Skocz do zawartości

Wzmacniacz z 3xHDMI + 2 kolumny


m_j_m

Recommended Posts

Na początku chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy (i pewnie głupi).
Mam dosyć nietypowy problem:
Poszukuję wzmacniacza (z co najmniej 3 we HDMI i 1 wy oraz 1 optycznym).
Do tego głośniki podłogowe.
Sprzęt będzie używany głównie w pomieszczeniach 20-30 m kw.
Cel: 80% muzyka (poważna, trip-hop, elektroniczna), 10% gry i 10% filmy

Po długim szperaniu i czytaniu opinii w internetach doszedłem do wniosku, że Denon AVR-1312 to sprzęt dla mnie. Szukałem wśród wzmacniaczy stereo i nie znalazłem nic co spełniałoby wszystkie moje wymagania. Co o nim sądzicie jako profesjonaliści (oczywiści jeśli chodzi o ten przedział cenowy)? Wygląd i jakość wykonania też mają dla mnie znaczenie.

Zastanawiam się co do głośników: Wharfedale DIAMOND 10.5 czy Jamo S 606 ?
Poza tym czy ten sprzęt będzie ze sobą kompatybilny?

Na co należałoby zwrócić uwagę przy doborze takiego sprzętu?

Sprzęt tylko nowy. 2300 zł to ostateczna górna półka, dolna to 1800. Zestaw 2.1 lub 5.1 lub 156.1 odpadają. Tylko 2.0.
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ szukałem takiego tematu i nigdzie go nie znalazłem, wszędzie ludzie decydowali się na wzmacniacz stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był niedawno podobny temat. Poszukaj w innych wątkach. Naprawdę warto czytać coś więcej, można się czegoś nauczyć.
Dlatego dziwi mnie, że słuchając głównie stereo chcesz kupić amplituner do KD. Można wzmacniacz stereo, ale jak poczytasz, będziesz wiedział o czym piszę. O jakości brzmienia w tym budżecie, jeśli chodzi o nowe, trudno rozmawiać. To tak jakbyś pytał czy lepsze jest wino marki Mocarz czy Krzepkie. Ja nie wiem, może ktoś inny podpowie?
Co do amplitunera Denon AVR-1312, to zastanawiam się jakim cudem urządzenie o poborze mocy 330W może oddać moc 5X110W. Myślę, że to cudowne perpetum mobile powinno zapewnić konstruktorom Nagrodę Nobla z fizyki.
Podobno NASA interesuje się już tym amplitunerem icon_lol.gif
Zestaw 2.0 to po prostu zestaw stereo, tak jak zakładka, do której trafiłeś.
A na marginesie, to mnie trochę drażni takie przenoszenie terminologii zaczerpniętej z KD do stereo.
Stereo było pierwsze, trochę szacunku icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skoro był to bardzo proszę o linka, bo mi niestety nie udało się znaleźć. Byłbym bardzo wdzięczny. Nie lubię śmiecić.
2. Czyli rozumiem, że jeśli kupiłnym ampli Samsunga za 200zł to ten sam poziom?
3. Z tego co mi wiadomo daje on na kanał 110W przy 2 aktywnych kanał. Przy 5 chyba 75W.
4. Skoro więc w takim przedziale cenowym nie widzisz różnicy, może mi podpowiesz na co zwracać uwagę.
5. Szczerze mówiąc nie znam nikogo kto wydałby tyle na zestaw do słuchania muzyki. Sam nie jestem jakimś audiofilem, ale czuję różnicę. Po prostu nie zamierzam wydawać więcej pieniędzy na przedmiot do generowania fal mechanicznych.
6. Wybacz - nie wszyscy to znawcy i niektóre terminy mogą im się mieszać czy nawet mylić. Jeśli jesteś jednym z nich to proszę o pomoc - najlepiej 5-6 zdań (czyli dużo mniej niż napisałeś).
EDIT:
7. A co myślicie o takim pomyśle: wzmacniacz stereo do głośników + osobno amplituner do HDMI? Myślę, że z wejściami optycznymi już nie będzie problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym wzmacniaczu po nic. Po prostu chciałem mieć urządzenie, które będzie przełączać dźwięk i obraz między ps3, pc, dekoderem satelitarnym i ewentualnie kiedyś odtwarzaczem z prawdziwego zdarzenia.
Pomysł z amplitunerem KD już chyba odchodzi (przynajmniej z samym).
R-S 300 Yamaha. Gra to jakoś? Nic dużo droższego nie wchodzi w grę. Denon 520 AE ewentualnie. I co do tego? Jak to wszystko podłączyć? PS3 ma tylko HDMI i optyka.
Bardzo proszę o opinię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...