Skocz do zawartości

Stereo za cene samochodu :) i to nie żart:)


muzyczny_gość

Recommended Posts

Cześć icon_smile.gif

Chyba mało osobiście zadaję pytań na forum ... no ale. od dobrych 2 lat przymierzam zrobić skok jakościowy
i teraz ..
były denony, były tonsile icon_smile.gif od których kiedyś zaczynałem, nie zaraz zaraz chyba zaczynałem od unitry icon_smile.gif
były paradigmy icon_smile.gif są również B&W .. oraz...focale na biurku

Do dużego zestawu jako, że mam już czasowo obycie z tematem podchodzę spokojnie i daję sobie ..pi razy drzwi .. rok..
Mieszkam w mieście gdzie kompletnie nie mam możliwości odsłuchania wyższej półki audio.

Kiedyś już pisałem, że bardzo mocno utknął mi odsłuch Dali Helicon 400 [mk2] - sam nie wiem czy dobrze, że zacząłem od takiego pułapu icon_smile.gif bo teraz większość zestawów gra jakoś tak bez polotu i ambicji...

Zmierzam - ku - duże monitory - lub małe podłogówki .. cena maksymalny pułap to Dali Helicon 300 / nie chcę ryzykować w DH 400 mk2 bo mogę się nie wyrobić finansowo.

co gorsza - do tego na ruszt i aby było trudniej, weselej.. dorzucamy wzmacniacz! [cd tymczasowo odpuszczam] stwierdziłem,ze tymczasowo transportem będzie komp przez (tak wiem) nie górnolotnego dac'a NuForce HDP


Czego szukam - no właśnie tego co oferował mi zestaw Dali Helicon 400 - no niestety same dali to kasa 22/24 tyś co było moim założeniem na kolumny + wzmacniacz no i jak by się udało wytargać jakiś CD chociaż nie ukrywam, że z racji plików FLAC oraz wielu maści gęstych formatów co raz częściej i więcej sięgam po myszke od kompa a nie po pudełko z płytą...

Muzykalność, delikatności i dokładność przekazu to u mnie podstawa.. i na to też stawiam, nie szukam zestawu na zasadzie audiofil purysta:) i szeroka scena
to to co mnie zawsze uwodzi..

poradzicie coś ?





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!
Choroba Cię dopadła (pewno kolejny raz).

Hm.
Jeśli jesteś uparty (SZALONY i dość bogaty) oraz KONIECZNIE chcesz pozbyć się kasy - to jest OKAZJA!
http://allegro.pl/dali-helicon-400-mk-ii-c...2569431677.html
Choć poekspozycyjne...

Są jeszcze piano black - prywatna aukcja, lekko używane. I jeśli wsio jest OK - brałbym te.

Jakby nie było - kilka tysięcy w kieszeni (można jechać na 2 tygodnie nad Adriatyk:)

Ale wiesz jaki mam stosunek do nowych:(
Jak znam życie - za pół roku, rok czy dwa znowu przyjdzie "normalność" i pewno nowe poszukiwania.

Na szczęście są głośniki, których można słuchać latami:)
Delikatne, muzykalne, miękkie i szczegółowe...
" I would NOT tweak these loudspeakers in any way, just leave them alone and let them sing."

Pozdrawiam!

P.S.
Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami zapomniałeś jeszcze podać swój metraż i jakiej muzyki słuchasz? Ile max na sprzęt towarzyszący (wzmacniacz)?
No wiesz:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, tak - dobrze, że jest jakaś reakcja na mój temat icon_smile.gif hahah
ale tak na poważnie:
zukzukzuk dzięki za odp i wiem wiem pamiętam pamiętam i wiem , że jesteś nastawiony na używki a "nówkami" nie zawracasz sobie głowy icon_smile.gif
owszem cenie indywidualne podejście do tematu i wiedząc jakie masz obycie - może dzięki Tobie nastawienie zmienię icon_smile.gif

Odniosą się też do Twoich spostrzeżeń - pierwsze Helicony widziałem - tak , ale stylistyka a pod tym względem MK 2 szczególnie do mnie przemawiają - są piękne i cudne..
druga poekspozycyjna oferta !! wow!! aż mi się gardło ścisnęło - przyznam...
i powiem tak oby ta oferta poleżała jeszcze trochę a ja sobie zapiszę kto to sprzedaje.

Co do stwierdzenia ze za poł roku....
przyznam szczerze, że te Helicony chodzą mi dość długo po głowie - słuchałem H.400 - fakt, że po pierwsze salon (chyba top hifi w Poznaniu) po drugie - grało to z tego co m=pamiętam hi endowy amplituner kina Denona, płyta była w SCAD (o ile mnie pamięc nie myli) do tego był jeszcze sub helicon - i Pan zauroczył mnie konfiguracją 2.1 - nie wnikałem już jakie kable - ale węże były widoczne. Muzyka to hmm.. jedna płyta Sarah Brightman i Enya - specyficzna muzyka z wieloma składowymi w muzyce co przeniosło się na cudowne i przepiękne granie.
I powiem tak - było tak jak sobie wymarzyłem .. i no i ten wyidealizowany pokój odsłuchowy...


Co do cen/kwot/bogactwa... kiedyś Marilyn Monroe powiedziała właściwe słowa: “Pieniądze szczęścia nie dają – dopiero zakupy”
i tym się kieruję.
Na całość max 20 tyś [wzmacniacz + kolumny]
pok równy prostokąt - kubatura ok 20/21 metrów

Muzyka - to u mnie spektakularny przedział : od Michael Bublé, Whitney Houston, Chris Botti, Thomas Bergersen (warto posłuchać płyty Illusions] , Olafur Arnalds [klimat!! niesamowity tworzy na płytach] , Acoustic Alchemy do elektronicznych chilloutowych wytworów muzyki obecnego wieku, trafia się metal w stylach Machine Head Metallica, trafia się Pat Metheny, Rammstein, Barry White, i wiele innych - słucham naprawdę wiele gatunków i nie mam kompletnie ukierunkowania.


drugimarcin dziękuję, niemniej jednak - odsłuchy u siebie kolumn z przedziału 10-15 tyś są znikome - mało jaki salon decyduje się na "żąglerkę" takim sprzętem - więc pozostaje mi tylko forma odsłuchu w okolicach moje miasta +/- 100-150 km od Piły.

A to czy postanowiłem zaszaleć .. hmm zmierzałem przez ładnych kilka lat do wyidealizowania sobie tego co chcę uzyskać w odbiorze muzycznym w domu. osłuchałem się , wiec co chce czego nie , co jestem w stanie zaakceptować a czego nie icon_smile.gif Dla mnie przy dziedzinie pasji i zamiłowania i poświecenia trwającej z goła prawie 20 lat.. trzeba się zdecydować na ten krok aby pójść odważniej.. i "po bandzie" icon_smile.gif czy i jak mi się to uda - zobaczymy. Pomysł przesiadki na docelowy system zrodził mi się 2/3 lata temu tak na poważnie.. wiec.. cóż czas zacząć działać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłania się tu jeden podstawowy problem. Dali Helicon, to bardzo fajne kolumny i nawet grające tak jak lubię icon_biggrin.gif, ale powiedzmy to sobie szczerze, są to już poważne konstrukcje i byle czym tego dobrze nie napędzisz. Kupując nawet te używane, do czego również zachęcam zbyt mało zostanie na jakikolwiek wzmacniacz o CD już nie wspomnę.
Podoba Ci się wersja mkII, nie dziwię się, ale czy na pewno lepiej gra? Ja niestety Ci na to nie odpowiem, ponieważ słuchałem tylko pierwszej wersji. Do 20m2 powinny dobrze pasować.
Z drugiej strony często namawiam, by realizować swoje marzenia. Myślę, że i Ty możesz tak zrobić, ale stopniowo.
Jak? Ano tak, że kupisz do tego omawiany niedawno w innym wątku amplituner Nakamichi TA-4E. Cenowo się wyrobisz a on na pewno swobodnie napędzi Twoje kolumny. Mało tego, jeszcze to wszystko zagra (rozumiesz tę "subtelną" różnicę). Myślę, że Zukzukzuk jako użytkownik tego ampli potwierdzi to, co tu napisałem.
Nie wspomniałeś czym teraz napędzasz kolumny (albo przegapiłem). Jeśli pieniędzy ze sprzedaży dotychczasowego sprzętu nie wliczałeś do budżetu na nowy, to po jego sprzedaży mógłbyś kupić jakiś odtwarzacz CD np. z wejściem na DAC i miałbyś dobry odtwarzacz i przetwornik w jednym. Ja jakoś nie trawię muzyki z plików. Już lepiej słucha mi się tego nagranego na CDRy. Może mi ktoś to wytłumaczy dlaczego?
Tak czy inaczej miałbyś swoje wymarzone kolumny a resztę dokupiłbyś z czasem. Byłoby znów na co czekać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja jakoś nie trawię muzyki z plików. Już lepiej słucha mi się tego nagranego na CDRy. Może mi ktoś to wytłumaczy dlaczego?


Ja mam podobnie - u mnie wynika z tego, że CD jest już kompromisem względem winyla więc dalsza elektronizacja nie wchodzi w grę icon_wink.gif
muzyczny - powodzenia i czekam na wrażenia po zakupach udanych icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel dlatego dopisałem,ze dla frajdy i zabawy musze dobrać wzmacniacz. Zdaję sobie z tego sprawę, że i kubatura i ustawienie są wymogami.. i ze 50 wat może im nie starczyć icon_smile.gif icon_smile.gif
Co do grania icon_smile.gif to już kwestia co się komu podoba, a pewnie na stanie nigdzie tych pierwszych nie będzie, a różnice pomiędzy pierwsza a drugą wersją/odsłoną obawiam się że na tym pułapie będą co raz trudniejsze do wychwycenia a co najmniej nie będą druzgocące .. tak bynajmniej mi sie wydaje..
o "nakamiszi" poczytam zaraz .. dzięki za przykład..

co do kasy, kwotę podałem - mój duży sprzęt juz dawno znalazł nowego nabywcę, więc obecnie gram na jak ja to nazywam dla żartów "boomboksie" [ = pianocraft 640 + b&w 685 + sub ] to juz dla mnie boomboskwe brzmienia icon_smile.gif i piszę to z przekory i celowo icon_smile.gif ale też nie chcę nikogo urazić!

Co do plików - mam daca jak opisałam takiego podobno niezłego jak za 1600zł icon_smile.gif ale czy to prawda tego nie wiem ? z tego względu , że osłuchuje to na pianocrafcie z w/w kolumnami no i jest to mój pierwszy dac.. i jedyny jaki miałem i mam..
Mnie pliki nie rażą (z racji wykształcenia pewnie icon_smile.gif ) i częściowo długo wykonywanego zawodu, owszem płyty są a jak że !! : ) i nawet obecnie jak włożę płytę to włącza się ta magia krążka .. - prawda ? jest tak ??

a to, że czekają mnie stopniowego zakupy to nawet lepiej dla moje domu i budżetu..

Adamc dzięki, ale mam pytanie - czy Ty masz gramofon ? i wolisz czarne płyty od CD ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Adamc dzięki, ale mam pytanie - czy Ty masz gramofon ? i wolisz czarne płyty od CD ?


Mam gramofon icon_smile.gif . Jak siadam posłuchać muzyki to mając do wyboru CD i winyl słucham z winyla.
Częściej zapuszczam CDki bo wygodniej jako podkład do prac różnych, a poza tym ceny wynyli ostatnio chore (średnio 2x drożej niż cd) , a aż taki maniak nie jestem. Stare rzeczy głównie na czarnej płycie mam (Pink Floyd, Deep Purple, Led Zeppelin, Genesis, Queen, SBB i dużo innych), zresztą mam ze 2 x więcej na winylu niż na cd. Nowsze jednak na CD. Długi czas programowo nie miałem odtwarzacza CD - winyl i kaseta stanowiły podstawę (chwilę wcześniej królowała DAMA PIK). Kompaktowa muzyka zagościła u mnie wcale nie tak dawno icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dworujecie sobie co nieco z "nakamiszi". Lecz zapewniam, to jest COŚ, choć designem zapewne wielu młodszych audioholików nie powala (jak choćby Yamaha czy Luxman).
Szlag jasny mnie trafił o mało, bo wczoraj raczej pełnosprawny poszedł za 265 (!!!) euro (na ebay.de)! Wiadomo do tego dochodzi koszt przelewu i przesyłki do kraju. Tu akurat nie było takiej możliwości:( Inaczej... pewno znowu miałbym 3 sztuki:). Tymczasem ów model jest również na ebay.pl za....ponad 5,5 kzł!!! Powariowali...

Co do nośnika muzyki. Słucham czasami vinyli u zaprzyjaźnionych auiidomaniaków. Przyznaję, że to jest to! Miękkość, barwa dźwięku. Jest taki "fizjologiczny". Ale też ma swoje ograniczenia względem CD. Powiem tak. Są rzeczy, których chętniej posłuchałoby się na vinylu. Ale są i takie, których wolałbym odtwarzać z CD.
Nie wyobrażam sobie jednak zaczynać od zera. Czyli kupować , poszukiwać może tysiąc, może dwa tysiące tytułów, wykonań. Do tego dochodzi nieco wolna, wymagające swego rodzaju pietyzmu obsługa. Dalej - dbałość o płyty, czyszczenie, mycie, tudzież szukanie odpowiednich wkładek, itp. Nie mam na to czasu!
Nie mam czasu na wypalenie może 1000, może więcej płyt zgranych bezstratnie na pliki ze zbiorów znajomych...

Ciekawy też jest temat odtwarzania z plików.
Próbowałem również pozbyć się "uciążliwości" trzymania niezliczonych CD na półkach i w kartonach na szafie, pod łóżkiem. A często gorączkowego poszukiwania wymyślonego egzemplarza, który przecież gdzieś mam - ale nie mogę TERAZ odnaleźć i wysłuchać. Kupiłem Popcorna C-200. Podpinałem dyski. Miałem też do testowania 2 niezłe DAC-e. I NIC!
Wolę (oprócz oryginałów rzecz jasna) "wypalanki" CD-r!!!
Muszę jednak zaznaczyć, że granie z plików umożliwia odtwarzanie nagrań, które mają nawet 10 razy więcej zapisanych informacji niż na CD. I to SŁYCHAĆ! Ale trzeba mieć odpowiedniej jakości sprzęt do odtwarzania.

Pewno źle się wyraziłem w poprzednim poście. Późno było.. Słuchało sięicon_smile.gif
Zapraszam do posłuchania kolumn. R90 w piano nie są absolutnie do odsprzedania!!!
Ale chciałbym zapobiec (jeśli to w ogóle możliwe) niepotrzebnym wydatkom. Miło jest wydawać kasę. Ale jeszcze milej - za tę samą kwotę kupić więcej rzeczy o podobnej wartości lub daną rzecz kupić za mniej:)

Wczoraj nocą słuchałem: Piraci z Karaibów - Na nieznanych wodach - z gościnnym udziałem wirtuozów gitary: Rodrigo i Gabrieli. Potem było Requiem V.A. Mozarta z płyty RMF Classics (polecam to wykonanie). I na koniec przesmutnej i przepięknej płytki z muzyką Presleya w aranżacji i wykonaniu Barbr Jungr - Love Me Tender.
Coż. Chyba mi już odbija icon_wink.gif
Bo kolejny raz odniosłem wrażenie, że te "kolumienki" grają jakby nie były meblami, tylko ŻYWE!!!

Pozdrawiam!



DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie, nie, no ok, właśnie się zdziwiłem icon_mrgreen.gif


Jeśli chcieć by być równie drobiazgowym, jak Ty, Paciu, to powinienem zapytać czy "nie, nie" czy " no ok" , bo "OK" zwykle rozumiane jest jako potwierdzenie natomiast "nie, nie" jako zaprzeczenie (i to wzmocnione). To jak to jest ??? icon_wink.gif


PS. mieczem walczysz .........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie znam salonowych realiow, szkoda ze ciezko o mozliwosc odsluchu u siebie w domu, to juz jest taki segment gdzie naprawde robi sie ciekawie i udanych konstrukcji tez jest sporo, czesciej wybor moze byc kwestia lubienia danej marki, a wiekszosc tych lubianych oferuje solidne kolumny-jest w czym wybierac icon_twisted.gif
Zaszalec nalezy od czasu do czasu, z odrobina rozsadku i umiaru, widze ze to wymedytowana i 100 razy przemyslana decyzja, tymbardziej zachecam do dobrej zabawy w wydawanie ciezko zarobionych pieniedzy, po to sie pracuje. Ciekaw jestem jak te spore kolumienki wpasuja sie w ten metraz, identyczny jak u mnie, tylko u mnie dosc wasko 3.4m, dlatego bede sledzil z oczekiwaniem na koncowe decyzje i wrazenia, bo u mnie na razie pozostal stary mass market, a w zamian poszla osobna linia dla audio i takie duperele zeby mozna sie bylo jakos sensownie z muzyka rozstawic.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...