Skocz do zawartości

Stereo do małego salonu


m4ras

Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup stereo wraz z bluray, piszę na forum o poradę czy warto kupić ten sprzęt, o opinie czy ktoś posiada taki sprzęt oraz czy kable mają tutaj znaczenie w tej klasie sprzętu. Jeśli tak jakie kable wybrać?

linki do sprzętu:

http://allegro.pl/hit-mini-system-bluray-d...2518942385.html

http://allegro.pl/dali-zensor-5-gw-horn-5-...2577437668.html

Czekam na wasze sugestie i opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
za cenę prawie 5,5 tys. zł. możesz kupić naprawdę brdzo dobry system stereofoniczny oraz do tego odtwarzacz Blu-Ray. Niech przykładem będzie bardzo uniwersalny zestaw Nad C326 BEE + Tonsil Pulse + Pioneer BDP-150.
Podaj więcej szczegółów - jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zanim zacznę zmieniać swój wybór chciałbym dowiedzieć się co z nim jest nie tak? Wiem że się na tym nie znam dlatego piszę do Was.

Wybrałem Dali zensor 5 ze względu na gabaryty i bas reflex z przodu, kolumny będą stały przy ścianie jedna na oknie przed firaną druga - nie mam innej opcji. Najpierw myślałem o monitorach B&W lub KEF ale po odsłuchaniu okazało się że brakuje im basu.
O wyborze denona 1000 decydowały gabaryty, funkcjonalność, jeden pilot, etc. - wszystko w jednym pudełku a jednocześnie stereo.

Tonsil ma basreflex z tyłu i są pochylone co powoduje że zajmują większą powierzchnię.

Nad jest dla mnie brzydki wiem że nie wyglądem gra a wnętrzem jednak nie mogę się do niego przekonać.

Pokój jest to salonik z aneksem kuchennym gdzie powierzchnia salonu ma około 16 m2 + 6 m2 kuchni. Muzyka głównie rock polski i zagraniczny, czasem soul a nawet metal. Dość szeroki wachlarz jednak bez muzyki poważnej, raczej dynamicznie czasem lirycznie.

Dlaczego odradzasz mi wybór jakiego dokonałem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
napewnie nie odradzam kolumn Dali, jest to jedna z ciekawszych konstrukcji w tym przedziale cenowym, która sprawdzi się w Twoich gatunkach muzycznych. Alternatywnie zwróć jeszcze uwagę na Paradigm Monitor 7 v.7 oraz Monitor Audio BX5.
Bardziej odradzam system Denona, któy jest zaprojektowany do kina domowego. Klasa dźwięku jest porównywalna z najprostszym amplitunerem wielokanałowym. Podałeś w swoim poście, że będziesz słuchał muzyki, dlatego taka moja rada. Na plus Denona przemawia rzeczywiście łatwość obsługi, jeden pilot i gabaryty.

Jeśli już zależy Ci na gabarytach, to zwróć uwuagę na bardzo dobry dźwiękowo system Arcam Solo Mini, do tego podłączasz tylko dodatkowo Blu-Ray. Taka konfiguracja miło Cię zaskoczy pod względem dźwięku.
Ostatecznie jest jeszcze system Marantz M-ER803 (Melody Movie) z wbudowanym Blu-Ray, funkcjami sieciowymi. Jest on znacznie lepszy dźwiękowo niż Denon, nie jest to jednak klasa Arcama.

Zapraszam na odsłuchy, sam przekonasz się jak brzmią poszczególne konfiguracje urządzeń i kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Zdecudowanie zgadzam sie z Q21. Całkiem niedawno posiadałem Arcama i byłem z niego bardzo zadowolony co chodzi o dźwięk stereo. Grało to u mnie z Monitor Audii RX6. Tak jak napisał Q21 najważniejsze sa odsłuchy wiec jak masz możiwość posłuchanie różnych wariantów to bedzie dla Ciebie najlepsze bo nie ma lepszego "podpowiadacza " jak własne uszy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O wyborze denona 1000 decydowały gabaryty, funkcjonalność, jeden pilot, etc. - wszystko w jednym pudełku a jednocześnie stereo.

A zapomniałeś o najważniejszym, czyli o brzmieniu. Słuchałeś jak to gra? Jeśli brzmienie nie ważne, to jaki sens tu pisać i pytać?
Jak Ci się podoba, kupuj. Ty będziesz tego słuchał.
Kolumny jak kolumny, mogą być. Choć można by lepiej, szczególnie gdyby poszukać czegoś z drugiej ręki.
Widzisz oczywiście, że cena kolumn w aukcji jest za sztukę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

O wyborze denona 1000 decydowały gabaryty, funkcjonalność, jeden pilot, etc. - wszystko w jednym pudełku a jednocześnie stereo.

A zapomniałeś o najważniejszym, czyli o brzmieniu. Słuchałeś jak to gra? Jeśli brzmienie nie ważne, to jaki sens tu pisać i pytać?
Jak Ci się podoba, kupuj. Ty będziesz tego słuchał.
Kolumny jak kolumny, mogą być. Choć można by lepiej, szczególnie gdyby poszukać czegoś z drugiej ręki.
Widzisz oczywiście, że cena kolumn w aukcji jest za sztukę?



Tak słuchałem tego denon'a z tymi kolumnami i jeśli mówicie że każdy inny sprzęt stereo będzie grał lepiej od tego to będzie mi się podobało.

Czyli ten denon to bardziej kino domowe niż stereo? Wiem ile kosztują te kolumny i podoba mi się oprócz brzmienia w nich to że są stosunkowo małe jak na podłogówki a i basu im nie brakuje.

Dobrze więc co możecie polecić do DALI Zensor 5? Paradigm chyba nie są dla mnie mają basreflex z tyłu ( czy to nie ma znaczenia? ) a monitory wydają się być ciekawe. Muszę je porównać z Sensorami.


Czy może to być wzmacniacz z radiem i do tego CD? Sprawa się bardziej tutaj komplikuje ponieważ jest więcej elementów do wyboru. Wzmacniacz + CD + kabel połączeniowy + Kable głośnikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z radiem, to amplituner stereo. Kiedyś dobre robił Nakamichi i NAD, teraz nie wiem. Trzeba by się rozejrzeć. Może ktoś inny podpowie, ja się raczej tematem amplitunerów mało interesuje. CD trzeba by tej samej firmy. Sterowałbyś to jednym pilotem, choć to można obejść stosując pilot uniwersalny. Tobie chodzi pewnie bardziej o wizualne dopasowanie elementów. A kable głośnikowe w każdej opcji i tak będziesz musiał kupić. Zarówno interkonekt jak i głośnikowe naprawdę można kupić z drugiej ręki. Zysk jest podwójny, bo dostajesz lepszą jakość brzmienia w takiej samej cenie a dodatkowo kable masz już wygrzane. Czyli prawie od razu zagrają jak powinny.
Oczywiście jeśli masz możliwość porównaj Dali z Monitorami. Do Paradigmów jestem mniej przekonany, ale kto wie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wzmacniacz z radiem, to amplituner stereo. Kiedyś dobre robił Nakamichi i NAD, teraz nie wiem. Trzeba by się rozejrzeć. Może ktoś inny podpowie, ja się raczej tematem amplitunerów mało interesuje. CD trzeba by tej samej firmy. Sterowałbyś to jednym pilotem, choć to można obejść stosując pilot uniwersalny. Tobie chodzi pewnie bardziej o wizualne dopasowanie elementów. A kable głośnikowe w każdej opcji i tak będziesz musiał kupić. Zarówno interkonekt jak i głośnikowe naprawdę można kupić z drugiej ręki. Zysk jest podwójny, bo dostajesz lepszą jakość brzmienia w takiej samej cenie a dodatkowo kable masz już wygrzane. Czyli prawie od razu zagrają jak powinny.
Oczywiście jeśli masz możliwość porównaj Dali z Monitorami. Do Paradigmów jestem mniej przekonany, ale kto wie?



w jednym z postów napisałeś:

Jakie masz preferencje brzmieniowe (ostrzej-łagodniej, jaśniej-ciemniej, dźwięk twardszy czy miększy, itp...)
Rzadko kto z początkujących potrafi to sprecyzować, ale spróbuj.
Słuchałeś swojego wzmacniacza z innymi kolumnami? Jeśli tak, jak określiłbyś jego brzmienie, co Ci się podoba w jego prezentacji dźwieku a co nie? Oczywiście jeśli nie wiesz, to nie ma sprawy.

Ile zestawów trzeba odsłuchać żeby określić swoje preferencje muzyczne?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jakiś czas temu słuchałem w jednym ze sklepów tego Nada w zestawie z kolumnami Dali Fazon F5. Było bardzo przyjemnie. Aż chciało sie zostać dłużej i słuchać i słuchać... Może to była wieksza zasługa Fazonów ale Nad dawał rade.. Polecam



Więc NAD VISO TWO lub THREE może dobrze zagrać jako stereo z DALI zensor 5?

Będzie to dobry kompromis?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest tak, że amplituner KD jest gorszy od amplitunera stereo a ten od wzmacniacza stereo. Są wyjątki, ale rzadsze niż wygrana w toto.
Dlaczego tak jest. Jeśli mówimy o sprzęcie w tej samej cenie, to należy sobie zdać sprawę z tego, że amplituner do kina domowego ma 5-7 końcówek mocy i przedwzmacniacz wraz z różnymi dekoderami oraz tunerem radiowym (zazwyczaj). Duża ilość gniazd, regulatorów i innych gadżetów najczęściej odbija się na jakości. Wiadomo, że jak musisz dać czegoś więcej, to będzie to (w ograniczonym budżecie) gorszej jakości. I stąd gorsze brzmienie.
A, że są takie wyjątki jak ampli stereo Nakamichi TA E4 czy nawet takie NADy do KD, to bardzo dobrze.
Myślę, że ten NAD o ile Cię na niego stać będzie dobrym kompromisem. Skoro jak pisał Arti, dawał sobie radę z kolumnami Dali Fazon F5, to nie mam pytań icon_biggrin.gif
Co do preferencji muzycznych a raczej brzmieniowych/dźwiękowych, to myśle, że wie się od razu albo prawie od razu. Wystarczy posłuchać 2-3 różnych zestawów, albo np. kolumn o różnym brzmieniu na tym samym zestawie i powinno się wiedzieć co Ci w duszy gra icon_biggrin.gif
Oczywiście niedoświadczona osoba daje się nieraz zwieść brzmieniu bardzo ofensywnemu, efektownemu z mocnymi wysokimi tonami i takimi niskimi. Ale gdyby ten ktoś posłuchał tego zestawu dłużej niż pół godziny - godzinę, poczułby się bardzo zmęczony jego brzmieniem.
Najlepsze systemy, najbardziej neutralne z tzw. dużą muzykalnością, płynnością brzmienia wydają się początkowo mało atrakcyjne brzmieniowo, wręcz nudne. Ale z czasem słucha się tego coraz lepiej. Bywa, że pojawia się jakaś "magia". Jak napisał Arti
Cytat

Aż chciało sie zostać dłużej i słuchać i słuchać...

. I o to chodzi moim zdaniem. A nie aby świszczało w uszach a kryształy pękały w kredensie icon_wink.gif
A tak na marginesie. Czytając opis produktu na aukcji Dali Zensor 5 kilka razy zastanawiałem się o co chodzi. Albo tam tacy fachowcy, albo całość przetłumaczona jest automatycznie.
Takie kwiatki jak:
Cytat

Obecnie oczekujemy trochę więcej troski i uwagi, jeśli chodzi o parametry, wygląd i szczegóły


Cytat

podczas gdy wysokiej jakości dodatki z winylu dodają przyjemnego wrażenia i łagodności obudowie wykonanej ze średniej gęstości płyty pilśniowej


Cytat

Podczas gdy konstrukcja o niskich stratach gwarantuje optymalne działanie kopułki i zawieszenia dla pełnej i długotrałej przyjemności czerpanej z całej sceny muzycznej.


Sienkiewicz przy tych opisach jawi się jako amator icon_lol.gif
Obudowa wykonana ze średniej gęstości płyty pilśniowej, nie z MDFu ? To ja dziękuję za takie kolumny. Chyba że będą trzymały się na lakierze high-gloss
Cytat

ZENSOR 5 może pochwalić się kompletem funkcji, takich jak zdejmowany grill


Hmmm, szkoda że nie dali maskownicy, tylko jakiś grill icon_wink.gif dobrze, że są chociaż głośniki wysoko-tonowe zamiast gwizdków albo psykaczy icon_lol.gif
Ja pierdziuuuuu...., jeśli tak ma wyglądać profesjonalny marketing, to ja się za niego biorę. Będę wreszcie zarabiał konkretną kasę icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za fajny opis i porównianie. Jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju, skoro to nie są systemy KD 7.1 to czy mają wnętrze dobrej jakości czy jest ich po prostu mniej a jakość mają systemu KD a nie wzmacniacza stereo?

Poniważ odradzacie zakup Denon D-X1000BD który ma dwie końcówki (2.1) nie 7 (7.1) tak jak w przypadku KD, i tak samo jak Marantz MER803 i tak sami jak NAD VISO THREE.

Porównując te trzy systemy jak można je zcharakteryzować pod względem muzycznym?

Który z nich najlepiej zagra?

Czym się charakteryzuje każdy z producentów?

Który najlepiej się zgra z DALI Zensor5?

Abstrachując od kosztów i funkcji DVD czy też Bluray. Pytam o jakość dzwięku stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to jest trudno określić jaki zestaw bedzie dobrze grał a jaki bedzie gorzej grał dla każdego z forumowicza oddzielnie ponieważ prawie każdy z nas proferuje inny rodzaj muzyki... jedni słuchaja cieżkiego metalu inni znów muzyki kasycznej.
Jedynym konkretnym wyjściem jest udanie się do sklepu branżowego i posłuchanie na własne uszy zastawów które Cie interesują ( najlepiej z własnymi płytami, z muzyka która słuchasz na codzien). I z własnego doświadczenia wiem że nie zawsze trzeba sie słuchać porad ludzi którzy tam pracują... bo czasami to co oni mówią to jest jakaś masakra ( nie ujmując nic innym dobrym fachowcom ). I jeszcze jedno..! To co usłyszysz w sklepie nie zawsze odzwierciedli sie u Ciebie w domu. Wszystko może zagrać całkiem inaczej. Dlatego jak możesz i sklep oferuję taka możliwość wypożycz sprzet do domu i tak rób odsłuchy i porównania. Na koniec bedziesz miał jeszcze jeden zakup a mianowicie kable głośnikowe. Niektórzy twierdzą że nie maja wpływu na dźwięk, ja jestem zdania że maja i tom ogromny. Ale kable to już oddzielny temat...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiesz to jest trudno określić jaki zestaw bedzie dobrze grał a jaki bedzie gorzej grał dla każdego z forumowicza oddzielnie ponieważ prawie każdy z nas proferuje inny rodzaj muzyki... jedni słuchaja cieżkiego metalu inni znów muzyki kasycznej.
Jedynym konkretnym wyjściem jest udanie się do sklepu branżowego i posłuchanie na własne uszy zastawów które Cie interesują ( najlepiej z własnymi płytami, z muzyka która słuchasz na codzien). I z własnego doświadczenia wiem że nie zawsze trzeba sie słuchać porad ludzi którzy tam pracują... bo czasami to co oni mówią to jest jakaś masakra ( nie ujmując nic innym dobrym fachowcom ). I jeszcze jedno..! To co usłyszysz w sklepie nie zawsze odzwierciedli sie u Ciebie w domu. Wszystko może zagrać całkiem inaczej. Dlatego jak możesz i sklep oferuję taka możliwość wypożycz sprzet do domu i tak rób odsłuchy i porównania. Na koniec bedziesz miał jeszcze jeden zakup a mianowicie kable głośnikowe. Niektórzy twierdzą że nie maja wpływu na dźwięk, ja jestem zdania że maja i tom ogromny. Ale kable to już oddzielny temat...



Tak jak piszesz arti, mam zamiar odsłuchać kilka zestawów tylko najpierw chciałbym posłuchać niezależnych opinii. Wybrać kilka zestawów a potem ich poszukać w salonach. Czy to zły kierunek wyboru sprzętu?
Właśnie dlatego piszę tutaj żeby posłuchać od Was i z wami porozmawiać o różnych konfiguracjach, a nie od sprzedawców sprzętu żeby tylko go sprzedać. Chociaż i tak pewnie część gości którzy tutaj przesiadują są właśnie sprzdawcami lub właścicielami takich salonów icon_smile.gif.

PS. Co do kabli głośnikowych. Co polecasz na start?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że juz w małym skrócie przybliżyliśmy Ci pare zestawów... tzn oprócz kolumn gdyż jak widze jestes zdecydowany na Dali. teraz trzeba tylko wybrać sie do salonu i wypożyczać i odsłuchiwać. podziel sie z nami swoimi spostrzeżeniami i wyborem. a co chodzi o kable to postaramy sie pomóc jak już bedzie stał sprzęt u Ciebie w pokoju i wiedział jakim budżetem dysponujesz na kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wydaje mi sie że juz w małym skrócie przybliżyliśmy Ci pare zestawów... tzn oprócz kolumn gdyż jak widze jestes zdecydowany na Dali. teraz trzeba tylko wybrać sie do salonu i wypożyczać i odsłuchiwać. podziel sie z nami swoimi spostrzeżeniami i wyborem. a co chodzi o kable to postaramy sie pomóc jak już bedzie stał sprzęt u Ciebie w pokoju i wiedział jakim budżetem dysponujesz na kable.




arti, co do dali to są to jedyne podłogówki w tej cenie jakich słuchałem. nie chcę za bardzo wyjść poza cenę dali jeśli chodzi o kolumny. Dali zagrały ładnie, zdecydowanie lepiej niż monitory ( w każdych monitorach brakuje mi basu )
Zależy mi na brzmieniu od niskich tonów przez średnie do wysokich. Żeby dobrze się ich słuchało na niskim poziomie głośności a jednocześnie nie chcę aby zdominowały mi wnętrze pokoju ( wielkością ) Dali Zensor 5 są stosunkowo małe gabarytowo i ładnie grają.

Co poleciłbyś do odsłuchania i porównania do dali cenowo, jakościowo i gabarytowo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż moim zdaniem mógłbyś porównac Dali z kolumnami JBL Studio 180. Gabarytowo napewno są przybliżone a co chodzi o dźwiek to moim zdanie JBL posiadaja lepszą definicje basu. Jest bardzij mięsisty ale nie wychodzi przed resztę. Reszte pasma również ma nienaganną jak za ta cene. Tylko bass refleks maja z tyłu i raczej blisko ściany ich nie postawisz. od 30 do 50 cm musiałbyś je odsunąć. Jeżeli to nie bedzie problemem to zainteresuj się tymi kolumnami. Dali graja dźwiękiem uniwersalnym który wiekszości osobom się podoba. Co chodzi o monitory to niestety w tym przedziale cenowym bass nie bedzie powalał na podłoge.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cóż moim zdaniem mógłbyś porównac Dali z kolumnami JBL Studio 180. Gabarytowo napewno są przybliżone a co chodzi o dźwiek to moim zdanie JBL posiadaja lepszą definicje basu. Jest bardzij mięsisty ale nie wychodzi przed resztę. Reszte pasma również ma nienaganną jak za ta cene. Tylko bass refleks maja z tyłu i raczej blisko ściany ich nie postawisz. od 30 do 50 cm musiałbyś je odsunąć. Jeżeli to nie bedzie problemem to zainteresuj się tymi kolumnami. Dali graja dźwiękiem uniwersalnym który wiekszości osobom się podoba. Co chodzi o monitory to niestety w tym przedziale cenowym bass nie bedzie powalał na podłoge.



Heh, JBL odpada mam jakiś dziwny uraz z przeszłości i kojarzą mi się z dresem disco i tubą w polonezie... pozatym nie spełniają moich wymogów.

- Dobrze grające ciepłe brzmienie, wyraźnie podzielone niezbyt krzykliwe. ( nie umiem tego opisać )
- gabaryty jak DALI ZENSOR 5 - 840 x 162 x 253
- Bas refleks musi być z przodu ze względu na ustawienie - z tego co czytałem postawienie kolumn z refleksem przy ścianie po prostu je stłumi.
- koszt do 2500 zł za parę.

Jeżeli tylko konkurentami mogą być modele z tego testu to chyba Dali najlepiej spełniają moje wymagania

http://audio.com.pl/testy/dali--zensor-5:1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti, nie jesteś już nowicjuszem. Nie pisz proszę bass jeśli już to bas a najlepiej niskie tony.
M4ras co do kolumn JBL, to też nie lubię tego brzmienia. Nie słyszałem jeszcze niedrogich kolumn tej firmy, które by mi się podobały.
Pisząc o brzmieniu, wydaje się, że szukasz dobrego, ale za te pieniądze niczego takiego nie znajdziesz. Zagra owszem poprawnie (jak dobrze dobierzesz), ale do dobrego jeszcze trochę zabraknie. Możesz jeszcze spróbować posłuchać Monitor Audio z serii MR, choć brzmią gorzej niż seria B. Oczywiście jak masz możliwość posłuchać czegoś więcej zrób to. Może trafisz na swój typ.
Ja mając te pieniądze kupiłbym chyba NADa (jeśli miałby to być nowy amplituner, nie mówiąc, że wolałbym wzmacniacz) i takie np. kolumny z drugiej ręki.
http://allegro.pl/ruark-prelude-ii-stan-bdb-i2553516803.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i coraz bardziej się przekonuję do tego NAD'a ( na początku posta napisałem że NAD jest brzydki - ale jak się okazuje nie każdy a już napewno w mojej ocenie nie seria VISO icon_smile.gif ) teraz zostaje kwestia odsłuchu i doboru kolumn. Ciągle się waham myślę że podłączenie kilku kompletów rozwieje moje wątpliwości. Zakup używek wiąże się z kupnem w ciemno. Nie wiem jaką mają żywotność kolumny ale czy aby 8 lat to nie jest dużo jak kolumny? Wygrzane muszą być ale czy aż tak? Czy lepiej zagrają 8 letnie kolumny od nowych za 2.5k? Piszą że te Ruark Prelude grają rewelacyjnie a najlepiej dociążone piaskiem. Jednak ta oferta sprzedaży pojawiła się już w 2010 roku. Pytanie który to już właściciel je sprzedaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- Dobrze grające ciepłe brzmienie, wyraźnie podzielone niezbyt krzykliwe. ( nie umiem tego opisać )
- gabaryty jak DALI ZENSOR 5 - 840 x 162 x 253
- Bas refleks musi być z przodu ze względu na ustawienie - z tego co czytałem postawienie kolumn z refleksem przy ścianie po prostu je stłumi.
- koszt do 2500 zł za parę.


Skoro ciepłe i niekrzykliwe brzmienie to polecam też odsłuch Oli Roth 30, to nic że bas refleks jest z tyłu, nie będą dudnić (30-40cm od ściany wystarcza dla większych 40-stek). Bas bez porównania będziesz miał lepszy i bardziej soczysty niż w Zensorach. Co do reszty - na pewno nie będzie gorzej icon_wink.gif
Na plus dla Roth - zaoszczędzisz trochę $ i będą łatwiejsze do uciągnięcia, mają bardzo małe wymagania co do wzmocnienia (wysoka impedancja i efektywność), to chyba istotne skoro masz w planie podłączyć do sprzętu o niskiej mocy icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

- Dobrze grające ciepłe brzmienie, wyraźnie podzielone niezbyt krzykliwe. ( nie umiem tego opisać )
- gabaryty jak DALI ZENSOR 5 - 840 x 162 x 253
- Bas refleks musi być z przodu ze względu na ustawienie - z tego co czytałem postawienie kolumn z refleksem przy ścianie po prostu je stłumi.
- koszt do 2500 zł za parę.


Skoro ciepłe i niekrzykliwe brzmienie to polecam też odsłuch Oli Roth 30, to nic że bas refleks jest z tyłu, nie będą dudnić (30-40cm od ściany wystarcza dla większych 40-stek). Bas bez porównania będziesz miał lepszy i bardziej soczysty niż w Zensorach. Co do reszty - na pewno nie będzie gorzej icon_wink.gif
Na plus dla Roth - zaoszczędzisz trochę $ i będą łatwiejsze do uciągnięcia, mają bardzo małe wymagania co do wzmocnienia (wysoka impedancja i efektywność), to chyba istotne skoro masz w planie podłączyć do sprzętu o niskiej mocy icon_wink.gif



don, wkraczamy na fizykę sprzętu, jeśli chodzi o dobór mocy jak to liczyć aby wzmacniacz poradził sobie z kolumnami?

Planowany NAD ma takie parametry - 2 x 50 W, 20Hz-20kHz, z <0,08% THD, 8 Ohm, dla obu kanałów jednocześnie
--------------------------------------------------------------------------
Dali Zensor 5 - Frequency Range (+/-3 dB) [Hz] 43 - 26.500
Sensitivity (2,83 V/1 m) [dB] 88
Nominal Impedance [Ω] 6
Maximum SPL [dB] 108
Recommended Amplifier Power [W] 30 - 150
--------------------------------------------------------------------------
Oli Roth 30 - 2-drożna kolumna podłogowa
Oporność: 8 Ohms
Czułość: 90dB
Pasmo przenoszenia: 45Hz - 20KHz
Maksymalna moc: 150 Watt
-------------------------------------------------------------------------
Ruark Prelude II
Frequency Response: 45Hz - 22KHz +/- 3dB (free space conditions)
Nominal Impedance: 8 ohm
Amplifier Requirements:25 - 120 watts
Sensitivity: 88dB/watt @ 1m

Parametry wydają się być podobne.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...