Skocz do zawartości

Kolumny zamiast pierdziawek.


abcd

Recommended Posts

Witam!

Sytuacja wygląda tak;] : Mam sb live!, pierdziawki creative'a 5.1 i wieżę stereo.
Chciałbym kupić sobie jakieś taniutkie kolumny podłogowe. IMHO będą grały lepiej niż creativ'y.
Teraz najważniejsze pytanie ;]. Da radę to podłączyć, bo na wzmacniacz kasy już mieć nie będę :< .

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abcd
Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na kolumny?
Czy Twoja wieża ma już kolumny, tylko chcesz mieć mocniejsze?
Sygnał z karty SB przesyłasz na wieżę LG (jako dżwięk dwukanałowy, kabelkiem miniJack-2x cinch) więc nie będziesz miał efektu dookólnego, a tylko kanał prawy i lewy. Wieża powinna mieć z tyłu wejście AUX (wejście sygnału stereofonicznego, 2x cinch), wybierasz źródło i masz wzmocnienie sygnału z karty dźwiękowej komputera.

Co do impedancji kolumn - dość często poruszany jest ten temat na Forum, wystarczy zajrzeć na FAQ
http://www.audio.com.pl/faq.php
Czyli jeżeli nie będziesz grał na maksa, to nie ma problemu icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyje przy normalnym graniu icon_lol.gif
A poza tym praktycznie żadna kolumna nie ma stałej impedancji w całym paśmie przetwarzania. No i to, co producenci wypisują na kolumnach odnośnie ich impedancji lekko mija się z prawdą - stąd pojawiła się parę lat temu kategoria kolumn przeznaczonych do wzmacniaczy 4-8 Ohm i wszyscy są zadowoleni icon_rolleyes.gif
A jak się po miesiącu sprawują u Ciebie kolumny JVC, nie narzekasz?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają, dużo, i nie głośno i bardzo mi się podoba ich granie, teraz gdy doszedł Pionek A-450R podoba mi się jeszcze bardziej czekam jeszcze na ten kabelek prolink, ponieważ ten mój już leci ostatkiem sił czasem przestaje grać jeden z kanałów:(, a możesz mi odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie??Ponieważ z jednej z tych kolumieniek 6ohm chcę zrobić subwoofer ponieważ są one z wieży SC AK 28, subwoofer ma tam 100 watt rms, ale nie wiem jak będzie się on zachowywał jak go podłącze pod wzmaka stereo czy nic mu się nie stanie??Według instrukcji obsługi odcina się przy 250hz

Aha mam zamiar podłączyć jedną kolumienkie, dwie to już za dużo:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to taka jest wieża Panasonica?
http://www.allegro.pl/item288431735_panaso...ofer_i_bcm.html
Subwoofer jest zintegrowany z kolumną, jak chciałbys go podłączyć - pod zaciski B w Pioneerze?

Jest spory wybór pasywnych subów na Allegro i taki zakup (dość mocne są do kupienia w przedziale 100-200zł, lub w tej cenie jest też słabszy komplet sub+satelitki Tosnila) miałby wg mnie sens icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to ma być najtańszy szit ;] http://www.allegro.pl/item285694401_2_kolu...d_choinke_.html

Będzie fajnie wyglądało w pokoju ;] i grać lepiej niż to co mam teraz ;]. .Głośno muzyki nie słucham :>.

Tak sobie myślałem, że za te 200zł taakie kolumny podłączyć do wieży/ kompa to fajna sprawa by była ;]. To da się to przez wieże aby sensownie grało? Bo jeśli miałbym kupować wzmacniacz, to sprawa odpada, przynajmniej na razie ;].

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubot
Rzadko które kolumny w wieżyczkach poniżej 1000zł grają sensownie (tak właściwie to dopiero bliżej 2 tysięcy jak np. w PianoCraftach Yamahy).
Może być problem z różną impedancją w JVC i Panasonicach, a podłączenie ich pod zaciski B w Pioneerze i wybranie opcji A+B (zakładam, że jest taka możliwość a Pionek ma wybór kolumn OFF/A/B/A+B) chyba nie poskutkowało sądząc po Twoim poście icon_rolleyes.gif
Informacja na wyrost: subwoofery pasywne (wejście "in") podłaczasz do wzmacniacza kablami głośnikowymi jako kanał lewy i prawy, a z subwoofera (wyjście opisane zazwyczaj jako "speakers") sygnał idzie dalej kablami głosnikowymi do "normalnych" kolumn.

Abcd
Sprawdziłeś, czy Twoja wieża LG ma wejście AUX, pod którą możesz podłączyć komputer?
Co do głośników Beng z Twojego postu, to naprawdę nie warto się w nie pakować! icon_eek.gif
Wygląd to nie wszystko, lepiej już za tą kwotę kupić najtańsze Altusy lub poszukać ciut mniejszych kolumn, ale lepiej grających (regałowych lub nawet jakiś podstawkowych).
Chociażby takie Tonsil Space 86 (cena 170zł, tafiają sie też taniej)
http://www.allegro.pl/item288644708_kolumn...ce_86_bcm_.html
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abcd
Jak już pisałem wcześniej:
"Sygnał z karty SB przesyłasz na wieżę LG (jako dżwięk dwukanałowy, kabelkiem miniJack-2x cinch) więc nie będziesz miał efektu dookólnego, a tylko kanał prawy i lewy."
Kabelek miniJack wtykasz w wyjście karty dźwiękowej SB (tam, gdzie normalnie podłączasz kolumny stereofoniczne), ale to ma być wyjście analogowe - a nie cyfrowe 5.1!
2 cinche podłączasz pod wejście AUX wieży, wybierasz w menu wieży źródło AUX i masz wzmocnienie sygnału z karty dźwiękowej komputera.
Tylko uważaj z głośnością i podkręcaniem barwy dźwięku, bo już parę razy na tym Forum pojawiały się informacje, że w pewnym momence podawany był przesterowany sygnał i szlag trafiał kolumny lub wzmacniacz icon_rolleyes.gif Jak w kazdym sprzęcie - nie należy grać na maksa!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli: take 3 musze kupić i podłączam pod to 2 kolumny -> karta dźwiękowa i karta dźwiękowa wieża?

Abcd
Ale kupujesz tylko 1 taki kabelek - nagłaśniasz jedynie prawy i lewy kanał.
Jeżeli chciałbyś mieć pełne 5.1 kanałów, to trzeba mieć albo 3 wzmacniacze (wieże..., co jest ciut bezsensowne) albo lepiej wzmacniacz/amplituner kina domowego (ale pewnie taniej i lepiej wyjdzie wtedy podłączyć to zamiast 3 kablami każdy miniJack/2x cinch to 1 kablem cyfrowym z wtyczką cinch od strony amplitunera - pewnie jest też takie gniazdo w Twojej karcie, oznaczone jako Digital).

Przy okazji - najlepiej nie przesadzać z długością takiego kabelka i nie kupować najtańszego - ale ten co chcesz kupić powinien wystarczyć icon_lol.gif
Pozdrawiam i również życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...