Skocz do zawartości

Amplituner stereo do MA RS6


Micmac

Recommended Posts

Witam,
do głośników MA RS6, źródło HK HD970 szukam wzmacniacza stereo, do max 2tys.zł.
Chciałbym by był to amplituner, w grę wchodzi sam wzmak stereo ale wtedy muszę odjąć kwotę na tuner.
Idealnie byłoby gdyby miał wejście USB, ale z tego co widziałem to mają go modele np. Arcam za około 25tys.
Wcześniej towarzystwo napędzał amplituner kina Denona 4306.
Muzyka to głównie rock, metal i pochodne.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście USB we wzmacniaczu? Hmm icon_confused.gif MA-RS6 to fajne kolumny, szkoda marnować ich potencjału podłączając jakiś amplitunerek.
Jedynie może H/K jeśli masz już odtwarzacz tej firmy?
A tuner analogowy? Warto się w to pakować? Może ktoś napisze do kiedy w Polsce przewidywana jest transmisja takiego sygnału? Bo nie pamiętam. Chyba lepiej kupić jakiś tuner na Allegro za parędziesiąt złotych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zależy mi na stereo, myślałem o konstrukcji wzmak razem z tunerem, ale niekoniecznie.
Ze znalezieniem radia w osobnym klocku problemu nie będzie.
Ale sam wybór wzmacniacza stanowi dla mnie nie lada problem. Sprzętu jest bez liku ale co wybrać by ładnie zagrało i porządnie napędziło Monitorki.
Miedzy innym znalazłem:
NAD C 720BEE
YAMAHA R-S700
HARMAN KARDON HK 3490
CAMBRIDGE AUDIO SONATA AR40

To bym chciał ale jest poza moimi możliwościami finansowymi:
ACCUPHASE E-301

USB to raczej wymóg żony, aczkolwiek najchętniej znalazł bym jakiś środek pośredni i dokupił coś do wpięcia usb do ampli.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupio zapytam, ale do czego Ci a raczej Twojej żonie wejście USB?
Co do wyboru wzmacniacza, to może warto gonić marzenia? Na pewno nie dasz rady uzbierać na takiego Accuphase?
Nic nie sugeruję, ale jak kiedyś wpadła mi w oko fajna końcówka mocy, to wziąłem kredyt w banku (był dość nisko oprocentowany a szybko spłaciłem) icon_biggrin.gif
Nie napisałeś nic o wielkości pomieszczenia, muzyce jakiej słuchasz, ale przede wszystkim jakie masz preferencje brzmieniowe, bo od Accuphase przez NADa do Yamahy i CA to jednak pewna rozbieżność.
Co do przejściówek czy urządzeń pozwalających na wpięcie USB do ampli pewne doświadczenia ma tu chyba Madas (o ile dobrze pamiętam) i możesz go o to zapytać na PW, jeśli się tu nie odezwie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubisz rock, metal i pochodne więc poszukujesz pewnie brzmienia dosyć potężnego, wzmacniacza który pozwoli zagrać wszystkim instrumentom a jednocześnie powinno być spójnie i z kopem i tu uważam że Harman odpada ponieważ ociepla brzmienie już prędzej Yamaha sprawdzi się w tej muzyce co lubisz, nie wiem jak zagra Accuphase ale to już klasowy wzmacniacz.
Jeśli chodzi o wejście USB we wzmacniaczu to daj sobie spokój można potem podłączyć na kilka sposobów urządzenie z USB. Najważniejsze jest brzmienie a bajery potem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może głupio zapytam, ale do czego Ci a raczej Twojej żonie wejście USB?


Do odtwarzania muzyki z pendrive'a.

Cytat

Co do wyboru wzmacniacza, to może warto gonić marzenia? Na pewno nie dasz rady uzbierać na takiego Accuphase?
Nic nie sugeruję, ale jak kiedyś wpadła mi w oko fajna końcówka mocy, to wziąłem kredyt w banku (był dość nisko oprocentowany a szybko spłaciłem) icon_biggrin.gif


Nie no 2tys zł to i tak maks, a prawdopodobnie będzie mniej żeby radio dokupić jak padnie na wzmak stereo a nie ampli.

Cytat

Nie napisałeś nic o wielkości pomieszczenia, muzyce jakiej słuchasz, ale przede wszystkim jakie masz preferencje brzmieniowe, bo od Accuphase przez NADa do Yamahy i CA to jednak pewna rozbieżność.


Pomieszczenie wielkości 18m2, a muzyka jak pisałem wcześniej rock, metal i pochodne no i dużo radia bo z racji miłości do Trójki gra ona zawsze w przerwach kiedy nie leci muzyka z odtwarzacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

lubisz rock, metal i pochodne więc poszukujesz pewnie brzmienia dosyć potężnego, wzmacniacza który pozwoli zagrać wszystkim instrumentom a jednocześnie powinno być spójnie i z kopem


Dokładnie czegoś takiego szukam, a mój dotychczasowy Denon4306 grał dość płasko w stereo.
Cytat

Jeśli chodzi o wejście USB we wzmacniaczu to daj sobie spokój można potem podłączyć na kilka sposobów urządzenie z USB. Najważniejsze jest brzmienie a bajery potem.


Yamaha ma coś takiego jak stacja dokująca do Iphona może w jakiś sposób można podpiąć pendrive'a??
A może masz jakiś inny pomysł jak to rozwiązać ??
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, pisałeś o muzyce. Ale szkoda, że nie napisałeś o brzmieniu jakie lubisz. A można własnymi słowami? Że można udowodnił Łukasz1993 w tym wątku http://forum.audio.com.pl/Zestaw-audio-do-pokoju-t29699.html
To, że się słucha rocka, nie jest jednoznaczne z tym, że się lubi wyostrzone i suche brzmienie a'la Yamaha.
O wiele bardziej wolałbym Rotela RA 05se http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/32/108233.php
Czy starszego ale bardzo fajnego Rotela 1070 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/32/108070.php
Albo chociaż takiego NADa C 372 http://www.hifi.pl/gielda/wzmint2000/107186.php
A jeśli chcesz Accuphase, proszę bardzo http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/107327.php niższy model ale i sporo niższa cena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam przekonania do yamahy słuchałem tego modelu z linka Twojego i może z dwóch innych, mnie to brzmienie się nie podoba jest trochę płaskie już chyba Harman dużo bardziej mi się podobał ale ja lubie ocieplone brzmienie ale znowu też nie ciepłe kluchy.
Wiele bardziej przekonują mnie wzmaki z linków F1angela

ja mam podpięty pod wzmacniacz AA MAP 105 - HDD z usb, TV z USB przez Fioo D3, CD HD970 z mp3 i DVD z USB więc nie szukałbym wzmaka z usb na Twoim miejscu ponieważ źródło często bywa że ma USB
jeśli słucham muzyki z plików bezstratnych FLAC to jestem bardzo zadowolony z usB ale jeśli mp3 to powiedzmy że można czasem posłuchać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli ma być AMPLITUNER jak trzeba - to Nakamichi TA 4E:) Nieskromnie przypuszczam, że Accu E-301 prezentuje się lepiej... głównie wizualnie.
Do sprawdzenia! Mieszkam stosunkowo niedaleko.

A problem muzyki z plików (obojętnie czy mp3 czy wysokiej rozdzielczości) można rozwiązać poprzez odtwarzacz plików (np. Popcorn), który posiada wyjścia audio RCA i bez problemu można go podpiąć pod ampli:)

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A problem muzyki z plików (obojętnie czy mp3 czy wysokiej rozdzielczości) można rozwiązać poprzez odtwarzacz plików (np. Popcorn), który posiada wyjścia audio RCA i bez problemu można go podpiąć pod ampli:)


właśnie to miałem na myśli pisząc HDD Popcorn używałem a teraz testuje Media Droid MT 7001 i niezła zabawka oczywiście ma wyjście RCA

btw: właśnie zauważyłem że Micmac z Poznania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



http://www.ebay.de/itm/Nakamichi-Verstarke...93#ht_730wt_147
Tu jest. I chyba w niezłym stanie...

Dawno go nie było. Choć wysyłka tylko do Niemiec. Lecz dziś świat jest MAŁY:) Wszędzie ma się w zasięgu rodzinkę lub znajomych.

A gdyby co i do Poznania mogę podjechaćicon_smile.gif

Ostatnio z R90 grał Radmor Amplifikator. Nie zamieniłbym na TA 4E. Choć to tylko amplituner...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A problem muzyki z plików (obojętnie czy mp3 czy wysokiej rozdzielczości) można rozwiązać poprzez odtwarzacz plików (np. Popcorn), który posiada wyjścia audio RCA i bez problemu można go podpiąć pod ampli:)

Tylko ta cena icon_sad.gif chyba sprawię sobie jakiś odtwarzacz DVD z wejściem USB i po sprawie.
Na pewno skreślam fakt posiadania lub nie USB z wymogów przy doborze sprzętu.

Cytat

Jeśli ma być AMPLITUNER jak trzeba - to Nakamichi TA 4E:)

Wierzę, że gra nieziemsko ale wolę unikną konfliktu z moją drugą połową, która bardziej niż uchem mierzy sprzęt oczami i wiekiem. Za nic nie przekonam jej do sprzętu aż tak wiekowego.
Za to wzmacniacze z linków od f1angel wyglądają bardzo zachęcająco szczególnie oba modele Rotela.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Kolejny raz mam wątpliwości o co pytającemu biega?

Sądziłem, że chodzi GŁÓWNIE o DOBRY amplituner i w miarę najlepszy dźwięk w relacji cena/jakość (aczkolwiek wiadomo, że nie może to wyglądać jak ze śmietnika)!
Tymczasem - teraz pojawiają się nowe "problemy". A wystarczy napisać - nie odpowiada mi kolor, design, marka i już.

Pisałeś wcześniej, że Twoim marzeniem jest Accu z 1981 roku (o całe 8 lat starszy od TA). Czyli w tym wypadku, oprócz finansów, aspekt wieku zupełnie Wam nie przeszkadza?

Bez urazy:) Przepraszam!
Ale dość nagminnie ludzie na forum niby pytają, a potem starają się "stworzyć" argumenty już wcześniej założonego wybór.
Może w tym wypadku nie jest tak do końca, ale...

Oczywiste jest, że decyzja należy do Ciebie!

Pozdrawiam!

P.S.
Używkę Popcorna C-200 kupisz za 500-600 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sądziłem, że chodzi raczej o DOBRY amplituner i w miarę najlepszy dźwięk w relacji cena/jakość (aczkolwiek wiadomo, że nie może to wyglądać jak ze śmietnika)!
Tymczasem - teraz doszła żona i wiek sprzętu...
Ciekawe, że Twoim marzeniem jest Accu z 1981 roku (o całe 8 lat starszy od TA). Czy w tym wypadku aspekt wieku zupełnie nie przeszkadza? A żona?
Problemem były tylko finanse...


Oczywiście, że priorytetem przy zakupie jest dźwięk, w końcu po to zmienia się na inny potem na inny itd...
Jednak oprócz względów finansowych należy uwzględniać też inne rzeczy
Pomijam fakt, że Nakamichi mi się po prostu nie podoba.
Co do Accu nie wiedziałem, że jest tak wiekowy, no i odpada również.
Określmy, że poszukuję max do 10 lat sprzętu i do 2000zł w opcji amplituner lub 1800 wzmak + reszta na tuner.

Cytat

Używkę Popcorna C-200 kupisz za 500-600 zł.


To sporo za dużo, niestety, jak dla mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git:)

http://allegro.pl/yamaha-dsp-a1-topowy-mod...2562345946.html

Tu masz szpanerski wygląd, MOC i kilogramy. Kino domowe gratis. Jest kilka sztuk do wyboru.
Ten model kosztował kiedyś krocie. Ale, że temat KD i MP3, dziesiątek nieraz zupełnie niepotrzebnych, nieużywanych nigdy wejść i wyjść - mknie szybko do przodu - ów TOP szybko się zestarzał (i gwałtownie potaniał).

A kto zwraca dziś uwagę na takie drobnostki jak dźwiękowe niuanse - ten trzyma cenę...

Pozdrówka!

P.S.
http://allegro.pl/yamaha-rx-v-1700-srebrny...2559317406.html

Ten chyba lepiej przypadnie do gustu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...