Skocz do zawartości

stare kolumny


mkf

Recommended Posts

witam wszystkich, grzebałem ostatnio na strychu i znalazłem dwie kolumny, troche zniszczone, oraz wzmacniacz. Podłączyłem to razem i o dziwo działa, tylko troche trzeszczy. Oto fotki, sory za jakośc ale robione telefonem:



moje pytania czy te porwane częsci mogą być przyczyną trzeszczenie, czy co innego? jesli tak to w jaki sposob mozna to naprawić? zaznaczam ze jestem laikiem w tych sprawach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wymieniania calych membram bo moze to przyniesc wogole inne skutki od zamierzonych. Zamienne membramy zazwyczaj sa zrobione z wogole innych materialow itp co moze calkowicie zmienic charakterystyke brzmienia tych kolumn. Na zdjeciu widze ze membramy sa w porzadku. Radze kupic same piankowe zawieszenia. Odczytaj dokladnie typ glosnika z magnesu i poszukaj na allegro zawieszen dokladnie do tego typu basu. Kosztuja one ok 10zl i sam mozesz je wkleic. Trzeba tylko troche zdolnosci manualnych i jakis klej. A najlepiej elastyczny silikon. I przedesszystkim musisz go dokladnie nalozyc i wyczyscic glosnik. Sam zrobilem taka regeneracje. Cewka nie ociera w magnesie, glosnik gra idealnie. Problemem przy zmienianiu wlasnie zawieszen lub membram jest to ze minimalnie krzywo wkleisz dana czesc i juz cewka bedzie ocierala w magnesie.
Jezeli natomiast cewki sa nadpalone trzeba by bylo wymieniac cala membrame, ale watpie zeby byly spalone.

Jezeli natomiast wymienialbys glosniki na nowe, oryginalne, musialbys sie liczyc z wydatkiem okolo 200zl za 2 sztuki. Glosnik to koszt ok 80zl. Zalezy jaki tam siedzi, ale im wiecej wat i wiekszy tym drozszy. Ja za 20/60/3 placilem w HURTOWNI Tonsila chyba ok 60zl lub 80zl za sztuke plus wysylka i wlasnie za 2sztuki wyszlo mi ok 190zl. W hurtowni maja wiele nizsze ceny niz np w necie. Trzeba tylko zadzwonic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz za 250zl w idealnym stanie z jakimis zamiennikami albo regenerownymi glosnikami. Ewentualnie moga byc w idealnym stanie takie jak moje diory. Tez kupilem w idealnym, ale basy byly juz tak stare ze po pol roku mocnego grania zaczelo sie rwac zawieszenie. A byly w stanie idealnym.
Papierowe glosniki na piankach nie lubia mocno wilgoci, a czas na nie dziala wiele szyciej niz na inne glosniki. Dlatego cena glownie zalezy od glosnikow basowych w starych Tonsilach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Posiadam identyczne glosniki Altus 75 (nawet z tej samej serii), ktore roznily sie tylko i wylacznie tym ze byly pomalowane na czarno, reszta stan identiko. Chcialem je sam naprawic, ale mialem namiar na bylego pracownika Tonsil z Wrzesni, tak wiec z nim sie porozumialem i moze w to nie uwierzysz ale za 120 zl mam glosniki naprawione!

Dalem mu stare glosniki a on od postaw wszystko wymienil, procz magnesu i kosza na nowe. Oczywiscie wysokotonowiec to tubka wiec nie ma co w nim wymieniac, chyba ze wogle nie gra, to wtedy kwestia wymiany cewki. Tak wiec glosniki teraz smigaja jak nowe

Kolega ostatnio kupil Altus 140 takze mysle nad ich sprzedaza, bo chce wziasc 140, a 4 glosnikow nie potrzebuje w moim malym pokoju. Te moje Altusiki sa naprawde w idealnym stanie i kurcze zal mi je na allegro wystawiac, tylko szukam osoby ktora doceni ich walory. Ba dokupilem do nich specjalne siatki na membrany i te maskownice zrobione z rajtuzow moga isc na smietnik.

Nie jest to zadna filozofia naprawic to samemu, jak w/w ja mialem naprawione przez bylego pracownika. Natomiast moj kolega postanowil sam sie za to zabrac, kupil zestaw naprawczy piankowy, poodrywal te zmurszale resztki, kupil butapren i wzial sie do roboty. Powymienial kable na grubsze (to tez mnie czeka) i glosniki zyja nowym zyciem.

Chociaz szczerze to sie boje na jak dlugo te pianki wytrzymaja, troche zaluje ze na gumowe sie nie zdecydowalem. Muzyka teraz jest o wiele bardziej dynamiczna niz kiedys, mowa o muzyce dyskotekowej bo do takiej te glosniki byly przeznaczone wg. producenta.

Moge ci przeslac fotki jako dowod jesli chcesz. Szczerze to specjalnie sie zarejestrowalem tutaj zeby ci odpisac w tym temacie, bo Ciebie doskonale rozumiem.

Pozdrawiam.

P.S. Jesli chcesz pogadac o tym temacie ze mna to dawaj na pm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...