Skocz do zawartości

jaki zestaw audio do pokoju


triace

Recommended Posts

witam icon_wink.gif naczytałem sie duzo na róznych forach ale do teraz nie wiem do konca co kupic, mam pokój 23m i chce kupic do niego jakis zestaw audio, zalezy mi na dobrym brzmieniu, zeby wysokie tony nie dokuczały a bas był soczysty i miekki, słucham róznej muzyki od ballad z lat 80 po muzyke klubową, najpierw chciałbym kupic wzmacniacz, moge na niego przeznaczyc koło 350 zł , kolumny w dalszej kolejnosci, na nie miał bym koło 500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnych tematów jest choćby na tym forum mnóstwo. Myślę, że mając taki budżet na sprzęt, rozłożyłbym go nieco inaczej. Podobnie jak w innym wątku (poszukaj) proponuję, by wydać jeszcze trochę mniej na wzmacniacz (bo łatwiej kupić dobry za niewielką sumę) a uzbierać maksymalnie dużo na kolumny. W tym przedziale cenowym, to one w dużym stopniu zadecydują o jakości brzmienia.
Grasz z CD, kompa, ajpoda czy winyla ? icon_biggrin.gif
Pamiętaj, że nawet w tym przy tak niedrogim sprzecie ważne są kable. Wiadomo, że nie będą drogie, ale jakieś sensowne trzeba kupić.
Interkonekty plus głośnikowe jakieś minimum 100-200zł. Używane. Można nowe, taniej. Ale i brzmienie będzie wówczas "tańsze".
A skoro się naczytałeś na różnych forach, to może Ty podrzucisz tu kilka linków, wybierzemy najlepsze wzmacniacze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wiedzę na temat budowy kolumn i jakąś ogólną wiedzę inżynierską plus zaplecze pomiarowe, to pewnie Ci się uda zbudować poprawnie brzmiące kolumny. Te najlepsze robią ludzie z błyskiem geniuszu jak np. Franco Serblin (Sonus Faber, Ktema).
Chyba, że zamierzasz je po prostu złożyć. Takie gotowce proponują m.in. firmy Akustyk i Visaton.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej bede szukał prostych 2 droznych gotowych projektów , jeszcze zobacze jak to wszystko wyjdzie . dzieki za pomoc ; )
to tak przeglądajac projekty spodobały mi sie te: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1245680.html http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic998962-0.html i teraz niewiem które wybrac , w sumie miejsca na podłogówki bym miał hmm , jak radzicie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...