Skocz do zawartości

Jak połączyć TV z amp. przez przewód component


kopytko

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące amplitunera VSX-917V. Do urządzenia podłączyłem już zestaw głośników i wszystko działa bardzo dobrze, lecz w instrukcji przeczytałem,że można dostosować głośniki i wykonywać różne czynności, które poprawią jakość dźwięku, a także można zmieniać wiele ustawień przydatnych do korzystania z urządzenia,lecz potrzebne jest do tego menu (Menu System Setup ), które powinno być wyświetlane na ekranie telewizora po odpowiednim podłączeniu go do amplitunera. Mam telewizor SONY Bravia i wybrałem połączenie typu component video (kupiłem odpowiednie kable). Próbowałem różnych "kombinacji",lecz na ekranie telewizora nie pojawiało się menu. Bardzo proszę o podanie mi informacji jak podłączyć amplituner z TV za pomocą tego kabla (component video) aby pojawiało się menu, czy potrzebne są do tego dwa zestawy kabli(co moim zdaniem wynika z instrukcji) oraz czy muszę połączyć telewizor jeszcze innymi dodatkowymi kablami z amplitunerem. A może odpowiednio coś skonfigurować? Proszę o pomoc. Już męczę się z tym pare dni icon_cry.gif

Z góry dzięki. Może jak ktos chce email:tom10@interia.eu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Próbowałeś wyjściem S-video lub Composite "cinch".
Nie wiem jakie są wejścia w TV. Jeśli masz któreś z tych co podałem to spróbuj.
Kiedyś podłączałem inny wzmacniacz i wydaje mi się że przez S-video.
Kabel do S-video najtańszy kosztuje z 5 zł, bo do samych ustawień nie potrzebujesz lepszego kabla.
pozdr. Arti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...