Skocz do zawartości

Jamo S606 + Yamaha E-S300


iizii

Recommended Posts

Witam Wszystkich,
to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. icon_smile.gif
Po nazwie tematu można się domyślić z grubsza o co chodzi, co sądzicie o takim połączeniu? Przyszedł czas na zmianę staruszka Unitry PW9013 na coś kapkę nowszego i dającego możliwość troszkę głośniejszej muzyki bez trzeszczenia przy basach, wybór padł na ten wzmacniacz, cenowo mieści się w zasięgu 1300zł, ale może to zły wybór? Jakaś podpowiedź?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak, można lepiej albo bardziej zgodnie z gustem. Można dużo lepiej, ale używany.
jednak, jak większość piszących na tym forum po raz pierwszy, nie napisałeś nic o wielkości pokoju, jakiej słuchasz muzyki, jakie brzmienie lubisz (jaśniejsze - ciemniejsze, ostrzejsze - zaokrąglone, twardsze - miększe itp.)
Po raz kolejny zachęcam do czytania także innych wątków na forum (i nie tylko).
Kolumny Jamo S606 już masz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można tak, można lepiej albo bardziej zgodnie z gustem. Można dużo lepiej, ale używany.
jednak, jak większość piszących na tym forum po raz pierwszy, nie napisałeś nic o wielkości pokoju, jakiej słuchasz muzyki, jakie brzmienie lubisz (jaśniejsze - ciemniejsze, ostrzejsze - zaokrąglone, twardsze - miększe itp.)
Po raz kolejny zachęcam do czytania także innych wątków na forum (i nie tylko).
Kolumny Jamo S606 już masz?



Tak kolumny już stoją, pokój ok 40m2. Muzycznie raczej się na niczym konkretnym nie zamykam, potrafi lecieć od rocka, poprzez elektronikę, aż do reggae icon_smile.gif
Śledziłem od dłuższego czasu różne aukcje związane ze wzmacniaczami i powiem szczerze, że w przypadku takiego zakupu wolałbym kupić coś nowego, choć w tych pieniądzach można kupić już jakiegoś porządnego japończyka z dużą mocą i przyzwoitym pasmem, choć wiadomo - używanego. Co zaś się tyczy sprzętu nowego powiem szczerze, że w tej kwocie nie natknąłem się na nic ciekawszego, lecz wcale nie wykluczam, że nie umiałem szukać gdzie trzeba ;] Brzmienie preferuję w miarę naturalne, staram się jakoś wybitnie nie "koloryzować" danego utworu i słucham raczej na zerowym equalizerze. Pomysł zmiany "dziadka" zrodził się z faktu, że w kolumnach czuję moc, lecz przy podkręconej głośności jednak niskie tony zaczynają najzwyczajniej "pierdzieć".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy to sobie szczerze i od razu. Jamo S606 to bardzo średnie kolumny i nie wykluczone, że częściowo odpowiadają za niezbyt pozytywne odczucia. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na razie nic z nimi nie zrobisz, więc trzeba będzie dobrać wzmacniacz.
Komputer jako źródło dźwięku też nie pomaga w uzyskaniu dobrego brzmienia.
Yamaha może być dobra do Jamo. Te elementy będą nieźle uzupełniały/maskowały swoje braki. Ale jak kiedyś zmienisz kolumny na lepsze, możesz stwierdzić, że Yamaha gra dość szczupło, jasno.
Sądzisz, że porządne są tylko japońskie wzmacniacze? Ja poza pewnymi (na ogół droższymi) wyjątkami wolę raczej wzmacniacze europejskie i amerykańskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...