięku Dolby Digital nadawanego w telewizjach).

DTS: Digital Theatre Systems (DTS) Digital Surround to system kompresji dźwięku, opcjonalnie stosowany w płytach DVD, jego ID zostało wprowadzone do specyfikacji DVD w 1996. Z pewnego punktu widzenia jest to system podobny do Dolby Digital: kompresja stratna (chociaż algorytm nie ten sam co w DD), z PCM o częstotliwości próbkowania 48kHz, przy max. 24-bitowym próbkowaniu, jednak z powodu mniejszego stopnia kompresji uważa się, że oferuje on wyższą jakość dźwięku niż standardowo używany w płytach DVD Dolby Digital.

SDDS: Sony Dynamic Digital Sound to standard zapisu wielokanałowego (najczęściej 5.1) dźwięku, oparty na kompresji ATRAC, stosowanej też w Minidisc'ach. Dźwięk jest kompresowany z PCM o częstotliwości próbkowania 48 kHz (maksymalny bit rate wynosi 1280 kbps).

MPEG-2 audio=MP3

Mój komentarz:

Ze wszystkich formatów tylko PCM jest bezstratnym i odpowiada jakości CD. Reszta - to formaty kompresji działające na tej samej zasadzie co MP3, różnią się algorytmem redukcji danych oraz oferują więcej kanałów. MP3 to jest MPEG2 bez video. Niestety kodowanie dźwięku PCM na DVD jest żadkością i praktycznie nie jest stosowane w filmach. Trzeba zaznaczyć, że nie każda płyta CD odpowiada jakością dźwiąku poziomowi Hi-End. Większość płyt nie nadaje się do odtwarzania na sprzęcie Hi-End, który zbyt dosadnie obnaża marną jakość nagrań. Obawiam się, że odnalezienie DVD z dźwiękiem PCM na poziomie Hi-End graniczy z cudem.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla PRIS

W Skorpionsach gra kolega mojej żony (razem występowali). Niektóre piosenki nawet mi się podobają. Brzmi ładnie. Ale Hi-End - to inna bajka. Hyba że wprowadzimy nowe pojęcia dla stratnych formatów kompresji - Hi-End-MP3, HI-End-DTS, Hi-End-AC-3, Hi-End-SDDS. Ale ja nie jestem zwolennikiem takich innowacji w terminologii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...