Skocz do zawartości

Czy warto zainwestować w słuchawki?


Recommended Posts

Cytat

Witam, mam takie pytanie czy warto zainwestować w słuchawki? Czy są to wyrzucone pieniądze? Ogólnie słuchawek używam przy komputerze, tablecie i konsoli. Aktualnie mam słuchawki Philips SHP2000 a zamierzam kupić Pioneer SE-M390 lub Pioneer SE-M290 czy to dobry wybór?
Pozdrawiam Paweł.



Tak jak już ci odpisałem w innym poście. Te Philipsy co masz teraz są na prawdę bardzo słabe. Co do tych Pioneerów to mają one bardzo mocny bass, średnie i wysokie tony są ostro wycofane ze sceny. Nie polecam ich, sam je sprzedałem po paru dniach jak kupiłem. Myślę, że powinieneś sobie sprawić Sennheiser HD202. Sam je mam już 5 albo nawet i 6 lat i mogę je z czystym sercem polecić. Dźwięk też mają fajny, sprawdzają się w grach i przeróżnej muzyce. Na twoim miejscu wziąłbym na prawdę te Sennheiser'y są sprawdzone i cenione przez bardzo wielu ludzi i w tym tłumie przezemnie też.

Co do tego czy warto kupić lepsze słuchawki niż te które masz to z całą pewnością odpowiedź brzmi tak. Te Pioneer'y to nie jest dobry wybór na prawdę. Swoją drogą między M390 a 290 są tylko jakieś zmiany kosmetyczne bo parametry i to wszystko mają identyczne.

Bierz Sennheisery, będziesz zadowolony !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, mam takie pytanie czy warto zainwestować w słuchawki? Czy są to wyrzucone pieniądze? Ogólnie słuchawek używam przy komputerze, tablecie i konsoli. Aktualnie mam słuchawki Philips SHP2000 a zamierzam kupić Pioneer SE-M390 lub Pioneer SE-M290 czy to dobry wybór?
Pozdrawiam Paweł.



Tak jak już ci odpisałem w innym poście. Te Philipsy co masz teraz są na prawdę bardzo słabe. Co do tych Pioneerów to mają one bardzo mocny bass, średnie i wysokie tony są ostro wycofane ze sceny. Nie polecam ich, sam je sprzedałem po paru dniach jak kupiłem. Myślę, że powinieneś sobie sprawić Sennheiser HD202. Sam je mam już 5 albo nawet i 6 lat i mogę je z czystym sercem polecić. Dźwięk też mają fajny, sprawdzają się w grach i przeróżnej muzyce. Na twoim miejscu wziąłbym na prawdę te Sennheiser'y są sprawdzone i cenione przez bardzo wielu ludzi i w tym tłumie przezemnie też.

Co do tego czy warto kupić lepsze słuchawki niż te które masz to z całą pewnością odpowiedź brzmi tak. Te Pioneer'y to nie jest dobry wybór na prawdę. Swoją drogą między M390 a 290 są tylko jakieś zmiany kosmetyczne bo parametry i to wszystko mają identyczne.

Bierz Sennheisery, będziesz zadowolony !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Witam, mam takie pytanie czy warto zainwestować w słuchawki? Czy są to wyrzucone pieniądze? Ogólnie słuchawek używam przy komputerze, tablecie i konsoli. Aktualnie mam słuchawki Philips SHP2000 a zamierzam kupić Pioneer SE-M390 lub Pioneer SE-M290 czy to dobry wybór?
Pozdrawiam Paweł.



Tak jak już ci odpisałem w innym poście. Te Philipsy co masz teraz są na prawdę bardzo słabe. Co do tych Pioneerów to mają one bardzo mocny bass, średnie i wysokie tony są ostro wycofane ze sceny. Nie polecam ich, sam je sprzedałem po paru dniach jak kupiłem. Myślę, że powinieneś sobie sprawić Sennheiser HD202. Sam je mam już 5 albo nawet i 6 lat i mogę je z czystym sercem polecić. Dźwięk też mają fajny, sprawdzają się w grach i przeróżnej muzyce. Na twoim miejscu wziąłbym na prawdę te Sennheiser'y są sprawdzone i cenione przez bardzo wielu ludzi i w tym tłumie przezemnie też.

Co do tego czy warto kupić lepsze słuchawki niż te które masz to z całą pewnością odpowiedź brzmi tak. Te Pioneer'y to nie jest dobry wybór na prawdę. Swoją drogą między M390 a 290 są tylko jakieś zmiany kosmetyczne bo parametry i to wszystko mają identyczne.

Bierz Sennheisery, będziesz zadowolony !



A odczuje jakąś znaczącą różnice między Philipsami SHP2000 a Pionnerami M290, Sennheiser HD202? Moje Philipsy nie grają wcale źle ale używam słuchawek codziennie więc potrzebuje wygody i zarazem mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Philipsy co masz na prawdę nie sa dobre. Pioneerów na prawdę nie warto się dotykać. Sennheisery co prawda mają trochę podbity bas, ale nie jest on zły. Potrafi być szybki, słabszy, albo walnąć tak że słuchawki na głowie się poruszą. Nie widzę w nich innych minusów że są delikatnie przebasione, no ale w końcu kosztują tylko koło 100 zł. Co do głośności potrafią na prawdę głośno zagrać pod wzmacniaczem bez charczenia. Ja na twoim miejscu bym brał Sennheisery HD202, ew jak się boisz, że bas będzie za mocny to weź AKG : http://www.ceneo.pl/1189839

Te AKG grają tak jakby bez żadnych wybitych pasm, generalnie też nie grają źle, ale jakoś bardziej do gustu przypadły mi Sennheisery może za bardziej klarowne wysokie tony i lepsze wytłumienie.

Co do wygody to na pewno Sennheisery HD 202 biją te AKG. W AKG po około pół godzinie zaczynają boleć małżowiny uszne i nie tylko ja tak mam, wielu moich znajomych którzy mieli te słuchawki miało to samo. Sennheisery są po prostu bardziej wygodne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno bym takiej " karty dźwiękowej " nie wziął. Nie dość, że musi to być taka tandeta, że nawet jaskinowiec by to maczugą rozwalił to jeszcze sam wygląd, przecież to jest porażka techniczna !

Nie bierz tego na 100%

A co do twojej decyzji o Pioneerach. Jeśli masz je podłączone pod kartę dźwiękową w komputerze to luz, ale jak podłączysz je pod wzmacniacz to na prawdę się poważnie rozczarujesz. Także nie polecam tych słuchawek do wzmacniaczy, to tak żeby nie było icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja na pewno bym takiej " karty dźwiękowej " nie wziął. Nie dość, że musi to być taka tandeta, że nawet jaskinowiec by to maczugą rozwalił to jeszcze sam wygląd, przecież to jest porażka techniczna !

Nie bierz tego na 100%

A co do twojej decyzji o Pioneerach. Jeśli masz je podłączone pod kartę dźwiękową w komputerze to luz, ale jak podłączysz je pod wzmacniacz to na prawdę się poważnie rozczarujesz. Także nie polecam tych słuchawek do wzmacniaczy, to tak żeby nie było icon_smile.gif


Nie posiadam żadnego wzmacniacza więc spokojnie icon_wink.gif. A ta karta muzyczna USB nie działa na tabletach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...